Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Dust
Мнения: 8234
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Dust » 14 май 2024 10:38

Този съм сигурен, че е карал постоянно с високи скорости. Но нека некоментираме хипотези, а реални факти, а те показват, че за превишена скорост има само един фиш.
Всички превишаваме постоянно скоростта, но всички знаем, че с този механизъм за контрол превенция няма, а е просто една куче-касичка.
Много са малко електронните фишове, които са с +50км/ч за да се стигне до отнемане на свидетелство.

Давам пример. Мой познат всеки ден пътува до София да работи и на тунел Витиня тръбата посока Варна, явно скоростта е 80км/ч, а той все си карал с 91-92... или няма знак на входа или пък е имало някакви временни ограничения на скоростта.
Спират го полицай, че забравил да си включи фаровете и познай... за една година 15 фиша от камерата на тая тръба, която е поставена на изхода на тунела... всички фишове в един и същ часови период.
Сега по смисъла на закона той опасен ли е за останалите участници в движението. На магистрала дали караш с 80 или 91-92 не е от толкова голямо от към безопасност шофиране
Тук идва въпроса, защо тези фишове се бавят по толкова много време... отговор, за да може въпросната пусия да донесе колкото се може повече пари, то ест превенция равно на нула.

В Турция системата е електронна. Изпитах го на собствен гръб. Прибирах се от Одрин и преди границата на 2-3км ме е снимала мобилна камера, ограничението е 70, аз съм се движил с 82. Като стигнах на граница и последната проверка е за нарушения и неплатени глоби и познай, вече имах глоба за превишаване на скоростта. Плащаш и тогава продължаваш
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

JustChelsea
Мнения: 1364
Регистриран на: 04 мар 2018 21:58
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот JustChelsea » 14 май 2024 10:41

Дъста плямпаше снощи , че му били малки нарушенията и нямало наказания. Без колан минус 10 точки, за превишена скорост в населено място минус 18 точки. Та, тоя лайнар с тия 16 нарушения още първите месеци е трябвало да е без книжка. Мама не била му помагала. Ама нали трябва тук да се плямпа и да се приказват глупости, щото Дъста е Велик.
И все опорките му са "мой познат". А самият теб?
JustChelsea написа:А един пенсионер от къде да изкара бе, циничен миризливец?
Егати смотаният малоумник.

Ами да гледа теб и да прави обратното.
Имал е 45 години за да материализира уменията си във финансов актив.[/quote]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44071
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот rhaegar » 14 май 2024 10:49

Dust написа:Този съм сигурен, че е карал постоянно с високи скорости. Но нека некоментираме хипотези, а реални факти, а те показват, че за превишена скорост има само един фиш.


Има само един фиш, точно щото мама е в полицията, а тати е бизнесменче, или го познават катаджиите, или си е плащал.

Dust написа:Давам пример. Мой познат всеки ден пътува до София да работи и на тунел Витиня тръбата посока Варна, явно скоростта е 80км/ч, а той все си карал с 91-92... или няма знак на входа или пък е имало някакви временни ограничения на скоростта.
Спират го полицай, че забравил да си включи фаровете и познай... за една година 15 фиша от камерата на тая тръба, която е поставена на изхода на тунела... всички фишове в един и същ часови период.
Сега по смисъла на закона той опасен ли е за останалите участници в движението. На магистрала дали караш с 80 или 91-92 не е от толкова голямо от към безопасност шофиране


А не, не е опасен, нищо няма, то това ограничение е сложено там за украса, не че има нещо. Ми представи си че стане нещо на изхода от тунела пред него, еднакво ли ще реагира ако кара със 75 и с 95? Сигурно.


Dust написа:В Турция системата е електронна. Изпитах го на собствен гръб. Прибирах се от Одрин и преди границата на 2-3км ме е снимала мобилна камера, ограничението е 70, аз съм се движил с 82. Като стигнах на граница и последната проверка е за нарушения и неплатени глоби и познай, вече имах глоба за превишаване на скоростта. Плащаш и тогава продължаваш


Тук също нарушенията влизат в системата веднага, куца уведомяването, факт. Но нали преди няколко месеца точно за това имаше опашки по границата и протести, щото не ги пускаха да излязат докато не си платят глобите. Значи и при нас е така.
Плюс това няма по-нормално нещо от това, да си събереш парите от чужденец с глоба, който я се върне някога с тая кола че да го хванеш, я не. Естествено е че на границата ще си платиш.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20206
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 14 май 2024 10:50

Не е верно, шофьорчето е честно и добро момче, винаги поздравява...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20206
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 14 май 2024 10:55

През първото тримесечие на 2024 г. верижният растеж на реалния брутен вътрешен продукт (БВП) на България се очаква да се ускори, което е предпоставка да се формира сходна динамика и при годишния темп на изменение на конструирания от БНБ композитен конюнктурен индикатор за икономическа активност. През второто и третото тримесечие се предвижда БВП да продължи да нараства както на верижна, така и на годишна база, подкрепян най-вече от вътрешното търсене и допусканото подобряване на перспективите пред външното търсене на български стоки и услуги.

България върви напред към светлото бъдеще! Скъсахме с "кочинката" и веднага дръпнахме рязко. На управляващите им пука за българския народ!
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Dust
Мнения: 8234
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Dust » 14 май 2024 11:03

rhaegar написа:Тук също нарушенията влизат в системата веднага, куца уведомяването, факт. Но нали преди няколко месеца точно за това имаше опашки по границата и протести, щото не ги пускаха да излязат докато не си платят глобите. Значи и при нас е така.

Тук нищо не влиза в системата автоматично. Всичко се записва на криптирана флашка, която се носи в КАТ и на база записаните в нея превишения на скорост издават електронните фишове ръчно.
Това със събираемостта по границите беше ден до пладне и днес никой не го вълнува колко издадени наказателни постановления имаш. Бях с изтекъл ГТП, не бях обърнал внимание и с издаден електронен фиш за скорост, който беше в системата им от едно 7 месеца, знаех че имам, тъй като сам проверявам в e-mvr, но официално никой не ме известява. Та с тези две нарушения имам три излизания зад граница, та смятай колко им дреме на нашите тук.
Отново споделям, умишлено бавят връчването на електронни фишове за скорост, за да може от въпросната пусия да генерират максимално много глоби.
rhaegar написа:А не, не е опасен, нищо няма, то това ограничение е сложено там за украса, не че има нещо. Ми представи си че стане нещо на изхода от тунела пред него, еднакво ли ще реагира ако кара със 75 и с 95? Сигурно.

Всичко това е в рамките на една година и никой не му връчва официално глобата. Ако още първата глоба му беше връчена, щеше ли да направи още 14 и то точно по един и същ начин? Дали тая камера не е поредна куче-касичка?
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

На линия
tmanolov
Мнения: 4186
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот tmanolov » 14 май 2024 11:11

Dust написа:
rhaegar написа:Тук също нарушенията влизат в системата веднага, куца уведомяването, факт. Но нали преди няколко месеца точно за това имаше опашки по границата и протести, щото не ги пускаха да излязат докато не си платят глобите. Значи и при нас е така.

Тук нищо не влиза в системата автоматично. Всичко се записва на криптирана флашка, която се носи в КАТ и на база записаните в нея превишения на скорост издават електронните фишове ръчно.
Това със събираемостта по границите беше ден до пладне и днес никой не го вълнува колко издадени наказателни постановления имаш. Бях с изтекъл ГТП, не бях обърнал внимание и с издаден електронен фиш за скорост, който беше в системата им от едно 7 месеца, знаех че имам, тъй като сам проверявам в e-mvr, но официално никой не ме известява. Та с тези две нарушения имам три излизания зад граница, та смятай колко им дреме на нашите тук.
Отново споделям, умишлено бавят връчването на електронни фишове за скорост, за да може от въпросната пусия да генерират максимално много глоби.
rhaegar написа:А не, не е опасен, нищо няма, то това ограничение е сложено там за украса, не че има нещо. Ми представи си че стане нещо на изхода от тунела пред него, еднакво ли ще реагира ако кара със 75 и с 95? Сигурно.

Всичко това е в рамките на една година и никой не му връчва официално глобата. Ако още първата глоба му беше връчена, щеше ли да направи още 14 и то точно по един и същ начин? Дали тая камера не е поредна куче-касичка?

Чипааааа, чипааааа -на българина задължително трябва да му се смени чипа! Ми това е глоба бре, дъст-ъре, глоба, Г-Л-О-Б-А!. Не е данък, не е такса, не налог, а глоба - слага се, щото си нарушил правилата, а не щото си хрисима овчица и онези горе те стрижат!

Глобите в България трябва да са максимално високи и задължително събираеми със свързаност между отделните звена. И на граница да не те пускат, и никаква административма услуга да не можеш да получиш, докато не си платиш глобата! ма веднага 9999 партиЙ ще ревнат, че убивали милинкия народец, дето бил толкова хрисим, а онези отгоре само го натискали. Глоби бе, яко глоби до посиняване, особено за автоталибаните. А за неплатени глоби - затвор с ефективни присъди. Да, знам, че е утопия, българинът си е свиня и си обича кочината без правила, затова и бързо припонзва чуждият ред, докато в родината си псува на провала и дава подкупи за добър ден. И не, няма изход без революция, но това пък е още по-голяма утопия...
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44071
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот rhaegar » 14 май 2024 11:18

Dust написа:Тук нищо не влиза в системата автоматично. Всичко се записва на криптирана флашка, която се носи в КАТ и на база записаните в нея превишения на скорост издават електронните фишове ръчно.


Добре, влизат в системата след два часа, има някакъв шанс ако си чужденец да напуснеш страната и да не си го платиш никога.

Dust написа:Това със събираемостта по границите беше ден до пладне и днес никой не го вълнува колко издадени наказателни постановления имаш. Бях с изтекъл ГТП, не бях обърнал внимание и с издаден електронен фиш за скорост, който беше в системата им от едно 7 месеца, знаех че имам, тъй като сам проверявам в e-mvr, но официално никой не ме известява. Та с тези две нарушения имам три излизания зад граница, та смятай колко им дреме на нашите тук.


Е това е проблем на работещите, не на самата система. Ако работят както се иска от тях, ще си си платил всичко.

Dust написа:Отново споделям, умишлено бавят връчването на електронни фишове за скорост, за да може от въпросната пусия да генерират максимално много глоби.


Какъв е смисълът, при положение че събираемостта е нулева?


Dust написа:Всичко това е в рамките на една година и никой не му връчва официално глобата. Ако още първата глоба му беше връчена, щеше ли да направи още 14 и то точно по един и същ начин?


Ми не знам, аз оставам с усещане за системен нарушител, то там има знак и въпреки всичко си е извършил 14 документирани нарушения, а сигурно още 400 недокументирани, щом го пътува всеки ден това. Не е опасен, моя е грешката.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Dust
Мнения: 8234
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Dust » 14 май 2024 11:19

tmanolov, зная какво е глоба, но явно нежелаете да вникнете в същественото, а именно, че държавата иска максимално много такива.
Дай ми една нормална причина, електронния фиш да е издаден през януари, а да ти го връчат през декември и то само защото си спрян случайно. Тази глоба не трябва ли да ти бъде връчена максимално бързо?
rhaegar написа:Какъв е смисълът, при положение че събираемостта е нулева?

Събираемостта не е нулева, а е 100%. Имаш ли глоби, то при следващо подновяване на шофьорската книжка трябва първо всичко да платиш и тогава. Всяка една услуга от КАТ също първо преминава през проверка за глоби. Но докато стигнеш до услуга от КАТ може да имаш една камара такива.
rhaegar написа:Е това е проблем на работещите, не на самата система. Ако работят както се иска от тях, ще си си платил всичко.

Напротив, това е проблем на системата. Като ти каже шефа няма да изпращате обработените електронни фишове и работника изпълнява.
Последна промяна от Dust на 14 май 2024 11:25, променено общо 1 път.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23427
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 14 май 2024 11:24

Изхвърляте се. И категорично съм против да чакам да опашка на границата още за да може държавата да си събира глобите по най-некадърния начин. И го казвам като човек, който има единствено глоби за паркиране и никога не е глобяван за скорост или нещо подобно. Вярно е, че цял живот карам без колан, но съм се разминавал по другия начин. Както и да е, това си е моя отговорност и не застрашавам никого.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта