История на България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20445
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Drunken_Master » 27 май 2024 10:24

Eminem написа:"Славяните" са имали език. Разпространен и до днес. Той е - пи-пи-пи-пи, пи-пи-пи-пи. Когато е трябвало да извикат кокошките, за да ги нахранят. Това е наследството на извънземно-великите "славяни".

T.e. Kирил и Методий създават азбуката на базата на "пи-пи-пи"? Или и те са някакви арийци, дето създават азбуката за великата арийска раса? Срам ли те е от това, че си славянин? Гледам, че много те гложди отвътре...

THE G.A.M.E написа:
Drunken_Master написа:Само да питам върлите патриоти, съществуват ли славяните? Щото дълго време въртяхте мантрата, че ги нямало, били некакви роби, били некакви словени и т.н. Ако все пак съществуват, значи има някакъв напредък...

Като геном - няма такава народност или "етнос".
Като определения-псевдоним и самоопределяне, има.
Иде реч за настоящето... Така, както има украинци и макета, така има и "славяни".
Ма, кой-както иска да се самоопределя... Излага де. :)

Като цяло реалността е, че в И. Европа през ранното и късното средновековие, има няколко народа и колена, със сходен език.
Както казваше Б. Димитров при-живе, тези племена и народи, са си бърборили на близки диалекти, на един език - Майка.
Въпросът е, как да се нарича този Език-Майка ?
"Славянски" ? Ми, нема нито едно доказателство, че е бил "славянски". Първо защото никога не е съществувал локализиран-унифициран средновековен "славянски език". Хронистите определят някакви племена и колена като "славянски", но никога не са споменавали за езика им, нито пък, че някога са имали букви или каквато и да е писменост.
2-ро - Самите въпросни "славянски" племена, не са се само-определяли за такива. Тоест, как да има "славянско наречие", след като самите хора, дето УЖ са го говорили, не са се самонаричали "славяни" ?
3-то - Не е имАло "славянска" държава, за да съществува "славянски език".

Ето ти няколко неща, които доказват, че "славяни", като термин за етно-генезисна група от хора, е изкуствен- и късно наложен термин.

Аха... Айде, тоя пак смени мантрата. Вече има такива определения, самоопределяне и прочее. До момента въртеше мантрата, че били роби, хора на словото и т.н. Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12981
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Eminem » 27 май 2024 10:33

Eminem написа:https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/18001264
В Института по български език към Българската академия на науките подробно изучават всяка нова дума и промяна в езика ни. Наблюдават две основни тенденции в последните години - първата е навлизането на много чуждици, предимно от английски език.

„Най-голямата трагедия е, че употребяват чужди думи, не защото тя казва повече, не защото тя е по-точна, по-звучна, а от някакво чуждо поклонничество, криворазбрана мода и това е процес, срещу който не само цялата българска интелигенция, но и целият български народ трябва да се бори", каза гл. ас. д-р Кристияна Симеонова.

„В днешно време повечето хора използват всякакви чужди думи, така че няма проблеми", споделя Петър Русев.

Винаги ще се намери такъв боклук, който да заяви, че няма проблем нещо българско да изчезне.

Скапан народ сме и това е! Затова и скоро ще изчезнем!

----------------------
Срам ли те е от това, че си славянин? Гледам, че много те гложди отвътре...

Не съм славянин! Аз съм Българин! Българите произлизаме от Дуло! Отиди да им кажеш, че са славяни.

Но за съжаление, славянският ни манталитет ни доведе до цитираната статия от 24 часа и до извода, който съм си направил под нея.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20445
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Drunken_Master » 27 май 2024 10:42

Мда, очевидно те е срам. Милионната орда на прабългарите са накарани от 20 славянина, да говорят на техният език. ОК, разбрахме се... Фамилията ти да не е Дулов? Нали си от Дуло, викаш...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12981
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Eminem » 27 май 2024 11:00

А теб защо те е срам да се наречеш Българин?
Накарали ги да говорят на техния език, но не ги накарали държавата да се казва - Горда Славянка.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20445
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Drunken_Master » 27 май 2024 11:08

Eminem написа:А теб защо те е срам да се наречеш Българин?
Накарали ги да говорят на техния език, но не ги накарали държавата да се казва - Горда Славянка.

Aха... ОК! Ама това променя ли факта, че сме славяни или? Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12981
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Eminem » 27 май 2024 11:32

Държиш на славянството заради пристрастията ти към Русия.

Милиони славяни, а една държава НЕ могат да направят! Това какво говори за тях?

Има един единствен шанс, този народ да оцелее! Да се сети и осъзнае, че е от рода Дуло!

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20445
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Drunken_Master » 27 май 2024 11:37

Eminem написа:Държиш на славянството заради пристрастията ти към Русия.

Милиони славяни, а една държава НЕ могат да направят! Това какво говори за тях?

Има един единствен шанс, този народ да оцелее! Да се сети и осъзнае, че е от рода Дуло!

Много го е яд, че е славянин... Очеизбождащо е! Изображение

Иначе ме кефят такива псевдопатриотчета. Той не познава историята на собствената си държава, която уж обича, ама много балалайка за България... Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12981
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Eminem » 27 май 2024 11:42

Аз ако вярвах, че съм славянин, грам нямаше да ми пука, че изчезваме.

Не съществува определението "аз съм славянин", защото няма такъв хомогенен, еднороден етнос.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20445
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Drunken_Master » 27 май 2024 11:50

Аха, ок... Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Dust
Мнения: 8457
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Dust » 27 май 2024 12:19

Eminem, който се смята за славянин да поема към необятната руска шир и освободи земите на наследниците на рода Дуло от тяхното присъствие.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: slash1912 и 28 госта