Коронавирусът в България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

tirion
Мнения: 451
Регистриран на: 20 авг 2009 12:50
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот tirion » 24 мар 2020 18:30

Данни за грипа в САЩ от минали сезони
Even still, high early-season vaccination rates and a relatively effective annual vaccine appeared to help suppress illnesses. In total, the CDC estimates that up to 42.9 million people got sick during the 2018-2019 flu season, 647,000 people were hospitalized and 61,200 died. That’s fairly on par with a typical season, and well below the CDC’s 2017-2018 estimates of 48.8 million illnesses, 959,000 hospitalizations and 79,400 deaths.

https://time.com/5610878/2018-2019-flu- ... 2_Hv6fXL48
Живеем в странно общество. Ако един мъж се смята за Наполеон, за Юлий Цезар или за извънземен, го лекуват. Ако се смята за жена, му защищават правата

vvessel
Мнения: 4391
Регистриран на: 05 юни 2008 11:26
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот vvessel » 24 мар 2020 18:58

Ако наистина се правеше нещо срещу вируса отдавна трябваше да са купени бързи тестове, за които се говореше още преди месец, да действаме като Германия и Ю. Корея и да тестваме наред. Хората да си работят, а пенсионерите да се пазят. Така доста хора ще си изградят имунитет и икономиката, доколкото я има няма да пострада сериозно. Това което в момента се прави в България е да се крием и да чакаме вируса да отмине. А междувременно сметките текат, а пари не влизат. Само излизат. Да речем, че до юни ще приключи тая вълна. Ами ако догодина пак се върне, пак ли затваряме държавата за 3-4 месеца?
Ето и премиера на Нидерландия какво казва: Да се придържаме към съветите на вирусолози, лекари от интензивни отделения и други специалисти.
https://novini.bg/sviat/eu/588542
Това в България не се прави. Когато те се изказват се обявяват за луди или за разпространение на фалшиви новини. Вместо това се редуват разни фатмаци и фуражки да ръсят мозък, даже и един каскет, дето лови домашна ракия по селата иска да обявява военно положение. Тъпотията и дивотията в управлението е повсеместна, но по-плашещото е , че има достахора които с радост приемат малоумните действия и ги смятат за единствените възможни. Вече сме стигнали американците като тъпота, но проблема е , че там има и гении, докато всеки българин с повечко акъл се спасява от тая държава.

Потребителски аватар
openminded
Мнения: 644
Регистриран на: 04 май 2015 22:09
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот openminded » 24 мар 2020 19:43

vvessel написа:Това в България не се прави. Когато те се изказват се обявяват за луди или за разпространение на фалшиви новини. Вместо това се редуват разни фатмаци и фуражки да ръсят мозък, даже и един каскет, дето лови домашна ракия по селата иска да обявява военно положение. Тъпотията и дивотията в управлението е повсеместна, но по-плашещото е , че има достахора които с радост приемат малоумните действия и ги смятат за единствените възможни. Вече сме стигнали американците като тъпота, но проблема е , че там има и гении, докато всеки българин с повечко акъл се спасява от тая държава.

[offtopic]Спомням си една фраза от Междузвездни войни:Отмъщението на ситите - "Така умира демокрацията - сред ръкопляскания"[/offtopic]

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17806
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот pomiqrat » 24 мар 2020 19:59

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qnsz3WfzxVQ[/youtube]
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Dust
Мнения: 8398
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот Dust » 24 мар 2020 20:13

Малко да разведрим:
"Коронавирусът е като ЦСКА, прехвърля се на нов приемник и го убива" - ген. Мутафчийски
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17806
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот pomiqrat » 24 мар 2020 20:16

Личните лекари не преглеждат, за да не се заразят, а искате да правят тестове.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

THE G.A.M.E
Мнения: 50014
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот THE G.A.M.E » 24 мар 2020 20:57

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3vk3lJJ8tiY[/youtube]
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5167
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот ogrizko » 24 мар 2020 21:58

ще задам въпрос ...понеже целия живот и целия свят вече се върти около коронавируса .....колко ще са починалите от коронавирус без да имат коронавирус? да направим преброяване някакво?

ето ...сега баща ми говорил с някаква жена дето баща й починал понеже покрай олелията с коронавируса отказали да го приемат в болницата и човека си заминал :roll:

3 умрели от коронавирус

1 умрял от коронавирус без коронавирус ...ако знаете и вие за такива случаи казвайте ....според мен ще има умрели от глад, от липса на грижи, от отказана достатъчно адекватна лекарска помощ покрай това че само за коронавируса се мисли....

бях се отказал да пиша по темата ама покрай такива неща се изнервям доста и така... наистина не разбирам защо всичките се правим на папагали и не се мисли .....квото правят някъде си, и ние същото трябва да правим ....не може да е нещо различно и по-добро да измислим, превенцията звучи много страшно като идея явно... не виждам какво пречи да се осигурят мултивитамини безплатни на младите хора и подходящи имуностимулиращи средства за които има медицински изследвания, че засилват и подкрепят имунната система (щото много обичат всичко да е изследвано и научно) ......и тогава тежките случаи няма да са толкова тежки и фатални и ще може до 2 месеца да си продължим нормално живота и да си ги караме короните като обикновени грипове без да се шашкаме ....като слушам някакви работи за 4.5 млрд. .......мултивитамини и нещо имуностимулиращо ще излезе да речем ако се осигури безплатно за 2 млн. човека ще излезе примерно 50 млн. лева .......абе как да е...... понеже това не се харесва като идея.... и да не го одобрявате и коментирате все тая ама това за бройката съм сериозен, може би и вие знаете подобни случаи тоя се отнася до морски град (не е Варна където съм аз) ама не искам да конкретизирам, че е по-малък
Изображение

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21537
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот metodito » 24 мар 2020 22:25

ogrizko написа:ще задам въпрос ...понеже целия живот и целия свят вече се върти около коронавируса .....колко ще са починалите от коронавирус без да имат коронавирус? да направим преброяване някакво?

ето ...сега баща ми говорил с някаква жена дето баща й починал понеже покрай олелията с коронавируса отказали да го приемат в болницата и човека си заминал :roll:

3 умрели от коронавирус

1 умрял от коронавирус без коронавирус ...ако знаете и вие за такива случаи казвайте ....според мен ще има умрели от глад, от липса на грижи, от отказана достатъчно адекватна лекарска помощ покрай това че само за коронавируса се мисли....

бях се отказал да пиша по темата ама покрай такива неща се изнервям доста и така... наистина не разбирам защо всичките се правим на папагали и не се мисли .....квото правят някъде си, и ние същото трябва да правим ....не може да е нещо различно и по-добро да измислим, превенцията звучи много страшно като идея явно... не виждам какво пречи да се осигурят мултивитамини безплатни на младите хора и подходящи имуностимулиращи средства за които има медицински изследвания, че засилват и подкрепят имунната система (щото много обичат всичко да е изследвано и научно) ......и тогава тежките случаи няма да са толкова тежки и фатални и ще може до 2 месеца да си продължим нормално живота и да си ги караме короните като обикновени грипове без да се шашкаме ....като слушам някакви работи за 4.5 млрд. .......мултивитамини и нещо имуностимулиращо ще излезе да речем ако се осигури безплатно за 2 млн. човека ще излезе примерно 50 млн. лева .......абе как да е...... понеже това не се харесва като идея.... и да не го одобрявате и коментирате все тая ама това за бройката съм сериозен, може би и вие знаете подобни случаи тоя се отнася до морски град (не е Варна където съм аз) ама не искам да конкретизирам, че е по-малък

Защото в момента се случва нещо, което се описваше години наред в малоумните conspiracy theory клипове, които преди около година, след нанасяне на последния алгоритъм от Гугъл, изчезнаха от тубата. СлучаЕност?

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21537
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот metodito » 24 мар 2020 22:32

openminded написа:[offtopic]Спомням си една фраза от Междузвездни войни:Отмъщението на ситите - "Така умира демокрацията - сред ръкопляскания"[/offtopic]

[offtopic]А аз се сещам за нещо друго. Цитат на стихотворение от Т.С. Елиът в "Южняшки истории"
This is the way the world ends
This is the way the world ends
This is the way the world ends
Not with a bang but a whimper.

http://www.rebellesociety.com/2012/10/0 ... -ts-eliot/[/offtopic]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта