Войната в Украйна

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20325
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Drunken_Master » 11 апр 2024 23:32

Баси ужаса...
https://t.me/Za_PraVda/34600
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15589
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот fcb_bg » 11 апр 2024 23:36

InformationChannel написа:
fcb_bg написа:Ще й отпуснат ли кинти на на Украйна поне кажи или ще чакаме изборите?

Зависи колко му стиска на Майк Джонсън. Като се има предвид, че другата седмица е на гости на Тръмп в Мар-А-Лаго - едва ли поне за сега. Той иска да прокара собствен пакет, според който всичко, което се дава на Украйна ще се оформя като заеми. Очаква се демократите да се противопоставят на това и от там ново забавяне.

Те досега са дарения ли?
Питането ми е колко още ще й наливат на тая държава, където събират от улиците за фронта и ловят бягащите( тамън като по соца) през границите?
За един (прелъстен) кандидат за ЕС и НАТО питам.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20325
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Drunken_Master » 11 апр 2024 23:44

Между другото, Рьопке в Туитъра си се жалва, че са останали без ПВО ракети, а от украинския генщаб не спират, да се хвалят колко са ефективни в свалянето. Кой лъже, ебалимумамата...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

ElCapitana_Puyol
Мнения: 570
Регистриран на: 11 апр 2024 20:44
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ElCapitana_Puyol » 11 апр 2024 23:48

Підрахунок та аналіз танкового потенціалу Московії на початку 2024 р.
https://www.vishchun.com/post/pidrakhun ... hatku_2024
Подробна статия с много сателитни снимки на гноилищата в Рашка, откъдето стържат дъната за останалата железария. Резюме - руснята тегли мощно от края на 2023 г.

This article is AWESOME. So many good quality images from recent months. And so revealing too, in the last quarter of 2023 they took a lot of stuff from every major storage base.
Looks like Russia has finally started to remove their T-80UD in larger numbers from the 22nd. Only 54 of 170 remain at this spot, visible in the satelite images of the article below.

Започнали са за пръв път да теглят масово от Т-80УД "Береза". Т-80У/УД е украинската версия с дизелов двигател произвеждан в Харков, което значи проблем с резервните части. Затова са оставени за края. И значи че ремонтируемите Т-80Б/БВ свършват.

Кантемировската танкова дивизия беше единствената с Т-80У на въоръжение и я помляха в началото на войната - след като загубиха 80% от танковете, повече почти не се е мяркала тази версия.

Барса и Лудогорец, але, алеее... Изображение

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15589
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот fcb_bg » 11 апр 2024 23:55

Drunken_Master написа:Между другото, Рьопке в Туитъра си се жалва, че са останали без ПВО ракети, а от украинския генщаб не спират, да се хвалят колко са ефективни в свалянето. Кой лъже, ебалимумамата...

Много перални е набарал Путлер в Бахмут.....

Тва с пералните го каза оная леличка, дето оправи Вермахта и после се обърса в пфайзера. А, да, и кадрото й в Буча беше за Оскар. Даже за 5
Как да не й вярвам, и аз данъци европейски плащам...
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10920
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ivan56 » 12 апр 2024 00:19

Руските прасета пак вият на умряло.
А "неутралните" пак за Украйна се загрижили.
-----
Като изключим Сиса, другите нямат топки гласно след 2+години да заявят, че са на страната на руските прасета и "злото".
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

ReBorn1982
Мнения: 8255
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ReBorn1982 » 12 апр 2024 14:38

paceto написа:ПП: Реших да си направя една справка колко пъти е наказван ReBorn1982, упс излезе 0 и по неговата логика - еми пич, явно си мой човек.


За какво да съм наказван, аз, за разлика от някои други, не пиша нон стоп обиди към други потребители. Айде не изкарвай, че си ми направил някаква услуга.

А те коментирам тук, щото веднъж ти писах на ЛС, както ти призоваваше, но се направи на приятно разсеян.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17806
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот pomiqrat » 12 апр 2024 16:57

Републиканците нямат ли финансов интерес да се отпускат финансови средства на Украйна за закупуване на американски оръжия? Много съм объркан от замразяването на оръжейните помощи. Каква им е играта?
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

tmanolov
Мнения: 4242
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот tmanolov » 12 апр 2024 17:05

pomiqrat написа:Републиканците нямат ли финансов интерес да се отпускат финансови средства на Украйна за закупуване на американски оръжия? Много съм объркан от замразяването на оръжейните помощи. Каква им е играта?

А с какво да ги плащат - со паре или со дупе? Те да не са като аврупейците - шъ даваме на заем и после ще ги опростим (всеки знае, че Украйна, каквото и да остане от нея, няма да върне и цент). Виж, ако ЛайНена рече, че ЕС ще плати, бачи ви Тръмплин на секундата ще нареди на републиканците да пуснат "помощта". Нищо лично, просто бизнес - аз американската позиция я разбирам и тя е повече от прекрасна за тях и патриотична от тяхната гледна точка. Не разбирам аврупейската, в това число нашата, като част от нея...
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

InformationChannel
Мнения: 253
Регистриран на: 07 мар 2024 23:37
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот InformationChannel » 12 апр 2024 17:25

tmanolov написа:
pomiqrat написа:Републиканците нямат ли финансов интерес да се отпускат финансови средства на Украйна за закупуване на американски оръжия? Много съм объркан от замразяването на оръжейните помощи. Каква им е играта?

А с какво да ги плащат - со паре или со дупе? Те да не са като аврупейците - шъ даваме на заем и после ще ги опростим (всеки знае, че Украйна, каквото и да остане от нея, няма да върне и цент). Виж, ако ЛайНена рече, че ЕС ще плати, бачи ви Тръмплин на секундата ще нареди на републиканците да пуснат "помощта". Нищо лично, просто бизнес - аз американската позиция я разбирам и тя е повече от прекрасна за тях и патриотична от тяхната гледна точка. Не разбирам аврупейската, в това число нашата, като част от нея...

Европейската позиция е точно тази. Казват на американците "Пускайте парите и ние ще пуснем помощ." Причината е ясна. Една част от тези милиарди ще отидат в Европа. Не голяма, но все пак достатъчна. По разчети на американското министерство на отбраната 90% от парите остават в американската индустрия. Това означава, че едни 10% ще се похарчат някъде другаде. И Европа със сигурност е в списъка. Дали ще се купуват оръжия от различни държави като България например, дали ще се харчат за обучения, все ще дойдат някакви пари. За това и сега всеки се стиска и не иска да дава.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 22 госта