Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20273
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 21 май 2024 00:10

rhaegar написа:Еба го. До преди малко не беше българска, сега е. Не знаеше какво пише и в учебниците, сега знаеш. Много бързо ти се променят знанията.

Струва ми се, че четенето с разбиране не ти е силната страна. Хубаво е малко да се вниква в думите... Хубаво е и да се разбира, кога някой е сериозен, кога е ирония, кога е сарказъм и т.н.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44136
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот rhaegar » 21 май 2024 00:11

Drunken_Master написа:
rhaegar написа:Еба го. До преди малко не беше българска, сега е. Не знаеше какво пише и в учебниците, сега знаеш. Много бързо ти се променят знанията.

Струва ми се, че четенето с разбиране не ти е силната страна. Хубаво е малко да се вниква в думите... Хубаво е и да се разбира, кога някой е сериозен, кога е ирония, кога е сарказъм и т.н.


Да, сигурно. Като не си прав и става ирония и сарказъм винаги, нищо че са ти безкрайно чужди понятия. :lol:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20273
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 21 май 2024 00:12

Да, де, вижда се на кой са му "чужди". Я дай да видя, къде съм писал, че не съм имал хабер, какво пишело в учебниците през комунизма?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44136
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот rhaegar » 21 май 2024 00:15

Drunken_Master написа:Аз не знам, някой учебник от 1975-та година, да е писал някога, че сме печелили битките при Чаталджа, Добро Поле и Завоя при Черна, примерно... По-скоро може да са писали, че Фердинанд и цар Борис са боклуци на боклуците. Нещо, което не е далече от истината.


Тук определено показваш, че не знаеш какво е пишело.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20273
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 21 май 2024 00:16

Аха... ОК.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12893
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Eminem » 21 май 2024 00:17

съпортвани

Някои чуждици са адски нелепи. Като тази. Иначе си голям пазител на "славянската" писменост.
Последна промяна от Eminem на 21 май 2024 00:19, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44136
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот rhaegar » 21 май 2024 00:18

Е да, ок.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23456
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 21 май 2024 00:19

Drunken_Master написа: Може да са писали, че Септемврийското въстание е първото антифашистко, ама не и че армията ни е била непобедима. БКП и пропагандата в ония години няма какво да спечелят от подобно фалшифициране.

Няма въстание, а септемврийски бунтове от група престъпници, които са бързо потушени (макар и доста меко) и законността е възстановена.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20273
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 21 май 2024 00:21

Eminem написа:
съпортвани

Някои чуждици са адски нелепи. Като тази например. Иначе си голям пазител на "славянската" писменост.

Е, поне познавам историята на собствената си държава, в която живея. Не се правя на велик патриот, а да твърдя, че сме арийци, че нямало славяни и тем-подобни измишльотини. Това май е по-недостойно, а? Или?

Не се гордея с "непобедимата" армия, нито с "българската" азбука. Гордея се с културата ни. С природата, която ни заобикаля. Гордея се с гайдата, която ме кара, да настръхвам всеки път, когато я чуя. Гордея се дори и с кухнята ни...

rhaegar написа:Е да, ок.

Да, де... Направо си го доказа.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44136
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот rhaegar » 21 май 2024 00:22

Thsmith написа:
Drunken_Master написа: Може да са писали, че Септемврийското въстание е първото антифашистко, ама не и че армията ни е била непобедима. БКП и пропагандата в ония години няма какво да спечелят от подобно фалшифициране.

Няма въстание, а септемврийски бунтове от група престъпници, които са бързо потушени (макар и доста меко) и законността е възстановена.


Е, от гледна точка на групата престъпници е въстание.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта