Турските кланета над българското население

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
marco_bailey
Мнения: 150
Регистриран на: 02 май 2010 15:25
Контакти:

Re: Турските кланета над българското население

Мнениеот marco_bailey » 01 фев 2016 04:49

Както имах възможността да напиша на две-три места вече, има нещо доста симптоматично в моментите, в които се появяват (бел. ред. изфабрикуват) тези скандали, като последния със съжителството. Евтина и в същото време ефективна подмяна на дневния ред - на север от нас са на път да им премахнат мониторинга, защото имат осъдени министри за правителство и половина общо, а тук - унищожителни доклади един след друг. Слочаенос??? НЕ МИСЛА!!! :evil: :evil: :evil:
FlashScore.bg - най-бързият и точен livescore:
https://play.google.com/store/apps/deta ... e_bg&hl=bg

Грациани
Мнения: 59
Регистриран на: 25 апр 2012 12:32
Контакти:

Re: ТУРСКИТЕ КЛАНЕТА НАД БЪЛГАРСКОТО НАСЕЛЕНИЕ

Мнениеот Грациани » 01 фев 2016 05:26

Captain Stottlemeyer написа:
CTAHKO написа:Кептън, дай сега да видим и как започва романът "Време разделно" 8-) И запомни едно! Робството ни не е само 20 години преди или след времето, в което е живял чорбаджи Марко, а цели 5 века :!:

Драги ми Станко, между двата романа "Под игото" и "Време разделно" има една малка, но много съществена разлика. Авторът на първия е бил съвременник на описаните в романа събития. Няма да споря, каква част от втория роман съответства на историческата истина и каква е художествена измислица (знаем кога е писан). ;)
Аз много добре и преди теб съм научил и запомнил българската история, Станко. Преди теб съм прочел "Записките по българските въстания" (пак писана от съвременник на събитията) и други книги, по времето когато ти още не си бил роден. :lol: Знам колко време е продължило османското владичество по нашите земи. Чел съм и знам, какви са били и са човешките взаимоотношения, и колко е струвал човешкият живот в Средновековието, в ХІХ век, в ХХ век и в наши дни - в началото на ХХІ век.
Понеже ти си изкара парите за днес с тази тема, а аз имам още работа, ти предлагам за домашно да направиш сравнение (прилики и разлики) между робството и крепостничеството в твоята любима Русия, което между другото е продължило до средата на ХІХ век. Внимавай, разликите са много тънки. ;)
В литературата има също така интересни анализи и сравнения между съдбата на американските роби и руските крепостни селяни, поинтересувай се. ;)
Хубав ден. :)

На това му се вика български тъпанар,нямам думи за демагогията на подобни екземпляри в омразата си против Русия биха продали майка си баща си децата си стаеа въпрос за кланета обаче българския тъпанар си знае неговото.Ти му говоеиш едно то си знае неговото и това ако не е идиотизъм.Пълни откачалки,нямат съвест не признават род родина.Гнус да те хване че и доста има такива Киряк Стефчовци.

Грациани
Мнения: 59
Регистриран на: 25 апр 2012 12:32
Контакти:

Re: ТУРСКИТЕ КЛАНЕТА НАД БЪЛГАРСКОТО НАСЕЛЕНИЕ

Мнениеот Грациани » 01 фев 2016 05:48

irradeum написа:Станко не го мислете - днес той си изкарва надницата от товарищ Исаков. Със здраве да си я харчи !
За да престане тази безсмислена дискусия,която насочва обществената енергия в неправилна посока е нужно да се изясни на хората какво е било устройството Османската империя.

1.Всички покорени народи са се наричали румм-миллети/население с ограничени права,рая или както искате го наречете/.Заробването и продажбата им е забранено със закон и се е наказвало със отнемане на имуществото и 1 г.каторга.Същия закон забранява поробване и продажба на хора от бялата раса,почитащи Стария завет/християни и юдеи/.Забележете-от бялата раса.По-долу ще разберете защо.

2.Взимането на роби от горепосочените се разрешава свободно единствено когато те са вдигнали меч срещу правоверните/така е записано дословно/.И ето ви го простото и елементарно обяснение на така ожесточената дискусия:Българите са народът,който поради вродения си стремеж към свободата са вдигали най-много въстания срещу империята,за това са и страдали най-много и са били взимани в робство.Въстанията сред другите народи са единици допреди 1800-1820 г.Точно по тази причина в Сърбия и Гърция отсъства термина робство.

3.Робите,които е можело да се продават свободно са били всички от черната раса и са се наричали зандж.Тук единственото изключение е ако са били правоверни.

Само че в опорна точка 2 нещо са се объркали нещата колкото и миловидно да ги пресъздаваш няма как жени деца и старци да са вдигали меч ,като знаем как изобщо са се спазвали законите в тази неврническа така наречена империя всичко е било пропито с корупция и кръв така че точките си ги заври някъде,може да почувстваш освобождение от жалкия си напън да оправдаваш нещо което е загубена кауза.

Грациани
Мнения: 59
Регистриран на: 25 апр 2012 12:32
Контакти:

Re: ТУРСКИТЕ КЛАНЕТА НАД БЪЛГАРСКОТО НАСЕЛЕНИЕ

Мнениеот Грациани » 01 фев 2016 06:06

Soulen написа:Всички кланета са след въстание. Тогава сме или ние или те. Всяка държава ще направи същото.

Ама че терористи тия хайдути че и Левски и Ботев да развалят рахътлъка на империята,много сме били нагли ние българите ще вдигаме въстания и не сме си седели на задниците ами ще ни колят,вдигаме ръка срещу царщината,типичния пъзльо и демагог ни разясни защо сме клани и защо няма и не е имало робство.Не мога да повярвам колко тъпи парчета има каква убийствена логика каква мисъл,това е падение ама в най-висша форма и чакай от такива да милеят за нещо ,разпад .

Грациани
Мнения: 59
Регистриран на: 25 апр 2012 12:32
Контакти:

Re: ТУРСКИТЕ КЛАНЕТА НАД БЪЛГАРСКОТО НАСЕЛЕНИЕ

Мнениеот Грациани » 01 фев 2016 06:29

g3_ev2 написа:Жалко за дългото писане на Станко!
Турците, както и арабите, са имали огромни военни успехи и са желаели да владеят света не само на основата на модерното за времето си оперативно - тактическо майсторство. Те добре са знаели, че в основата на успеха е психологиското зашеметяване на противника. И са разбирали, че в основата му стои жестокостта и прегазването на всякакви човешки норми. Използвали са исляма и игнорирането на "неверниците", за да имплантират в редовия си войник и офицер нечувствителност към, от днешна гледна точка, безумната жестокост, която върши. Това дълбоко се е вкоренило в поколения ислямисти, та чак до наши дни. Но, питам аз, кой е този, тръгнал да завладява света или да прави световна революция, който не е прибягвал към масови, потресаващи жестокости сред обикновените хора, все с тази цел?
Една друга особеност на османското овладяване на нови земи е тази, че веднага я заселват с османлии, и то участвали в многобройните им войни. Така българските земи са ставали техен дом, държавната администрация е била тяхна и на основата на насадената с оглед военната си доктрина презумпция за оправданата пред Бога жестокост те са се чувствали безусловни владетели тук. Но, знаейки добре какво вършат и какво ги чака, ако "се обърне палачинката", те с цената на всичко са бранели статуквото, без да се спират пред жестокости, клането и т.н.
Настрани от това и независимо от всичко, в мирно време, без "гяурски" бунтове, те са си били нормални хора с изключение на характерните мърши за всяко стадо. Но винаги са имали едно на ум, че може и да им се наложи да плащат цената на жестокостта, благодарение на която се чувстват голяма работа в тези земи.
Безумно глупаво е целият този спектър от явления, характерни за ислямския свят, да се опитваме да характеризираме с една дума - съжителство, робство, присъствие и т.н. Тогава какво да кажат персите, които и до днес са под властта на исляма, претопени са в много голяма степен в исляма, но оригинално не са били ислямисти, а са били една от най-мощните империи в света за времето си.
Драги Станко, не върви за човек с дълбочината на твоето виждане, да се опитва да представя нещата само в два цвята - черно и бяло! Напр., би ли отговорил на следния въпрос: С каква цел Русия, със Сан-Стефанския мирен договор, е пожелала неопитната (по презумпция) бъдеща българска администрация (след 5 века турско владение на земите ни) да получи онези земи, които средновековна, могъща България, страшилище за съседите си, е извоювала с мощното си оръжие и също с него едва е удържала да запази границите си? На какво е разчитала Русия с този договор? Не е ли била повече гарантирана в НЕЗАВИСИМОСТТА си новата България в границите и разделението, очертани и от внушавания ни като българоненавистен Берлински договор? И не е ли това, което пишем като първа и втора национална катастрофа, един опит на нашия народ да докаже, че заслужава да живее в границите, очертани от онези могъщи българи? Няма да питам кой и защо е направил румънския крал Маршал на една друга страна, заради това, че непредизвикано с нищо е ударил българите в гръб през 1913 г.? Няма да питам защо се бием с руснаци през 1916 г., защо дори русофил като Вазов става русофоб?

Още един гений на мисълта жнаправо ни разказаха играта ей много сме прости българите що сме вдигали тия въстания за да ни поробят после руснаците не си седяхме при братята турци в империята къде по звучно и престижно е да се казваш Исмет Осман ,отколкото Иван трябва в най-скоро време да се поправи тази историческа несправедливост.

Грациани
Мнения: 59
Регистриран на: 25 апр 2012 12:32
Контакти:

Re: ТУРСКИТЕ КЛАНЕТА НАД БЪЛГАРСКОТО НАСЕЛЕНИЕ

Мнениеот Грациани » 01 фев 2016 06:52

DANS написа:
• На 3 май 1876 г. башибозука предвождан от Ахмед ага Барутанлията извършва клане в Батак при подавяне на Априлското въстание. В църквата са изклани към 1900 мъже, жени и деца, още няколко хиляди българи са изклани, разстреляни или живи изгорени извън храма. Общо жертвите са към 5000 души предимно жени, деца и старци или към 3/4 от населението на града [21]. Църквата канонизира жертвите на Баташкото клане като християнски мъченици.


Ще коментирам този варварски акт!

За съжаление, баташкото клане е братоубийствено, българи-мюсюлмани насъскани от османската власт колят българи-християни, това се премълчава от "историците"(които манипулативно, както и смешника автор на темата слагат всичко под общ "турски" знаменател)! Башибузука е от село Барутин и от околните му села, които на 100% са населени с българи-мюсюлмани!

1912 г. цялото село Барутин е опожарено от българската армия, нашите войници пощадяват само една къща в която живее сляпа старица!



Незнанието и фалшифицирането на историята ни подлага на риска да я повторим, по най-трагичния начин!

Не мпжах да разбера кое да се повтори от историята да чакаме да ни изколят българските граждани с турски имена ли познавачо на историята.

Грациани
Мнения: 59
Регистриран на: 25 апр 2012 12:32
Контакти:

Re: ТУРСКИТЕ КЛАНЕТА НАД БЪЛГАРСКОТО НАСЕЛЕНИЕ

Мнениеот Грациани » 01 фев 2016 07:03

irradeum написа:
1982 написа:
damyanov1963 написа:Отново се намери тема, да насажда омраза м/у българите. После, защо сме били роби...


Темата не се намери, тя умишлено беше пусната с тази цел.

Не ти ли е ясен отдавна това провокаторче - Станко ??!

Станко го прави за шепа рубли , което всъщност е гнусното.Не вярвам да е толкова тъп.А това , че валутата, в която му плащат се обезценява, го прави още по "усърден" .

Аз пък мога да разбера защо вие го правите,защото сте идиоти,щом не го правите за пари значи сте си чиста проба глупаци,сега остава и да ме питате кое и убихте рибата.

Грациани
Мнения: 59
Регистриран на: 25 апр 2012 12:32
Контакти:

Re: Турските кланета над българското население

Мнениеот Грациани » 01 фев 2016 07:57

Мислех си че по тази тема що годе всеки нормален българин няма да има възражение уви лъгал съм се,тука някви носят от 9 клденеца вода правят се на много умни компетентни оригинални,имало бяла и черна истина ама тя истината е една бе хора според някои наглостта им стига до там че ние сами сме се клали помежду си а турците са били рефери,те не са виновни просто времето е било такова майко мила до къде я докарахме.Отдавна не съм изпитвал такъв срам .срам ме е от вас ,засрамете се в името на паметта на тия хора които са дали живота си сега да ни има .Никога не съм вярвал че българитака яростно ще отричат този период от историята ни и ще я изопачават,ако сте турци цигани евреи да съгласен съм .Това е кошмар не мога да повярвам че има такива българи,такова падение.Да не би пък защото Русия ни е освободила и от там да идва това отричане и настървение ами такива са фактите след Руско-турската война от 1877-1878 се създава III-тата българска държава,за ваше съжаление приноса на така обичания от ваш Запад е много малък във военно отношение да не кажа никакъв,даже напротив в турската армия е имало германци,французи,англичани.За опонентите в историята Ако и Ама няма.Вие си продължавайте с измислиците и си вярвайте за Задунайската губерния и турското присъствие и съжителство да видим до къде ще ни докарате.

Грациани
Мнения: 59
Регистриран на: 25 апр 2012 12:32
Контакти:

Re: ТУРСКИТЕ КЛАНЕТА НАД БЪЛГАРСКОТО НАСЕЛЕНИЕ

Мнениеот Грациани » 01 фев 2016 08:21

manoll написа:
blue avalanche написа:
manoll написа:
1. На жертвите по-добре ли трябва да им стане от това,че са ги клали башибозуци,а не честните,достойни и доблестни турски войници.Които даже ги закриляли.А този башибозук кой го формира по нашите земи??? Сега остава да разкажеш за някои битки между аскера и башибозука в защита на българските села. Или за наказани башибозуци.
2. Не разбрах само:това,че някакъв се опитал да продаде на Ботев агне е някакво доказателство за нещо ли??? Че той и Левски е предаден от българи,а в съдебния състав има българин. И кво? Събранието в Оборище също е предадено от българин. Велчовата завера-също. И какво променя това?
3. Половината от ястията които си изброил са арабски,а не турски.Ама добре,че му разбираш. И според теб трябва да сме благодарни на турците затова???
Интересно какво сме яли преди да дойдат?


1. на жертвите сигурно им е все едно, въпросът е че те не са жертви на "турското робство", а на банди цигани, банди българи и т.н., от което тезата на неграмотното момче с прякор Станко съвсем издиша. Да, аскера пази селяните, защото селяните бачкат и плащат данъци за заплатите им
2. историята с Ботев идва да покаже, че никой не се е чувствал роб, никой не е чакал с надежда да дойде някой освободител. Ботев му казва въодушевено дай едно агне байо, че ний сме дошли да мрем за твойта свобода - а той им казал - а,така ли - ми добре, изберете си агне, еди колко си гроша и довиждане. Особено в северна България е положението е било съвсем разхайтено - ако турчин обиди българин - хвърлят му един бой, след което го водят при кадията, който ги изслушва и заповядва да му хвърлят още един бой. Та какво робство, какви 5 лева...
3. Естествено, че трябва да сме им благодарни, хаха. От турците сме видели едно хубаво нещо - взели сме им кухнята, така че за това съм им благодарен - имаш проблем ли с това? Между другото, взели сме им и половината хора и фолклорна музика, ама това е друга тема и не съм чак такъв голям спец

Бре каква идилия какво умиление направо ти иде сам да си сложиш феса или чалмата ,стига да беше вярно де,до къде може да стигне наглостта на някои хора само и само да се направим на умници и на големи разбирачи не разбираме че ставаме за смях и будим само съжаление и презрение.

Потребителски аватар
iori
Мнения: 1011
Регистриран на: 19 май 2009 16:30
Контакти:

Re: Турските кланета над българското население

Мнениеот iori » 01 фев 2016 09:42

Всички които отричат пет вековно иго и кланета, плюват върху гробовете на Левски, Ботев, Бенковси, Раковски и всички останали истински българи родолюбци дали живота си за ОСВБОЖДЕНИЕТО на майка България.
Анатема продажници.
[wrapimg=]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQuXQZcGXjvSnqBZOZRo_xvL7OsSlqmCWs1xvstjpwB7sN32tJn[/wrapimg][wrapimg=]http://sporta.bg/pictures/3988285_160__[/wrapimg]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта