Коронавирусът в България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Dust
Мнения: 8344
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот Dust » 26 сеп 2020 12:25

Бореца, светла му памет, в кръвта му може да намериш цялата Менделеева таблица.
Спортистите са тренирани и същевременно тъпкани с каква ли не химия.
Белите дробове се увреждат от пневмония, а същата може да бъде предизвикани от много вируси и бактерии.

Попитахте, освен локдауни и подобни у нас какви други мерки се прилагат за превенция срещу вируса, но явно ти е трудно да отговориш, но за сметка на това добре сееш страховете си.

1. Дъст, не всявам паника, а казвам да имате по-сериозно отношение към проблема и да се по-отговорни. Как ще се почувстваш ако ти го минеш да кажем без особена симптоматика, но заразиш например майка си/баща си или друг близък и той почине ? Няма ли да се чувстваш отговорен и гузен ? :roll:

Няма нищо по-страшно от това да гледаш близък с онкологично заболяване, знаейки че дните са му преброени и нищо не може да се направи, докато при коронавирус инфекция е коренно различно, така че лично мен едва ли ще ме трогне толкова ковид, надявам се схвана, какво иска да споделя
2. Затова мерките трябва да се спазват. Някои от вас дават Турция и Гърция за пример за други неща, които им изнасят, но не казват че там в момента мерките са много по-стриктни от тези у нас, хората са дисциплинирани, дезинфектанти на всеки ъгъл+безплатни маски и всеки се отнася като зрял човек към създалата се обстановка.

Хубаво е да споделяш мнения събрани лично, а не да принципа "една жена пред блока каза"
За 20 дни кръстосах Турция от Мардин до Одрин и от Мармарис до Трабзон, така че недей писа избирателно.
Ще почна от там, границата за влизане в Турция се минава все едно е лятото на 2019 година и ковид несъществува.
Дезифектанти на всеки ъгъл няма, дезифектанти всеки си е поставил в магазините, заведенията, хотелите и т.н., у нас е същото.
Безплатни маски никъде невидях, всеки си ги купува. Ако в Анкара на улицата всеки носи маска, то в Истанбул ако двама носят то пет неносят, за това и в предните мнения ако си чел внимателно споделих едни неща.

Ако мога да направя заключение, в Анкара положителните са много повече от Истанбул при всички по-стриктни мерки там, а и гъчканицата от народ е много по-малко, докато в Истанбул е точно обратно, така че тук отново ще те оставя да си направиш извод.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17796
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот pomiqrat » 26 сеп 2020 19:07

Знаете ли, че заразаните от короната са 32,841,697. Излекуваните са 24,217,310. Починалите са 994,834. В момента има 7,629,553, от които 63,970 са в тежко състояние. Знам, че броячът ги знае тези работи, но са му неприятни. Предполагам от лекарски грешки са починали повече хора.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

maikop
Мнения: 258
Регистриран на: 13 сеп 2020 19:23

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот maikop » 26 сеп 2020 19:25

Ами и по тая статистика излиза, че всеки 30ти заразен вече е починал, а тия дето са в тежко състояние или тепърва ще се влошат (вече са в болница) голяма част от тях също ще починат или ще са с увредени органи до края на живота си дори да оцелеят ! Оня наивник лаик вчера ми пишеше, че обикновения грип има 0.3% смъртност. Ами по неговите данни излиза че 1 на всеки 300 заразени от обикновен грип умира. При короната е 1 на всеки 30...нещо към 10 пъти разлика май, а...? А нещата са далеч от своя край и резултатите ще са още по-лоши след година. Вече не виждам и смисъл да ви убеждавам за опасноста, който е разумен ще вдене каква ми е мисълта и това го правя за ваше добро, а не за да всявам страхове, както ме обвини един друг умник тая сутрин. :roll:

Dust
Мнения: 8344
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот Dust » 26 сеп 2020 20:30

И поредно мнение от човек изкарал инфекцията https://www.facebook.com/vladimir.karol ... 4898944391
maikop, благодаря, че си се загрижил за мен, но животът си е мой и ще го живея, както преценя за добре.
Тези, които се страхуват да не се заразят да се заключат в къщи.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

favaca8888
Мнения: 4150
Регистриран на: 12 апр 2011 18:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот favaca8888 » 27 сеп 2020 10:35

Ооо имаме ново попълнение във форума :mrgreen: Да е жив и здрав,да спазва СТРОГО мерките!И брато ! НАВСЯКЪДЕ с маска ! Разбра ли!? В кенефа,в леглото,в колата!
Искам подробен отчет всеки ден тук във форума ,ЯСЕН ЛИ СЪМ?! Майкоооп?!

:lol:

Ако върнат щаба и затворят държавата, гражданската война е неизбежна.
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20275
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

БОЙКО ВЪН !

Мнениеот Drunken_Master » 27 сеп 2020 10:42

favaca8888 написа:Ако върнат щаба и затворят държавата, гражданската война е неизбежна.

Няма начин, да няма ново "извънредно положение", щом връщат брифингите... Най-малкото ще искат да изритат протестиращите. А до гражданска война надали ще се стигне, повечето "възроптали се" са писачи по форумите.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17796
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: БОЙКО ВЪН !

Мнениеот pomiqrat » 27 сеп 2020 13:49

Drunken_Master написа:
favaca8888 написа:Ако върнат щаба и затворят държавата, гражданската война е неизбежна.

Няма начин, да няма ново "извънредно положение", щом връщат брифингите... Най-малкото ще искат да изритат протестиращите. А до гражданска война надали ще се стигне, повечето "възроптали се" са писачи по форумите.

Ако затворят ресторантите за 5 месеца няма ли да излезете на оръжие
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23461
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот Thsmith » 27 сеп 2020 17:44

Ще затворят те, после кого ще изнудват за събиране на отчисления : ) Хайде първия път чакаха пари от ЕС да ги компенсира, но иначе е абсурд. Още повече заради 200-500 магарета, които им свиркат по прозорците. Тази огромна машина има нужда от подхранване за да работи и да е лоялна, без събирането на такси, всичко почва да е клати.

----
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

favaca8888
Мнения: 4150
Регистриран на: 12 апр 2011 18:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Re: БОЙКО ВЪН !

Мнениеот favaca8888 » 28 сеп 2020 18:29

pomiqrat написа:
Drunken_Master написа:
favaca8888 написа:Ако върнат щаба и затворят държавата, гражданската война е неизбежна.

Няма начин, да няма ново "извънредно положение", щом връщат брифингите... Най-малкото ще искат да изритат протестиращите. А до гражданска война надали ще се стигне, повечето "възроптали се" са писачи по форумите.

Ако затворят ресторантите за 5 месеца няма ли да излезете на оръжие


Аааа с оръжие много бързо ще им приключиме мъките.Искам бавна и мъчителна смърт 8-)
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20275
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

!

Мнениеот Drunken_Master » 28 сеп 2020 19:23

Аз винаги съм казвал, че трябва нов Народен съд и да бъдат избесени на първите дървета пред Парламента... После комунистите им били виновни.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubka и 50 госта