Имате ли кредит към банка?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
zamesen
Мнения: 78
Регистриран на: 10 сеп 2009 23:57
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Имате ли кредит към банка?

Мнениеот zamesen » 18 фев 2013 21:28

Бягайте колкото може по-надалече от тези кредити.Мазните и противни реклами на банки заливащи телевизиите ви внушават едва ли не,че мислят за вас от най-близките ви хора.В момента в който вземете парите ставате роби и по-долни от кучета за тях.Гледат на вас като утайки като ходете да си внасяте вноската,ако плащате по карта само като видят захранена сметка и си дърпат веднага не само вноската,а и разните им там такси без да се интересуват трябват ли ви пари за нещо неотложно.Да не говорим за лицермения и нагъл терор,на който те подлагат с постоянни смс-и,обаждания и писма, при положение,че до вноската имаш още 15 дена,но те те зариват ей така-профилактично,може да си малоумен или болен от склероза-да не ги забравяш.На фона на това не се учудвам,че има все повече обири,от колкото кредити напоследък....
[offtopic]http://spodelide.com/images/504380013752858.gif[/offtopic]

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6765
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: Имате ли кредит към банка?

Мнениеот soilwork » 18 фев 2013 21:29

Ипотечен кредит към пощенска банка 50 хилки за покупка на нов апартамент : 250 евро на месец,засега няма проблем. И едно потребителско кредитче за 70 инчов Шарп.-120 евро на месец ...все пак брат ми трябва да гледа мачове с добро качество ;) той почти е изплатен

BOSS
Мнения: 314
Регистриран на: 27 юни 2012 17:29
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Имате ли кредит към банка?

Мнениеот BOSS » 18 фев 2013 21:31

След ЕРП-тата , трябва малко да се притиснат и банките според мен. Печелят грозно на гърба на изстрадалия българин благодарение на липсата на всякакви закони .

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13847
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Имате ли кредит към банка?

Мнениеот Pichichi » 18 фев 2013 21:33

Ако имаш сигурна и стабилна работа и сериозен доход (плюс сериозна първоначална сума) тегли, едва ли имотите ще падат като цени.
Ако ще е нещо изнасилено, скалъпено и рисково не тегли ипотеката е сериозен и дългогодишен ангажимент.
А за банковата ни система нямам думи слушаш интервю с Левон и той те облъчва - "Супер сме много сме стабилни и всичко ни е наред".
Поглеждаш офертите на банките и гледаш 6,5 / 8 % та, пулиш се и псуваш.
Отваряш вестника и гледаш колко са зле Испания,Италия и Гърция и банкерите им дават интервю след интервю колко е зле
и колко са нестабилни, поинтересуваш се каква е лихвата там и оставаш гръмнат 2,9/4 %-та !!!
Е как става това със скъпия ресурс едните фалирали ама ресурса им евтин другите супер стабилни и дисциплинирани
и ресурса им 2 пъти по-скъп че и отгоре.

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: Имате ли кредит към банка?

Мнениеот vaskonti » 18 фев 2013 21:37

Pichichi написа:Ако имаш сигурна и стабилна работа и сериозен доход (плюс сериозна първоначална сума) тегли, едва ли имотите ще падат като цени.
Ако ще е нещо изнасилено, скалъпено и рисково не тегли ипотеката е сериозен и дългогодишен ангажимент.
А за банковата ни система нямам думи слушаш интервю с Левон и той те облъчва - "Супер сме много сме стабилни и всичко ни е наред".
Поглеждаш офертите на банките и гледаш 6,5 / 8 % та, пулиш се и псуваш.
Отваряш вестника и гледаш колко са зле Испания и Гърция и банкерите им дават интервю след интервю колко е зле
и колко са нестабилни, поинтересуваш се каква е лихвата там и оставаш гръмнат 2,9/4 %-та !!!
Е как става това със скъпия ресурс едните фалирали ама ресурса им евтин другите супер стабилни и дисциплинирани
и ресурса им 2 пъти по-скъп че и отгоре.

Ами става защото там пък депозитите са с мизерни лихви по 1.5% максимум, а тук са 3 пъти по-големи.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13847
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Имате ли кредит към банка?

Мнениеот Pichichi » 18 фев 2013 21:45

Ама кой нормален човек го интересуват депозитите ?
Ето го момчето пита за кредит не се интересува къде ще му дадат 3,5 %-та по депозита му за 250 000 бона!!!
Които 3,5 %-та едва ли ще покрият инфлацията за една година.
Хайде защо не свалят лихвите по депозитите, нали няма смисъл от пари в банката а от такива които се въртят в икономиката
на страната, защо не свалят депозитите наполвина и лихвите по ипотеките и потребителските кредити също?

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: Имате ли кредит към банка?

Мнениеот vaskonti » 18 фев 2013 21:48

Ами аз ти казвам каква е цената на това кредитите там да са евтини - ти това питаш.
Кой го интересуват депозитите тук ли? Като въведоха данък лихва какво стана тук? Цяла България ревна, че щели да им вземат спестяванията! Ама кой да мисли, че този грабеж се изразява в 2.50 от всеки 1000лв в банка? Айде сега си представи какво ще стане ако лихвите по депозити падне от 4.5 на 1.5.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
Левски над всичко!
Мнения: 121
Регистриран на: 23 сеп 2012 20:17
Контакти:

Re: Имате ли кредит към банка?

Мнениеот Левски над всичко! » 18 фев 2013 21:49

Ако стигна до кредит е = да се самоубия! Това е по-добрия вариант...

4oKuTo
Мнения: 674
Регистриран на: 18 яну 2010 17:24
Контакти:

Re: Имате ли кредит към банка?

Мнениеот 4oKuTo » 18 фев 2013 21:54

Лично за мен взимането на кредит е удачно в 2 случая - или когато става дума за СТАРТИРАНЕ или разширяване на някакъв бизнес, който е изключително добре обмислен и премерен, т.е. говорим за вид инвестиционен кредит, или когато месечната вноска за кредита е до 5 - 10% от дохода ви, но и в двата случая не става дума за дългосрочни кредити. Твърдо съм срещу големите кредити за апартаменти, защото това наистина си е заробване и голямо набутване при лихвените проценти в България, а и реално имотът не е ваш, а на банката, и то за следващите 20 - 30 години, в които всичко може да се случи...

Потребителски аватар
milen.hristov
Мнения: 9044
Регистриран на: 05 апр 2008 15:09
Контакти:

Re: Имате ли кредит към банка?

Мнениеот milen.hristov » 18 фев 2013 22:25

Red_Pride написа:Правя нещо като проучване моля,който желае да сподели-имате ли кредит към банка и колко процента от заплатата ви отива за погасяването му?
Лично аз съм си вземал техника на изплащане вноската е около 20% от заплатата ми(става въпрос за 1 година),замислям се за ипотечен кредит, но в тези несигурни времена малко ме е шубе :(

Всяка банка поне за стоков кредит предлага застраховка, при съкращение. Т.е. застраховатяля ако те съкратът поема застраховката, а ти парите не му ги връщаш.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта