Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
TodorT
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот TodorT » 23 юни 2022 15:31

ivan56 написа:Пропуснал си Тиквата и цялата му сволач.
Моето мнение е, че най-много от Киро пискат тия на, които им секна "кранчето". Бяха свикнали на яка лапаница от бойковото време и явно сега правилата са други.
И продължавам да си държа на тезата, че правителството падна заради отказа да вземаме газ от Путин. Тая дъвка Македония е за наивници.

+ идеята Рашков да оглави КПКОНПИ!
+ границата на Капитан Андреево. И тук не говорим само за една лаборатория с печалба около 50млн/год. Публична тайна е как се става митничар там и как живеят митничарите от Свиленград и Харманли.
Няма какво да се лъжем- прокуратурата е последен бастион на мафията. Това НС всячески се опитваше да стопира реформата на ВСС, от който зависи новия ГП. Надежда Йорданова на 2 пъти внесе искане за прекратяване на мандата и к'во ? На всичко отгоре в момента ВСС е противоконституционен, защото не е в пълния си състав.
Ревът дойде след падането на гербавите преди година. Имам братовчед, който буквално стана милионер от близостта си с предишните управляващи и обществените поръчки. Дойде миналото лято и той почна да се вайка: мале, мале, мале, какво ще правим сега. Дано по-бързо се махне тоя служебен кабинет, че мамата си.... На протестите на превозвачите натовари близките си и работниците да протестират. На протеста на тези с магистралите - отново беше протестиращ с жена си и детето си (на 23год).
През последната година съм свидетел как директори на агенции саботират опити за всякакви промени. Зам-министър иска да ги уволни - хоп болничен, съд, връщане на длъжността и т.н. На служители в община Х (гербаджийска) им е казано да не движат проекти, за да могат после да протестират, че нищо не се случва!
Ако някой си мисли, че след 12 год управление ще разкара схемаджиите на ДПС и ГЕРБ за 12 месеца , то това е най-големият наивник. За едно Хаджигенов е много прав - ПП не си дадоха сметка срещу какво чудовище се изправят.
Нещо да ви говори, че не може да тръгне реформа в здравеопазването? Балтов, Костадин Ангелов, Генчо Начев (кардиналът в сянка) ? Къде отидоха милионите в Александровска? Балтов защо скачаше да брани Бойко пред портите на ГДНП
Цяло чудо е, че разкараха Жени Начева като зам-министър, която оцеляваше при всеки кабинет. Електронно здравеопазване казвате- начин за контрол на хоспитализации и дейности. А някой каза ли ви, че НЗОК от 4 месеца говори с фирмите за софтуера да направят обучение и 2 от фирмите умишлено забатачиха нещата - не само не направиха обучение, а не разработиха програмите, за които болниците са си платили предварително.
И още, и още, и още...
Много интереси се засегнаха, мното потоци бяха спрени и това ядоса определени кръгове. За пари става дума и тук няма отношение външната политика.

Потребителски аватар
Groucho
Контакти:

Мнениеот Groucho » 23 юни 2022 15:39

doktora25 написа:Интересно ми е обаче друго. Някои мои познати, върли поддръжници на правителството, от няколко дни не спират да твърдят и да се жалват че 4-те партии, които го свалиха, със или без Янев, планират да си спретнат русофилско правителство.

Борисов ще направи това, което Вашингтон/ЕС му кажат. Вижда се по казуса с макетата.
Така че успокой притесненията на познатите си за русофилското правителствоИзображение

ivan56 написа:Я някой, който е по запознат да каже.
Ако сега свалим това вето, и тия почнат преговори за присъединяване към ЕС, и не спазят точките по които сме се разбрали или това прословутото френско предложение, ще може ли в някакъв по-късен етап пак да им дръпнем ръчната.

То няма по-запознат от обикновените хора, защото няма никакви разяснения по това прословуто предложение.
Би трябвало ес-чиновниците да поемат и да не ни оставят никакъв подобен лост.
Иначе няма смисъл да се случва цялото нещо, ако имаме възможност след 2 години примерно отново да ги подсечем, та пак Урсула и компания да се чудят какво да правят, за да пада следваща наша спирачка.
Последна промяна от Groucho на 23 юни 2022 15:41, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
TodorT
Контакти:

Мнениеот TodorT » 23 юни 2022 15:40

Ако сега свалим това вето, и тия почнат преговори за присъединяване към ЕС, и не спазят точките по които сме се разбрали или това прословутото френско предложение, ще може ли в някакъв по-късен етап пак да им дръпнем ръчната.

Неизпълнението на поети ангажименти и реформи води до загуба/спиране на средства/санкции от ЕС.
За мен темата за РСМ е силно политизирана. Можем да имаме исторически претенции към определени личности до 1944год и толкова. В момента Македония е повече сръбска, отколкото българска. Ходил съм много пъти в Македония и някои от старите си признават, че са "бугари". Темата за омраза е силно преувеличена. Албанците (почти) ги завладяха вече, пишман патриотите там си дъвчат как макетата са номер, а определни кръгове ги потикват към вандализъм на паметници, свързани с българската история.

Потребителски аватар
ivan56
Контакти:

Мнениеот ivan56 » 23 юни 2022 16:17

Groucho написа:

То няма по-запознат от обикновените хора, защото няма никакви разяснения по това прословуто предложение.
Би трябвало ес-чиновниците да поемат и да не ни оставят никакъв подобен лост.
Иначе няма смисъл да се случва цялото нещо, ако имаме възможност след 2 години примерно отново да ги подсечем, та пак Урсула и компания да се чудят какво да правят, за да пада следваща наша спирачка.

Виж тук има това което ние искаме и това което предлага френското и съпоставки едното с другото.

https://m.offnews.bg/news/Politika_8/Do ... 79648.html
“"Всичко, което е далеч от морето е
дълбока провинция" - Ърнест Хемингуей

Потребителски аватар
doktora25
Контакти:

Мнениеот doktora25 » 23 юни 2022 16:46

Groucho написа:Борисов ще направи това, което Вашингтон/ЕС му кажат. Вижда се по казуса с макетата.
Така че успокой притесненията на познатите си за русофилското правителствоИзображение

Аз лесно ще ги успокоя, но мен кой ще ме успокоява?
Само Левски шампион!
Не на зимното часово време през лятото!
Не на здравния фашизъм!
България вън от НАТО незабавно! Не на робуването на САЩ!
Оставка на Просто Киро! Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
boabbb
Контакти:

Мнениеот boabbb » 23 юни 2022 16:53

Много влизате в подробности - няма как да няма хора, които играят с властта и правят огромни пари, независимо кой е на власт. Мен ме интересува обстановката да е спокойна и да може да се РАБОТИ и да се изкарват пари. Галопиращата инфлация и политическите сътресения са точно обратното. Сега излезе мантрата, че тези много искали да оправят нещата, ама техните подчинени по места не им позволили ... Още колко време ГЕРБ ще са им виновни? 5 години? Иначе от електронното правителство бачкат някои неща, които съм ползвал, но като цяло е ходене по гишета ... И много мразя тъпотии и демагогия - кажете ми какво ще ми подпрат уя 25 ст. на литър нафта ?
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
pomiqrat
Контакти:

Мнениеот pomiqrat » 23 юни 2022 17:52

Drunken_Master написа:
pomiqrat написа:1. Не разбираш руски, но пък гледаш руски филми по руски канали :D

Същински титан на мисълта, за N-ти път го пиша...

Кофти ли ти е

Миналата година герб извозваха от Сливо поле хора на подкрепящия митинг за бойко
Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)

Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Kotooshu
Контакти:

Мнениеот Kotooshu » 23 юни 2022 18:03

Иzzzраждане да организират протест и да се вика ДъПъСъ:)))

https://www.youtube.com/watch?v=PCM52dvOQAI
ЛЕВСКИ, ОЛЕ, СВОБОДА ОТ МУТРИТЕ!

tochavos написа:
Предпочитам ЦСКА с историята на Литекс, пред помийна яма с 30 титли.

:(

Потребителски аватар
delqnski47
Контакти:

Мнениеот delqnski47 » 23 юни 2022 18:42

Kotooshu написа:Иzzzраждане да организират протест и да се вика ДъПъСъ:)))

https://www.youtube.com/watch?v=PCM52dvOQAI

ДБ да организират манифест и да се вика за БСП <3
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and
documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club,
PFC CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,PFC CSKA
Sofia.

Потребителски аватар
JimBeam
Контакти:

Мнениеот JimBeam » 23 юни 2022 19:28

tiamat написа:Тия мизерници кога ще се явят на работа??

Според мизерника Тошко не било тяхна работа да съставят кворум и това било на управляващата опозиция. Буквално им каза да се оправят и после ми говорите че тези нещастници не действат по инат.

Върни се в “Свободна зона”