Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 24 яну 2019 00:15

Непринуден написа:
много просто - "лезе-фер"

Двойно Ес на френски се чете като С, не като З.
Освен това този подход не се споделя от съвременния Западен свят. Живееш някъде в 19 век.
Чисто теоретично никога не е съществувал, а когато говорим за него въображаемо си представяме, че нещата са максимално близко до изчистен вид и все едно държавата не пречи (все едно я няма, което няма как да стане).

Аз не отричам, че в съвременния западен свят е пълно с либерали, които се опитват да съсипят държавите и да ги напълнят с нехранимайковци лежащи на социални помощи. Надявам се обаче, че и този момент неминуемо ще мине. Особено когато паразитети станат прекалено много и на белите хора им писне да ги дондуркат.


Лезе-фер е актуално и тогава и сега.

Непринуден написа:Аз го коментирах и се предполага, че отговорите ти по тази тема са в тая връзка.

Ти какво коментираш или какво си мислиш, че коментираш е твоя работа. Аз ти отговорих много конкретно, а ти какво си разбрал вече...
Коментирахме напълно честното договаряне между възрастни за определена работа с определено заплащане.
Другото е просто измама и неизпълнение на договор. Напускаш, взимаш си адвокат и не е особено трудно да си получиш парите от действаща фирма. Просто не трябва да внимаваш какво подписваш.


Непринуден написа:Строго погледнато е циганска махала. България е най-населената в процентно (не номинално където лидер е Румъния) отношение страна в света с цигани. София, като лице на България, следователно е ядрото на циганизма. Видно е и от плачевните резултати на страната. Цигански (малоумни).

Строго или не, пореден абзац с глупости. : )


Непринуден написа:Иронията ти е неподходяща.


Доста е подходяща. Особено ако се погледне % на относително образованото бяло население спрямо цялото население. И да, напълно нормално е една столица да е лицето на държавата. Напълно обяснимо е и човек да говори за нещата около него, това което вижда, а не за долно нанагорнище, онова дето не го е виждал и на снимка.


[quote="Groucho"
E, голямо жегване :lol: Има два варианта: или търсиш нискоквалифицирани хора за нискоквалифицирани позиции или търсиш висококвалифицирани хора за висококвалифицирани позиции.

При първия вариант, ако предлагаш за нискоквалифицирана позиция 1000 лв заплата примерно и някой ти каже, че иска 2500 имаш точно две възможности: или някой луд е дошъл при теб, или някой се ебава с теб, преди ти да го жегнеш :lol:


Ти, като работодател, колко пъти си вдигал заплатата на служителите си по своя инициатива, за добре свършена работа?[/quote]
Не съм съгласен. Ще ти дам следния пример. Пускаш обява без да обявяваш заплата. После поглеждаш отговорите, които са около 100. 2/3 ти са пълни с хора, които заявяват като умение "цъкане в нета" и подобни глупости. Такива на по 19 години с 10 сменени работи. Ти можеш ли да повярваш, че преди 2 месеца получих CV със снимка от нощен клуб с някаква певица и въпросния хубавец. Това същото го разпечатал и донесъл лично.

---
Като цяло ми се наложи два пъти (за две години) да повиша заплатите и то основно заради липсата на кадри. Иначе аз използвам % тЪЪ... заплата иска или не зависи от представянето. :lol: Минималната заплата единствено ми вдига разходите и нищо друго :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 25 яну 2019 17:08

metodito написа:
fcb_bg написа:
metodito написа:Смити: София не е България. Разликите вече са все едно сме различни държави.

Aз от години апелирам София град да се отдели в отделна държава за благото на България, ама - глас народен, глас в пустиня.

Няма нужда. Трябва просто стандартът да стане еднакъв навсякъде. Комунизмът е направил голяма беда с тази централизация.

Стандартът да е равен?
Ще требе да преизпълним неколко петилетки. :mrgreen:
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21346
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 25 яну 2019 17:33

fcb_bg написа:
metodito написа:
fcb_bg написа:
metodito написа:Смити: София не е България. Разликите вече са все едно сме различни държави.

Aз от години апелирам София град да се отдели в отделна държава за благото на България, ама - глас народен, глас в пустиня.

Няма нужда. Трябва просто стандартът да стане еднакъв навсякъде. Комунизмът е направил голяма беда с тази централизация.

Стандартът да е равен?
Ще требе да преизпълним неколко петилетки. :mrgreen:

A, то вече не виждам как може да стане.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 25 яну 2019 23:57

metodito написа:A, то вече не виждам как може да стане.

Защото е невъзможно.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21346
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 26 яну 2019 00:27

Thsmith написа:
metodito написа:A, то вече не виждам как може да стане.

Защото е невъзможно.

За съжаление или не...

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 26 яну 2019 00:59

Кво съжаление? Няма как нещата да са еднакви където и да било. Все едно в Уест Бромич и Лондон да очакваш да е еднакво. Няма как.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Непринуден » 27 яну 2019 02:06

Какъв си невежа не е истина :lol:
Значи ти така смяташ, че става. Някой не спазва договорки, давам го на адвокат, утре се възцарява спрвведливостта и готово. Ясно и просто.

Все едно слушам един американец преди години. Според него сме мързеливи. Нищо страшно нямало в прехода. Само да "поискаш" и готово. Хоп! Запретваш ръкави и изкарваш икономиката в челните редици на света. Кво толкова. Фактически те нещата си стоят готови и само нас чакат, а ние ги виждаме ама на, заинатили сме се и напук правим и живеем като африканска държава.

Като му излушах тъпотиите, подобни на твоите, запитах "добре, но тук идват твои делегации и под техен натиск се затваря примерно оръжеен завод-факта е, че няколко стотин или хиляди души остават без работа-въобще не опира до предприемчивост-затварям завод, затварям работни места--няма и как да го заменя с друг, защото за да не стават гафове от тук нататък на закритото в нас производство се открива ново такова в САЩ-там е обратния факт-никой от населението им не го търси, но бум една сутрин се събуждат и хоп нови няколо хиляди работни места-защо?-защото американски политик в името на евроатлантическото сътрудничество е уверил българските си партньори, че е редно да закрият завод и сега празната ниша трябва да се попълни и хоп, пазителя на мира в света открива нови заводи, за да продава и още оръжия, за да се избиват в други държави."
То така и аз мога. Хоп затваряме нещо в други държави, което се произвежда и в България, откриваме тук равни на закритите мощности и от утре съм предприемчив, а пострадалите от диктата ми в други държави мързеливи. Всичко им е наред и е лесно ама нищо не става от тях. Мързеливци.

Така и баба знае. Та и твоята работа същата. Можеше да ти мине през главата, че например аз не съм взел възнаграждение и попълвам липсата междувременно с чужди пари. Как да наема адвокат? Параграф 22. Отнети са ми пари, нямам пари, мога да си ги върна, но ако имам пари. Въртим се в омагьосан кръг. И това е само една от многото пречки ама няма да ти обяснявам, защото си софиянец. Пълен невежа и с ограничено мислене.

Между другото твой съгражданин е рекордьора, който познавам. На село един човек наглежда имота на един софиянец, коси трева, попипва от тук от там и поддържа къщата и двора да не стане нещо.....за 10 лв на месец. На всичкото отгоре, като всеки друг софиянец, гьонсорлука е пълен. И той като теб и твоето Laissez-faire като дойде му казва "ела, ела сега тука, не мога да не те почерпя една цигара" при което се чувства великата работа и вероятно очаква да го гледат като някакъвбог колко е щедър. Абсолютни тъпанари. Като кучета трябва да ви разстрелят. Как пък съдбините на България попаднаха в най-калпавото население. Отиде си държавата. При това жалко. По цигански. Не съм сигурен дали ако ромите ни управляваха можеше да бъде по-зле.

Продължавай да си пишеш глупостите. Поне си забавен. Истински шут. Пълен с глупости и смешки.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 29 яну 2019 00:01

Непринуден написа:Какъв си невежа не е истина :lol:
Значи ти така смяташ, че става. Някой не спазва договорки, давам го на адвокат, утре се възцарява спрвведливостта и готово. Ясно и просто.

В багажника ли го носиш на този адвокат? :lol: Корки... никой не ти говори за справедливост, а за договорни взаимоотношения. И ако става дума за функционираща фирма, не е толкова трудно да си получиш дължимото по договор.

Непринуден написа:, а ние ги виждаме ама на, заинатили сме се и напук правим и живеем като африканска държава.

Не е много далеч от истината. Особено при такива като теб.

Непринуден написа:под техен натиск се затваря примерно оръжеен завод-факта е, че няколко стотин или хиляди души остават без работа-въобще не опира до предприемчивост-затварям завод, затварям работни места--няма и как да го заменя с друг
Драги Корки, даден завод НЕ съществува за да ти дава работа. НЕ съществува за да ти осигурява заплата. Даден завод съществува за да докарва печалби, а ако не е рентабилен се ликвидира на парче. Това е елементарен пазарен принцип. Друг въпрос е, че като цяло производството на оръжие е трудно да не е на печалба.

Непринуден написа:То така и аз мога. Хоп затваряме нещо в други държави, което се произвежда и в България, откриваме тук равни на закритите мощности и от утре съм предприемчив, а пострадалите от диктата ми в други държави мързеливи. Всичко им е наред и е лесно ама нищо не става от тях. Мързеливци.

Мда... ми хайде върви да отвориш завод за дочени гащи в щатите или за някой друг боклук, който има пазар само в затворено пространство на СИВ : )



Между другото твой съгражданин е рекордьора, който познавам. На село един човек наглежда имота на един софиянец, коси трева, попипва от тук от там и поддържа къщата и двора да не стане нещо.....за 10 лв на месец. На всичкото отгоре, като всеки друг софиянец, гьонсорлука е пълен. И той като теб и твоето Laissez-faire като дойде му казва "ела, ела сега тука, не мога да не те почерпя една цигара" при което се чувства великата работа и вероятно очаква да го гледат като някакъвбог колко е щедър. Абсолютни тъпанари. Като кучета трябва да ви разстрелят. Как пък съдбините на България попаднаха в най-калпавото население. Отиде си държавата. При това жалко. По цигански. Не съм сигурен дали ако ромите ни управляваха можеше да бъде по-зле.

Продължавай да си пишеш глупостите. Поне си забавен. Истински шут. Пълен с глупости и смешки.[/quote]
Някой кара ли го да "работи" за 10 лв? Ако няма кой да работи за 10 лв, няма да дава толкова, а ще се принуди да дава повече. Никой няма да ти даде нищо просто ей така.

Иначе нямам нищо против твоята селска жлъч. Не ме засяга изобщо. Що се отнася до това дали ще продължавам да пиша, това не е в твоята компетенция. Не ми е нужно разрешението ти за да го правя.
Ти ако искаш чети, ако искаш разбирай... ако искаш се проектирай в образа на Корки Ганьото и очаквай аплаузи.
Или както казваше Мосю Сарко - кас туа : )
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Непринуден » 29 яну 2019 18:27

Що се отнася до това дали ще продължавам да пиша, това не е в твоята компетенция. Не ми е нужно разрешението ти за да го правя.


Съгласен съм с теб и ще те помоля и занапред да не ме слагаш до толкова елементарни проекти. Да оценявам дали някакъв глупак можел или не можел да пише. Хич не ме вълнува.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 29 яну 2019 23:57

Непринуден написа:
Що се отнася до това дали ще продължавам да пиша, това не е в твоята компетенция. Не ми е нужно разрешението ти за да го правя.


Съгласен съм с теб и ще те помоля и занапред да не ме слагаш до толкова елементарни проекти. Да оценявам дали някакъв глупак можел или не можел да пише. Хич не ме вълнува.

Молбите при арменския поп :lol: Като не те вълнува дали можеш да пишеш (нали за теб ставаше дума :lol: ), защо ни го съобщаваш? :roll:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта