Тема за книги и Е-книги

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
hajitsu
Мнения: 16274
Регистриран на: 20 яну 2010 19:31

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот hajitsu » 23 авг 2015 21:48

becks32milan написа:
hajitsu написа:
becks32milan написа:Да ви кажа, доста хора на моята възраст (16-17) започват да четат. Повечето са момичета, защото четат само роматничните тийн истории на Джон Грийн, но нека не съдим, поне четат :lol:

А по наше време децата на по 7-8 започваха да четат... :roll:

От собствен интерес или под натиск от родителите им ?

При мен беше по собствена инициатива, за другите не знам.
Иначе тези (16/17-годишните) започнаха да четат, за да изглеждат поне малко интелигентни. 8-)
[center]

Код: Избери всички

01001000 01100001 01101100 01100001
01001101 01100001 01100100 01110010 01101001 01100100
[/center]

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот гражданин от село » 24 авг 2015 00:35

Тук само инфантили ли сте се събрали?Ян Бибиян,Пинокио,Пипи,Карлсон и т.н. - прочетете малко от класиката на фентъзито! :lol:

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24559
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот boabbb » 24 авг 2015 01:35

venger написа:Последното ми четиво е на Ремарк.
Би ми било интересно да прегледам някои от книгите от фентъзи жанра, изброени по- горе, защото някои са ми непознати.
Иначе за четенето, няма нищо по-хубаво да хванеш книга в ръка. Но... определено използвам и Читанката, когато не мога да си намеря някоя книга.


Е, с тоя Ремарк, не ти ли идва да си теглиш куршума после :lol: :lol: "Триумфалната арка" ли четеш :?:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот GOLEADOR » 24 авг 2015 01:58

boabbb написа:
venger написа:Последното ми четиво е на Ремарк.
Би ми било интересно да прегледам някои от книгите от фентъзи жанра, изброени по- горе, защото някои са ми непознати.
Иначе за четенето, няма нищо по-хубаво да хванеш книга в ръка. Но... определено използвам и Читанката, когато не мога да си намеря някоя книга.


Е, с тоя Ремарк, не ти ли идва да си теглиш куршума после :lol: :lol: "Триумфалната арка" ли четеш :?:

Прочети "Черния обелиск" и ще видиш,че Ремарк има страхотно чувство хумор.Но иначе другите му романи са доста тежки.
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

venger
Мнения: 1520
Регистриран на: 02 мар 2011 20:28
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот venger » 24 авг 2015 04:58

GOLEADOR написа:
boabbb написа:
venger написа:Последното ми четиво е на Ремарк.
Би ми било интересно да прегледам някои от книгите от фентъзи жанра, изброени по- горе, защото някои са ми непознати.
Иначе за четенето, няма нищо по-хубаво да хванеш книга в ръка. Но... определено използвам и Читанката, когато не мога да си намеря някоя книга.


Е, с тоя Ремарк, не ти ли идва да си теглиш куршума после :lol: :lol: "Триумфалната арка" ли четеш :?:

Прочети "Черния обелиск" и ще видиш,че Ремарк има страхотно чувство хумор.Но иначе другите му романи са доста тежки.

Благодаря за предложението, намерих я книгата в Читанка и ще я прочета.
Тъкмо свърших с "Време да се живее и време да се мре", и не съм си теглил куршума...още! :mrgreen:
А и на "Триумфалната арка" ще й дойде времето, нея поне я имам и ще си я чета на ръка. :P
"Бела жига, това сега си ти!
И цела книга много ще те измори!"

Потребителски аватар
demy27
Мнения: 2136
Регистриран на: 02 дек 2009 08:47
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот demy27 » 24 авг 2015 09:31

Чудесна тема. Няма ден в който да не чета, в последно време само на електронен носител, но най-редовно купувам книги. Сега предстои да започвам трилогията Милениум на Стиг Ларшон. Някой има ли впечатления? Филмите по книгите са страхотни.
L'Europa non è lontana
C'è una canzone italiana per voi
Insieme, unite, unite, Europe

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44138
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот rhaegar » 24 авг 2015 14:11

demy27 написа:Сега предстои да започвам трилогията Милениум на Стиг Ларшон. Някой има ли впечатления? Филмите по книгите са страхотни.


Чети, стават. Втората е малко мудна, но първата и третата са много добри.

Малазаните е добре да се четат по реда на издаване, когато за пръв път попадаш на тях. След това може да се вмъкнат книгите на Еселмонт, а след второто препрочитане, вече може да ги подкараш по хронологичен-в самите книги-ред.

Салваторе е супер автор, такива са и Абъркромби, Сандерсън, Саберхаген. Джим Бътчър е също забавен, неговото фентъзи е малко по-"модерно".

"Колелото на времето" не ми харесва на мене. Прекалено разтегливо и бавно, единствената книга, която ми допадна е третата.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

pomiqr270
Мнения: 358
Регистриран на: 13 авг 2015 19:04

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот pomiqr270 » 24 авг 2015 15:47

От 9 месеца книгата ми я има в националната библиотека и никой да не я е прочел ...
"В повечето случаи, когато човек твърди, че любовта не се купува, то той не притежава собствен самолет и яхта, а тя никога не е попадала на човек собственик на самолет и яхта", Николай Николаев известен кът помияра у форуму на гонг.

Потребителски аватар
Niksh0
Мнения: 4103
Регистриран на: 13 сеп 2010 18:33
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Niksh0 » 24 авг 2015 16:29

Никой ли не чете Стивън Кинг тука? Един от любимците ми, като силно бих препоръчал на всеи да прочете The Stand, по възможност на английски. Найдобрата негова книга, която съм чел. Също и ако ми се чете нещо по-циично и директно, веднага прибягвам до Буковски, също голям класик. :mrgreen: Има и доста класики, които всеки задължително трябва да прочете.

Сега съм на тема фентъзи - почнах Малазана и си взех Пътя на кралете. Също и случайно попаднах на една много свежа и приятна книжка, особено за преди лягане: Кръчмата на Калахан.

ПП: Някой чел ли е Влад Талтош, да сподели мнение. :roll:

ПП2: Това е поне 3-тата тема за книги и за това предлагам ако може някой мод да я слее с другите и да я направи важна, за сметка на някои, в които не е писано от години например. :!:
"If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose."

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44138
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот rhaegar » 24 авг 2015 16:48

Niksh0 написа:Никой ли не чете Стивън Кинг тука?


Чел съм доста неща, но далеч не всичко. Напоследък се пробвах с "Тъмната кула", но не ме грабна в началото. Любимата ми е "Дългата разходка".

Niksh0 написа:ПП: Някой чел ли е Влад Талтош, да сподели мнение. :roll:


На мен ми харесват. Интересни са, а и са забавни. Не е класика на фентъзито, но определено си заслужава да ги прочетеш.

Хвърлете едно око и на Реймънд Фийст-"Войната на Разлома" и "Войната на Студенокръвните" са добри серии, единственото, което не ми допада в тях е, че добрите не умират.

Как върви Малазана?
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта