Вън от България палячовщината Хелоуин!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
язе
Мнения: 3345
Регистриран на: 26 дек 2014 23:42
Skype: noskype
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот язе » 01 ное 2015 16:40

MAXHOB написа:Преди мен, на цяла страница са писали едни от най-кухите потребители на този форум.Липсват само двама-трима още.Както се забелязва ,те са рожби на скъсан презерватив.И се гордеят с това. :lol:
Изключвам Емил, който ненадейно се появи.


Чудесно е, че се появи и най- запълнения потребител, рожба на естествени нужди. :lol:
... и после внезапно си направих секуро.

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6882
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот icko65 » 01 ное 2015 16:52

язе написа:
MAXHOB написа:Преди мен, на цяла страница са писали едни от най-кухите потребители на този форум.Липсват само двама-трима още.Както се забелязва ,те са рожби на скъсан презерватив.И се гордеят с това. :lol:
Изключвам Емил, който ненадейно се появи.


Чудесно е, че се появи и най- запълнения потребител, рожба на естествени нужди. :lol:

:mrgreen: :mrgreen: Демек-изакан!!
Черно море-вицешампион на България за 2024г.

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот dafquezz » 01 ное 2015 17:24

Трябва да има и такива, вижте как обединяват хората, въпреки различните им футболни пристрастия, да речем...

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот sin4ec » 01 ное 2015 19:47

Rage написа:Синчец уважавам коментарите и мнението ти по принцип, но мисля че тук грешиш. Аз също се наслушах и нагледах на постове във фб и коментари колко лош празник е Хелойн и как в България си имаме наши си празници и т.н.
Първо в училищата този вид празници набират популярност, защото децата учат английски, немски, френски език. Много е важно да разберат и културата на тези държави и това е част от това обучение. Самите празници са забавни за подрастващите, поради това с годините стават все по-значими по цял свят. Аз живея в Германия. Днес тук бе голям празник, в метрото 95% от хората бяха маскирани и празнуваха. Какво да кажат германците "Ние си имаме карнавали, октоберфест .... тва е ирландски празник и няма да го празниваме" - глупости. Хората се забавляват и това е. It's not a big deal - както се казва. Това да ни е проблемът на държавата, ще го решим. Знаеш ли че младите хора в Германия масово мислят че циганин и българин са почти едно и също нещо. Като им кажа че съм българин и те не ми вярват, защото си мислят, че българите са 90% цигани и бита им е да крадът и просят на улицата. Ето това е нещо, което мен ме притеснява. А Хелойн - scheisse egal дето има една приказка. Да се забавляват хората - един живот живеем, нека поне бъде забавен :)

Ама нали и аз това казвам-корените на празника са от една страна в Британия като място, и от друга- в протестанските и католическата църкви, като Ден на Вси Светии. В този аспект Германия, с традиционно изповедание именно католици и протестанти, е логичното място, където празникът е " У ДОМА СИ" и се отбелязва от векове. Нормално е да се случва това, което описваш. Преди години пътувахме с бус за един мач на Левски и именно в нощта на Хелоуин ни направи впечатление, че гробищата нощем бяха много ярко и цветно осветени. Явно неслучайно.
Но ако в Германия празникът е у дома си, за България това не може да се каже никак, изключвайки малките католически и протестантски общности в страната( които пък е логично да го празнуват!).
Да, не е това проблемът на България, но не смятам, че това е причина да не се дискутира.
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот iliev72 » 01 ное 2015 20:11

sin4ec , няма лошо да го празнуват този празник. Лошото е , че 99% няма да могат да ти отговорят какво празнуват и защо. Поредният случай когато копираме нещо без да се замислим въобще.
И най-лошото е , че децата се учат да празнуват нещо което дори не знаят защо се празнува. За всяко нещо си има време и място. Този празник не му е мястото в БГ.
Догодина може да си направиш експеримент колкото от възрастните които са се маскирали ще могат да ти отговорят какво празнуват , защо и откъде идва този празник.
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

pomiqr270
Мнения: 358
Регистриран на: 13 авг 2015 19:04

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот pomiqr270 » 01 ное 2015 20:12

Очаквам скоро да се празнува и четвърти юли, защото учениците учат английски.
"В повечето случаи, когато човек твърди, че любовта не се купува, то той не притежава собствен самолет и яхта, а тя никога не е попадала на човек собственик на самолет и яхта", Николай Николаев известен кът помияра у форуму на гонг.

Потребителски аватар
MainEventer
Мнения: 1390
Регистриран на: 19 апр 2011 17:52
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот MainEventer » 01 ное 2015 20:24

Адски глупаво е да давате пример с чужди храни и материални неща. Тук става въпрос за ценностна система. Ама как да разберете, след като....зарежи.

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот sin4ec » 01 ное 2015 20:42

iliev72 написа:sin4ec , няма лошо да го празнуват този празник. Лошото е , че 99% няма да могат да ти отговорят какво празнуват и защо. Поредният случай когато копираме нещо без да се замислим въобще.
И най-лошото е , че децата се учат да празнуват нещо което дори не знаят защо се празнува. За всяко нещо си има време и място. Този празник не му е мястото в БГ.
Догодина може да си направиш експеримент колкото от възрастните които са се маскирали ще могат да ти отговорят какво празнуват , защо и откъде идва този празник.

Писна ми да си правя експерименти, чиито резултати са ми известни. Все пак трябва да отбележа, че мнозинството тук се обяви против. Не против самия празник, а против идиотското му пренасяне в България, което е безсмислено отвсякъде. Жалък маскарад по булгаристански, но такива са реалностите...
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот diplomat » 01 ное 2015 20:48

sin4ec написа:
iliev72 написа:sin4ec , няма лошо да го празнуват този празник. Лошото е , че 99% няма да могат да ти отговорят какво празнуват и защо. Поредният случай когато копираме нещо без да се замислим въобще.
И най-лошото е , че децата се учат да празнуват нещо което дори не знаят защо се празнува. За всяко нещо си има време и място. Този празник не му е мястото в БГ.
Догодина може да си направиш експеримент колкото от възрастните които са се маскирали ще могат да ти отговорят какво празнуват , защо и откъде идва този празник.

Писна ми да си правя експерименти, чиито резултати са ми известни. Все пак трябва да отбележа, че мнозинството тук се обяви против. Не против самия празник, а против идиотското му пренасяне в България, което е безсмислено отвсякъде. Жалък маскарад по булгаристански, но такива са реалностите...

Първобитно мислене ----> хелоуин = пари, "партита", ядене, пиене, дрогиране, ебане

В едно чалгарско общество, ти какво очакваш? :?:

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот sin4ec » 01 ное 2015 20:51

Е, не всички са чалгари още...има надежда!
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 20 госта