Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Alex
Мнения: 3469
Регистриран на: 06 юни 2009 19:43
Контакти:

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот Alex » 01 сеп 2014 10:47

Ми малко в телеграфен стил а написано, ама какво толкова - просто са премахнали глупостта за поп Кръстьо, която от доста историци чувам, че не е подкрепена с никакви исторически факти...

Това са деца в трети клас... достатъчно им е, като пораснат ще изучават по-задълбочено история и тогава ще се запознаят кой какъв е бил и какво е вършил... най-малкото на тая възраст не могат да оценя неща като смърт, саможертва и т.н....
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
Irish stout
Мнения: 1844
Регистриран на: 08 апр 2008 13:15
Контакти:

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот Irish stout » 01 сеп 2014 10:49

КНДР написа:Подмениха истината за смъртта на Апостола в учебниците по история, родители възмутени

Истината за смъртта на Апостола бе скандално подменена в учебниците по история за трети клас, а родителите скочиха възмутени. Съвременните автори на учебници решиха да не „обременяват“ детското съзнание с фактите около смъртта на Апостола и да напишат нова история на България. Резултатът бе вълна от възмущение заради подменената история и „словесен линч“ на авторите в социалните мрежи.

Според урок по история в учебник за трети клас Васил Левски не е бил арестуван от османска потеря, а за поп Кръстьо, който го предава, дори и ред не се споменава. Не се споменават и обстоятелствата около залавянето на Левски, а вместо това на децата се разказва съвсем друга история.

Изображение

„Полицията заловила Апостола. Съдът го осъдил на смърт. Присъдата била изпълнена в покрайнините на София“, гласи кратко резюме от урока по история за смъртта на Левски.

Така най-общо, авторите на учебниците за трети клас обясняват какво се е случило с Левски. Няма и ред за делото на Дякона, нито за начините, по които се е налагало да се укрива, както и кой точно го е заловил, как го е заловил и кой е издал присъдата. Фактите около смъртта му, че Левски е загинал обесен край София, обаче са премълчани.

В социалните мрежи вече се чуха първите думи на възмущение срещу подменената история. „Това не е нехайство, а целенасочено, престъпно и злонамерено унищожаване на българите като нация“, „Това е направо цинично! Кой е писал този учебник?“, „Как може подобни недомислици да се преподават на децата?!“, „Защо криете истината, на какво учите малките?“, гласят коментари. Към днешна дата родители масово се оплакват из форумите от некачественото подаване на информацияв учебниците. Историята за смъртта на Апостола обаче възмути цялата мрежа.



Къде са "ранобудните" студенти да протестират срещу промяната на българската история? Чичко Сорос не плаща и няма протест...


Ти по-добре кажи що комунистите подмениха цялата история на България, следствие на което е написаното в този учебник.

Колко ти плащат на тема и мнение?
СВЕЩЕНОТО ЧЕРНО-БЯЛО РАЙЕ СЕ НАДЯВА НЕ НА ТЯЛОТО, А НА ДУШАТА! И ТО НЕ СЕ ПРОДАВА И НЕ СЕ ПОДАРЯВА: ЗА НЕГО СЕ ВОЮВА, ЗА ДА ГО ЗАСЛУЖИШ ПРЕД ТЕЗИ ФЕНОВЕ, КОИТО НАЙ-ДОБРЕ ЗНАЯТ ЦЕНАТА МУ!

Потребителски аватар
КНДР
Мнения: 1118
Регистриран на: 25 дек 2012 11:50
Skype: комсомолеца

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот КНДР » 01 сеп 2014 10:50

Alex написа:Ми малко в телеграфен стил а написано, ама какво толкова - просто са премахнали глупостта за поп Кръстьо, която от доста историци чувам, че не е подкрепена с никакви исторически факти...

Това са деца в трети клас... достатъчно им е, като пораснат ще изучават по-задълбочено история и тогава ще се запознаят кой какъв е бил и какво е вършил... най-малкото на тая възраст не могат да оценя неща като смърт, саможертва и т.н....


Глупости, сега ги учат за турско присъствие и колко хубаво си живяли българи, турци и други по-време на "турското присъствие". Не се правете, че нищо не се случва!
България се асимилира, така ще ви омешат и ще превърнат страната в една кочина без история и бъдеще, няма да е и късно отцепването на райони от България, но вие си живейте във вашия розов свят.
Най-великите държави в света - Русия, КНДР, Китай, Куба, Виетнам.
Най-великия вожд - Ким Чен Ун
Велики личности - Карл Маркс, Енгелс, Ленин, Сталин, Ким Чен Ир, Ким Чен Ун и др.


Еврейският съюз (ЕС) и капитализма най-големия бич на общество!

Потребителски аватар
caci
Мнения: 1203
Регистриран на: 12 сеп 2009 21:17

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот caci » 01 сеп 2014 10:51

За какво ДС ми говориш,сега сме 2014 и говоря за всички западноевропейски и евроатлантически и всякакви други измишльотини целящи затриването на българина.Според мен България ще оцелее само извън ЕС и Нато и добри икономически отношения с Русия и някои азиатски страни.
Интервю на ген. Джуров:
-Армейският спортен клуб беше и остава носител на социалистическия морал и един от символите на успеха на Народната власт. Затова създадохме нашия ЦСКА.Това не беше грешка!
А аз мразя тази грешка цска!

Потребителски аватар
Шврнц Тпрунков
Мнения: 1427
Регистриран на: 20 ное 2009 18:35
Контакти:

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот Шврнц Тпрунков » 01 сеп 2014 10:52

В другата тема ясно се обясниха някои неща, но явно троловете не са им удобни фактологични отговори, а само псувни и тролизъм. Такива като тях ще закопаят окончателно България, а не соросоидните измишльотини.

ЕДИТ: А по отношение национални предателства, за "комунистите" и техните родители - "болшевиките" може да се напишат дебели романи само с предателства. Речта на "Дядото" за "българската окупация на Македония", действията на уж "родолюбивия" Димитър Влахов от ВМОРО/БРСДП, метежите от 1923-а година, Соболевите акции за вкарване на България в самоубийствен пакт със Сталинова Русия, македонизацията на Пиринския край... Това са само на прима виста "родолюбивите" действия на безродната шайка пиявици, впили се в нашия и други народи.
Последна промяна от Шврнц Тпрунков на 01 сеп 2014 10:56, променено общо 1 път.
Не натискайте ТУК!

Потребителски аватар
Черният козел
Мнения: 2559
Регистриран на: 21 окт 2013 19:04
Контакти:

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот Черният козел » 01 сеп 2014 10:55

КНДР написа:
Alex написа:Ми малко в телеграфен стил а написано, ама какво толкова - просто са премахнали глупостта за поп Кръстьо, която от доста историци чувам, че не е подкрепена с никакви исторически факти...

Това са деца в трети клас... достатъчно им е, като пораснат ще изучават по-задълбочено история и тогава ще се запознаят кой какъв е бил и какво е вършил... най-малкото на тая възраст не могат да оценя неща като смърт, саможертва и т.н....


Глупости, сега ги учат за турско присъствие и колко хубаво си живяли българи, турци и други по-време на "турското присъствие". Не се правете, че нищо не се случва!
България се асимилира, така ще ви омешат и ще превърнат страната в една кочина без история и бъдеще, няма да е и късно отцепването на райони от България, но вие си живейте във вашия розов свят.

Ще ни омешат ? Вие от КНДР ли пишете другарю или сте импонтентен ?
Да живее България и нейните колонии Англия,Франция,Америка и част от Русия.

Потребителски аватар
КНДР
Мнения: 1118
Регистриран на: 25 дек 2012 11:50
Skype: комсомолеца

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот КНДР » 01 сеп 2014 10:55

caci написа:За какво ДС ми говориш,сега сме 2014 и говоря за всички западноевропейски и евроатлантически и всякакви други измишльотини целящи затриването на българина.Според мен България ще оцелее само извън ЕС и Нато и добри икономически отношения с Русия и някои азиатски страни.


Точно. Ванга го е казала, само с Русия може да вървим напред и че ще ни спаси. ЕС, НАТО и США са пагубни за българина.
Но докато страната ни е превърната в капиталистическа кочина не виждам как можем да се спасим.
Трябва незабавно да си върнем социализма и да излезем от ЕС и НАТО!
Най-великите държави в света - Русия, КНДР, Китай, Куба, Виетнам.
Най-великия вожд - Ким Чен Ун
Велики личности - Карл Маркс, Енгелс, Ленин, Сталин, Ким Чен Ир, Ким Чен Ун и др.


Еврейският съюз (ЕС) и капитализма най-големия бич на общество!

Потребителски аватар
Alex
Мнения: 3469
Регистриран на: 06 юни 2009 19:43
Контакти:

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот Alex » 01 сеп 2014 10:55

КНДР написа:
Alex написа:Ми малко в телеграфен стил а написано, ама какво толкова - просто са премахнали глупостта за поп Кръстьо, която от доста историци чувам, че не е подкрепена с никакви исторически факти...

Това са деца в трети клас... достатъчно им е, като пораснат ще изучават по-задълбочено история и тогава ще се запознаят кой какъв е бил и какво е вършил... най-малкото на тая възраст не могат да оценя неща като смърт, саможертва и т.н....


Глупости, сега ги учат за турско присъствие и колко хубаво си живяли българи, турци и други по-време на "турското присъствие". Не се правете, че нищо не се случва!
България се асимилира, така ще ви омешат и ще превърнат страната в една кочина без история и бъдеще, няма да е и късно отцепването на райони от България, но вие си живейте във вашия розов свят.

Аз съм човек... на тая планета има още няколко милиарда... какво значи, че ме асимилират... По време на турското робство подобно на съветски, американски и други такива е имало хора, които са страдали жестоко (както в Белена например) и овци и тарикати, на които си им е било перфектно... дали са чорбаджии, партийни членове или сега политици (като Бареков, Доган и Пеевски) разлика няма... просто пратеници на някого, за да смучат от народа... и една голяма част от народа си е ок с това...
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
КНДР
Мнения: 1118
Регистриран на: 25 дек 2012 11:50
Skype: комсомолеца

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот КНДР » 01 сеп 2014 10:58

Alex написа:
КНДР написа:
Alex написа:Ми малко в телеграфен стил а написано, ама какво толкова - просто са премахнали глупостта за поп Кръстьо, която от доста историци чувам, че не е подкрепена с никакви исторически факти...

Това са деца в трети клас... достатъчно им е, като пораснат ще изучават по-задълбочено история и тогава ще се запознаят кой какъв е бил и какво е вършил... най-малкото на тая възраст не могат да оценя неща като смърт, саможертва и т.н....


Глупости, сега ги учат за турско присъствие и колко хубаво си живяли българи, турци и други по-време на "турското присъствие". Не се правете, че нищо не се случва!
България се асимилира, така ще ви омешат и ще превърнат страната в една кочина без история и бъдеще, няма да е и късно отцепването на райони от България, но вие си живейте във вашия розов свят.

Аз съм човек... на тая планета има още няколко милиарда... какво значи, че ме асимилират... По време на турското робство подобно на съветски, американски и други такива е имало хора, които са страдали жестоко (както в Белена например) и овци и тарикати, на които си им е било перфектно... дали са чорбаджии, партийни членове или сега политици (като Бареков, Доган и Пеевски) разлика няма... просто пратеници на някого, за да смучат от народа... и една голяма част от народа си е ок с това...


Народа си е бил ок с турското робство така ли? Никой не е искал освобождение, народа си е бил ок да го покръстват и да му налагат исляма.
След време трябва да напишат в учебниците че на българина му е било ок, че турчина е клал в Батак и е убивал и го е поробил, какво от това нали на българина му е било ок.
Най-великите държави в света - Русия, КНДР, Китай, Куба, Виетнам.
Най-великия вожд - Ким Чен Ун
Велики личности - Карл Маркс, Енгелс, Ленин, Сталин, Ким Чен Ир, Ким Чен Ун и др.


Еврейският съюз (ЕС) и капитализма най-големия бич на общество!

Потребителски аватар
milen.hristov
Мнения: 9044
Регистриран на: 05 апр 2008 15:09
Контакти:

Re: Вижте новата „истина“ за смъртта на Апостола

Мнениеот milen.hristov » 01 сеп 2014 10:59

Черният козел написа:
КНДР написа:
Alex написа:Ми малко в телеграфен стил а написано, ама какво толкова - просто са премахнали глупостта за поп Кръстьо, която от доста историци чувам, че не е подкрепена с никакви исторически факти...

Това са деца в трети клас... достатъчно им е, като пораснат ще изучават по-задълбочено история и тогава ще се запознаят кой какъв е бил и какво е вършил... най-малкото на тая възраст не могат да оценя неща като смърт, саможертва и т.н....


Глупости, сега ги учат за турско присъствие и колко хубаво си живяли българи, турци и други по-време на "турското присъствие". Не се правете, че нищо не се случва!
България се асимилира, така ще ви омешат и ще превърнат страната в една кочина без история и бъдеще, няма да е и късно отцепването на райони от България, но вие си живейте във вашия розов свят.

Ще ни омешат ? Вие от КНДР ли пишете другарю или сте импонтентен ?

От слънцето, все пак кацнаха там


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта