Георги Марков: Турция заразява България, твърдят, че сме пор

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fen na batmanlevski
Мнения: 261
Регистриран на: 13 апр 2012 17:01
Skype: dolu cska
Контакти:

Георги Марков: Турция заразява България, твърдят, че сме пор

Мнениеот fen na batmanlevski » 25 окт 2012 10:54

В България тече неоосманска пропаганда



В Анкара има имперски синдром и чрез изселниците в България се пренася неоосманистката зараза. Това предупреди пред БТВ историкът проф. Георги Марков в коментар на скандалното решение на общинските съветници на ДПС да обявят освободителя на Кърджали ген. Васил Делов за почетен гражданин на Кърджали.

Още със създаването си на Турция, Мустафа Кемал Ататюрк казва, че страната няма нищо общо с Османската империя. Сега обаче вече това е забравено и се припомня миналото на империята, която в продължение на 600 години се разпростира на три континента. У нас се разпространяват книги, внесени от Турция, в които се твърди, че Балканската война е зло за Родопите.

В България има пропаганда, че страната ни не е освободител, а поробител на Родопите, каза Марков. В Турция живеят с мисълта, че са регионална сила и това им дава възможност да се обърнат към имперското си минало. Марков разказа и случка от Монголия, която той посетил наскоро. Там имало и турска делегация, която правила всичко възможно да убеди монголците за връзка между Чингиз хан и османците.

Според Марков турците в България нямат основание за гордост от Османската история, тъй като това е теократична държава и е обречена на разпад. Хората в Родопите трябва да се гордеят с нашата история, защото те са български граждани. Турците стигат дотам, че в енциклопедия за османската цивилизация е написано, че те са измислили киселото мляко.
Вън капитализма от България.

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 4006
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Георги Марков: Турция заразява България, твърдят, че сме пор

Мнениеот Странджата » 25 окт 2012 11:55

А какво да правим ние с гайдите, дето на три морета бяхме и още припяваме "Над Босфора шум се вдига"?

Потребителски аватар
crap
Мнения: 3989
Регистриран на: 16 сеп 2009 17:21
Местоположение: София
Контакти:

Re: Георги Марков: Турция заразява България, твърдят, че сме пор

Мнениеот crap » 25 окт 2012 12:20

Тия теми не са ни интересни, дай нещо за БСП...
YA GUNNERS YA

Потребителски аватар
fen na batmanlevski
Мнения: 261
Регистриран на: 13 апр 2012 17:01
Skype: dolu cska
Контакти:

Re: Георги Марков: Турция заразява България, твърдят, че сме пор

Мнениеот fen na batmanlevski » 25 окт 2012 12:23

crap написа:Тия теми не са ни интересни, дай нещо за БСП...


Не се интересни защото си може би неБългарин ;)
Вън капитализма от България.

Потребителски аватар
crap
Мнения: 3989
Регистриран на: 16 сеп 2009 17:21
Местоположение: София
Контакти:

Re: Георги Марков: Турция заразява България, твърдят, че сме пор

Мнениеот crap » 25 окт 2012 12:26

Не, българин съм, и то чистокръвен. Просто не ме вълнува тази тема. Не смятам, че това е особен проблем. В момента имаме далеч по-важни проблеми от този.
YA GUNNERS YA

Потребителски аватар
kambata
Мнения: 1867
Регистриран на: 26 ное 2009 11:46
Контакти:

Re: Георги Марков: Турция заразява България, твърдят, че сме пор

Мнениеот kambata » 25 окт 2012 12:39

crap написа:Не, българин съм, и то чистокръвен. Просто не ме вълнува тази тема. Не смятам, че това е особен проблем. В момента имаме далеч по-важни проблеми от този.

Напротив, доста голям проблем е. Представи си някой ден промитите мозъци на ДПС и Турция в Родопите да поискат да се пръкне Помакленд :!: Кво прайм тогава. Ще станем по-зле и от Сърбия.

Потребителски аватар
Тони Шумахер
Мнения: 839
Регистриран на: 10 апр 2010 22:51
Контакти:

Re: Георги Марков: Турция заразява България, твърдят, че сме пор

Мнениеот Тони Шумахер » 25 окт 2012 13:07

crap написа:Не, българин съм, и то чистокръвен. Просто не ме вълнува тази тема. Не смятам, че това е особен проблем. В момента имаме далеч по-важни проблеми от този.

Грешиш момко .....

Потребителски аватар
crap
Мнения: 3989
Регистриран на: 16 сеп 2009 17:21
Местоположение: София
Контакти:

Re: Георги Марков: Турция заразява България, твърдят, че сме пор

Мнениеот crap » 25 окт 2012 13:19

Хаха - много ме кефи как се палите за тия Родопи. И на мен не ми се дават, но това е в реда на нещата. А ако разсъждавате трезво, ще се сетите, че до подобни проблеми можеше изобщо да не се стига. Нацията ни се затрива, буквално се затрива, а вие се пенявите за някакви си Родопи. Майната им! До 10 години може да няма български деца по училищата, не мислите ли, че това е далеч по-важно? Не мислите ли, че за хората родени след 60-65'та може да няма пенсии?! Не виждате ли, че се затриваме? Майната им на Родопите - това да ни е проблема!
YA GUNNERS YA

Потребителски аватар
Тони Шумахер
Мнения: 839
Регистриран на: 10 апр 2010 22:51
Контакти:

Re: Георги Марков: Турция заразява България, твърдят, че сме пор

Мнениеот Тони Шумахер » 25 окт 2012 13:46

crap написа:Хаха - много ме кефи как се палите за тия Родопи. И на мен не ми се дават, но това е в реда на нещата. А ако разсъждавате трезво, ще се сетите, че до подобни проблеми можеше изобщо да не се стига. Нацията ни се затрива, буквално се затрива, а вие се пенявите за някакви си Родопи. Майната им! До 10 години може да няма български деца по училищата, не мислите ли, че това е далеч по-важно? Не мислите ли, че за хората родени след 60-65'та може да няма пенсии?! Не виждате ли, че се затриваме? Майната им на Родопите - това да ни е проблема!

" Уникално " мнение........... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Георги Марков: Турция заразява България, твърдят, че сме пор

Мнениеот MORSKI » 25 окт 2012 13:54

тъжно, а не уникално.. Нищо уникално няма в него


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: icko65 и 28 госта