Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23480
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 11 май 2024 19:47

slash1912 написа:Защото в семейство има по 4 коли.После как да стане с паркирането?

Да, това е проблема точно. Дай да сметнем колко са местата за паркиране, колко намаляват всяка година и колко са жителите?
Паркинги не се строят изобщо, вместо това унищожаваме наличните места, но нищо не се чува защо пред столична община има служебни места за паркиране, а идиотите не ходят с колело? :roll:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

ReBorn1982
Мнения: 8230
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 11 май 2024 20:12

Drunken_Master написа:
Американците ни натискат да дадем на Украйна безплатно двата реактора от АЕЦ "Белене"?
Според информация на "Гласове" в понеделник Белене ще посетят американски и украински официални лица. Целите на визитите са няколко. Според нашата информация служител на Държавния департамент на САЩ и представител на "Уестингхаус" ще огледат площадката на АЕЦ "Белене", заедно с представители на украинската енергийна компания "Енергоатом".

Нищо чудно и да е верно...


Колко му е .... ще ни излъжат, че реакторите са "дефектни" вече и затова са "безполезни", както излъгаха за ракетите за С-300, които подарихме на Украйна .... всичко очаквам от националните предатели, долни слуги на Вашингтон.

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Capitane5Puyol » 11 май 2024 20:17

Айде пак ревна числото. Заслужава Изображение, както Лудо пори в момента орандЖавите свини от умрелото цецека. Шаляляляяя... :)
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20294
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 11 май 2024 20:52

От името на фондация „Нашият Дом е България“ ви уведомяваме, че в днешния ден, на 11-ти май, на Деня на Светите братя Кирил и Методий, ще се проведе опасно чалга и долно събитие за деца и хора от всички възрасти, на което обикновено се разпространява райски (адски) газ, алкохол и евентуално наркотици на малолетни.

Партито ще се проведе в клуб "Еуфория", на ул. Иван Денкоглу 12, от 18:00 часа, с участието на пошлата и срамна чалга певица - Теди Александрова. Родители, запазете децата си от това падение!

Тъжно е, че на този ден Будителството, Просветата и Просвещението от страна на Св. равноапостолни и славянобългарски просветители Кирил и Методий ще бъдат противопоставени с приспиването, принизяване и деградацията на съвременните деца на България чрез мерзките послания на чалгата, липсата на християнско образование в училищата и отровата на наркотиците и алкохола.

Това намаляване на жизнените и духовни сили на децата води към сигурно оглупяване, развращаване, деградиране, а понякога до трайни увреждания, осакатяване, психически деформации и греховно падение, депресивни състояния и дори суицидни настроения!
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20294
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 11 май 2024 22:45

slash1912 написа:ГД не само не реагира, но и предоставя оперативна помощ на титовите сатрапи в Скопие за установяването и разправата с „фашистите“ – хората, които не са пожелали да станат македонци. Подготвя се и изтеглянето на всички български институции от Пиринския край. Строят се нови казарми за дислоцираната в Благоевград 7-ма дивизия, която трябва да се изтегли зад границите на замисленото от Сталин и Димитров жертвоприношение. Глас в пустиня остават протестите на все още намиращата се в Народното събрание обединена опозиция.
Още от есента на 1944 г. българите край Вардар и в Пиринско са подложени на масови репресии, за да бъдат приобщени към новоизлюпената “македонска нация”. През 1946 г. у нас се извършва т. нар. “преброяване”, като хората от Пиринския край са задължени да се определят за “македонци”. Несъгласните са преследвани и хвърляни в затворите, което съответно Тито прави край Вардар

Договора от Блед кой го подписа?

Ае, вие сте ми много интересни... сериозно. Ти какво мислиш, че може да направи Георги Димитров? Да не мислиш, че някой го пита, какво да се прави с въпросните територии? Единственото, за което може да бъде обвиняван е в прекалено подчиненото си положение спрямо Йосиф Висарионович Сталин, ама ако не е той, в края на краищата ще е някой друг. Те тия територии така или иначе пак ще си станат част от СФРЮ. Не случайно Тито е казал "Абе вие къде сте виждали победена държава, да вземе територии от страна-победителка?"
И освен това, ти пак нещо не ме разбираш. Аз ти казвам, че има една огромна серия от събития, които довеждат до всичко това. Кво ме питаш за неща, които са се случили постфактум, след идването на БКП/ОФ на власт след 9-ти септември. Ми, аре да те питам, като толкова знаеш, какво се е случило в Яйце по време на войната и как реагира толкова искащият македонската нация Георги Димитров на подобно искане? Виж в Гугъл, какво се е решавало там и чакам и да ми отговориш, че много ще ми е чуден отговора на въпроса.

Пак да повторя. Аз не казвам, че той не прилага тая политика, че той не провежда всичко това... Аз казвам, че е пълен абсурд, тоя човек, да бъде обвиняван, че правел македонска нация, това е абсурдно. Най-малкото... той не печели абсолютно нищо от всичко това. Просто, това е нещо, за което той няма никаква дума. Сталин да не мислиш, че ще се допитва до мнението му за нещо подобно?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

ReBorn1982
Мнения: 8230
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 11 май 2024 22:52

Този мръсен боклук няма оправдание за безродщината си. Ако не си съгласен с тия анти български политики, ставаш и се махаш, а не участваш дейно в тях ....

Същите боклуци са Бойко Борисов, Кирил Петков, Христо Иванов и сие съвременни георгидимитровци .....

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20294
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 11 май 2024 22:59

Добре, съгласен съм... Става, маха се... и идва следващият който ще извърши това за което е там. Не случайно, долу-горе по това време (няколко години по-късно по-точно), Сталин премахва всякаква наченка на каквото и да било дисидентство в Източният блок, понеже желае да държи за гушата здраво всички държави и да няма никакво мърдане - Рудолф Слански (Чехословакия), Владислав Гомулка (Полша), Ласло Райх (Унгария), Трайчо Костов (България)... Абсолютно нищо не е зависело от Георги Димитров, това са глупотевини.

Само да вметна, че аз не съм му фен. За мен е смешно, тоя човек да е някакъв идол за някои хора. Той се спасява от нацисткия съд, не защото се е защитавал умело самичък, а защото е бил к*рвар и е бройкал курвите, които потвърждават, че когато гори Райхстага, той ги е еб*л. Това е самата истина. А най-важното е, че когато избухва Септемврийското въстание (по желание на Коминтерна и Зиновиев), той заебава своите хора и бягат с Васил Коларов в Югославия за да ебат и да пият.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17411
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот slash1912 » 11 май 2024 23:29

Drunken_Master написа:
slash1912 написа:ГД не само не реагира, но и предоставя оперативна помощ на титовите сатрапи в Скопие за установяването и разправата с „фашистите“ – хората, които не са пожелали да станат македонци. Подготвя се и изтеглянето на всички български институции от Пиринския край. Строят се нови казарми за дислоцираната в Благоевград 7-ма дивизия, която трябва да се изтегли зад границите на замисленото от Сталин и Димитров жертвоприношение. Глас в пустиня остават протестите на все още намиращата се в Народното събрание обединена опозиция.
Още от есента на 1944 г. българите край Вардар и в Пиринско са подложени на масови репресии, за да бъдат приобщени към новоизлюпената “македонска нация”. През 1946 г. у нас се извършва т. нар. “преброяване”, като хората от Пиринския край са задължени да се определят за “македонци”. Несъгласните са преследвани и хвърляни в затворите, което съответно Тито прави край Вардар

Договора от Блед кой го подписа?

Ае, вие сте ми много интересни... сериозно. Ти какво мислиш, че може да направи Георги Димитров? Да не мислиш, че някой го пита, какво да се прави с въпросните територии? Единственото, за което може да бъде обвиняван е в прекалено подчиненото си положение спрямо Йосиф Висарионович Сталин, ама ако не е той, в края на краищата ще е някой друг. Те тия територии така или иначе пак ще си станат част от СФРЮ. Не случайно Тито е казал "Абе вие къде сте виждали победена държава, да вземе територии от страна-победителка?"
И освен това, ти пак нещо не ме разбираш. Аз ти казвам, че има една огромна серия от събития, които довеждат до всичко това. Кво ме питаш за неща, които са се случили постфактум, след идването на БКП/ОФ на власт след 9-ти септември. Ми, аре да те питам, като толкова знаеш, какво се е случило в Яйце по време на войната и как реагира толкова искащият македонската нация Георги Димитров на подобно искане? Виж в Гугъл, какво се е решавало там и чакам и да ми отговориш, че много ще ми е чуден отговора на въпроса.

Пак да повторя. Аз не казвам, че той не прилага тая политика, че той не провежда всичко това... Аз казвам, че е пълен абсурд, тоя човек, да бъде обвиняван, че правел македонска нация, това е абсурдно. Най-малкото... той не печели абсолютно нищо от всичко това. Просто, това е нещо, за което той няма никаква дума. Сталин да не мислиш, че ще се допитва до мнението му за нещо подобно?

Какво излиза-двойните "освободители" измислят македонска нация,а техните протежета нямат право да кажат нищо,даже и активно помагат...За другите им престъпления на българска територия даже няма нужда да споменавам.
От друга страна Хитлер учтиво пита как да мине пред България,дава Южна Добруджа,дава за администриране Македония.Царя му отказва участие на войска и депортирането на български евреи.
Аз като ти казвам,че една победа на Германия е около 1000 пъти по-добре за нас :)
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Capitane5Puyol » 11 май 2024 23:30

Изображение
Тленните останки на великия Цар Фердинанд I направил българската армия най-силната на Балканите 1912г. се връщат у нас. Най-после !

Една дълго чакана новина - подготвя се пренасянето на ковчега с тленните останки на цар Фердинанд в България. Първият и най-дълго управлялал цар от Третото българско царство лежи непогребан от 1948 г. в криптата на църквата "Св. Августин" в баварския град във временен саркофаг, сякаш в очакване да се осъществи желанието му да се завърне за сетен покой на българска земя.
С прибирането на царските му кости България ще се запише като последната република в Европа, положила тази грижа в името на собствената си история и държавност. Всички останали страни - от Австрия и Албания до Румъния и Русия - прибраха и препогребаха останките не само на своите някогашни владетели, но дори и на техните родственици, умрели преди много години в чужбина.
Румъния докара с военен самолет "Спартан", посрещнат в небето от четири МиГ-а на румънските ВВС, ковчега с тялото на последния си цар - Михай I, от Швейцария. Той бе погребан с държавни и военни почести, както преди това и баща му - Карол II, докаран от Португалия въпреки всички исторически превратности и скандалната му репутация, заради която някога доста са го ругали. През 1926 г. той се отказва от короната и кралството заради любовницата си, абдикира и емигрира.
Сърбия също върна с почести починалия през 1970 г. в Америка последен крал Петър II. В присъствието на президент и премиер той бе положен в криптата на сръбския царски род Караджорджевич край град Топола в Шумадия.
Сърбите стигнаха дори и по-далеч, изравяйки костите на всичките си князе от европейските гробища, за да ги съберат в същата тази крипта на върха Опленац, превърнал се в символен темел на модерната сръбска държава.
А много преди тях, още по време на социалистическата федерация Югославия, през 1989 г. черногорците пренесоха своя крал Никола I от Сан Ремо в Италия и го препогребаха с държавни почести в Цетине.
През 2006 г. Русия и Дания в обща траурна церемония с всички държавни почести организираха изваждането на останките на императрицата Мария Фьодоровна и препогребването им в Петропавловската крепост. За да почива най-сетне до съпруга си - император Александър III, така както е бленувала след революцията и свалянето на монархията. И ето, че прахът на майката на последния руски цар Николай II, се завърна посмъртно в Санкт Петербург с датски военен крайцер и там я посрещнаха така, както преди 140 години при влизането ѝ в града като млада датска принцеса - с 31 топовни салюта.
Костите на своите бивши и спорни дори крале, починали в чужбина, прибра дори и Албания. А в Австрия и Унгария - две отявлено републикански страни, които историята някога е обединявала в една монархия, обявиха общ траур за Ото фон Хабсбург - последния престолонаследник на Австро-унгарската империя. Когато почина в Германия през 2011 г., той бе изпратен и от Австрия, и от Унгария с държавен церемониал. Ковчегът му, покрит със знамето на Хабсбургите, бе положен в Императорската крипта във Виена от почетна гвардия, облечена в австро-унгарски униформи, а сърцето му бе погребано в Унгария.
Цар Фердинанд няма да е първият, изваден от криптата в Кобург и препогребан другаде. Там вече са го правили с Великият княз Кирил Владимирович - внук на Царя освободител Александър II. Князът умира на 12 октомври 1938 г. в Париж, но тъй като преди това е живял в Кобург до средата на 1920 г. със съпругата си - Великата княгиня Виктория Фьодоровна (по рождение Сакскобургготска), е погребан заедно с нея в семейната гробница на Сакскобургготите. На 7 март 1995 г. останките им са извадени от Кобург, пренесени и тържествено погребани в Санкт Петербург в императорската крипта. Защото въпреки всички превратности са неделима част от руската история и държавност.
"Не толкова желанието на цар Фердинанд да бъде погребан в България, колкото нашето чувство за дълг пред тези, които са я управлявали, повелява да бъде погребан тук. Дали ние сме съгласни с един владетел, или не, има много малко значение. Но той е една голяма част от българската нова история. Така че това усилие трябва да бъде направено с чувство за държавност", каза навремето покойният Гиньо Ганев.
Сега тази историческа справедливост и грижа към българската държавност е на път да се осъществи. (На снимката - цар Фердинанд обявява независимостта на България на 22 септември 1908 г.)
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20294
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 11 май 2024 23:38

slash1912 написа:Какво излиза-двойните "освободители" измислят македонска нация,а техните протежета нямат право да кажат нищо,даже и активно помагат...За другите им престъпления на българска територия даже няма нужда да споменавам.
От друга страна Хитлер учтиво пита как да мине пред България,дава Южна Добруджа,дава за администриране Македония.Царя му отказва участие на войска и депортирането на български евреи.
Аз като ти казвам,че една победа на Германия е около 1000 пъти по-добре за нас :)

Смяташ ли, да ми отговориш на въпроса, какво е ставало в Яйце, какво се е говорило и защо Георги Димитров е реагирал остро на това което е чул, да се говори на заседанието на АВНОЮ? Нали Георги Димитров бил "македонец" и искал много да прави македонска нация?

Колкото до останалите глупости, за мен е срамно, да се възхвалява някакъв изверг, дето е искал, да ни превърне в препарат за почистване. Ама аз на оная си работа обяснявам, че тук 80% от писателите четат (ако изобщо са чели и нещо) само Дойче Веле и Свободна Европа. Оня боклук на боклуците е изчистил 16-17 милиона цивилни от СССР, даже ни поставя ултиматум (или сте с мен или ще ядете немския чеп), ама иначе... както един мега титан на историческата мисъл писа (естествено фен на Левски, какъв да бъде) "Хитлер е бил нашия човек!". Уважавам те, ама това е супер недостойно. Това е същото, както да смятаме, че Иван Костов е направил нещо много велико, пускайки коридор на НАТО, да избиват цивилни, включително и деца, понеже... сърбите ни били исторически враг. Тук са я писали тая върховна простотия над 200 пъти. Едно 3 годишно дете, какво може да е виновно за всичко това?!

Отваряш "Моята борба" и четеш. Той за всички земни грехове вини славяните и евреите. Накрая славяните му го нахулиха до гърлото, да*ба неговата майка арийска...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта