С Днём Победы!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Romanisto
Мнения: 182
Регистриран на: 06 сеп 2015 00:00
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот Romanisto » 09 май 2019 14:45

За нас този ден е Деня на Европа! Само Русия чества „День победы”. Поне така знам от училище аз. Ако има нещо ново, което съм пропуснал се извинявам слаб съм по история.

g3_ev2
Мнения: 894
Регистриран на: 14 май 2010 13:28
Skype: g3_ev2
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот g3_ev2 » 09 май 2019 14:47

Доста ме учудва патоса на хора, говорещи за СССР, понесъл цялата тежест на Втората световна война? А войната на Източния фронт е пълна със загадки, които, една по една, се разнищват. Напр. как се е стигнало до толкова много жертви в СССР, особено през 1941 г., значително повече от поразяващите възможности на германските оръжия? Как СССР, страна на победилия пролетариат, в съгласие с Лениновата постановка, че пролетарската революция може да победи и в отделно взета страна и после да се разпростре в света, и където Сталин претворява Лениновата идея чрез огромни темпове на развитие на съветската икономика при полугладно население, за да се готви страната за решителния удар върху света на капитала, изведнъж се оказва в критична ситуация в началото на войната? Колко от ентусиазираните тук пишещи са наясно какви огромни изоставени купища неокомплекотвано оръжие германците са намерили в близост до западната граница на СССР? Никой ли не си спомня известния факт, че още в първия ден на войната са унищожени по летищата 1200 (хиляда и двеста) съветски самолета поради липса на гориво неспособни да излетят? Тогава германците ли само са виновни, че народът на СССР е бил принуден да изтърпи чудовищни загуби през войната? Никой ли не е чувал за "черните униформи" в Червената армия? Откъде идват, от кого са били комплектувани и т.н. Как СССР, нанесъл смразяващо поражение на японците край Халхин Гол, изведнъж се огъва пред германците през 1941 г. Някой чувал ли е какво става с войска, която се готви за мощна атака, а я удрят в процеса на подготовката, преди да е готова?
Да, народът на СССР е невероятен герой на Втората световна война с победата си, въпреки манталитета на СССР като държавна креатура. Но тук е нужен не патос, а много тъжно възпоминание!

IbreObre
Мнения: 5
Регистриран на: 20 фев 2019 09:56
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот IbreObre » 09 май 2019 15:52

kanarche написа:Много лъха на комунистически клишета тази тема! Ден на Победата си е за СССР- една държава, която вече я няма, Русия си приписва всички активи , но последните години все повече се превръща в руски империализъм. Още по- зловещо и цинично е в този ден, на който в Европа се говори за обединение и примирение, да поставиш символ на опустушените Донецка и Луганска области, които Русия постави в ужасяващо положение ми прилича повече на платен репортаж!

Донбас се бори за своето национално освобождение, и не Русия е причина за конфликта
И кой ако не русия трябва да си припише активите. Да не би Индия да твърди че тя е победила във войната вместо англия. или Алжир вместо франция

IbreObre
Мнения: 5
Регистриран на: 20 фев 2019 09:56
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот IbreObre » 09 май 2019 15:54

THE G.A.M.E написа:Дядо Сталин е изискал от западните си съюзници България да бъде извадена от плана за възстановяване "Маршал".
Сега можеше да сме със стандарта и икономиката на една Австрия, например, но... "Братята" ни върнаха в 1-ви клас. :|

Така че, тези българи, които в момента не са доволни от икономиката, заплатите и пенсиите си, нека храчат по Дядо Сталин и неговите наследници. 8-)

Къде ги чете тия глупости.. България бе високоразвита промишлена страна. демокрацията я съсипа а не Сталин

IbreObre
Мнения: 5
Регистриран на: 20 фев 2019 09:56
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот IbreObre » 09 май 2019 15:57

Mirmex написа:И Вие не знаете какво точно празнувате, слава на Вашите "поробители" властвали над страната ни 45г., а и до ден днешен с техните наследници. Не потъпквайте паметта на дедите ни, хилядите загинали в борбата за един национален идеал за обединение на всички територии населени с хора с българско самосъзнание. Всъщност празнувате загубата на Македония, Тракия, Поморавието, Северна Добруджа, .... "голям празник", "голяма победа"!

Ти потъпкваш паметта на дедите ни. Тези земи които ги изброяваш българия ги загуби в резултат на националните си катастрофи. поради малоумни управници-русофоби. Ако бългаиря бе на страната на антантата, сега те щяха да в нашите граници

IbreObre
Мнения: 5
Регистриран на: 20 фев 2019 09:56
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот IbreObre » 09 май 2019 16:00

Честита победа . СССР не мислеше да участва в тази война. Но бе принуден. Ако Германия не го бе нападнала, тя щеше да е победител. Със всички ужасни последици за света. Историята е такава каквато е. Мир на праха на всички загинали

IbreObre
Мнения: 5
Регистриран на: 20 фев 2019 09:56
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот IbreObre » 09 май 2019 16:02

Captain Stottlemeyer написа:Бъди жив и здрав, празнувай си твоя „ден на победата“, може да пратиш и честитки на внучките на победителите, които обслужват внуците на победените в кварталите с червени фенери в Хамбург и др. градове.
https://www.youtube.com/watch?v=a23945btJYw
Да не би да искаш да кажеш че в тъй наречените западни страни няма проституция....хаххахаах. да не живееш в паралелна вселена.

Потребителски аватар
shumkar_44
Мнения: 1009
Регистриран на: 23 юли 2012 10:27
Местоположение: Рожен
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот shumkar_44 » 09 май 2019 16:02

На този ден е поникнал първият ми млечен зъб, впрочем неслучайно.
Толстолоб, на теб съм роб.

Потребителски аватар
teerr
Мнения: 1273
Регистриран на: 14 май 2011 20:14
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот teerr » 09 май 2019 16:28

Колко прав е бил маршал Жуков с прозорливите думи към маршал Рокосовски след края на войната в Берлин:
" Ние освободихме държавите в Европа от нацизма и те никога не ще ни простят за това !!!"
Г.Ганчев:Душата ми е люлякова,сърцето оранжево.......- Никога няма да напусна Литекс......

https://www.youtube.com/watch?v=BLd0kDXPuHI

WPWW
Мнения: 890
Регистриран на: 30 дек 2009 12:37
Контакти:

Re: С Днём Победы!

Мнениеот WPWW » 09 май 2019 16:31

За съжаление, нашенецът няма равен в подлизурковщината си.

"Българските" комунисти са най-жалките национални предатели, Беломорска Тракия е изгубена защото от бкп не предявяват претенции на мирните преговори, по-късно става ясно, че ССР са щели да подкрепят такива правомерни искания.

И да подчертая, тези които се кланят на Западните държави са не по-малко жалки.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: icko65 и 28 госта