Традиции,таланти и реализация във волейбола

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, Madridist

polar
Мнения: 20
Регистриран на: 16 авг 2008 16:31
Контакти:

Традиции,таланти и реализация във волейбола

Мнениеот polar » 20 авг 2008 19:11

Здравейте приятели, ще си позволя да пусна едно свое мнение от друга тема във форума, като ми се иска да се получи дискусия на тема: Как да се осъществи един пробив на националните ни волейболни гарнитури на големи форуми?
Защотото ме боли, от това че имаме таланти и традиции в този спорт и е жалко, че не съумяваме да ги материализираме с чести победи над големи съперници и печелене на първи места на големи форуми. Сигурен съм, че родният ни волейбол има потенциал за това. Благодаря!

В интерес на истината, това беше най-прилично изиграният мач измежду другите на олимпиадата. За съжаление не ни достигна точно толкова много, колкото сме далеч от модерно играещите волей нации. Нямам предвид Русия, това не е модерен Волейбол. Играят силово, без творчество, разчитат на ръст и мощ. Иначе като единици са страхотни. Още отпреди много години(аз мога да го твърдя за преди 20г. но то е от доста по-рано), ни учеха по руски маниери, просто доста треньори тук, взаимстваха от руската школа. В това нямаше нищо лошо, защото те бяха водеща сила навремето. Проблема е че играта се промени много, началото поставиха американците с отбора олимп.шампион с треньор Ари Селинджър. Играта стана много по-бърза с голямо залагане в защита и с много импровизация. Как не се намериха хора в нашата федерация, които да внесат специалисти, защото дори Мартин Стоев(играч от моет поколение) е научен по стария неактуален начин на игра. Поляците късат със старите маниери с аржентински треньор и независимо, че днес паднаха те са силен отбор в прогрес и минах през много по-тежка група с победа и над Русия. Италианците в най-добрите си години имаха Хулио Веласко-аржентинец също. Сърбите имаха последни много силни години и да не споменавам Бразилия. А ние Руснаците и кубинците си играем по оня начин ръгане яко в нападение, горе-долу посрещане и никаква защита ама дори руснаците в лицето на Вербов, показаха че в съвременният Волейбол без този елемент не става. Много ми е мъчно, но си мисля че ако бяхме били Руснаците днес, нещата в генерален план нямаше да се оправят. Понякога трябва да стигнеш дъното и тогава да тръгнеш нагоре. Искрено се надявам това да се случи и понеже имаме таланти и традиции с ново ръководство и нови хора дори отвън може да направим чудеса. Пожелавам на всички това да се случи и да имаме много радости и титли! Извинете ме за правописни грешки ама бързам, че имам задачи. Успех на всички!

bober
Мнения: 144
Регистриран на: 15 авг 2008 01:35
Контакти:

Re: Традиции,таланти и реализация във волейбола

Мнениеот bober » 20 авг 2008 20:20

Аз лично си мисля, че волейбола ни беше на дъното преди години. Тъпърва започва изправянето на крака. И въпреки това нещата хич не са розови. Но докато има лични интереси( в който и да е спорт) така ще е.

Потребителски аватар
ozzy
Мнения: 575
Регистриран на: 18 авг 2008 00:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Традиции,таланти и реализация във волейбола

Мнениеот ozzy » 21 авг 2008 00:04

polar, напълно съм съгласен с мнението ти. Аз спрях с волейбола преди малко повече от десет години и много добре знам за какъв тренировъчен процес и тактика говориш. Нашите волейболисти имат очебийни пропуски в техническо отношение, естествено вината не е тяхна /не може десет години като юноша да те учат само да я блъскаш от зона 2 и след това в мъжкия отбор тренера да ти каже "научи се и да я пускаш в празното"/. Единици са волейболистите ни в момента които разполагат с по-сериозен арсенал от технически умения. Болшинството, включително и голяма част от националите, притежават твърде тесен диапазон от качества което ги прави лесно предвидими за противниковите отбори. Да вземем един Владо Николов, всички знаят че може само едно - да блъска топката, а да вземе за пример един Любо Ганев, който само с физиката си всяваше ужас в противниците - дари той имаше доста повече техника и умееше и да пуска и да забива по късия диагонал и т.н. А какво да кажем за центровете, да и Пушката и Ицо Цветанов и Краси Гайдарски са добри играчи, но отново "тесни специалисти" за разлика от играчи като Димо Тонев, Ники Желязков и Петьо Узунов. За разпределители въобще не ми се говори, защото никой не може да ме убеди, че сме имали по-слаб плеймейкър от Андрей Жеков. Единствено при крайните нападатели нещата стоят относително добре Матей и Пламен притежават невероятно разнообразие от технически умения, но след като Пламен си тръгне кой ще го замести. Тошко и Методи са силни в атака и до там, Коце Стойков не е алтернатива, очаква се и той да се откаже, Мартин Пенев е добре на посрещане и сервис а в другите компоннти? Най-лошото е че не виждам игра в защита и това отново е бреме от остарелите тактически разбирания още на детските треньори. Не знам, май изкарах всичко твърде негативно, но колкото повече хора и най-вече самите специалисти обърнат внимание на слабостите в техническо и тактическо отношение, толкова по-скоро може да очакваме постоянство в играта на националния отбор и добри резултати.

polar
Мнения: 20
Регистриран на: 16 авг 2008 16:31
Контакти:

Re: Традиции,таланти и реализация във волейбола

Мнениеот polar » 22 авг 2008 07:46

ozzy написа:polar, напълно съм съгласен с мнението ти. Аз спрях с волейбола преди малко повече от десет години и много добре знам за какъв тренировъчен процес и тактика говориш. Нашите волейболисти имат очебийни пропуски в техническо отношение, естествено вината не е тяхна /не може десет години като юноша да те учат само да я блъскаш от зона 2 и след това в мъжкия отбор тренера да ти каже "научи се и да я пускаш в празното"/. Единици са волейболистите ни в момента които разполагат с по-сериозен арсенал от технически умения. Болшинството, включително и голяма част от националите, притежават твърде тесен диапазон от качества което ги прави лесно предвидими за противниковите отбори. Да вземем един Владо Николов, всички знаят че може само едно - да блъска топката, а да вземе за пример един Любо Ганев, който само с физиката си всяваше ужас в противниците - дари той имаше доста повече техника и умееше и да пуска и да забива по късия диагонал и т.н. А какво да кажем за центровете, да и Пушката и Ицо Цветанов и Краси Гайдарски са добри играчи, но отново "тесни специалисти" за разлика от играчи като Димо Тонев, Ники Желязков и Петьо Узунов. За разпределители въобще не ми се говори, защото никой не може да ме убеди, че сме имали по-слаб плеймейкър от Андрей Жеков. Единствено при крайните нападатели нещата стоят относително добре Матей и Пламен притежават невероятно разнообразие от технически умения, но след като Пламен си тръгне кой ще го замести. Тошко и Методи са силни в атака и до там, Коце Стойков не е алтернатива, очаква се и той да се откаже, Мартин Пенев е добре на посрещане и сервис а в другите компоннти? Най-лошото е че не виждам игра в защита и това отново е бреме от остарелите тактически разбирания още на детските треньори. Не знам, май изкарах всичко твърде негативно, но колкото повече хора и най-вече самите специалисти обърнат внимание на слабостите в техническо и тактическо отношение, толкова по-скоро може да очакваме постоянство в играта на националния отбор и добри резултати.

Доста изчерпателно.Мисля, че си абсолютно прав за нещата, за които става дума. А къде си тренирал? Аз спрях преди 15г., а тренирах в Славия.

ati
Мнения: 1
Регистриран на: 22 авг 2008 19:43
Контакти:

Re: Традиции,таланти и реализация във волейбола

Мнениеот ati » 22 авг 2008 19:47

Съвет към капитана Пламен Константинов.Да не се отказва от националния отбор.Има още какво да даде.

polar
Мнения: 20
Регистриран на: 16 авг 2008 16:31
Контакти:

Re: Традиции,таланти и реализация във волейбола

Мнениеот polar » 23 авг 2008 16:57

ati написа:Съвет към капитана Пламен Константинов.Да не се отказва от националния отбор.Има още какво да даде.

Дано остане още известно време, поне докато се получи някакво качествено застъпване. Той е най-ценен, защото е класен и има какво много да се учи от него!

Потребителски аватар
ozzy
Мнения: 575
Регистриран на: 18 авг 2008 00:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Традиции,таланти и реализация във волейбола

Мнениеот ozzy » 25 авг 2008 21:42

polar, аз спрях преди 12 години, тренирах в Черно Море.


Върни се в “Пекин 2008”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост