История на България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20348
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Drunken_Master » 27 дек 2023 22:43

Soulen написа:Нямам желание за безсмислен спор, който не се базира на факти, а на предположения.

Кое е безсмислен спор и кое са предположения и не факти!? Факт е, че сме славяни. Факт е, че ги мрази и го пише в собствената си книга. А той пактове и съюзи е правил и с украинците, те не са ли и те славяни!?

Soulen написа:Изпускаш момента, че представител на нашия народ са австрийска царска фамилия.

И кво от това? Това по какъв начин променя факта, че изпитва ненавист към низшите народи?

Soulen написа:Няма абсолютно никаква логика да се насочи някога към нас, след като сме верни кучета, а врагове би имал, докато не умре общо взето чичо Ади.

Има логика. Логиката е, че страната му воюва и няма как да се изправи срещу абсолютно всички държави на куп на Изток. Това е логиката. Пак повтарям - той и на украинците обещава сума ти неща. След това се измята, но като вижда, че РККА контраатакува пак тръгва да им обещава...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20348
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Drunken_Master » 27 дек 2023 22:57

Да не говорим, какви решения взима относно цивилното население в СССР след нападението над комунистическата държава. Не случайно има толкова много цивилни жертви. Говорим за близо 20 милиона цивилни, дето са превърнати в препарат за почистване...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20348
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Drunken_Master » 27 дек 2023 23:00

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Zx8q3gRVJKc[/youtube]
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Martinez1948
Мнения: 1385
Регистриран на: 24 дек 2018 16:48
Местоположение: Букурещ
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Martinez1948 » 28 дек 2023 14:46

Drunken_Master написа:. Не случайно има толкова много цивилни жертви. Говорим за близо 20 милиона цивилни, дето са превърнати в препарат за почистване...

Германците избили 20 и нещо милиона цивилни жертви на Ссср !!!?
Който бан подклажда другиму, сам изяжда него
“Bunch of slack-jawed faggots around here. This stuff’ll make you a goddamn sexual tyrannosaurus, just like me….”

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20348
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Drunken_Master » 28 дек 2023 15:05

Martinez1948 написа:
Drunken_Master написа:. Не случайно има толкова много цивилни жертви. Говорим за близо 20 милиона цивилни, дето са превърнати в препарат за почистване...

Германците избили 20 и нещо милиона цивилни жертви на Ссср !!!?

Ами сумарно жертвите на СССР от войната са 26-28 милиона души. 6,6 милиона души са избити от военните има и още 1,8 които се водят "изчезнали" понеже са били в плен. Ти си ги смятай колко са... Може би не са точно 20, ама те и не са наясно историците общо колко души са избити в ония години. Още се спори... Но поне 17-18 милиона ги има, то само в Ленинград са загинали към 800 000 - 900 000 души. То до лятото на 1944-та СССР на практика воюва само на своя територия.

Относно общите сили...
Когато Вермахта напада Полша числеността на войската им е 1 500 000 милиона души. Има и още 50 000 от словашката армия. После влизат и войските на СССР, които са около 800 000 души. Поляците нямат особени шансове, те са само 950 000, численото превъзходство е огромно. Франция и Великобритания уж са съюзници на Полша, но си траят и играят "пас".
Във "финската" война, която е един крах за РККА, показващ, че не е важно само да е числена една армия, трябва и да има генерал, който да я управлява... СССР влиза във войната с армия от почти 1 милион души, докато финските войски са едва 350 000, има и едни 11 000 доброволци от чужбина.
Когато швабите превземат Белгия, Люксембург и Холандия, преди да покорят и Франция са в численост от 3 350 000 армия, а освен това има и още 700 000 жабаря. Срещу тях се изправя армия от 2 862 000 души от Великобритания, Франция, Белгия и Холандия.

На Източният фронт швабите навлизат на територията на СССР с близо 4 000 000 души, а от страна на СССР са 2 900 000. В последствие до края на войната РККА е 34 400 000, а армията на Тристранния пакт 19 000 000. Говорим сумарно...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17811
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот pomiqrat » 28 дек 2023 16:53

В Моята борба Хиглер пише, че ще състави НСР с българите и ще управляваме света.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

El_Capitano_Puyol
Мнения: 1594
Регистриран на: 21 ное 2023 21:01

Re: История на България

Мнениеот El_Capitano_Puyol » 28 дек 2023 18:40

Хитлер бегло споменава България и българите. Най-същественото казано за нас от негова страна е след връщането на Южна Добруджа, че смята това като една достойна награда за старите бойни другари от Първата световна война. Никъде не се среща да е говорил нещо негативно по наш адрес, и то преди изобщо да станем съюзници във ВСВ. В края на август 1944г. обаче пише едно писмо, в което е крайно разочарован от действията на български и румънските власти (виждайки как се ориентират към обръщане към съюзниците и против Германия), като предрича болшевизация на двете страни и дълги години мизерия и застой в развитието на България и Румъния - което се и случва за съжаление.
Барса и Лудогорец але, алеее...

THE G.A.M.E
Мнения: 50016
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: История на България

Мнениеот THE G.A.M.E » 28 дек 2023 19:44

Къде са тия "факти", че сме "славяни" ? :lol:
Хитлер ( да го еВа в некадърника, щот' ако беше слушал генералите си, сега България щеше да контролира около 70 % от Балканският полуостров ) ... Както се вижда, прецаква всички "славяни", но не и нас. 8-)
То какво да ни прецаква, след като буквално ни подарява "Сан-Стефанска" България на тепсия без нито един българин да падне мъртъв. Напротив, умират германци, и оня щот' ни "мрази", ни дава да си разчистим сметките с гРъци и сРъби, заради предателството им през Балканската Война. :mrgreen:

Понякога наистина се чудя на българомразците, които искат да сме малки и незначителни, само за да сме с онези примати от североизток. :roll:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17811
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот pomiqrat » 28 дек 2023 20:01

В Моята борба Хитлер пише, че българите са богоизбраният народ и сме оръжието в ръцете на Бог и който ги спечели на своя страна става непобедим.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20348
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: История на България

Мнениеот Drunken_Master » 28 дек 2023 20:14

THE G.A.M.E написа:Да бе, мАни ме мене, аз съм гнусен соросоид...

Аз не съм написал, че си соросоид. Написах, че все едно дискутирам с петокласник..

THE G.A.M.E написа:Ма дай поне едно доказателство, което да обори твърдението ми, че Хитлер и Вермахта съвсем не са имАли намерение да ни видят сметката след войната ? :?

Дадох ти го... славяни сме. Той в книгата си вини славяните за всички земни грехове. В СССР има масови избивания на цивилни хора и прочее. Друго да питаш?

Тая арийска теория е толкова жалка, че до момента не съм прочел, нито един адекватен аргумент, защо сме арийци. Манолов и той много балалайкаше, ама като му исках източници за битката при Онгъл-а, та оня млъкна. Даде ми за източник Теофан. Ми той никъде не е говорил с цифри. НИКЪДЕ! И НИКОЙ НЕ Е НАЗОВАВАЛ ЧИСЛЕНОСТТА, НИ В ЕДНАТА, НИ В ДРУГАТА ПОСОКА. Т.е. на какво си базираме аргументите? Ми, на абсолютно нищо...

А ти твърдеше, че сме арийци, понеже държавата ни се казвала БългАРИЯ, което е пълна тъпотия. Обяснявал съм и защо...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта