Вън от България палячовщината Хелоуин!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6882
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот icko65 » 31 окт 2015 14:26

TheTruth написа:Автора!? На мен ми дреме за Хелоуин. Но за децата е просто повод да се веселят и нямам нищо против това! Та ти къв си, да ми казваш какво да празнувам? Ами може да съм католик...Или не може!?? Ще ти кажа какъв си - ти си един прост комплексар с малка пи*ка, чийто глас поражда у околните или смях, или недоумение, или и двете. Та затова е седнал тук да ми се прави на Хитлер и да казва какво вън, и какво вътре. Разбра ли, Смешко! Така че вземи си темата и си я заври там, къде слънце не огрява! Баста от професори, които ще ми определят дали да дишам или не! Олигоф*eн!

:mrgreen: Не знаеш с кого се захващаш!Подкрепям българщината-това по темата.
Черно море-вицешампион на България за 2024г.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот защо » 31 окт 2015 14:27

sin4ec написа:Вън католико-протестантските измишльотини, нямащи нищо общо с българските традиции, бит и култура! Векове наред българските деца са помагали в домакинството и в работата, чакали са с нетърпение Бъдни вечер и Сирни заговезни, свивали са сурвачки и мартенички, а не са се обличали като попикани несретници , обикалящи къшлите за по два бонбона като последните прошлеци.
Този жалък маскарад, заедно с лигавите валентинки, бяха наложени с цел веригите да продават боклуците си на балъците, а напоследък се забелязва и масирано налагане в училищата на двата пишманпразника. В градината на малкия още миналата година всички родители се обявихме против тези маскаради и занимаването на децата с тях. Така тази седмица на малките там беше обяснено какво е Димитровден и защо носи първите снежинки, вместо да се обличат с тоалетна хартия и да се мажат по лицата като идиоти...
Всъщност в празника няма нищо лошо, но да си е на мястото-в тези страни, в които е традиция. Особено в Ирландия и Британия, вероятно поради друидския си произход, Хелоуин е чакан с нетърпение и е вълнуващ и обичан празник. Така и трябва да бъде-но в Ирландия не свиват сурвачки, както и жената на Обама не плете мартеници. Това жалко подражателско поведение няма да ни докара нищо хубаво. Понеже научихме децата си на българска история и традиции, та сега ги караме да просят бонбони от бабичките и да купуват сърчице с мигли на комшийското момиченце, което вчера са натупали порядъчно зад блока или са му хвърлили две шепи пясък в косата( примерно).
Когато негрите в Мисисипи сложат мартеници и станат коледари, а белите ги чакат на чардака да им раздадат кравайчета и мед с орехи, тогава тук ще се празнува Хелоуин.
Байгън!

Блага работа е да критикуваш, като използваш непознати думички. Къшла е къща за овце, ма децата по нашия край, поне, не просат бонбони от овците, може да е щото овците ни са скръндзави, не съм чул некоя да е дала и един бонбон на некое дете, да не говориме за два. :lol:
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
dzhambov
Мнения: 1220
Регистриран на: 03 мар 2011 16:58

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот dzhambov » 31 окт 2015 14:28

Само мрънкачи,празнувайте каквото ви е кеф бе хора.

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот za nas e toj religiq » 31 окт 2015 14:33

парци написа:Абе, вие "православните" чавка ви е изпила акъ... така де. :geek:

В този ред на мисли, на мен противен и лицемерен ми е Св. Валентин.

Кировец написа:Ебати проблемчето...някакви деца с маски обикалят за бонбонки и лакомства, а след 00:00 сигурно им растат кучешки зъби и се наливат с кръв...

Друго си е пияни чичаци да се бият за Кръст, или пък да се правят на страшни пияни таласъми с кукерски маски!

Или да въртим кучета на въже и пр. Изображение

Това с "изборите" също е доста интересен въпрос, но, видиш ли, проблемът е, че сме "православни". Само дето звучи малко като правоверни, ама това е един друг въпрос.


Много удачен пример, няма що, това е местна традиция в едно единствено село ( Бродилово) :lol: Не е нито християнски, нито национален празник !
За разлика от него , коледуването, сурвата, лазарките и кукерите се празнуват във всички краища на България ;) Това нещо се нарича традиция или фолклор и носи духа на българщината ! И аз искам децата ми да се учат в тоя дух, да знаят че са Българи, а не безродници :!:

TheTruth
Мнения: 19
Регистриран на: 24 сеп 2015 19:42
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот TheTruth » 31 окт 2015 14:34

za nas e toj religiq написа:
TheTruth написа:
Alexx написа:
TheTruth написа:Автора!? На мен ми дреме за Хелоуин. Но за децата е просто повод да се веселят и нямам нищо против това! Та ти къв си, да ми казваш какво да празнувам? Ами може да съм католик...Или не може!?? Ще ти кажа какъв си - ти си един прост комплексар с малка пи*ка, чийто глас поражда у околните или смях, или недоумение, или и двете. Та затова е седнал тук да ми се прави на Хитлер и да казва какво вън, и какво вътре. Разбра ли, Смешко! Така че вземи си темата и си я заври там, къде слънце не огрява! Баста от професори, които ще ми определят дали да дишам или не! Олигоф*eн!


Те и децата им е яко да друсат амфети!


Ако съдиш по твоите - може! Не ме интересува. А на горния - Бултраса ще кажа същото, каквото и на автора. Не защитавам и не налагам въпросния празник в календара на България. Но не сте ВИЕ хората, които ще кажат на МОИТЕ деца кога да се правят на палячовци. Като не Ви харесва, заровете си главите в земята и не празнувайте! Или идете в Северна Корея. Там ще празнувате по Ваш тертип -само местно "творчество".


Ти като искаш , твоите деца си ги прави всеки ден на палячовци, и празнувай даже и байряма но във ВАС или в МАХАЛАТА :!: Аз искам в БЪЛГАРСКОТО училище, да се празнуват и изучават БЪЛГАРСКИ празници :!: И ако се правят децата на маймуни , то да е заради БЪЛГАРСКАТА ТРАДИЦИЯ :!: Искам детето ми в НАШЕТО училище, да празнува и учи НАШИТЕ празници :twisted:


Абе учи и ги възпитавай както искаш! Аз ти казвам, че не можеш ти или който и да е, да ми забранява аз да празнувам каквото си искам! Пак казвам, като не искаш "западно" влияние, ходи в гората - там обществото няма да те дразни с приумиците си и децата ти ще са защитени от "упадъка"! Смотан народ, изперкали родители! Точно Хелоуин Ви пречи на родолюбието и патриотизма! Празнувай си каквото искаш, не налагай на другите мнение с уклон като н заглавието! Това е! Не сме Третия Райх!

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот za nas e toj religiq » 31 окт 2015 14:49

TheTruth написа:
za nas e toj religiq написа:
TheTruth написа:
Alexx написа:
TheTruth написа:Автора!? На мен ми дреме за Хелоуин. Но за децата е просто повод да се веселят и нямам нищо против това! Та ти къв си, да ми казваш какво да празнувам? Ами може да съм католик...Или не може!?? Ще ти кажа какъв си - ти си един прост комплексар с малка пи*ка, чийто глас поражда у околните или смях, или недоумение, или и двете. Та затова е седнал тук да ми се прави на Хитлер и да казва какво вън, и какво вътре. Разбра ли, Смешко! Така че вземи си темата и си я заври там, къде слънце не огрява! Баста от професори, които ще ми определят дали да дишам или не! Олигоф*eн!


Те и децата им е яко да друсат амфети!


Ако съдиш по твоите - може! Не ме интересува. А на горния - Бултраса ще кажа същото, каквото и на автора. Не защитавам и не налагам въпросния празник в календара на България. Но не сте ВИЕ хората, които ще кажат на МОИТЕ деца кога да се правят на палячовци. Като не Ви харесва, заровете си главите в земята и не празнувайте! Или идете в Северна Корея. Там ще празнувате по Ваш тертип -само местно "творчество".


Ти като искаш , твоите деца си ги прави всеки ден на палячовци, и празнувай даже и байряма но във ВАС или в МАХАЛАТА :!: Аз искам в БЪЛГАРСКОТО училище, да се празнуват и изучават БЪЛГАРСКИ празници :!: И ако се правят децата на маймуни , то да е заради БЪЛГАРСКАТА ТРАДИЦИЯ :!: Искам детето ми в НАШЕТО училище, да празнува и учи НАШИТЕ празници :twisted:


Абе учи и ги възпитавай както искаш! Аз ти казвам, че не можеш ти или който и да е, да ми забранява аз да празнувам каквото си искам! Пак казвам, като не искаш "западно" влияние, ходи в гората - там обществото няма да те дразни с приумиците си и децата ти ще са защитени от "упадъка"! Смотан народ, изперкали родители! Точно Хелоуин Ви пречи на родолюбието и патриотизма! Празнувай си каквото искаш, не налагай на другите мнение с уклон като н заглавието! Това е! Не сме Третия Райх!


Никой нищо не ти забранява, казах ти, като искаш празнувай си у вас и байраяма, не ми дреме кво ще празнуваш ;) В българските училища обаче тоя празник място НЯМА!

Потребителски аватар
Jürgen
Мнения: 3753
Регистриран на: 12 яну 2013 18:21
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот Jürgen » 31 окт 2015 14:59

Хелоуин е просто един повод да се направиш на клоун и да се повеселиш, нищо повече! А на децата им харесва да си правят кефа, ако не е хелоуин ще са компютри, спорт, някакви детски игри и т.н.
За децата е важно да се забавляват, така,че не мисля, че Хелоуин от тази гледна точка е проблем.
А колкото до нашите традиции, то те не се харесват на всеки, както и Хелоуин междувпрочем, и в това не виждам нищо лошо. Аз например никога не съм харесвал коледарите - не мисля, че това ме прави безродник. Въпрос на вкус. :)

Потребителски аватар
Кировец
Мнения: 8086
Регистриран на: 07 сеп 2012 09:31
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот Кировец » 31 окт 2015 15:05

Не било мястото в училищата :lol: То там на много неща не им е мястото. И на Iphone не му е мястото в училището по тая логика. И на пиенето, пушенето и състезанията по свирки в кенефите не им е мястото в училището.
Хелоуин е проблем сериозен!!! Тва така разсипия на тиквен материал :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот za nas e toj religiq » 31 окт 2015 15:08

Jürgen написа:Хелоуин е просто един повод да се направиш на клоун и да се повеселиш, нищо повече! А на децата им харесва да си правят кефа, ако не е хелоуин ще са компютри, спорт, някакви детски игри и т.н.
За децата е важно да се забавляват, така,че не мисля, че Хелоуин от тази гледна точка е проблем.
А колкото до нашите традиции, то те не се харесват на всеки, както и Хелоуин междувпрочем, и в това не виждам нищо лошо. Аз например никога не съм харесвал коледарите - не мисля, че това ме прави безродник. Въпрос на вкус. :)


Децата могат да се забавляват със същия успех, че дори и с по голям на кукеров ден ;) Празник който има смисъл и носи традицията в себе си!
Жалкото в случая е, не че децата се забавляват! Жалкото е че учителите им не знаят какво означава тоя празник и за какво се празнува (както и ти предполагам)! Естествено и децата няма от къде да го научат, след като никой не иска да им го обясни :x
Що се отнася до нашите традиции, те са си НАШИ, дори и да не се харесват на някой, това не означава че децата ни не трябва да ги знаят :!:

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Вън от България палячовщината Хелоуин!

Мнениеот za nas e toj religiq » 31 окт 2015 15:12

Кировец написа:Не било мястото в училищата :lol: То там на много неща не им е мястото. И на Iphone не му е мястото в училището по тая логика. И на пиенето, пушенето и състезанията по свирки в кенефите не им е мястото в училището.
Хелоуин е проблем сериозен!!! Тва така разсипия на тиквен материал :lol: :lol: :lol:


След като имаме български еквиваленти на тоя празник, би ли обяснил защо трябва да се празнува чуждия в нашите училища и на какво тоя празник учи децата ни :?:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта