София е пред Ню Йорк

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: София е пред Ню Йорк

Мнениеот kiril.a.d » 06 окт 2016 14:33

damyanov1963 написа:София изпревари Ню Йорк по качество на живот

Качеството на живот в София е по-високо, отколкото в Ню Йорк. Това показва сайтът Numbeo.com, който събира информация за градовете. Според статистика в сайта индексът на качество на живот в София е 100.63, а в Ню Йорк е едва 79.54. За сравнение Виена е с показател 205.20, а Цюрих - с 277.34.
Оказва се, че София е по-добре от Ню Йорк по отношение на чистота и цените на недвижимите имоти, съпоставени с доходите на населението, както и по-ниската инфлация. По безопасност и здравеопазване пък показателите на двата града са почти равни.
Потребителите в сайта оценяват градовете по няколко показателя - покупателна способност, безопасност, здравеопазване, инфлация, цените на имотите, времето за придвижване с градския транспорт и чистотата. С най-голяма тежест обаче са критериите екология и безопасност.

http://www.banker.bg/sudbi/read/sofiia- ... o-na-jivot

:lol: :lol: :lol: дамянов1963, веднага си анулирай темата, докато не са я прочели американците, защото на София и днешните ежедневни, повече от 2 млн. пребиваващи са ни в повече!!! - опазил ни господ, 15 милионен Ню Йорк да вземе да ръшне към София ;)
:lol: :lol: :lol:
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Потребителски аватар
Mitko-Levskar
Мнения: 593
Регистриран на: 25 ное 2012 08:45
Местоположение: Плевен д,ге
Контакти:

Re: София е пред Ню Йорк

Мнениеот Mitko-Levskar » 06 окт 2016 14:36

Браво,този виц не го знаех,но определено е смешен. :)

OT18
Мнения: 1030
Регистриран на: 30 ное 2013 10:43
Контакти:

Re: София е пред Ню Йорк

Мнениеот OT18 » 06 окт 2016 14:50

По принцип изглежда комично,но зависи и от гледната точка. "Качеството на живот" е малко субективно понятие. Я питайте политиците и мафиотите, къде е най-високо качеството на живот според тях. :mrgreen:

И въпреки всичко аз също не мисля,че България е най-голямата дупка в западната цивилизация, както се опитваме сами да се изкараме.
Айде идете в САЩ да ви излекуват,ако имате 16$ месечна здравна застраховка. ;) Купете си и къща,която няма да бъде отвята от първия по-силен вятър. :mrgreen:

Потребителски аватар
язе
Мнения: 3345
Регистриран на: 26 дек 2014 23:42
Skype: noskype
Контакти:

Re: София е пред Ню Йорк

Мнениеот язе » 06 окт 2016 14:57

OT18 написа:По принцип изглежда комично,но зависи и от гледната точка. "Качеството на живот" е малко субективно понятие. Я питайте политиците и мафиотите, къде е най-високо качеството на живот според тях. :mrgreen:

И въпреки всичко аз също не мисля,че България е най-голямата дупка в западната цивилизация, както се опитваме сами да се изкараме.
Айде идете в САЩ да ви излекуват,ако имате 16$ месечна здравна застраховка. ;) Купете си и къща,която няма да бъде отвята от първия по-силен вятър. :mrgreen:


То и западна цивилизация е бая субективно понятие. Ако приемем ЕС за такава,то България е дупката по всички показатели.
И ако ще се сравняваме със САЩ, нека не е само по подбрани параметри. :mrgreen:
... и после внезапно си направих секуро.

Popokatepetal
Мнения: 676
Регистриран на: 22 апр 2013 22:12
Контакти:

Re: София е пред Ню Йорк

Мнениеот Popokatepetal » 06 окт 2016 15:03

damyanov1963 написа:Оценките в този сайт се дават от хора, които са били и в двата града и могат да направят сравнение, а не от форумни кибици.
За Ню Йорк съм чел коментари в същия този форум, колко мръсен град е, каква престъпност има, какви задръствания и т.н., но когато се сравни със София, всички тези определения се изпариха. Разгледайте снимки на нюйоркското метро и на софийското и направете сравнение с чистотата. Аз лично мога да направя сравнение с чистотата в нашето и в миланското метро и мога да кажа, че нашето е като аптека пред него.
И накрая преди да излезна от форума само ще кажа - Такова животно, като българина НЕМА!
За народ, който мрази собствената си Столица и 10 ББ-та са му малко!


Пич, бил съм в Ню Йорк и наистина твърдението, че София го превъзхожда е смешно. Метрото им изглежда по-зле, защотот е строено преди повече от 100 години, а нашето е чисто ново. За сметка на това, пък тяхното те води до почти всяка точка на града. Престъпността поне в Манахатън е сведена до минимум. Още по времето на Джулияни направиха огромен скок в това отношение.
Виж, и аз си обичам града, но няма как да ме убедиш, че е по-добро място за живеене от една от световните финансови столици.

Потребителски аватар
MainEventer
Мнения: 1390
Регистриран на: 19 апр 2011 17:52
Контакти:

Re: София е пред Ню Йорк

Мнениеот MainEventer » 06 окт 2016 15:08

Вече виждам как нюйоркчани се местят в София.

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: София е пред Ню Йорк

Мнениеот Tommi » 06 окт 2016 15:34

Само че според тези данни покупателната способност на средностатистическият софиянец е с около 40% по-ниска от тази на средностатистическия нюйоркчанин. ;) А другите неща като престъпност, замърсяване, здравни грижи, трафик са с по-малка тежест в усещанията на хората. Не казвам, че не са важни, но просто остават на заден план.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
botevist_75
Мнения: 946
Регистриран на: 21 май 2013 19:48
Контакти:

Re: София е пред Ню Йорк

Мнениеот botevist_75 » 06 окт 2016 15:58

Не казваш нищо ново.Известно е ,че София е най-стария и на-великия град на планетата а може би и във Вселената.
Още Константин Велики е искал да изостави онова село Рим и да направи София,столица на Римската империя.
Казвал е "София е моят Рим". Не се знае какво го е разубедило.Възможно е да са намесени евреи,масони а може и Сорос и Ротшилд да имат пръст в това,завиждайки на София. Както и да е.
После планът е бил София да стане столица на Източната Римска империя.Обаче ония селяндури от Константинопол се направили някаква шашма и са изместили София като столица.
И днес София е пред градове като Ню-Йорк, а на 99.99999% от софиянци,са кореняци т.е родът им живее там от времето на Константин Велики.

Popokatepetal
Мнения: 676
Регистриран на: 22 апр 2013 22:12
Контакти:

Re: София е пред Ню Йорк

Мнениеот Popokatepetal » 06 окт 2016 16:17

botevist_75 написа:Не казваш нищо ново.Известно е ,че София е най-стария и на-великия град на планетата а може би и във Вселената.
Още Константин Велики е искал да изостави онова село Рим и да направи София,столица на Римската империя.
Казвал е "София е моят Рим". Не се знае какво го е разубедило.Възможно е да са намесени евреи,масони а може и Сорос и Ротшилд да имат пръст в това,завиждайки на София. Както и да е.
После планът е бил София да стане столица на Източната Римска империя.Обаче ония селяндури от Константинопол се направили някаква шашма и са изместили София като столица.
И днес София е пред градове като Ню-Йорк, а на 99.99999% от софиянци,са кореняци т.е родът им живее там от времето на Константин Велики.


Нещо не ти се получи иронията, майна. Точно пловдивчани сте ненадминати по най-най-най изхвърляния.

Потребителски аватар
botevist_75
Мнения: 946
Регистриран на: 21 май 2013 19:48
Контакти:

Re: София е пред Ню Йорк

Мнениеот botevist_75 » 06 окт 2016 16:30

Popokatepetal написа:
botevist_75 написа:Не казваш нищо ново.Известно е ,че София е най-стария и на-великия град на планетата а може би и във Вселената.
Още Константин Велики е искал да изостави онова село Рим и да направи София,столица на Римската империя.
Казвал е "София е моят Рим". Не се знае какво го е разубедило.Възможно е да са намесени евреи,масони а може и Сорос и Ротшилд да имат пръст в това,завиждайки на София. Както и да е.
После планът е бил София да стане столица на Източната Римска империя.Обаче ония селяндури от Константинопол се направили някаква шашма и са изместили София като столица.
И днес София е пред градове като Ню-Йорк, а на 99.99999% от софиянци,са кореняци т.е родът им живее там от времето на Константин Велики.


Нещо не ти се получи иронията, майна. Точно пловдивчани сте ненадминати по най-най-най изхвърляния.

Момче,вече има интернет. Потърси,прочети и тогава говори. По темата София-столица на Римската империя има писано много.Дори старши научен сътрудник I степен, Божидар Димитров е писал по нея и е един от хората,които я популяризира.Кой съм аз да оспорвам думите на този всепризнат капацитет.
http://www.vesti.bg/razvlechenia/lyubop ... im-5488891
Последна промяна от botevist_75 на 06 окт 2016 16:32, променено общо 1 път.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта