Денят на Великата Победа!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

samo_levski
Мнения: 942
Регистриран на: 29 юли 2013 08:38
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот samo_levski » 10 май 2017 11:36

русофилистичните болни мозъци гледам още са пияни :lol:

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23498
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот Thsmith » 10 май 2017 11:47

GOLEADOR написа:Чукча писател,не читател.Ясно съм казал защо България празнува 09.05,обаче няма кой да чете.Знам,че irradeum оспами темата и вече трудно се следи кой какво е казал ,но това не те оправдава за написаното.

Ами празнува деня на Европа, друго на тази дата не се е случило 8-)
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
hajitsu
Мнения: 16274
Регистриран на: 20 яну 2010 19:31

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот hajitsu » 10 май 2017 12:12

Изображение

:mrgreen:
[center]

Код: Избери всички

01001000 01100001 01101100 01100001
01001101 01100001 01100100 01110010 01101001 01100100
[/center]

biso62
Мнения: 318
Регистриран на: 17 юли 2011 12:07
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот biso62 » 10 май 2017 12:49

damyanov1963 написа:Не е много справедливо да се отдават заслуги само на съветската армия. Ако не бяха американците и англичаните и Хитлер беше съсредоточил всичките си сили на изток какво щеше да стане? Мисля, че и загиналите от западните съюзници заслужават отдаване на почит, още повече, че американците прекосяват океана за да дойдат да освобождават Европа!


Всъщност когато Съюзническите войски дебаркират в Нормандия(6 юни 44та) съветските войски вече навлизат в Германия.И именно заради това е D-day.По скоро стратегически,да се неутрализира комунистическото влияние върху западните демокрации,а не от чисто военна гледна точка.Иначе англоамериканците си воюват в Африка,а 43та слизат и в Италия.По исторически данни срещу руснаците Хитлер е изправил 200 дивизии,срещу съюзниците-60. Основно хитлерюгенд и стари запасняци.Когато немците предприемат контранастъплението в Ардените и избутват съюзниците почти 100 км назад Чърчил спешно пише до Сталин да направи нещо.И се започва Калининградската операция,което е накарло Хитлер да прехвърли 30 от най-боеспособните си дивизии от Западния на Източния фронт.Единственият начин Хитлер да обърне войната е било само ако успее да се съюзи с Щатите и Англия и да получи тяхната подкрепа.Идеята на Канарис. Иначе всичко останало е било въпрос на време.

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24559
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот boabbb » 10 май 2017 12:50

Thsmith написа:
GOLEADOR написа:Чукча писател,не читател.Ясно съм казал защо България празнува 09.05,обаче няма кой да чете.Знам,че irradeum оспами темата и вече трудно се следи кой какво е казал ,но това не те оправдава за написаното.

Ами празнува деня на Европа, друго на тази дата не се е случило 8-)


Деня на Европа се е случил :? Понякога и ти не знаеш какво пишеш ... Истината е, че който каквото иска да си празнува - кеф ви деня на Европа, кеф ви Деня на победата - празника е един и същ ;)
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот sin4ec » 10 май 2017 12:53

Изображение
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23498
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот Thsmith » 10 май 2017 12:58

boabbb написа:
Thsmith написа:
GOLEADOR написа:Чукча писател,не читател.Ясно съм казал защо България празнува 09.05,обаче няма кой да чете.Знам,че irradeum оспами темата и вече трудно се следи кой какво е казал ,но това не те оправдава за написаното.

Ами празнува деня на Европа, друго на тази дата не се е случило 8-)


Деня на Европа се е случил :? Понякога и ти не знаеш какво пишеш ... Истината е, че който каквото иска да си празнува - кеф ви деня на Европа, кеф ви Деня на победата - празника е един и същ ;)

Денна загубата е на 8 ми когато Трумани Чърчил обявяват края на войната в Европа и подписват мирния договор. Двете нямат нищо общо.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

biso62
Мнения: 318
Регистриран на: 17 юли 2011 12:07
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот biso62 » 10 май 2017 13:00

irradeum написа:
sin4ec написа:Видя се великият десант в Нормандия, където с преимущество в техника и жива сила 4-5 пъти и пълно господство във въздуха няколко месеца седим по плажовете и не можем да мръднем оттам...
Битките при Москва, Курск и Сталинград са спечелени при относително равенство на армиите. При далеч по-добрата подготовка на Вермахта.
Пред Вермахта пишман евро армиите капитулираха за седмици. Великата Победа си е Велика, а дали на някой му харесва или не-няма никакво значение!

Братле , я ми кажи за загубите при Курск , примерно : Дай цифри колко са загубите на Вермахта и колко на СА ?
А да те питам ли какво е било съотношението на силите на 22 юни 1941 година и за един месец кой какви загуби понася ?
Прелюбопитно ми е да чуя версията ти. И последен върпрос:
Защо Парад на победата не се празнува до 1965 година - тоест близо 20 години ? Сигурно имаш някаква версия, която не знам... Прелюбопитен съм.


Без да съм специалист съм съгласен с теб,че загубите на руската армия са огромни,на фона на загубите на германците.Но това е нещо,което е отчетено от руснаците в хода на цялата война.СССР побеждава не защото е имала по добро въоръжение(нека не забравяме,че калашников не е използван във войата,а Шпакин и Судаев),а танковете Т-34 са имали превъзходство само в началото,докато излизат новите тигри,през 43та готина-два пъти по тежки и с много по мощно оръдие(докато руснаците не заменят 76 мм вото с 85 мм во на 34ката. И в битката при Курск се смята,че на един унищожен тигър се е падало около 13-15 унищожени Т-34ки. Но това е цялата тактика на Хитлер-Блицкриг.Идеята му е била до зимата да влезе в Москва.И на генералите им е било известно,че няма как да спечелят война на изтощение именно заради огромните ресурси,с които Сталин разполага.Но дори и така-най големият успех на хитлеристите е навлизането на танковата армия на Манщайн на около 60 км в позициите,след което тя губи 70 пр от тигрите-загуба,която Хитлер не може да възстанови. Останалите войски са навлезли на около 20 км и така и не са достигнали до третия отбранителен рубеж на руснаците.Играта е била ва-банк за Хитлер,и не толкова за Сталин. И основният немски проблем е бил,че руснаците веднага попълват дупките,а немците не са имали ресурса за това.

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот sin4ec » 10 май 2017 13:01

Изображение
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

biso62
Мнения: 318
Регистриран на: 17 юли 2011 12:07
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот biso62 » 10 май 2017 13:10

Captain Stottlemeyer написа:
GOLEADOR написа:...Casus belli , малкия.Фактите които ти дадох са повод за война.Точно заради това през 1941 ни бомбандират СССР и Сърбия.И с двете страни не сме във война,а ни нападат.Надявам се да бях ясен.

А-ха, добре. Знаем латински термини, но не знаем българския език и по-точно как се пише думичката "бомбардирам" ! :lol: Но нека да не бъдем дребнави - дойдохме си на думата – повод за война. И какъв е бил casus belli за СССР, за да нападне Полша на 17.09.1939 г. , по-малко от 3 седмици след германското нападение на 1 септември, което слага официално началото на Втората световна война ? :roll: Може би спорът, коя водка е по-добра – Столичная или Zubrowka? Какъв е бил пустият му casus belli за агресията на СССР срещу Финландия на 30 ноември същата година, заради която Съветския съюз е изключен от Обществото на народите - може би спорът, кой е по-добър на хокей? :roll: Ами окупацията на Литва, Латвия и Естония? И тези ли страшилища са заплашили мирната съветска държава и са ѝ дали повод за война? ... :roll: 8-) Ами откъсването на територии от Румъния?! СССР е виновен в не по-малка степен от Германия за започването на Втората световна война (пактът Рибентроп-Молотов). Огромна вина имат и Англия и „победителката“ Франция с тяхната курвенска политика спрямо Чехословакия (справка: Мюнхенското споразумение). Затова честването на 9 май като някакъв „ден на победата“ във война, в която единият агресор е надвил другия (най-вече благодарение на подкрепата на САЩ), а България е била окупирана, със статут на победена държава, плащаща репарации, с наложен отвън режим на комунистическа диктатура, е занимание за неизличимо увредени, болни мозъци (справка: авторчето на темата - Александров)! :lol: Но като знам интелектуалното ниво на форума и на руските подлоги в него, както и на цялото народонаселение (какъвто термин сполучливо употреби веднъж Странджата), нищо вече не ме учудва. Бог да пази България!
П.П. И една историческа справка относно концлагерите. Първият концлагер в Съветска Русия е бил създаден през 1919 г. После се ражда чудовището ГУЛаг. А в сравнение със съветските концлагери, където са били затваряни дори съветски войници, имали нещастието да попаднат в германски плен (справка: "Един ден на Иван Денисович" на Солженицин), германските са били като петзвездни курорти... 8-)



Причината е същата като сега.за какъв дявол хамериканците разполагат бази в Бг,Румъния,Полша и Прибалтика? заради уиски? И естествено,когато една държава държи на себе си ина защитата си предприема стратегичски,в това число и военни,ходове.Не ме разбирай грешно,не подкрепям подобни неща.Но не е нужно да влязат в дома ти,за да разбереш,че трябва да барикадираш вратата,повече или по малко успешно.Защото преди руснаците да вляат в Полша,Финландия(Не забравяй и 37 година далечния изток) вече има споразумението Даладие-Чембърлейн-Рибентроп. За което самият Рибентроп е награден от Хитлер,защото развързва ръцете му за нападение срещу СССР(това си е бил и скритият замисл на това Споразумение).И чак после Идва Молотов-Рибентроп.А междувременно е аншлуса и анексирането на Судетската област.Които показват доколко Хитлер се съобразява с международните норми.И да,концлагерите на руснаците са жестоки,и от по рано.Но пък никъде не е имало газови камери.И евреите не говорят там за Холокост.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanielGeorgiev и 4 госта