1-ви май 1986, 28 години от радиационната манифестация

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15590
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: 1-ви май 1986, 28 години от радиационната манифестация

Мнениеот fcb_bg » 01 май 2014 10:06

Денси, като толкова си загрижен, работи против контрабандата на цигари. Защото те са пълни го#на и ще предизвикат повишаване на белодробните заболявания в следващите години. Хайде оплюй правителства наред, че покровителстват каналите. Ти май беше герберче, май точно по ваше време беше бумът с тия цигари. И преди това имаше контрабандни цигари, аз съм купувал и си бяха със супер качество. По ваше време се внесоха какви ли не марки помия. И още ги има. Да не изреждам марки в ефира. Данни за количествата пуснат метилов алкохол на пазара ще изкараш ли? Трагедията със здравето на българите от тези 2 продукта не те ли вълнува, че не правиш тема ?
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: 1-ви май 1986, 28 години от радиационната манифестация

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 01 май 2014 10:07

Имам само един въпрос към Шабан от най-замърсения град в Европейския съюз (това явно не ти пречи, Шабане) и останалите маладци, които още се опитват да ни убеждават, че видите ли "нищо сериозно не е станало": Защо бе, Шабане и вие маладци, защо не бяха предупредени хората, защо онези "по-равните" бяха на анти-радиоактивна диета!? Защо? Защо? Защо?... 8-) И след този въпрос - още един: Не е ли курвенски нагло да искаш доказателства, че в България еди-какви си заболявания били причинени и еди-кои си хора били умрели вследствие на радиацията?... 8-)
П.П. За по-грамотните във форума: Различните хора реагират различно на едно и също болестотворно въздействие. При някои хора то влияе по-силно, при някои - по-слабо. Баща ми умря от рак през 1988 година на 61-годишна възраст. Никой не може да ме убеди, че неговото заболяване не е било ускорено от радиацията. Човекът можеше да си поживее още някоя и друга година... От мен толкова по темата...
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 01 май 2014 10:15, променено общо 2 пъти.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15590
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: 1-ви май 1986, 28 години от радиационната манифестация

Мнениеот fcb_bg » 01 май 2014 10:19

То и аз имам въпрос дали от Москва са наредили на Париж да мълчат за Чернобил, ама надали автора ще ми даде отговор. Щото нещо и франсетата не са дигнали голяма аларма тогава.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
petrof
Мнения: 1415
Регистриран на: 02 окт 2008 11:37
Skype: Да го духа София
Местоположение: ПЕРНИК СТАДИОН "МИНЬОР"
Контакти:

Re: 1-ви май 1986, 28 години от радиационната манифестация

Мнениеот petrof » 01 май 2014 10:28

Captain Stottlemeyer написа:Имам само един въпрос към Шабан от най-замърсения град в Европейския съюз (това явно не ти пречи, Шабане) и останалите маладци, които още се опитват да ни убеждават, че видите ли "нищо сериозно не е станало": Защо бе, Шабане и вие маладци, защо не бяха предупредени хората, защо онези "по-равните" бяха на анти-радиоактивна диета!? Защо? Защо? Защо?... 8-) И след този въпрос - още един: Не е ли курвенски нагло да искаш доказателства, че в България еди-какви си заболявания били причинени и еди-кои си хора били умрели вследствие на радиацията?... 8-)
П.П. За по-грамотните във форума: Различните хора реагират различно на едно и също болестотворно въздействие. При някои хора то влияе по-силно, при някои - по-слабо. Баща ми умря от рак през 1988 година на 61-годишна възраст. Никой не може да ме убеди, че неговото заболяване не е било ускорено от радиацията. Човекът можеше да си поживее още някоя и друга година... От мен толкова по темата...

Молодец, първо това че Перник е най-замърсения град в ЕС е пълна глупост, тиражирана от разни треторазредни платени журналистчета. Мога да ти дам много аргументи, че това е уникална глупост. Замърсяването в Перник е под средното за страната. Второ, не е ли "курвенски нагло" да твърдиш че всички болести и проблеми ти идват от Чернобил и от "гадните комунисти". Айде стига манипулации. Все едно слушам американската телевизия CNN - най платената и манипулативна компания.
ПОДКРЕПЯЙ МЕСТНИЯ СИ ОТБОР! НЕ БЪДИ К*РВА!
Реконтра от Перник http://vbox7.com/play:ce211868

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: 1-ви май 1986, 28 години от радиационната манифестация

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 01 май 2014 11:05

kartago написа:И какво стана с тези стотици хиляди? Верно е, че трябваше да се информира обществото, да се знае, ама чак да се приказват и глупости от страхотно замърсяване. Вятърът и дъждът достатъчно бяха разсеяли вече концентрацията на облака, по поделенията ни бяха дали дозиметрични уреди на всяко КПП всеки можеше да провери селскостопанска продукция, да ти кажа честно отядохме се на череши, които ни даваха от благодарност, че им казвахме, че всичко е в нормата или...........(грях на душата), като намаляхме уреда и стрелката показваше нагоре, уж че са "радиоактивни" и ни ги оставяха за "унищожение". Че е престъпление на партията - майка така е, но чак да се филмират хората не трябва, ставате като тях!

Важното е всичко от онова време да е трагедия с милиарди убити, глад, мизерия и престъпления срещу човечеството, планетата, разума и Вселената като цяло.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: 1-ви май 1986, 28 години от радиационната манифестация

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 01 май 2014 11:16

От една страна е гадно хората да са изложени на опасност (дори хипотетична) и да не знаят нищо, спор няма.

От друга страна като се замисля при подобен инцидент не може да се направи чак толкова много за ограничаване на последиците, а малкото, което може да се постигне май ще стане по-лесно ако хората са спокойни. А при подобна новина гаранция ще последва паника и хаос.

Знам, че звучи жестоко, но ако се премисли спокойно се оказва точно така. И тази практика е прилагана не само от СССР, просто при тях инцидента е наистина с жестоки последици..

Единственото, с което напук на тая логика някак не се примирявам е факта, че не са измислили как да положат допълнителни специални грижи за бременните жени примерно и така са изложили на риск направо неродени деца, които просто не заслужават да получат първите шамари от скапания свят още преди да са се родили...
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
radoslav_rashkov
Мнения: 1220
Регистриран на: 30 мар 2013 17:34
Skype: rado_rashkov
Контакти:

Re: 1-ви май 1986, 28 години от радиационната манифестация

Мнениеот radoslav_rashkov » 01 май 2014 11:20

"Едва на 29 -ти април всекидневникът на управляващата страната БКП "Работническо дело" сметна за достатъчно в рубрика "Накратко", на страница шеста, да съобщи на читателите си: "В Чернобилската атомна електроцентрала стана авария. Повреден е един от атомните реактори. Вземат се мерки за ликвидирането на последиците от аварията. Оказва се помощ на пострадалите. Образувана е правителствена комисия."

***

"Всички правителства в Европа, като се започне от шведското, което първо сигнализира за изригването на реактора, предупредиха незабавно населението си за съществуващата радиационна опасност и взеха необходимите мерки да го предпазят от възможни злокачествеи заболявания."

***

"Радиоактивен фон по окръзи: Кърджали - .007 милирентгена за час; Габрово - .007 милирентгена за час; Стара Загора - .006 милирентгена за час;Ямбол - .007 милирентгена за час; Сливен - .006 милирентгена за час; Нормалният фон за страната - .0015 до .0025." в-к "Работническо дело", 08.05.1986г.

***
Изображение

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22951
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: 1-ви май 1986, 28 години от радиационната манифестация

Мнениеот NOMER14 » 01 май 2014 11:34

Западът натисна Горбачёв да признае за аварията, иначе нищо официално нямаше да излезе.
И нали сме спортен форум, нека кажа: от радиацията или не футболистите на Динамо Киев бяха като моторетки на финала с мадридското Атлетико. Сборная преби Унгария с 6-0 и отиваше на финал на Световното в Мексико, но съдията ги спря.

Потребителски аватар
FLANKER
Мнения: 9088
Регистриран на: 14 апр 2013 09:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: 1-ви май 1986, 28 години от радиационната манифестация

Мнениеот FLANKER » 01 май 2014 11:35

DANS написа:
kartago написа:И какво стана с тези стотици хиляди?


такива деца се раждаха след аварията, замълчи и не оправдавай това престъпление!
Изображение Изображение

Изображение Изображение

Такива деца се раждат и в Хирошима! Спри се!!!
П.П.Обеща ми да пуснеш тема за там! Какво стана???
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили „Титаник“.
Изображение

Потребителски аватар
FLANKER
Мнения: 9088
Регистриран на: 14 апр 2013 09:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: 1-ви май 1986, 28 години от радиационната манифестация

Мнениеот FLANKER » 01 май 2014 11:42

Специално за Денси: 8-)
http://youtu.be/_uR72LWHCPI
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили „Титаник“.
Изображение


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ivan56, Soulen и 26 госта