Чалгата-какви поражения нанесе тя и как травмира младото поколение българи?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
insaneboy1
Мнения: 5478
Регистриран на: 13 юни 2016 12:00
Контакти:

Re: Чалгата-какви поражения нанесе тя и как травмира младото поколение българи?

Мнениеот insaneboy1 » 02 юли 2019 21:19

sandi74 написа:
SSIW написа:И за да не бъдем несправедливи към съвременната сцена, трябва да се отбележи, че макар и рядко, понякогасе случва да пробие и някой светъл лъч ;) : https://www.youtube.com/watch?v=DvKf0yk4_xE

Светльо Христов ми е личен приятел от повече от 20 години и знам че като човек който мрази и презира чалгата какъвто е той това парче усмива жанра и живота на простият и ограничен българин.Страшно яко парче в стил Светльо.

Тъпото е, че Светльо "пробива" вече от 15 години, като се почна от шоуто на слави, х фактори и т.н. и все не може да стане супер комерсиален. В тая държжава не вирее такъв стил.
[wrapimg=]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTgeRES7WfrIeE2Qzeot_8QxtSWJDD-scT3VA&usqp=CAU[/wrapimg]
Anulo mufa

sandi74
Мнения: 18927
Регистриран на: 20 авг 2011 19:04

Re: Чалгата-какви поражения нанесе тя и как травмира младото поколение българи?

Мнениеот sandi74 » 02 юли 2019 21:29

insaneboy1 написа:
sandi74 написа:
SSIW написа:И за да не бъдем несправедливи към съвременната сцена, трябва да се отбележи, че макар и рядко, понякогасе случва да пробие и някой светъл лъч ;) : https://www.youtube.com/watch?v=DvKf0yk4_xE

Светльо Христов ми е личен приятел от повече от 20 години и знам че като човек който мрази и презира чалгата какъвто е той това парче усмива жанра и живота на простият и ограничен българин.Страшно яко парче в стил Светльо.

Тъпото е, че Светльо "пробива" вече от 15 години, като се почна от шоуто на слави, х фактори и т.н. и все не може да стане супер комерсиален. В тая държжава не вирее такъв стил.

"Пробива" толкова време защото не е лизач,дупедавец,гъзолизец и плашипутарник.ФАКТ.Едва ли някой който поне малко разбира от музика ще отрече че е страхотен изпълнител със свое собствено обаяние,чар и харизма :!: :idea:

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Чалгата-какви поражения нанесе тя и как травмира младото поколение българи?

Мнениеот galin56 » 03 юли 2019 15:07

Защо пък трябва да си "За" или "Против". Ако искаш слушай, като не ти се слуша не слушай. Аз лично не слушам музика - никаква. Нямам изтеглена нито на компа нито на телефона. Цял ден съм на работа, прибирам се, гледам тв или някоя игра, музика не ми се слуша. Каквото пуснат по радиото в колата, или от някой сайт или тв канал да се нещо докато сменям каналите, тва е. Ама защо пък трябва да съм Против. Който иска да си тегли и да слуша. :)

leedsuafc
Мнения: 103
Регистриран на: 24 юли 2009 11:55
Контакти:

Re: Чалгата-какви поражения нанесе тя и как травмира младото поколение българи?

Мнениеот leedsuafc » 03 юли 2019 19:06

galin56 написа:Защо пък трябва да си "За" или "Против". Ако искаш слушай, като не ти се слуша не слушай. Аз лично не слушам музика - никаква. Нямам изтеглена нито на компа нито на телефона. Цял ден съм на работа, прибирам се, гледам тв или някоя игра, музика не ми се слуша. Каквото пуснат по радиото в колата, или от някой сайт или тв канал да се нещо докато сменям каналите, тва е. Ама защо пък трябва да съм Против. Който иска да си тегли и да слуша. :)


тва все едно аз съм го писал, мамка му

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 5000
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Чалгата-какви поражения нанесе тя и как травмира младото поколение българи?

Мнениеот LaRgO » 03 юли 2019 19:41

galin56 написа:Защо пък трябва да си "За" или "Против". Ако искаш слушай, като не ти се слуша не слушай. Аз лично не слушам музика - никаква. Нямам изтеглена нито на компа нито на телефона. Цял ден съм на работа, прибирам се, гледам тв или някоя игра, музика не ми се слуша. Каквото пуснат по радиото в колата, или от някой сайт или тв канал да се нещо докато сменям каналите, тва е. Ама защо пък трябва да съм Против. Който иска да си тегли и да слуша. :)

Има стилове музика като чалгата, които деградират хората. А тези хора са твои сънародници. Което ще рече, че това се отразява на държавата, което означава, че се отразява и на теб като част от нея и от народа.
Разбра ли защо трябва да имаш мнение ?

rudiger
Мнения: 81
Регистриран на: 03 май 2016 20:34
Контакти:

Re: Чалгата-какви поражения нанесе тя и как травмира младото поколение българи?

Мнениеот rudiger » 03 юли 2019 20:04

А може би най-мъдрата позиция е да не се противиш. Впрочем на това учат много от източните учения и религии – да не се привързваме към добрите неща и да не се противопоставяме на лошите. Защото, както гласи физичния закон, на всяко действие съответства равно по сила противодействие. Какво постига Светльо от Стара Загора с тази пародия? Дали не бе по-удачно да вложи енергията си в създаването на нещо стойностно, вместо да иронизира, мрази или презира даден стил?

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Чалгата-какви поражения нанесе тя и как травмира младото поколение българи?

Мнениеот galin56 » 03 юли 2019 23:54

LaRgO написа:
galin56 написа:Защо пък трябва да си "За" или "Против". Ако искаш слушай, като не ти се слуша не слушай. Аз лично не слушам музика - никаква. Нямам изтеглена нито на компа нито на телефона. Цял ден съм на работа, прибирам се, гледам тв или някоя игра, музика не ми се слуша. Каквото пуснат по радиото в колата, или от някой сайт или тв канал да се нещо докато сменям каналите, тва е. Ама защо пък трябва да съм Против. Който иска да си тегли и да слуша. :)

Има стилове музика като чалгата, които деградират хората. А тези хора са твои сънародници. Което ще рече, че това се отразява на държавата, което означава, че се отразява и на теб като част от нея и от народа.
Разбра ли защо трябва да имаш мнение ?

Абе точно музиката деградирала хората. Те са някакви начетени професори и хоп, пускаш им чалга или някаква друга музика и те деградират. Изобщо знаеш ли какво означава тази дума. За да деградираш трябва първо да си се изградил като някой. И ти откакто си изградеан личност да ти пуснат музика и ти хоп, и започваш деградацията. Музиката не е толкова значима в живота на хората че да води до деградация. Който си е прост си е прост, не е заради музиката която слуша.

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 5000
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Чалгата-какви поражения нанесе тя и как травмира младото поколение българи?

Мнениеот LaRgO » 04 юли 2019 00:22

Зарежи, очевидно не схващаш. Има достатъчно материали за начините на манипулация и как действа. И да, едно от основните й оръжия е музиката и не мисля, че има нужда да пиша защо, защото е очевидно.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Чалгата-какви поражения нанесе тя и как травмира младото поколение българи?

Мнениеот Groucho » 04 юли 2019 00:58

galin56 написа:Абе точно музиката деградирала хората. Те са някакви начетени професори и хоп, пускаш им чалга или някаква друга музика и те деградират. Изобщо знаеш ли какво означава тази дума. За да деградираш трябва първо да си се изградил като някой. И ти откакто си изградеан личност да ти пуснат музика и ти хоп, и започваш деградацията. Музиката не е толкова значима в живота на хората че да води до деградация. Който си е прост си е прост, не е заради музиката която слуша.

Самата музика не може да деградира, музиката е просто комбинация от ноти. Едни хора харесват една комбинация от ноти, други хора харесват друга комбонация от ноти. Текстовете на песните и поведението на изпълнителите може да деградират, защото те прокламират послание, което се възприема не от професори, а от подрастващи деца, които тепърва изграждат ценностна система и мироглед. Ако посланието е "тъпа на гъдулка съм, но ще хвана някой батко с лъскава лимузина, защото имам 5 кубика силикон по себе си", много лесно някоя тинейджърка може да реши, че това е лесният път в живота, вместо да седне да учи и да стане една добра лекарка да речем. А България има нужда от лекарки и учители, а не от курви, дилъри на дрога и мутри.

Другите стилове също могат да деградират също като Чалгата. И в хип-хопа някой дебил с коефициент на интелигентност между кашкавала и сиренето може да свърши същата работа. Ако трябва да се анатемосва, трябва да се анатемосва по-скоро индивидуално, а не стилово.

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15583
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Чалгата-какви поражения нанесе тя и как травмира младото поколение българи?

Мнениеот fcb_bg » 08 юли 2019 11:25

Тоя стил музика, окрал де що има музикант у комшиите, не заслужава дори и презрение. Колкото пъти съм споделял мнение по темата, неизбежно се стига до въпроса "Е, какво да слушам на маса с ракия и салата?". Отговорът е елементарен и води до дълго клепане - "Българска народна музика".
Тая помия си е оръжие за масово затъпяване с елементи на циганизация. Резултатите ся видими.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта