“Време разделно” е любимият филм на българските зрители

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
baligo
Мнения: 754
Регистриран на: 09 юли 2008 19:58
Контакти:

Re: “Време разделно” е любимият филм на българските зрители

Мнениеот baligo » 08 юни 2015 12:53

Гледам еничарите се появиха. Чакат само да се рече дума против техния господар - султана и скачат срещу рода си. Готови са и ибрикчии да са, само и само в служба на падишаха да са.
Изображение
[offtopic]Изображение[/offtopic]

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: “Време разделно” е любимият филм на българските зрители

Мнениеот galin56 » 08 юни 2015 13:15

talpata написа:Някои от филмите в десетката са толкова тъпи и безинтересни/Крадецът на праскови,Осъдени души..../,че отново се доказва лошият материал в България е доста голям и като е гласувал за тях ги прави това което не са.

Абе малко крайно си се изказал. Но в общи линии съм съгласен с теб, че не са нищо особено. И още нещо - на един филм предназнечението му е да получиш развлечение за два часа в киното или пред домашния телевизор и толкова. После искаш да гледаш друг. А не правиш някакъв филм и после 40 години говориш само за него. За това в Холивуд на година се снимат стотици филми.
Та мисълта ми е, че си прав че българското кино е боза. Трябва да изкарва филми всеки месец, а не да се говори за филми от на баба ми времето.

Потребителски аватар
electroface
Мнения: 166
Регистриран на: 29 юни 2010 08:29
Контакти:

Re: “Време разделно” е любимият филм на българските зрители

Мнениеот electroface » 08 юни 2015 13:41

dromihait написа:Филмът е добър и актьорите играят чудесно, но да приемаш описаните събития за чиста монета си е чиста проба неслучайно култивирано дълги години невежество. Няма нито един западен, руски, балкански или османски източник за масово насилствено помохамеданчване на населението в Родопите. Имаме четири домашни извора, които са категорично доказани фалшификати - посочено е аргументирано защо още от Г. С. Раковски. Сред тях е и приписваният на поп Методи Драгинов разказ, по който е написано с пропагандна цел след партийно поръчение прекрасното литературно произведение на Антон Дончев. Един интересен факт: центровете на католическите и българомохамеданските общности в България съвпадат с центровете на богомилските общности преди османското завоевание. Който е запознат със средновековната история на Босна, лесно би могъл да направи аналогия. Който пък не обича да чете и да мисли, ще се оставя да го водят за носа и ще призовава да се изучава историята ни по литературни произведения...


Цитат: "При последната обсада на о. Родос султан Сюлейман съсредоточва наистина значителни сили, мисля че над сто хиляди обсадна армия. По това време Родопите са главния източник на стратегически суровини за империята и огромна част от тиловото осигуряване пада върху тях. Засиленото напрежение води до бунтове сред местните и султанът прибягва до помохамеданчване именно с цел стабилизация. Еднократен акт с дълготрайни последици..."

А за Босна и аз съм го чувал и чел това...
IO SONO NERAZZURRO!

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14378
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: “Време разделно” е любимият филм на българските зрители

Мнениеот damyanov1963 » 08 юни 2015 13:44

fcb_bg написа:Филм направен след 89-та има ли в класацията? Или само гадна комунистическа продукция е набутана?

Недей така, преди 89-та повечето български филми отразяваха действителността в България. А веднъж Джони Пенков мисля беше, каза по радиото, че цензурата тогава си е заттваряла очите за някои от тях, тях за да се покаже по някакъв начин, че и в България има поне малко демокрация.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14378
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: “Време разделно” е любимият филм на българските зрители

Мнениеот damyanov1963 » 08 юни 2015 13:47

galin56 написа:
talpata написа:Някои от филмите в десетката са толкова тъпи и безинтересни/Крадецът на праскови,Осъдени души..../,че отново се доказва лошият материал в България е доста голям и като е гласувал за тях ги прави това което не са.

Абе малко крайно си се изказал. Но в общи линии съм съгласен с теб, че не са нищо особено. И още нещо - на един филм предназнечението му е да получиш развлечение за два часа в киното или пред домашния телевизор и толкова. После искаш да гледаш друг. А не правиш някакъв филм и после 40 години говориш само за него. За това в Холивуд на година се снимат стотици филми.
Та мисълта ми е, че си прав че българското кино е боза. Трябва да изкарва филми всеки месец, а не да се говори за филми от на баба ми времето.

Боза се получава именно, като се правят стотици филми на година. Класическите остават вечни.
п.п. Това си е мое мнение, не ти го натрапвам.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6528
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: “Време разделно” е любимият филм на българските зрители

Мнениеот Alexx » 08 юни 2015 13:48

fcb_bg написа:Филм направен след 89-та има ли в класацията? Или само гадна комунистическа продукция е набутана?


Истината е,че тогава се правеха много филми финансирани от държавата и от много количество филми изскачаха няколко качествени.
Не искам да подценявам нашите кино творци, но това е истината. Днес не правят много филми и за това няма много добри филми.

Потребителски аватар
djd
Мнения: 3985
Регистриран на: 10 мар 2014 16:18
Местоположение: София
Контакти:

Re: “Време разделно” е любимият филм на българските зрители

Мнениеот djd » 08 юни 2015 13:52

На мен всичките тези филми са ми сред любимите, гледал съм ги по няколко пъти, мога да ги гледам още много, без да ми омръзнат.
Ако трябва да посоча един филм, то това е "Козият рог".
"Време разделно" повече е като епос, отколкото като филм.
Докато при "Козият рог" е достатъчно само да гледаш, за да ти въздейства.
Но както са решили хората, така ще бъде.

марко йорданов
Мнения: 65
Регистриран на: 08 апр 2014 14:17
Контакти:

Re: “Време разделно” е любимият филм на българските зрители

Мнениеот марко йорданов » 08 юни 2015 13:53

talpata написа:Някои от филмите в десетката са толкова тъпи и безинтересни/Крадецът на праскови,Осъдени души..../,че отново се доказва лошият материал в България е доста голям и като е гласувал за тях ги прави това което не са.

това са филми с универсални ценности, извън контекста на локалното и точно това ги прави толкова гениални и велики :arrow: не е необходимо всички български филми да са посветени на турското робство или на комунистическите недъзи, или пък както е масово във филмите след 89та - на безкрайния преход...

КАН
Мнения: 716
Регистриран на: 31 дек 2011 17:17
Skype: lilityy_k996
Контакти:

Re: “Време разделно” е любимият филм на българските зрители

Мнениеот КАН » 08 юни 2015 14:48

Ако беше ламбо министър и ,,На всеки километър " щеше да е в десетката .

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: “Време разделно” е любимият филм на българските зрители

Мнениеот fcb_bg » 08 юни 2015 14:49

Alexx написа:
fcb_bg написа:Филм направен след 89-та има ли в класацията? Или само гадна комунистическа продукция е набутана?


Истината е,че тогава се правеха много филми финансирани от държавата и от много количество филми изскачаха няколко качествени.
Не искам да подценявам нашите кино творци, но това е истината. Днес не правят много филми и за това няма много добри филми.

Е то нема как да излиза само качество. Дори и в Холивуд не го умеят това, а наливат милиарди на година.
За мен проблема е, че няма политика за изява на родните филми. Само БНТ остана малкия ефирен остров в морето от западна помия, заливаща зрителя.
Има 5 руски канала, засега не съм засичал нито един западен филм там. Айде, да кажем, че за тези телевизии е разбираемо . Имам обаче 5-6 немски канала, там се излъчват холивудски филми, ама има и здраво немска продукция. Така са всички държави, само ние леем тука на зрителя говна в доволни количества. Имам една арменска телевизия и там дават техни си филми. Виж турските програми, абе всички са така, само ние тачим чуждото.

Оп, пропуснах американските телевизии... за там какво се излъчва мислА е ясно, след като неамериканското кино там го водят 2-ра ръка.
Последна промяна от fcb_bg на 08 юни 2015 15:08, променено общо 1 път.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта