Гневни контрольори буквално изритаха дете от автобус 102

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

На линия
Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18127
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Гневни контрольори буквално изритаха дете от автобус 102

Мнениеот kingofpop » 03 юни 2012 20:21

Кръговратът "гневни контрольори в градския транспорт - нередовни пътници - глоби - псувни” е безкраен. Всъщност никой не може да каже кой е виновен - тези, които не си плащат ли озлобяват контрольорите или злобните контрольори ни мотивират да не си плащаме.

Факт е обаче, че агресията от двете страни е налице.

Днес, 28 май, около 15:30 часа по линията на автобус 102, в посока "Овча Купел - Студентски град", се качиха четири жени, които се грижат за редовността на пътниците в градския транспорт. Попаднаха на две деца, на видима възраст 12-14 години, които бяха без билет. Въпреки нарежданията да слязат от превозното средство, момичетата упорито отказваха да се подчинят на четирите контрольорки.

В крайна сметка едното склони да слезе, другото обаче се вкопчи в седалката с твърдото намерение да не се подчини.

След пълна тирада от крясъци "дамите” решиха да прибегнат до по-сериозни мерки - да започнат собственоръчно да дърпат със сила детето. Правилникът в такива ситуации изисква алармиране на полицията, която да дойде и да помогне на контрольорите да свалят от превозното средство нередовните пътници, независимо дали са деца или не.

Вместо това, контрольорите си позволиха лична саморазправа, пренебрегвайки правилата, за които така самоотвержено се борят по принцип.

В един момент момичето, над което се бяха скупчили, започна да вика да не го дерат, при което и четирите жени заявиха, че нищо не са му направили. Последва брутално завличане до задната врата на автобуса. Детето се озова на второто стъпало, след което получи чистосърдечен ритник в корема, който го принуди да слезе на спирката.

Поведението на тийнейджъра не е за похвала, тъй като правилникът в случая не е спазен, но по-неразбираемото е как възрастни хора са готови да ритат дете, когато разрешението на ситуацията е на разстояние от едно телефонно обаждане.

Колкото и да се оплакват контрольорите от поведението на пътниците, невъзможно е да се повярва, че агресията е еднопосочна. И от двете страни има виновни, но тези спорове не се разрешават с подобна саморазправа. За тях има правилници и процедури. За съжаление, след преживяното днес, пострадалото момиче, едва ли някога ще си купи доброволно билет.

Следващия път, в който някой си купи билетче, поне ще е сигурен, че си купува защита от един яростен ритник.
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
shwepi
Мнения: 536
Регистриран на: 05 яну 2010 17:03
Skype: shwepi
Контакти:

Re: Гневни контрольори буквално изритаха дете от автобус 102

Мнениеот shwepi » 03 юни 2012 20:31

Ти там ли беше ?
Що пишеш по форума а не реагира в момента?
След този ритник контролния орган отива в ареста и по барзата процедура.
39 PFC CSKA Sofia BUL 25 0 98 41 16 41 140 144 98 -4
:?:
147 PFC CSKA-Sofia JSC BUL 4 0 16 8 1 7 29 28 17 1
:!:

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: Гневни контрольори буквално изритаха дете от автобус 102

Мнениеот Madridist » 03 юни 2012 20:33

Преди два месеца бях в София и пътувах точно със същата линия 102. Пред мен, едно момиче си взе билет от шофьора и в момента,в който тръгна да го перфорира се качи една контрольорка. Билетът не и беше надупчен и контрольорката започна да се държи супер вулгарно и да иска да глоби момичето. Аз и още една жена и обяснихме, че момичето не е виновно и разказахме цялата ситуация. В този момент, контрольорката хвана за ръката това момиче и започна да я тегли да слиза. В крайна сметка се намесиха и други пътници и единствения, който слезна беше контрольорката. Пълен цирк.
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

На линия
Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18127
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Гневни контрольори буквално изритаха дете от автобус 102

Мнениеот kingofpop » 03 юни 2012 20:36

shwepi написа:Ти там ли беше ?
Що пишеш по форума а не реагира в момента?
След този ритник контролния орган отива в ареста и по барзата процедура.


къде съм казал, че см бил там....не бях, въпреки че често пътувам с градския :roll:
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

iliyan
Мнения: 4237
Регистриран на: 03 юни 2012 19:36
Местоположение: София

Re: Гневни контрольори буквално изритаха дете от автобус 102

Мнениеот iliyan » 03 юни 2012 20:41

Дребният тарикатлък от село води такива сцени ! Ако си б еше купила билет дали щеше да има ритници и т.н. ! Защо мен никой не ми рита обижда - щото винаги съм с карта и съм редовен ! Спазвай правилата и няма да те ритат !
[wrapimg=left]http://img819.imageshack.us/img819/3282/53oo.gif[/wrapimg]
"УМНИЯТ винаги отстъпва. Каква велика мисъл. Това обяснява господството на ГЛУПОСТТА в света" - Баронеса Мария фон Ебнер-Ешенбах
"Количеството на глупаците намалява, но качеството им нараства" - Михаил Генин

Потребителски аватар
Обичам Левски
Мнения: 2317
Регистриран на: 13 фев 2012 15:01
Контакти:

Re: Гневни контрольори буквално изритаха дете от автобус 102

Мнениеот Обичам Левски » 03 юни 2012 20:43

Тия контролъорки се правят на силни на 12 годишни деца.Защо не се опитат същото да направят например на 2-ма 30 годишни роми ?

Потребителски аватар
Обичам Левски
Мнения: 2317
Регистриран на: 13 фев 2012 15:01
Контакти:

Re: Гневни контрольори буквално изритаха дете от автобус 102

Мнениеот Обичам Левски » 03 юни 2012 20:44

iliyan написа:Дребният тарикатлък от село води такива сцени ! Ако си б еше купила билет дали щеше да има ритници и т.н. ! Защо мен никой не ми рита обижда - щото винаги съм с карта и съм редовен ! Спазвай правилата и няма да те ритат !



Ти само половината текст ли прочете ??? По правилник трябва се обадят на полицията никой няма право да те удря :evil:

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Гневни контрольори буквално изритаха дете от автобус 102

Мнениеот Кашчей » 03 юни 2012 20:51

Няма шанс в София да има нормален градски транспорт.Пътниците вечно негодуват, а контролите са направо отвратни, защото са на процент от глобите.
Имаше един красив период, когато картата за цяла градска мрежа важеше в цяла България и тогава почти не съм срещал контрольори в София.Сега ми се случва в едно пътуване да минат поне по три групи.Ако тия ги назначат за кондуктори, както беше преди 40 години, надали щеше да има толкова гратисчии и такива изцепки.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

HOUSE
Мнения: 78
Регистриран на: 08 май 2008 19:25
Контакти:

Re: Гневни контрольори буквално изритаха дете от автобус 102

Мнениеот HOUSE » 03 юни 2012 20:57

аз на такива им се смея в лицето на някакви пълни пуйки дето мислят че ще направят нещо . да направят билета 0,50 може и да си купя билет. Не може в някакви скапани автобуси дето преди аз да съм се родил да ми искат 1 няма как да стане
[img]http://store.picbg.net/pubpic/47/9F/8fb%20...%20aa479f.jpg][/img]

[img]http://store.picbg.net/pubpic/3C/89/642%20...%20033c89.jpg][/img]

HOUSE
Мнения: 78
Регистриран на: 08 май 2008 19:25
Контакти:

Re: Гневни контрольори буквално изритаха дете от автобус 102

Мнениеот HOUSE » 03 юни 2012 20:58

а и нивото на автобусите е много слабо пълна скръб
[img]http://store.picbg.net/pubpic/47/9F/8fb%20...%20aa479f.jpg][/img]

[img]http://store.picbg.net/pubpic/3C/89/642%20...%20033c89.jpg][/img]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта