Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Martin_K
Мнения: 175
Регистриран на: 01 яну 2017 18:41

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Martin_K » 23 апр 2018 23:53

Thsmith написа:
И ако ще използваме руски автори за модел, нека се придържаме към някой съвременник с глава на раменете и нещо между ушите. Например Гари Каспаров и "Зимата идва".


Уважавам много Каспаров като шахматист, за мен е вторият най-велик шахматист в историята след Тал, а победата му срещу Корчной в Староиндийска с черните на една олимпиада в Щвейцария ми е от любимите партии. Но като типичен евреин (фамилията му по баща е Вайнщайн, а майка му е наполовина еврейка) си е направил прекрасно сметката - ясно му е, че няма да стане президент, ясно му е, че и популярност в Русия няма да постигне, но пък щедри западни спонсори, готови да позлатят всеки глас на известна личност против Русия, колкото щеш. Толкова пари никога не би изкарал на шахматната дъска, пък и там вече има доста млади лъвчета, с които във всеки турнир ще трябва да се бие за призовия фонд.
Та Каспаров в никакъв случай не е руски автор, по-скоро е космополит, използващ шахматната си слава, за да заработва по безрисков начин.

Martin_K
Мнения: 175
Регистриран на: 01 яну 2017 18:41

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Martin_K » 23 апр 2018 23:56

NOMER14 написа:Когато другарят Първанов ни вкара в Нато, всички партии бяха за алианса. Няма партия, а следователно и граждани против Нато.

Уви, партиите много рядко отразяват мнението на мнозинството граждани. Партията на прекръстените комунисти не прави изключение, нито е по-малко корумпирана от останалите.
Е, като се замисля, все пак царчетата в това отношение са ненадминати.

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15562
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 24 апр 2018 01:08

THE G.A.M.E написа:В САЩ, Държавата не може да оказва натиск на частни компании.

Айде де.... А натиска на Департамента за неучастие на американски компании на бизнес форума в Питер 2014-та какво е?
Ти доматите с колците ли ги ядеш? Връзката е двупосочна, както държавата може да натиска, тъй и частника може да натиска държавата. Начини колко искаш.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15562
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 24 апр 2018 01:10

NOMER14 написа:Когато другарят Първанов ни вкара в Нато, всички партии бяха за алианса. Няма партия, а следователно и граждани против Нато.

Нов формат на член Първи, дет викаш.... :lol:
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 24 апр 2018 11:10

Martin_K написа:
NOMER14 написа:Ей, тримцата, нека да оправим любимия си отбор, пък нещата по оста САЩ-РФ да ги наблюдаваме само. ;)

И докато само ги наблюдаваш, току-виж ти цъфнала още някоя военна база на янчосите в задния двор, та да се чудим после как да ги пъдим обратно. А нищо чудно и ракети да ни изтипосат, и то насочени не на югоизток, а на североизток. За политиците ни е ясно, че са по-големи курви и от футболните съдии - след като ни набутаха в НАТО-то без референдум, като нищо ще гласуват да станем второ Косово.
Историята показва, че на Русия не е и нужно някой да е насочил ракети или да воюва срещу и, за да го окупира.
Така че, с ракети или без, ние сме им приоритет.
Заемаме прекалено важно място на Балканите, за да не сме в сферата им на влияние.
И това не са мои думи, а на руски полит. анализатори.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 24 апр 2018 11:12

fcb_bg написа:
THE G.A.M.E написа:В САЩ, Държавата не може да оказва натиск на частни компании.

Айде де.... А натиска на Департамента за неучастие на американски компании на бизнес форума в Питер 2014-та какво е?
Ти доматите с колците ли ги ядеш? Връзката е двупосочна, както държавата може да натиска, тъй и частника може да натиска държавата. Начини колко искаш.
Това само затвърждава написаното от мен.
Частници и US Държавата често влизат в конфликт. Което означава, че не винаги интереси и политика на частник и администрация, се припокриват.

Искам да видя голяма руска частна компания, която ще се опълчи на Кремъл ? :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 24 апр 2018 11:19

Martin_K написа: след като ни набутаха в НАТО-то без референдум, като нищо ще гласуват да станем второ Косово.
Интересно зачекна темата с Косово.
Когато съществуваше "Източният Блок", ние бяхме главният инструмент на Москва срещу Турция.
Не напразно бяхме въоражени до зъби.
А знаеш ли какво се случва, или какво по точно ще се случи сега или в близко бъдеще ?

Русия ще използва като инструмент Турция срещу нас.
Така че, ако стане няква беля по тая ос, трябва да знае кой е в дъното. ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот blue avalanche » 24 апр 2018 13:26

THE G.A.M.E написа:
Martin_K написа:
NOMER14 написа:Ей, тримцата, нека да оправим любимия си отбор, пък нещата по оста САЩ-РФ да ги наблюдаваме само. ;)

И докато само ги наблюдаваш, току-виж ти цъфнала още някоя военна база на янчосите в задния двор, та да се чудим после как да ги пъдим обратно. А нищо чудно и ракети да ни изтипосат, и то насочени не на югоизток, а на североизток. За политиците ни е ясно, че са по-големи курви и от футболните съдии - след като ни набутаха в НАТО-то без референдум, като нищо ще гласуват да станем второ Косово.
Историята показва, че на Русия не е и нужно някой да е насочил ракети или да воюва срещу и, за да го окупира.
Така че, с ракети или без, ние сме им приоритет.
Заемаме прекалено важно място на Балканите, за да не сме в сферата им на влияние.
И това не са мои думи, а на руски полит. анализатори.

И кого са окупирали руснаците? И само не ми казвай Зап.Полша и Прибалтика, че ще ти изброя кого са окупирали немците.
Междувпрочем, укропите, дето реват за Крим, нещо не отварят дума за връщане на окупираните западни територии на Полша. Що така?
А столицата на Литва си е 100% - я полски град Вилно. ;) Иначе СССР бил много лош, нали?

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 24 апр 2018 14:42

blue avalanche написа:И кого са окупирали руснаците? И само не ми казвай Зап.Полша и Прибалтика, че ще ти изброя кого са окупирали немците.
Мен немците и "Янките" не ме интересуват.
Говорим за настояща Русия, която си е наследник на СССР и Руската Империя.
Всички руски Държави през вековете са считали Балканите за свой регион на влияние.

Аз пък ( и всеки с българско сърце и самосъзнание ) смятам, че русите нямат място тук. ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 24 апр 2018 17:40

blue avalanche написа:
THE G.A.M.E написа:В САЩ, Държавата не може да оказва натиск на частни компании.
Просто нещата са коренно различни от нашата представа.
Могат единствено да атакуват частниците със закони ( което се и случва ) ... Но това само затвърждава моята теза, че частници и Вашингтон, по принцип не са си близки.

За разлика от Кремъл и големите "частни" руски компании.

В Щатите частниците "атакуват" и "натискат" правителството. Това прави ли ги различни от "Кремъл"? Когато Тръмп обяви, че се изтеглят от Сирия, кой, мислиш, подпали напрежението? ;)
Не съм чул дървесината да е включена в санкциите. ;)
По време на ембаргото срещу Куба имаше ли американски компании, които да го нарушават?


Интересно ми е на какво се дължи този завой. ДО преди 2-3 седмици поне се опитваше да водиш някакви нормални дискусии, макар и със странни тези.
Сега почна да отговаряш повърхностно, незапознато и направо грешно в почти всеки пост. Все едно тролиш нарочно.
blue avalanche написа:От там нататък си ясен! Въздух под налягане.

...

Martin_K написа:
NOMER14 написа:Ей, тримцата, нека да оправим любимия си отбор, пък нещата по оста САЩ-РФ да ги наблюдаваме само. ;)

И докато само ги наблюдаваш, току-виж ти цъфнала още някоя военна база на янчосите в задния двор, та да се чудим после как да ги пъдим обратно. А нищо чудно и ракети да ни изтипосат, и то насочени не на югоизток, а на североизток. За политиците ни е ясно, че са по-големи курви и от футболните съдии - след като ни набутаха в НАТО-то без референдум, като нищо ще гласуват да станем второ Косово.

Защо ще ги гониш и какво по хубаво от това? Добре, нека да те попитам за обратното.
Какво лошо виждаш в това да има военна база? Аргументирано.

Аз виждам една постоянна спирачка за разни пилотчета, виждам спирачка за разни "вежливи" зелени човечета, виждам спирачка за един чалнат чалмар (е поне ако изглеждаме надежден и лоялен съюзник, а не играем рубладжийски параван като в последно време).
Виждам и ограничени икономически ползи. Какво лошо виждаш ти?

Martin_K написа:
Thsmith написа:
И ако ще използваме руски автори за модел, нека се придържаме към някой съвременник с глава на раменете и нещо между ушите. Например Гари Каспаров и "Зимата идва".


Уважавам много Каспаров като шахматист, за мен е вторият най-велик шахматист в историята след Тал, а победата му срещу Корчной в Староиндийска с черните на една олимпиада в Щвейцария ми е от любимите партии. Но като типичен евреин (фамилията му по баща е Вайнщайн, а майка му е наполовина еврейка) си е направил прекрасно сметката - ясно му е, че няма да стане президент, ясно му е, че и популярност в Русия няма да постигне, но пък щедри западни спонсори, готови да позлатят всеки глас на известна личност против Русия, колкото щеш. Толкова пари никога не би изкарал на шахматната дъска, пък и там вече има доста млади лъвчета, с които във всеки турнир ще трябва да се бие за призовия фонд.
Та Каспаров в никакъв случай не е руски автор, по-скоро е космополит, използващ шахматната си слава, за да заработва по безрисков начин.


Колко пари не би изкарал? Ебати странното разбиране за нещата имате. Който не е путинист и не иска да се превръща в крепостен -> плащат му :lol: Човека прави много балансирани анализи и казва нещата такива каквито са. Ако целта му е била просто да влезе в някакъв управляващ елит, властта щеше да се възползва от популярността му. Щеше да обикаля и да се прави на идиот като Жириновски или да гледа лошо като Лавров и да заплашва и готово. Депутат и път към олигархията. Човека е избрал друг път.
И не виждам защо да не е руснак и руски автор? Фамилията му била Х? Бил роден в Y? Космополит бил? Ебати, трябва да седи облечен по потник с бутилка водка, краставица и пред килим закачен на стената за да е руснак ли? :lol:


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта