Преди 25 години: Кой какво правеше в петък, Десети ноември?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist


Потребителски аватар
MAXIMUS
Мнения: 1370
Регистриран на: 19 сеп 2009 10:08
Контакти:

Re: Преди 25 години: Кой какво правеше в петък, Десети ноември?

Мнениеот MAXIMUS » 10 ное 2014 16:50

Бях на училище втора смяна(13г.)В последните часове се говореше, че Тодор Живков се пенсионирал и излизал в заслужена почивка. Като се прибрах го гледах на червения ни "Юность"(цветен :lol: ). Гледаше като натровен.

Потребителски аватар
gacobacov
Мнения: 726
Регистриран на: 25 мар 2008 17:39
Местоположение: София
Контакти:

Re: Преди 25 години: Кой какво правеше в петък, Десети ноември?

Мнениеот gacobacov » 10 ное 2014 17:05

Бях прекалено малък за да разбирам какво се случва, само си спомням че майка ми нещо шеташе из вкъщи и като чу по радиото, пусна телевизора и остана залепена за него до края на деня зарязвайки и готвене и всичко и си мислех кво полудя тая жена :lol:

Потребителски аватар
barca4ever
Мнения: 4919
Регистриран на: 25 авг 2009 11:29
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Преди 25 години: Кой какво правеше в петък, Десети ноември?

Мнениеот barca4ever » 10 ное 2014 17:06

Не съм бил дори и плануван още тогава :mrgreen: :mrgreen:
[wrapimg=]http://www.fcbarcelona.cat/web/Imatges/banners/_promocions/actius_especials/wembley/bc-campions_champions.jpg[/wrapimg]
BARCAFOREVER[wrapimg=]http://imgon.net/di-MAQN.gif[/wrapimg]
1992,2006,2009,2011

Потребителски аватар
Lyubaka01
Мнения: 2096
Регистриран на: 20 ное 2009 08:31
Контакти:

Re: Преди 25 години: Кой какво правеше в петък, Десети ноември?

Мнениеот Lyubaka01 » 10 ное 2014 17:21

Бях на кино(вече несъществуващото Петър Берон) и като се прибрах късния следобед го съобщиха по телевизията. И аз като някой от по-горе писалите го гледах на червения "Юность" :)

vkk13
Мнения: 27
Регистриран на: 23 май 2012 17:32
Контакти:

Re: Преди 25 години: Кой какво правеше в петък, Десети ноември?

Мнениеот vkk13 » 10 ное 2014 17:36

Бил съм втори клас (8 г.), помня, че вечерта наште се събраха пред червения "Юность" и тревожните им погледи към синия екран, усещах, че става нещо важно, но не го разбирах. Родителите ми коментираха, че Тодор Живков плаче, така се виждаше заради големите диоптри на очилата му.

Потребителски аватар
botevist_75
Мнения: 946
Регистриран на: 21 май 2013 19:48
Контакти:

Re: Преди 25 години: Кой какво правеше в петък, Десети ноември?

Мнениеот botevist_75 » 10 ное 2014 17:38

Бях ученик в 7 глас.Помня,че беше петък и след часовете с приятели отидохме на кино.Филмът беше "Фани и Александър" и се говореше,че имало "нещо по така" :mrgreen: Като загорели пубери решихме да го гледаме.Филмът се оказа безобиден :)
Когато се прибрах,баща ми както обикновено беше залепнал за ВЕФ-а/за по младите-транзистор от който се слушаше радио/ и както всяка вечер слушаше "Свободна Европа" От същото радио и аз разбрах за събитията.

П.С Гледам,че някои са писали,че са го гледали на "Юност".Ние имахме цветен "Електрон 714 Д" Супер екстра :mrgreen: Двама големи мъже го вдигаха със голям зор.Не можеше да влезе за задната седалка на" Ладата" и плъзгачите за звука се чупиха :mrgreen:
Младежите сигурно мислят,че им говоря на китайски :mrgreen:

Tatone
Мнения: 326
Регистриран на: 24 юли 2014 16:34
Контакти:

Re: Преди 25 години: Кой какво правеше в петък, Десети ноември?

Мнениеот Tatone » 10 ное 2014 17:44

Играехме с един приятел у тях на компютър ( comodore ) с касетки. Страшна дивотия. Сестра му се прибра към 14:00 и директно ни превключи телевизора. Компютъра ако може да се нарече така се включваше в ТВ-то, нямаше си монитор.
Гледаме новини. Тодор Живков бла бла бла. Яката работа. Ако имах жи си ем щях да звънна на мама, ама нямах и не звънах.

Парлама. Махнаха селяндура от село Правец и започнаха да ни доят и доят и доят. Още пускаме мляко, малко но има. НЕ знам до кога? Ще видим.

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Преди 25 години: Кой какво правеше в петък, Десети ноември?

Мнениеот pampi » 10 ное 2014 17:44

stefani написа:
nib написа:
stefani написа:Ако "Десети ноември" се беше забавил само 1 месец още, Народът щеше да избие цялата комунистическа върхушка и сега щеше да е нещо много по различно :)

или си тъп или си малък. Мисля че си и двете. Нищо лично :mrgreen:


Ако беше по умен щеше да знаеш какво стана в Румъния :lol: Нищо лично :lol:

И какво стана в Румъния бе, лудо-младо...? :lol:
КГБ и Секуритате изиграха един цирк, чиято основна цел беше да изгорят и изнесат архивите с тайните агенти, да затворят устата на Чеушеску и да оглавят румънската "демокрация". Скоро даже имаше някакъв западен филм по темата. У нас, сценарият беше по-различен, просто партийните дейци си създадоха "опозиционни" партии и "дисиденти", чрез тях разграбиха икономиката на страната и вече 25 години си го връткат от тоз в оня... 8-)
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Tatone
Мнения: 326
Регистриран на: 24 юли 2014 16:34
Контакти:

Re: Преди 25 години: Кой какво правеше в петък, Десети ноември?

Мнениеот Tatone » 10 ное 2014 17:54

botevist_75 написа:
П.С Гледам,че някои са писали,че са го гледали на "Юност".Ние имахме цветен "Електрон 714 Д" Супер екстра :mrgreen: Двама големи мъже го вдигаха със голям зор.Не можеше да влезе за задната седалка на" Ладата" и плъзгачите за звука се чупиха :mrgreen:


Абеей, я бегай бе. Електрон. Бахти боклюка. Не си ли имал София 81 направо не се хвали. Един ден баща ми излезна от нас и се прибра след три денонощия с един София 81. Каква машина. Електроните ги папка за закуска. Онези нямаха никакъв кинескоп. Слаба работа. Помня първите Електрони с дистанционно. Пак някъде в тези години към края на десетилетието.
Апропо и ние имахме Юност. Явно това е бил най-масовият телевизор. И нашият беше черен ама черно бял. Имахме и един още по-малък но забравих как се казва марката. Сетих се. Шилялис. Нашите го взимаха на море като ходихме. Явно преди години е нямало телевизори по стаите. Когато имаше режим на тока баща ми го връзваше към един акумулатор и чудо. Всички на свещи ние на луминесцентна лампа и пред телевизора. Все едно съм живял два живота. Така се чувства. Представям си хората родени през 50-те какво им е гадно. Но бъдещето е пред нас. Трябва да се спасим сами щото явно от освобождението от турско май, май само сме сменили господарите.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Der Schmarotzer и 39 госта