Училищната институция е душевно болна - тя няма съвест

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

THE G.A.M.E
Мнения: 50041
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Училищната институция е душевно болна - тя няма съвест

Мнениеот THE G.A.M.E » 07 сеп 2015 11:55

soccerav написа:Ако не говориш за божества съм склонен да приема тая теза.

Ами някои го наричат "Информационна матрица" ( така да се каже, това е научният термин, за да се избегне думата Бог - Създател ) ... Тая "матрица" съдържа информация за всичко.
От това, как да изглежда и да се сформира вселената, за да не се разпадне от само-себе си, както писах, до това, как да се сформират галактиките, отделните слънчеви системи, планетите и т.н. всичко да е в синхрон и да има някакъв ред, за да е възможно съществуването заедно.

Та "енерго-матрица" съдържа и инфо за ДНК на всички живи организми... Все още не се знае какво по-точно представлява тя, как се е формирала, дали е изкуствен, или естествен разум ( а че е разум, сред подръжниците на това, няма колебания ) ... От колко съществува, дали създава и формира само нашата ни позната вселена, или се "грижи" за формирането и на други-паралелни вселени... И т.н.
Това са неща, които тепърва ще се изесняват.

Но идеята е, че няма нищо случайно, не само във вселената, но и конкретно в нашата Слънчева система, както и в нашата Планета.

Иначе конкретно за създаването на човешката раса, всяка древна култура си има "предания", "митове" и "легенди", че има намеса при създаването на даденият народ.
В различните свещенни книги на тези народи, също има много интересни неща... Междудругото в някои има фрапиращи факти за вселената, структурата на Слънчевата система, на самата ни Планета... И тук говорим за книги и писания от преди 3 000 - 5 000 години.
Как биха могли тези хора да имат подобни познания ?
Често в самите книги се уточнява, че са им го дали "Боговете, които слезли от Звездите с метални коне".

Мисля лесно можем да се досетим за какво става въпрос.
Не казвам, че тези - слезлите са създали човешката раса, но нима в Библията не пише за нещо сходно ?
Прекалено много съвпадения.

Моето лично мнение относно "еволюцията" е, че все пак има някакъв подобен процес, но той е ограничен и се простира до отделни мутации в някои видове.
А чудатите и свойства се преписват, просто за да се скрие истината.
А защо да се скрие... Ами явно има за какво и можеби съвсем скоро ще разберем.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Robbery
Мнения: 1871
Регистриран на: 14 апр 2010 21:12
Контакти:

Re: Училищната институция е душевно болна - тя няма съвест

Мнениеот Robbery » 07 сеп 2015 13:20

THE G.A.M.E написа:Ама моля ти се, викаш, къде-къде по-логично е животът да възникне от нищото, от само себе си, вместо някой, който знае какво прави ( вика му се - Създател ) ... Да го създаде !?? :lol: :lol: :lol:

Щом въглерод, кислород, водород и т.н. наричаш "нищо", значи ние също се храним с нищо. При еволюцията от тези елементи бавно се образува живот. Еволюцията се развива далеч от всякакъв Създател самостоятелно. Вече не10, а повече от 100 години са минали. Въпреки това теорията на Дарвин продължава да съществув и нуки като генетика напълно я подкрепят.
Животът ни е пълен със случайности. Или казваш е воля на някой висш Създател А. Джоли да има мутация във важен ген, което повишава риска и от рак, а Чърчил да доживява до дълбока
старост, въпреки стреса и вредните си навици.
Изображение

THE G.A.M.E
Мнения: 50041
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Училищната институция е душевно болна - тя няма съвест

Мнениеот THE G.A.M.E » 07 сеп 2015 14:40

Robbery написа:Щом въглерод, кислород, водород и т.н. наричаш "нищо", значи ние също се храним с нищо. При еволюцията от тези елементи бавно се образува живот.

Елементите са даденост, но това дето "еволюирали", то вече е буквално от нищо - нещо.

Аз си признавам, че не съм на "ТИ" с генетиката, биологията и сходните науки, просто споделям вижданията на хора, които са по-запознати, чиито виждания са сходни на моите.

Ако не бъркам, тази " малка" разликата между човешката раса и някои примати, всъщност е "малка" само като цифра, а реално е колосална и прави така, че днес ние сме осъзнат вид, докато никой друг вид не осъзнава, че е маймуна, лъв, мишка, хипопотам и т.н.
Вид, който е прескочил няколко десетки милиона години "еволюция" ( това се признава дори и от най-заклетите привърженици на теорията ) ... И никой не знае, как, по-какъв начин, и защо се е случило.

Всъщност, мисля съвсем на скоро бе открита няква аномалия ( не се сещам за научният термин ) в нашето ДНК, дето никва "еволюция" не може да го поправи и направи.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Robbery
Мнения: 1871
Регистриран на: 14 апр 2010 21:12
Контакти:

Re: Училищната институция е душевно болна - тя няма съвест

Мнениеот Robbery » 08 сеп 2015 00:58

Ако аз твърдя, че Мики маус и Пинко розовата пантера са създали Вселената, ще съм също толкова прав, колкото почитателите на хипотезата за всемогъщ Създател.
При еволюцията наличните елементи се свързват, образувайки форми на живот.
Ако човек не разполaгаше с главен мозък, както се случва при някои генетични (и други) дефекти,то той също не би билспособен да осъзнава случващото се. За развитието на мозъка са отговорни сравнително новооткрити гени, чиято функция предстои да се изяснява детайлно.
Изображение

THE G.A.M.E
Мнения: 50041
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Училищната институция е душевно болна - тя няма съвест

Мнениеот THE G.A.M.E » 08 сеп 2015 11:23

Robbery написа:За развитието на мозъка са отговорни сравнително новооткрити гени, чиято функция предстои да се изяснява детайлно.

И аз това пиша, още сме далеч от пълното познание относно ДНК, отделните геноми, функционирането на мозъка и отделни негови части и т.н. за да се правят категорични изводи.

А теорията на "еволюцията" има прекалено много неточности, въпроси и загадки, за да се преподава като единствената вярна.
Това последното си е престъпление от всякъде.

Нека религиознанието, в часта си за създаването на вселената, Планетата и човешката раса, да се преподава на едно с "еволюционната теория" и учениците сами да си сформират мнение.
Сега имаме пълен монопол на "еволюцията", която както казах, колкото и да се напъват някои, не е доказана априори и има прекалено много несъответствия и неизвестни.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Robbery
Мнения: 1871
Регистриран на: 14 апр 2010 21:12
Контакти:

Re: Училищната институция е душевно болна - тя няма съвест

Мнениеот Robbery » 08 сеп 2015 15:04

Toва че тези гени не са изследвани в детайл, изобщо не отхвърля еволюцията. Дори напротив - подкрепя я. Ето човешкят мозък не е създаден от някое висше същество, а следва природни закономерности.
За хипотезата за всемогъщ Създател има място в учебния план в предмети като "Свят и личност". Този предмет по обстойно се занимава с подобни идеологии.
Изображение

THE G.A.M.E
Мнения: 50041
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Училищната институция е душевно болна - тя няма съвест

Мнениеот THE G.A.M.E » 09 сеп 2015 10:52

Не знам как е в настоящите учебни заведения, аз закачих малко при соца, после завърших през 99-та и така и никой никъде не е преподавал теорията за Създател.
В момента, в който се запознах с Библията ( за съжаление, не детаилно, но има време... И все пак - изключително произведение, няма как да го нарека друго яче... А и съвременната наука все по-често се обръща към нея ) ... И с някои други източници, които подкрепят "теорията" на Създател, отхвърлих нелепицата "еволюция".

В крайна сметка около 80 % от човечеството вярва в Създател, само дето в различните религии, учения и вярвания, е с различни имена.
Атеистите са малцинство, при това - сериозно.

Силно ме съмнява мнозинството да греши.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
MainEventer
Мнения: 1390
Регистриран на: 19 апр 2011 17:52
Контакти:

Re: Училищната институция е душевно болна - тя няма съвест

Мнениеот MainEventer » 09 сеп 2015 14:27

Мнозинството тук не играе роля. И защо да не греши ? То не се подчинява на факти, доказателства и до рационално мислене, а само до вярвания.
Причините да вярват са най-различни, но нито една не е обоснована, за да се взима мнозинството като фактор.

THE G.A.M.E
Мнения: 50041
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Училищната институция е душевно болна - тя няма съвест

Мнениеот THE G.A.M.E » 09 сеп 2015 14:40

То и "еволюцията" не е обоснована и доказана, там имаме единствено стъкмистики и фалшификации, от къде на къде трябва да се доверяваме на манипулатори ?

Нормално е мнозинството да вярва в Създател, това е далеч по-логично от... "Пръдня да стане боя", каквото се опитват да ни внушат с "еволюцията".
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
MainEventer
Мнения: 1390
Регистриран на: 19 апр 2011 17:52
Контакти:

Re: Училищната институция е душевно болна - тя няма съвест

Мнениеот MainEventer » 09 сеп 2015 15:51

THE G.A.M.E написа:То и "еволюцията" не е обоснована и доказана, там имаме единствено стъкмистики и фалшификации, от къде на къде трябва да се доверяваме на манипулатори ?

Нормално е мнозинството да вярва в Създател, това е далеч по-логично от... "Пръдня да стане боя", каквото се опитват да ни внушат с "еволюцията".

Прав си, не е доказана и в момента нямаме теория, която да доказва как сме се появили. Аз само изказах мнение, че не може мнозинството да е фактор, независимо за коя група(атеисти и вярващи) става въпрос, защото хората много лесно могат да се манипулират.
Защо пък да няма и трета теория - извънземни. Но тук идва въпроса, те как са създадени.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта