Коронавирусът в България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

favaca8888
Контакти:

Re: Коронавирусът в България

Мнениеот favaca8888 » 13 окт 2021 21:02

Thsmith написа:
favaca8888 написа: Как обаче да си обясня,че баща ми примерно досега си е направил 10 пср-а, от които 9 отрицатлни и един положителен ? :?

Ами... обича да си дава парите за глупости или да си бърка в носа с някакви клечки :lol: Как по-друг начин да обясни човек правенето на 10 теста? : )

Обяснението е просто.Обича да пътува. ;) и си трее тест :lol:
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

Потребителски аватар
Thsmith
Контакти:

Мнениеот Thsmith » 13 окт 2021 21:20

favaca8888 написа:
Обяснението е просто.Обича да пътува. ;) и си трее тест :lol:

Фейк тест?

CSKA 78 написа:Смити, не знам какво си минал, а и не ме интересува! Обаче се набива "в очи" нуждата ти от внимание :!: :lol:
И не, при пандемия да отидеш на различни купони и да целуваш непознати не се нарича избор, а по друг начин! Аве, направо не си е за разправяне какъв! ;) :)

Точно избор си е всяко действие по време на епидемия, грипна или друга. И теб не те засяга изобщо. Ти нали си набоцкан по всеки възможен начин и си безсмъртен? :lol:
Като започнеш да разказваш обаче за любимите си неща, комикси и подобни и веднага става ясно защо толкова те е яд на чуждото забавление и как живота не спира. Останалите обаче изобщо не ги засяга.

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
CSKA 78

Мнениеот CSKA 78 » 14 окт 2021 00:33

Смит, за теб знаем! Ти от три годишен само по купони ходиш! Може би оттам си прихванал да ти е любим цветът на дъгата! :lol: :lol: Даже и филми никакви не си гледал като малък, дори SW, защото не са ти по вкуса! :o

Сега сериозно - Абе, за какви купони ми дрънкаш, след като умират хора всеки ден?! Ти да не си от детската градина?! Теб може и да не те интересува, ама другите ги интересува!

ПП Вече има нови мерки за цялата страна, като са включени и сертификатите от ваксините! ;)
Image
Вече тече 73-рата година от създаването на ЦСКА! ЦСКА ще пребъде!

Потребителски аватар
ImmortaL_1000
Контакти:

Мнениеот ImmortaL_1000 » 14 окт 2021 00:43

CSKA 78 написа:Смит, за теб знаем! Ти от три годишен само по купони ходиш! Може би оттам си прихванал да ти е любим цветът на дъгата! :lol: :lol: Даже и филми никакви не си гледал като малък, дори SW, защото не са ти по вкуса! :o

Сега сериозно - Абе, за какви купони ми дрънкаш, след като умират хора всеки ден?! Ти да не си от детската градина?! Теб може и да не те интересува, ама другите ги интересува!

ПП Вече има нови мерки за цялата страна, като са включени и сертификатите от ваксините! ;)

Те някой хора още не знаят че Планетата е кълбо ,а ти в някви вируси го караш да повярва.

Потребителски аватар
Thsmith
Контакти:

Мнениеот Thsmith » 14 окт 2021 01:07

CSKA 78 написа:Смит, за теб знаем! Ти от три годишен само по купони ходиш! Може би оттам си прихванал да ти е любим цветът на дъгата! :lol: :lol: Даже и филми никакви не си гледал като малък, дори SW, защото не са ти по вкуса! :o

Аууу, умирали хора! Леле, какво ще правим сега? Дайте никога повече, никой да не живее понеже някой умира от нещо в даден момент. :lol:

Никой не те спира да се интересуваш от каквото и да е и да се криеш от каквото и да е, да се обличаш в розово или да бленуваш за Шварци. Всичко това си е твоя работа и не засяга никого другиго, както и теб не би трябвало да те интересува как живеят другите.
Доста жалко е да злобееш срещу чуждия живот и то просто защото ти не можеш да го имаш. :lol: :lol:

Умирали било хора, бла бла :lol:

A.Pinochet

Потребителски аватар
CSKA 78

Мнениеот CSKA 78 » 14 окт 2021 17:00

Предлагат неваксинираните за COVID-19 да си плащат за лечението

Предложението ще бъде внесено в Министерството на здравеопазването

Неваксинираните пациенти с COVID-19 в болниците да заплащат част от разходите по лечението си.

Това ще предложи Българската болнична асоциация (ББА) на Министерството на здравеопазването.

Поводът за предложението са големият брой неваксинирани пациенти, които от началото на четвъртата вълна на пандемията претоварват здравната система в България.

„При положение, че пациентите имат свободен и безплатен достъп до ваксини у нас, и след като данните от цял свят показват, че над 91% от постъпилите в болница не са ваксинирани, считаме, че е време да дадем ясен сигнал, че неваксинираните пациенти струват на всички ни висока цена. Тази висока цена има не само финансово изражение, а включва и изтощение на медицинския персонал и усложняване на проблема с недостига на кадри”, посочват от ББА.

Според асоциацията тези, които избират без медицинска причина да не се ваксинират, трябва да споделят поне част от финансовата тежест, която стоварват върху обществото.

Исканите промени ще бъдат предложени чрез допълнение на Наредбата за осъществяване на право на достъп до медицинска помощ, като се даде възможност лечебните заведения да получават доплащане за лечението на неваксинирани пациенти, заболели от COVID-19, освен ако не разполагат с медицинска причина да не могат да се ваксинират.

Друг възможен вариант е Министерството на здравеопазването да определи фиксирана сума за доплащане.

Данните на Единния информационен портал сочат, че 89,7% от приетите в болниците в България пациенти с COVID-19 през последната седмица не са били ваксинирани. В същото време едва 27% от пълнолетните българи са със завършен ваксинационен курс.

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/predlagat-nevaksiniranite-za-covid-19-da-si-plashtat-za-lechenieto-6132505
Image

Потребителски аватар
CSKA 78

Мнениеот CSKA 78 » 14 окт 2021 17:05

Thsmith написа:
Аууу, умирали хора! Леле, какво ще правим сега? Дайте никога повече, никой да не живее понеже някой умира от нещо в даден момент. :lol:

ВЕрно си излязъл от детската градина! :shock:

Thsmith написа:Никой не те спира да се интересуваш от каквото и да е и да се криеш от каквото и да е, да се обличаш в розово или да бленуваш за Шварци. Всичко това си е твоя работа и не засяга никого другиго, както и теб не би трябвало да те интересува как живеят другите.
Доста жалко е да злобееш срещу чуждия живот и то просто защото ти не можеш да го имаш. :lol: :lol:

Теб никой не те спира, ако искаш и най-хубавата си рокля да обличаш, при това всеки ден! Но когато живееш в общество, ще трябва да спазваш благоприличие и най-вече да спазваш някакви елементарни правила на поведение! ;) :)
Image

Потребителски аватар
pomiqrat
Контакти:

Мнениеот pomiqrat » 14 окт 2021 17:15

Гардът на Бруклин Нетс Кайри Ървинг използва социалната мрежа „Инстаграм“, за да обясни позицията си относно ваксинацията срещу коронавируса.

Ървинг бе отстранен от отбора на Нетс, докато не се ваксинира. Без ваксина той няма право да участва в спортни събития на закрито в Ню Йорк, което означава, че не би имал право да играе в нито едно домакинство на "мрежите" през целия сезон. Отстраняването би коствало на Ървинг загуба на цялата му заплата за годината, която е в размер на 35 милиона долара.

"Правя това, което е най-добро за мен. Наясно съм какви са последствията и ако това означава да бъда съден и демонизиран, нека бъде така. Това е ролята, която съм избрал. Никога не съм искал да се откажа от моята страст, моята любов или моята мечта заради някакво нареждане", каза във видеообръщение Ървинг.

"Виждате, че не е заради парита. Не винаги е заради тях. Става дума за избора кое е най-добре за теб. Наистина ли смятате, че искам да изгубя всички тези пари?", добави още баскетболистът.

Гардът добави, че подкрепя както хората, които са ваксинирани, така и тези, които не са и изрази признателност към това, което правят медицинските лица. Той добави, че не е срещу ваксините, а че просто е избрал да не си слага.

"Още веднъж искам да повторя. Не става дума за Нетс, за организацията, за НБА или за политика. Не е нищо от това. Става въпрос за свободата какво искам аз да правя", обясни 7-кратният участник в "Мача на звездите".

Той каза, че няма намерение да спира с баскетбола и иска да се завърне на терена.

"Не, не се отказвам и няма да напусна баскетбола по този начин. Има все още толкова много неща, които искам да постигна, и толкова много деца, които да вдъхновя. Аз знам, че те искат да станат по-добри от мен", каза още Ървинг.
Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)

Потребителски аватар
Thsmith
Контакти:

Мнениеот Thsmith » 14 окт 2021 18:05

CSKA 78 написа:
Thsmith написа:

ВЕрно си излязъл от детската градина! :shock:

Thsmith написа:Никой не те спира да се интересуваш от каквото и да е и да се криеш от каквото и да е, да се обличаш в розово или да бленуваш за Шварци. Всичко това си е твоя работа и не засяга никого другиго, както и теб не би трябвало да те интересува как живеят другите.

Теб никой не те спира, ако искаш и най-хубавата си рокля да обличаш, при това всеки ден! Но когато живееш в общество, ще трябва да спазваш благоприличие и най-вече да спазваш някакви елементарни правила на поведение! ;) :)

Благоприличие и елементарно поведение е да не те бие никой като излизаш с въпросната рокля и талибанщините ти. Това няма нищо общо с това какво ще правиш с твоето тяло и как ще прекарваш свободното си време на доброволен принцип.

A.Pinochet

Real
Контакти:

Мнениеот Real » 14 окт 2021 23:59

CSKA 78 написа:Предлагат неваксинираните за COVID-19 да си плащат за лечението

Подкрепям! С три уговорки:
- Неваксинираните спираме да си плащаме здравните осигуровки. Здравната система да се поддържа от 15-те процента ваксинирани (от които вероятно 80% са пенсионери, ама нейсе...).
- Пушачите, пиячите, затлъстелите, наркоманите, водещите застоял живот, дишащите мръсен въздух, висящите с часове пред компа, безразборно чукащите, каращите с превишена скорост и т.н. СЪЩО да си плащат.
- "Ваксинираните" за ковито - да плащат двойно. Щото съзнателно и информирано са се съгласили да им вкарат неуточнени субстанции с непроучени ефекти и без стандартно разрешение за употреба.

И не просто подкрепям, а подкрепям с две ръце: като пациент, който за 20 години не успя да се запознае с личния си лекар, и като лекар, който никога не е работил с "Касата". :lol:

П.П. Не съм предполагал, че някога ще съм съгласен с теб за нещо, ама тук за няколко дни видях вече две неща, за забраната на педалската пропаганда и агитация също подкрепям!

Върни се в “Свободна зона”