Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 20 май 2024 22:04

Thsmith написа:Нагло е да се опитваш да приравняваш Израел и терористите. Нагло е да ревеш като линейка срещу ислямистите, но когато някой тръгне да ги поставя на местата им, веднага да си срещу него само и само да си срещу запада. Това е наглост и двоен стандарт. Това, че някой Аладин се опитва да прави политика на гърба на Биби си е съвсем друга бира. Едно време W много ясно им посочи къде им е мястото и къде им стигат силите, но някой не е слушал.

А Hague Act какво е?
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23801
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот paceto » 20 май 2024 22:20

Dust написа:Тези иранци уж голяма работа, а летят на 50 годишни хеликоптери. Bell 212 вероятно е от войната във Виетнам


Произвеждат се от 1968 до 1998, така че когато е пристигнал в Иран е преди революцията от 1979 година понеже до тогава имат тясно сътрудничество със САЩ на военна и гражданска техника. След революцията започват санкциите към тях и всичко приключва като започват да пристигат съветски техники.

В последните години сами си произвеждат както самолети, танкове и прочие, така и подобни хеликоптери. Имат един реплика на Bell, HESA Shahed 278 с производство от 2005 и имат около 20 бройки. Защо не са ползвали техни, а не стари на 40+ години само можем да гадаем.

Сега вероятно един от изборите е, че Bell 212 събира до 15 човека екипаж понеже е един вид десантен като се използва за сваляне на войници на бойното поле, но това тяхното си е голяма грешка на сигурността. Били са охранявани от още 2 хеликоптера, а вероятно и изтребители и да натъпчеш цялата делегация в един летателен съд е пълна глупост. Никой не го прави именно заради ей такива неща понеже ако стане някоя беля да не замине цялата делегация или целият кабинет.

ReBorn1982
Мнения: 8216
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ReBorn1982 » 21 май 2024 06:57

https://news.bg/int-politics/rusiya-sasht-reagirat-na-mns-kato-skorpion-koyto-se-e-uzhilil-sam.html

По-рано председателят на Камарата на представителите на САЩ Майк Джонсън заяви, че американските законодатели обмислят възможността за налагане на санкции срещу МНС, ако бъде издадена заповед за арест на израелския премиер Бенямин Нетаняху.


Охооо, вече искаме да налагаме и санкции на Международния наказателен съд ..... забранено е МНС да разследва военни престъпления на САЩ и техните помияри ..... виж, като разследват враговете на САЩ, МНС е много готин и САЩ даже му съдействат .....

ReBorn1982
Мнения: 8216
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ReBorn1982 » 21 май 2024 07:40

Thsmith написа:Нагло е да се опитваш да приравняваш Израел и терористите.


Не знам дали си наясно, но в никое право няма такава трактовка, че извършването на едно престъпление оправдава извършването на друго ..... ако аз дойда и убия майка ти, и ти дойдеш и убиеш моята после в знак на отмъщение, моето криминално деяние в никакъв случай не те освобождава от наказателна отговорност за твоето криминално действие.

На мен хич не ми дреме за изметта в Газа, но ми дреме за лицемерието и двуличието на самообявилия се за уж "демократичен и цивилизован свят, основан на принципи и правила" ....

Така че лидерите на Израел по всеки параграф подлежат на наказателно преследване за военните престъпления на Израел в Газа.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23456
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 21 май 2024 11:55

ReBorn1982 написа:
Thsmith написа:Нагло е да се опитваш да приравняваш Израел и терористите.


Не знам дали си наясно, но в никое право няма такава трактовка, че извършването на едно престъпление оправдава извършването на друго ..... ако аз дойда и убия майка ти, и ти дойдеш и убиеш моята после в знак на отмъщение, моето криминално деяние в никакъв случай не те освобождава от наказателна отговорност за твоето криминално действие.

На мен хич не ми дреме за изметта в Газа, но ми дреме за лицемерието и двуличието на самообявилия се за уж "демократичен и цивилизован свят, основан на принципи и правила" ....

Така че лидерите на Израел по всеки параграф подлежат на наказателно преследване за военните престъпления на Израел в Газа.

Изобщо не става дума за това. Израел не извършва престъпление и не убива "майка ти", а извършва антитерористична операция. Виж ако майка ти е терорист или брани терористите, по зле за нея.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
delqnski47
Мнения: 23889
Регистриран на: 08 сеп 2008 20:08
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот delqnski47 » 21 май 2024 12:14

Thsmith написа:
ReBorn1982 написа:
Thsmith написа:Нагло е да се опитваш да приравняваш Израел и терористите.


Не знам дали си наясно, но в никое право няма такава трактовка, че извършването на едно престъпление оправдава извършването на друго ..... ако аз дойда и убия майка ти, и ти дойдеш и убиеш моята после в знак на отмъщение, моето криминално деяние в никакъв случай не те освобождава от наказателна отговорност за твоето криминално действие.

На мен хич не ми дреме за изметта в Газа, но ми дреме за лицемерието и двуличието на самообявилия се за уж "демократичен и цивилизован свят, основан на принципи и правила" ....

Така че лидерите на Израел по всеки параграф подлежат на наказателно преследване за военните престъпления на Израел в Газа.

Изобщо не става дума за това. Израел не извършва престъпление и не убива "майка ти", а извършва антитерористична операция. Виж ако майка ти е терорист или брани терористите, по зле за нея.

Терористите ги създаде краварника, така че отговорността - там.
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and
documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club,
PFC CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,PFC CSKA
Sofia.

ElCapitana_Puyol
Мнения: 541
Регистриран на: 11 апр 2024 20:44
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ElCapitana_Puyol » 21 май 2024 12:44

САЩ били създали Хамас...Делянката пак твори.:))
Барса и Лудогорец, але, алеее... Изображение

ReBorn1982
Мнения: 8216
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ReBorn1982 » 21 май 2024 13:57

Thsmith написа:Изобщо не става дума за това. Израел не извършва престъпление и не убива "майка ти", а извършва антитерористична операция. Виж ако майка ти е терорист или брани терористите, по зле за нея.


Да, Израел избива само терористи .... включително и онези бебета от болницата, те също са терористи, нали ??!

Не знам защо се правиш на улав, и на децата е ясно, че Израел извършва военни престъпления в Газа, без значение кой на чия страна е.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23456
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 21 май 2024 14:08

delqnski47 написа:
Thsmith написа:
ReBorn1982 написа:
Thsmith написа:Нагло е да се опитваш да приравняваш Израел и терористите.


Не знам дали си наясно, но в никое право няма такава трактовка, че извършването на едно престъпление оправдава извършването на друго ..... ако аз дойда и убия майка ти, и ти дойдеш и убиеш моята после в знак на отмъщение, моето криминално деяние в никакъв случай не те освобождава от наказателна отговорност за твоето криминално действие.

На мен хич не ми дреме за изметта в Газа, но ми дреме за лицемерието и двуличието на самообявилия се за уж "демократичен и цивилизован свят, основан на принципи и правила" ....

Така че лидерите на Израел по всеки параграф подлежат на наказателно преследване за военните престъпления на Израел в Газа.

Изобщо не става дума за това. Израел не извършва престъпление и не убива "майка ти", а извършва антитерористична операция. Виж ако майка ти е терорист или брани терористите, по зле за нея.

Терористите ги създаде краварника, така че отговорността - там.

Отговорност може да се търси само от натиска спрямо Великобритания да се изтегли от там и да изостави колониалната си империя. И може би в липсата на подкрепа спрямо Израел да реши този въпрос окончателно още през 60 те години и днес да няма терористи по тези ИЗРАЕЛСКИ територии.
ReBorn1982 написа:
Thsmith написа:Изобщо не става дума за това. Израел не извършва престъпление и не убива "майка ти", а извършва антитерористична операция. Виж ако майка ти е терорист или брани терористите, по зле за нея.


Да, Израел избива само терористи .... включително и онези бебета от болницата, те също са терористи, нали ??!

Не знам защо се правиш на улав, и на децата е ясно, че Израел извършва военни престъпления в Газа, без значение кой на чия страна е.

В Газа има бъдещи, бивши и настоящи терористи. Е и такива, които просто ги подкрепят или се опитват да им осигурят жив щит. Невинни няма. Търси отговорност от родителите им защо ги държат като жив щит за Хамас.
Израел обяви ли евакуация? Обяви! Даде ли време да се изтеглят? Даде... който е решил да седи да пази Хамас, негов проблем.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
delqnski47
Мнения: 23889
Регистриран на: 08 сеп 2008 20:08
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот delqnski47 » 21 май 2024 14:36

Thsmith написа:
Израел обяви ли евакуация? Обяви!

На 1 000 000 души за няколко часа. Сега ще кажеш ''Да ве какво'', нали . :lol: :lol:
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and
documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club,
PFC CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,PFC CSKA
Sofia.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта