Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: ЕС

Мнениеот Thsmith » 22 яну 2022 00:08

Drunken_Master написа:
Thsmith написа:Началните точки тук са грешни. Какво значи земеделие и какво търсим там? Да, няма как да има земеделие ако няма хора, които искат да работят. Колко човека тук биха отишли да работят на полето? Смятам, че е далеч по сладко да влезеш в някой кол център, а не полския труд. Точно и заради това няма как да е кой знае колко напреднал този отрасъл в едно общество от наш тип. Другата опция е продуктите да са с изключително напомпани цени, което не е търсена опция от мнозинството.

Земеделие може да има, стига държавата да го стимулира. В Турция и Бразилия има различни програми, които стимулират здраво селското стопанство. Дават ти крави, машини и т.н. , ти си набираш персонал и те 5-10 години те оставят спокойно да работиш (но със строг контрол отгоре, че няма да ги откраднеш), и след 5-10 години си искат парите обратно плюс лихвата. Тук в България... Чичо ми има кооперация, закупи страшно много ниви и дори той смята да се отказва от това, понеже "отгоре" го притискат.

Thsmith написа:Защо трябва да обяснява на някой? И да, изненада... работата на професионалните войници е да ходят по такива места. Принципно за това им се плаща и за това тренират. Не за да спят в казармите 20 години и да се пенсионират на 40.

Ми то е същата работа. Кое момче, ако има подсигурен живот тук със стабилна заплата ще за*бе семейството си за да се бие в Кербала и да защитава чужда държава !? Какво общо има България с тази война ? Нищо... Между другото, след разказите на роднините на загиналите и техните "колеги" лъсна истината за калпавата ни армия. Такава пародия е било там...



Чакай сега, защо трябва да те стимулират бре? Пазарен принцип, той е важен. Стига с тези помощи, програми и бла бла дивотии.

--
Подсигурен? От кого? Каквото си си подсигурил, това ще бъде. Това ти е работата, отиваш и я вършиш. Заради това получаваш пари, никой не те кара да ходиш против волята ти, никой не те поробва за Х години в нечие име. Това си е твое желание, твоя работа.

Мен единственото, което ме засягаше в тази насока е разходите, които се правят и кой ги плаща. Нищо друго.

Drunken_Master написа:той все още не може да вдене, защо всички НЕживеещи в София, наричат София -


Смит не се интересува. Има огромна разлика. Както не се интересува как и кого наричат хората в Сараево, Тимишоара или Батна.
Всичко друго би било лицемерие, а аз не се притеснявам да си казвам нещата така както ги виждам.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17577
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: ЕС

Мнениеот pomiqrat » 22 яну 2022 09:13

Thsmith написа:[. Колко човека тук биха отишли да работят на полето?

Аз и всички онези, които работят в ЕС и Великобритания. Ако плащат €2 000 - 3 000, както там.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Warped » 22 яну 2022 10:26

Кви са тия глупости :lol: :lol:
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17577
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 22 яну 2022 10:53

Обаче каква армия имахме при Бай Тошо! Обуваха кубинките и отиваха да бранят комунизъма от злия капитализъм, ама без пари. Само от любов към строя.

А храната. Вкусотия. Французите ни носеха специално месо, което да обработваме. И мислеха за нас. По една седмица се размразяваше в двора на месокомбината и мухите го чистеха от вредни бактерии. Органична работа беше.

Бяхме единствената държава, която мислеше за Амазония. Не използвахме тоалетна хартия и Бай Тошо ни даваше да си бършем задниците с вестника, на който стоеше лика му.

Най-хубаво беше да си купиш пералня. Отиваш в магазита и получаваш лично отношение. И не само това. В продължение на година я изработваха личто за теб. Нищо общо със сега. Идеш в магазита и на ти там пералня.

Хубави времена бяха. Всички получавахме еднакни даплати и бяхме равни.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19899
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Логически великан 9.9

Мнениеот Drunken_Master » 22 яну 2022 11:02

pomiqrat написа: Всички получавахме еднакни даплати и бяхме равни.

За пореден път писането е изпреварило мисълта... :lol: :lol: :lol: :lol:
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17577
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Логически великан 9.9

Мнениеот pomiqrat » 22 яну 2022 14:14

Drunken_Master написа:
pomiqrat написа: Всички получавахме еднакни даплати и бяхме равни.

За пореден път писането е изпреварило мисълта... :lol: :lol: :lol: :lol:


Получаваш значка за топ фен
Изображение
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19899
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Логически великан 9.9

Мнениеот Drunken_Master » 22 яну 2022 14:24

За 3 часа това ли измисли, ве... АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17577
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Мнениеот pomiqrat » 22 яну 2022 14:39

Drunken_Master написа:За 3 часа това ли измисли, ве... АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!


Не живея да чета какво пишеш. Не си писател, като мен :oops:
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: ЕС

Мнениеот Thsmith » 22 яну 2022 14:52

pomiqrat написа:
Thsmith написа:[. Колко човека тук биха отишли да работят на полето?

Аз и всички онези, които работят в ЕС и Великобритания. Ако плащат €2 000 - 3 000, както там.

Зависи от стандарта. Отиват да работят като роби за толкова понеже не харчат за нищо вероятно. Нещо, което не биха правили в България. Надницата и работата е също толкова мизерна и там за да няма как да накарат местен да я върши и да се налага да вкарват подобни емигранти.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17577
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: ЕС

Мнениеот pomiqrat » 22 яну 2022 14:59

Thsmith написа:
pomiqrat написа:
Thsmith написа:[. Колко човека тук биха отишли да работят на полето?

Аз и всички онези, които работят в ЕС и Великобритания. Ако плащат €2 000 - 3 000, както там.

Зависи от стандарта. Отиват да работят като роби за толкова понеже не харчат за нищо вероятно. Нещо, което не биха правили в България. Надницата и работата е също толкова мизерна и там за да няма как да накарат местен да я върши и да се налага да вкарват подобни емигранти.


Имам познат, който допреди да забремени една работеше в Англия за по четири месеца и 8 месеца харчеше в България. Прибираше се с по 10 хил паунда. Живее четири месеца в каравана и после се излежава тук. В Българи за 1500 лв. ще спре бягството от село към София. Но нещо ни е сбъркана системата в земеделието.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта