Подобряване на нивото по език

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
berbatov
Мнения: 2851
Регистриран на: 05 фев 2009 20:36
Контакти:

Re: Подобряване на нивото по език

Мнениеот berbatov » 30 юни 2011 03:35

Като си пийнеш малко се развързва езика, особено ако си в добра конпания.
Най-бързия начин да научиш език е с жена, щото за ебането не трябва мн.приказки, но после трябва да се разберете нещо или да се скарате..после почвате да спорите и така..
Език се учи лесно и като гледаш сериали ама наистина от тез най-глупавите сериали дето по две-три серии си говорят за едни и същи неща и следиш историята и очакваш следващия епизод да видиш какво ще се случи
Четенето много помага, особено ако четеш децки книги с илюстрации или гледаш филми със субтитри
Добре е да работиш с хора дето говорят езика дето не знаеш и така всеки ден чуваш едни и същи думи и те ти се набиват в главата без да искаш и така почваш да говориш без да се усетиш
Не забравяй да четеш всичко каквото ти попадне пред очите и се опитвай да го разчетеш и произнесеш както ти се вижда и както ти се иска
Аз говоря Английски,Руски,Френски,Холандски,Гръцки,Сръбски и Български ;)
CSKA SOFIA - THE EUROCHAMPIONS KILLER

Потребителски аватар
Lyubooo
Мнения: 1988
Регистриран на: 08 окт 2008 08:11
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Подобряване на нивото по език

Мнениеот Lyubooo » 30 юни 2011 08:10

Hrabar написа:
flo написа:Как мога да си подобря говоренето по някакъв език.Примерно сега като ми говори някой на английски или като гледам някакви филми разбирам почти всичко, но ако някой ме попита нещо на наглийски едвам връзвам 2-3 изречения.


Приеми го като чиста монета. Отиди в държавата, чиито език изучаваш. Знам, че е скъпо, но това е най-доброто. И разбира се, не се затваряй в хотела а излизай и говори с хората. Ако пък у нас имаш възможност да говориш с хора, на които този език им е майчин, търси тяхнята компания, излизай с тях, говори на техният език, не на български. Успех.


аз ще дам реален пример с едно мое аверче! то беше учило испански в даскалото и горе долу се справяше, но с годините се губят познанията и затова реши директно да отиде в Испания! и при него имаше проблем с кинтите, затова първо се свърза с негови познати, че да отседне при тях, взе си месец отпуска, и си хвана автостопа! отне му само 2 дена да стигне до Испания!
след месец се върна, но вече с кола, и първата му работа беше да напусне работа, и да си хване самолета за обратно към иберийците, защото си беше намерил работа там, а за езика и въобще не стана дума!
Език можеш да учиш и на Луната, но най-добре се усъвършенства на родното му място, така че пали колата и бегай!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Kiril1989
Мнения: 1
Регистриран на: 27 фев 2020 10:41
Контакти:

Re: Подобряване на нивото по език

Мнениеот Kiril1989 » 27 фев 2020 10:45

Привет, съфорумци! Разглеждайки старите теми, попаднах на тази. А ето накратко и моите приключения с английския. Преди няколко години от фирмата, в която тогава работех, решиха да ме изпратят на търговски обмен в Англия за близо 2 месеца. Веднага започнах да търся частен учител, за да си подобря английския, че времето напредваше. Вероятно съм се свързал поне с 15-20 преподавателя и все нещо не се получаваше – я график, я тарифа. Та попаднах на един сайт за частни уроци и се обадих. Тъй като почти постоянно бях зает, от учебния център ми предложиха вариант да ме посещава учител директно в офиса. Сделката стана – през ден по 2 часа: 1 от обедната ми почивка и още 1, даден от шефовете, който, разбира се, после си го отработвах, като оставах до по-късно на работа. Бях силно впечатлен от внимателното отношение на учителката и от търпението, което проявяваше по време на заниманията. Истинска професионалистка! Успехът беше налице. Надявам се, да бъда полезен на някой колега. Давам и линк към сайта на школата.
https://kursovezavseki.com/

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3816
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Подобряване на нивото по език

Мнениеот ivo55 » 28 фев 2020 21:08

Хахахаха. Този "маркетинг" работи ли?


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Soulen и 31 госта