Пътуване в София

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ndrangheta
Мнения: 853
Регистриран на: 09 сеп 2008 19:32
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот ndrangheta » 31 мар 2016 13:13

Качвам тази снимка в защита на градския транспорт НА ТЕОРИЯ :

Изображение

НА ПРАКТИКА, всичко което сте написали като критика на градския транспорт в София си е абсолютно така, за съжаление.
"What is absurd and monstrous about war is that men who have no personal quarrel should be trained to murder one another in cold blood."

Scanspeak
Мнения: 55
Регистриран на: 06 юни 2015 15:47
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот Scanspeak » 31 мар 2016 13:37

Малко неуравновесено е сравнението ти. При него допускаш:

- че винаги в автомобила ще пътувате 3-мата
- че освен гориво нямаш други разходи по него, а всъщност имаш:
* гражданска
* данък
* обслужване
* подръжка
* преглед
* гуми на да кажем всеки 6 години
* каско - слагам го тук, защото в България си е кажи речи задължително, освен ако не караш кола под 500лв

но си пропуснал

* синя/зелена зона

- при 100км пробег не е ли по-удачно да използваш цената на карта или билет от тия дето са по 10 талона
"Този коментар е спонсориран от Кен, кренвирши за всеки зелен"

Fulcrum
Мнения: 107
Регистриран на: 05 сеп 2012 01:15
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот Fulcrum » 31 мар 2016 13:50

Такааа...Първо за тези дето си мислят,че като са софиянци и са голямата работа - продължавайте да си живеете в големия филм,да си мислите,че сте велики и все "провинцията" да ви е виновна на вас.Не ви ли е ясно,че ако София не беше столица всички големи фирми дето дават работни места и добри заплати въобще нямаше да се намират в София и щяхте да ядете хурката.Тогава въобще нямаше да сте толкова велики и всезнаещи.Много ми е интересно защо си мислите,че всички провинциалисти с кеф отиват да живеят в София? Хората отиват там просто защото нямат шанс да си намерят работа или да градят кариера в другите населени места,но вие няма как да го знаете това понеже всичко ви е наготово.Едва ли щяхте да мислите толкова глупаво ако се бяхте родили в Туртакан примерно. Хубаво е да разберете,че с олигофренското ниво на бюрокрация и държавен рекет за инвеститорите е много по-лесно и безболезнено да започват своя бизнес в близост до всички видове министерства,агенции и администрации,защото някой тъп чиновник в някоя умряла канцеларийка някъде задължително ще се сети,че му трябва един прост лист хартия с печат който да му занесете,но поради еди що си не можел да го приеме в електронен формат.В такава ситуация ако сте чуждестранен бизнесмен който си цени времето и ви върнат 3-4 пъти така от Тутракан до София и обратно и вие накрая ще им теглите една майна и ще се откажете от какъвто и да е бизнес в провинцията и ще идете в близост до столицата или направо ще напуснете България.Виждал съм такива примери.Отделно като отидеш по разните министерства и агенции там е пълно с всякакви лобита които едва ли не те вкарват в руслото "къде е добре да се инвестира" за да няма проблеми и подобни разправии.Ама вие това не го знаете понеже не ви е интересувало или не сте попадали в такава ситуация.
Сега по темата за градския транспорт - невероятна глупост на Фандъковица.За пореден път нормалния човек се е*е от управниците колкото може повече,а за мангалите нищо. Те не плащат билети,не плащат такса смет,данък сгради,живеят незаконно,свинят и правят само зулуми.Гетата им не се пипат въпреки,че са развъдник на престъпност,зарази и смрад.Вместо това ако нормалния редови гражданин не си плати данъка или билета него го глобяват и пред него контрольорите стават голямата работа и се правят на велики и на бабаити. Билетът за градски транспорт трябва да е съотносим към средното възнаграждение в столицата и да е за време както е в Италия.Както каза един колега преди това в Рим с едно билетче сменяш няколко вида транспорт и е на цена между 1 и 2 евро и е за 60 или 90 минути време.Защо в София няма подобно нещо? Единият довод за повишението беше,че трябвало да се генерират средства за обновяване на МПС на СГКТ.Ами,че рейсовете,тролеите и трамваите дето ги купиха са с пари по европрограмите и с минимално участие на столичната община.Защо лъжат хората и се правят на тъпи? Преди година ги питаха къде отиват парите от синята и зелената зона.Тогава Фандъковица каза,че отивали за строеж на нови паркинги и за покриване на загубите от гратисчии.Е аз нови паркинги не съм видял еле пък в центъра тоест тези пари - някъде към 30-40 млн лв на година отиват да покриват загуби от гратисчии или по-скоро отиват за високи заплати на едни шефчета-свиние по високите етажи на Центъра за градска мобилност.Одит в тази организация кога ще има? Защо някой не попита как се разходват средствата там и кога ще се построят модерни паркинги от западен тип в центъра.Отделно самия център на града трябва да бъде освободен от колите и да се направят повече пешеходни зони и такива зони където да се движат само колите на градския транспорт.Като се затегне охраната там и престанат да пускат вътре всякакви смрадове,като се пуснат повече мотриси,трамваи и тролеи на нормални интервали и ще се оправят нещата.Крайно време е да се помисли и за градска железница ама модерните архитектурни решения,интергираната система за градски транспорт и 21 век все още не са дошли в софийска община и явно скоро няма и да дойдат...

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот bobo_13 » 31 мар 2016 14:12

Това с деленето на София и провинция е пълна простотия залегнала още от комунизма с онова софийско жителство......Както викаше баба ми,която м/у 1940-1950 г. е живяла в София и после се върнала в Търново -"По-голямо село не съм виждала. Кал до колене, фъшкии от конете, волове по центъра". В крайна сметка всички сме българи и щом ние се делим на такива и онакива.....няма смисъл

Аз лично се движа с метрото. Ползвам карта за цялата градска мрежа(осигурена от работодателя), когато по работа се наложи да пътувам из града ползвам служебни ваучери за такси. В рамките на града почти не давам пари за транспорт, с изключение на случаите, когато замръкна някъде и си взема такси. Да не забравяме, че все ще се намери някоя колежка или колега с кола да ме метне до вкъщи или ме вземе от там. Преди да си продам колата ми беше писнало постоянно да мисля откъде да мина, къде няма да е задръстено(а то се оказва, че всички са мислели като мен и от там са минали), къде да паркирам и т.н....да не говоря, че живея на 200 метра от метро-станция и паркингите около нас се използваха от почти цяла Младост(преди да открият новата отсечка до Бизнес парк-а) и на моменти се стигаше до бой да си паркираш колата след работа някъде
Мога смело да заява, че от както слязох от колата отивам на работа усмихнат, ведър и с кеф. По-рано все някой ме засякъл, отнел ми предимство, някой пешеходец ми върви на парад на пешеходната, капе ми масло, не пали......а и вече не почвам деня с 2 лв назад(данъка + каското на година)
Като се наложи да си пътувам до Търново има фейсбук групи за споделено пътуване, а и все някой приятел се прибира....има и атробуси....в краен случай има и коли под наем.....
Интериорни врати - Врати хармоника

4au6
Мнения: 329
Регистриран на: 01 сеп 2008 13:52
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот 4au6 » 31 мар 2016 15:02

Лимонадения Джо написа:Наскоро четох, че по данни на НОИ, хората получаващи инвалидни пенсии са около 993хил. Интересно колко от тях живеят в София и получават безплатна карта за градски транспорт, а някои имат право и на безплатна карта за придружител? Нямам нищо против хората с увреждания, техните привилегии са оправдани и нужни. Какво правим с лъжеинвалидите, които всички ги виждаме, а нищо не се случва с тях. А те освен безплатна карта имат право на винетка, билети от БДЖ и още куп облекчениия. Кой ги плаща тези облекчения?

Моите наблюдения показват че основната група инвалиди са онези с ЧЕРНАТА вакса. Те така или иначе на плащат. Така че това не е най-големия проблем. Големият проблем си остава един. Над 2 000 000 живеят при инфраструктура в Централна част за около 800 000. Колите през татово време си бяха кът и максимум по 1 на семейство. Ограничения заради Софииско жителство и Няма Задръствания. Сега няма жителство и Северозапада и половин Пазарджик се преместиха у Софето. Та на Печалившите Честито.

Потребителски аватар
Вал
Мнения: 1091
Регистриран на: 02 дек 2014 21:29
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот Вал » 31 мар 2016 16:10

ndrangheta написа:Качвам тази снимка в защита на градския транспорт НА ТЕОРИЯ :

Изображение

НА ПРАКТИКА, всичко което сте написали като критика на градския транспорт в София си е абсолютно така, за съжаление.



Не бих казал че имаме нещо против да караме колело или да се возим в метрото, но лъскавите вагони на метрото и някои трамваи ще се превърнат в лукс. Нали се очаква общестевната услуга да е по-евтина поради масовостта на траспорта. От поскъпването излиза, че в това предприятие се разхищават твърде много средства. Явно това е бил и принципа на строителството на метрото, защото там не се забелязват изделия на Българската промишленост и съвсем естествено задлъжняваме и плащаме пре-скъпо за да развиваме чужди икономика. Рано или късно сметката за всички тези неща ще бъде представена и много градове няма да могат да я посрещнат.

Потребителски аватар
Fester
Мнения: 61
Регистриран на: 14 апр 2015 12:47
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот Fester » 31 мар 2016 16:12

И още малко по темата за разделение на София и провинция. Наистина само нещастен и ограничен компексар може да дели хората по този начин. Имам супер много приятели от прованса, които са дошли да живеят тук, само защото нямат такива възможности в родните си места. Да не мислите, че и те не искат да живеят в родния си град, в бащината си къща? И идват в София от хубаво? В един малък град какво можеш да работиш? Нормално е затова да дойдеш в София, където има много повече опции. Но спокойно, гражданьето! Повечето качествени хора се изнасят от България и няма да пречат на съзерцателите през джама на тролея, които се притесняват, че новодошлите "селяни" ще засекат ценните им трошки. Всичко това ви го пише софиянец, на който му е писнало останалите му съграждани, родени на пъпа на София, но които са най-големите и прости селяни, да говорят и да се отнасят по този начин с прекрасните хора и приятели от провинцията! Точка по темата и сори за офтопика!

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13845
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот Red_Neck » 31 мар 2016 16:27

Брееееей, голям рев ;)
..... съвсем разбихте мита за "софиянеца-патрон" с тези нежни вопли :)
Нали у Софето се бачка за минимум 2к месечно ..... на аванс при това, какво сте се заоплаквали ;)

ПП: Аз нямам спомен за по-читав кмет на София от Данчето. Всичко ще си дойде на мястото .... споко ;)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14333
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Пътуване в София

Мнениеот damyanov1963 » 31 мар 2016 17:21

Мистри написа:Като сте толкова "отворени", плащайте на "тъмнозелените" безплатния транспорт. :mrgreen:
А малко мисъл, а не само злоба.
Надали някой помни, че билетчето в София струваше 2 стотинки.Щото повечето "майтапчии" сте пришълци. :mrgreen:

Я, тука имало по-дърти и от мене :) , щото аз помня по 4 стотинки, за двете само бях чувал от по-старите.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

ММ1914
Мнения: 2166
Регистриран на: 11 ное 2013 12:30
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот ММ1914 » 31 мар 2016 18:40

ticha i vladislav написа:Стига селски комплекси,много бързо забравихте Белчо и Сивушка

Добре де. Привлече ни вниманието. Сега разкажи за родителите си, които вече спомена. :mrgreen:
ivo55 написа:Публиката пълни отбора, когато има силен отбор на терена, който доставя удоволствие с играта си. Това е причината да не е пълен.

Интересно виждане за подкрепа към отбора!!!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 43 госта