Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

На линия
Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9336
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Тема за политика - България

Мнениеот bubka » 12 юни 2021 10:57

В никакъв случай ГЕРБ няма да вдигнат процентите. Те директно имат поне минус 6-7% от контролиран и платен вот, тъй като сега нямат кинти да си плащат. Нямат вече и влиянието в МВР структурите за контролиран вот. Вие защо мислите стана тая смяна на регионалните МВР шефове, както и на областни управители. Имат според мен и още минус 3-4% от разкритията, които станаха - Илчовски, ББР, търговия на органи и т.н. Погледнете коментарите под някой Ютюб клипове, тъй като там почти няма платени тролове, относно тея разкрития и ще видите колко много народ ги "обича". Платените агнции им дават 20-22%, но според мен доста хора ще увиснат ченетата, като накрая имат 17-18% ;) .
Последна промяна от bubka на 12 юни 2021 11:01, променено общо 1 път.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 12 юни 2021 10:59

Питам върли гербери и бесепари за кого ще гласувате сега и виждам леко смущение насреща. :lol:
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

На линия
Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9336
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Тема за политика - България

Мнениеот bubka » 12 юни 2021 11:14

Понеже повечето хора нямат идея как точно става контролирания вот, ето едно много добро обяснение.

https://youtu.be/rT_SfdfbPjM?t=2696

Това нещо беше прекъснато сега от служебното правителство. Герб на следващите избори няма как да разчитат на платен и контролиран вот. Ще им остане само "народната любов" :) .
Целият клип и преди това е доста поучителен за схемите в държавата :) .
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17796
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 12 юни 2021 13:14

България прелива от пари, но парите се губят по водопровода и изтичат в офшорки и имоти извън България

https://www.banker.bg/upravlenie-i-bizn ... i-bez-voda

Служебният министър на икономиката Кирил Петков обяви, че ще подаде сигнал до прокуратурата за ремонта на язовири със средства от Държавната консолидационна компания (ДКК). Това е корупция, категоричен е служебният министър.

„Интересното е, че ДКК и ББР са свързани. ДКК получава от държавния бюджет 500 млн. лв., но взима и от ББР 130 млн. лв., за да налее 630 млн. лв. в ремонта на язовири. Те се водят високо критични – с опасност за населението, с голям приоритет за държавата.

Поисках да видя 10-те язовира, които вече са направени, и първият, най-приоритетен, е на 30 км от Ловеч в средата на поле, без никакво населено място в близост. Той нямаше и вода“, разказа служебният министър.

На място той е видял и „странно съоръжение“ – бутилка от безалкохолно, което е включено към ток, и би трябвало да измерва нивото на водата.

За въпросния водоем, без вода, който не е опасен по никакъв начин, са похарчени 2,3 млн. лв.

„Това за мен беше направо страшно, като се има предвид, че голяма част от тези 630 млн. лв. са вкарани в ДКК по време на кризата миналата година“, обяви Петков.

Той е поискал и справка за цените, на които са извършвани ремонтните дейности – цена на бетон, цена на доставка и др., и установил, че те са два до пет пъти по-високи от пазарните.

Установил е също, че всички 266 договора са дадени на шест фирми, без обществена поръчка.

„Пак същата история като в ББР – пак шест фирми получават всичките средства. Това го виждаме като един модел – „Автомагистрали“ е в Министерството на регионалното развитие, при мен е ДКК, имате един чадър, под който минават всички строежи, без обществени поръчки“, обобщи служебният министър.

Той каза, че преди това никога на е чувал за ДКК, а преди да се срещне с ръководството ѝ, държавната компания дори не е имала сайт.

„Само ако свалим нивото на корупцията от моментното ниво до това на Словения, веднага ще станем по-богати с 50%. Ако започнем да работим като топ 10-те компании в експортния сектор, икономиката ни ще се удвои“, коментира Петков.

По думите му това са постижими цели в близко бъдеще, които ще повишат стандарта ни на живот
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 12 юни 2021 13:54

Вярно ли е, герберушки? Работа, работа, работа, а!?
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Warped » 12 юни 2021 13:56

Съветниците на президента, хванати с рушвет: https://afera.bg/ексклузивно-видео-антикорупционния/
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
boyko-borisov
Мнения: 69
Регистриран на: 29 юни 2013 19:31

Re: Тема за политика - България

Мнениеот boyko-borisov » 13 юни 2021 22:15

Немислимото се случи! Най-великият отново не сведе глава и разгроми противниците си! Той успя! Ще успея ли и аз? Нов обрат на 11 юли с бюлетина №5. Друг велик се завръща!

Президентът и жена си уреди на хубава службичка. Аз пари на жени не давам. Само в леглото ги радвам. Това е разликата да можеш да пилотираш самолет и да вдигаш собствения си самолет и да не се излагаш пред народа си. Кой с каквото може радва.

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Warped » 14 юни 2021 08:24

5 лева на изречение
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21526
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 14 юни 2021 09:48

Сега да видим ще премахнат ли ДПС? Ако не се вземат никакви мерки, то е ясна работата. Слуховете за връзките на служебното правителство с ДПС са верни. Докъде може да стигнат догановите мръсници, за да бранят Шиши и партията си. Срам. Пленена държава. Но Николай Марков го каза: "вие си мислите, че без кръв ще дадат властта?"

Става дума за паричен поток, който се изразява в милиарди евро годишно и геополитика.
Между другото, дали Шиши е жив? Как мислите?
Последна промяна от metodito на 14 юни 2021 09:51, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44136
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот rhaegar » 14 юни 2021 10:35

Ае че тоя Карадайъ е прост на гъба е ясно, но няма да махнат партията. Твърде добре са се окопали и имат връзки с всяко едно правителство, служебно или не.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubka и 19 госта