ОЛИМПИАДА - РАЗКРИХА НИ, СПОРТА НИ Е В НОКАУТ

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, Madridist

emomatov
Мнения: 24
Регистриран на: 20 авг 2008 12:43
Контакти:

ОЛИМПИАДА - РАЗКРИХА НИ, СПОРТА НИ Е В НОКАУТ

Мнениеот emomatov » 20 авг 2008 12:48

Днес ми е много тъжно за нашите златни момчета и техния треньор от националния отбор по волейбол. На мача срещу Русия се показа за пореден път колко малка и нищожна държавица сме и как можем да получим звучен съдийски шамар пред погледа на целия свят на исканията ни да се намесим при големите за медали. Та не бе ли така и с нашите боксьори на ринга в Пекин, с Данчо Йовчев въпреки малката грешка която допусна? Аз поздравявам всички тях въпреки нещата които им се случиха през последните две седмици. Питам се никой ли няма да потърси отговорност от председателя на БФВ инж. Д. Лазаров за лъжите които изказа по Пламен Константинов, никои ли няма да изкаже обективното си мнение, че тези златни момчета нямат дом – собствена зала, ходят на подготовка тук и там , питам се така ли ще оставим нещата?
Жалкото е че тази летаргия и безтегловно състояние не е присъща само на Волейбола, а на всички спортове в България. Имам чувството че в нашата страна няма адекватна политика и позиция към спорта и спортистите в частност. Та какви успехи очакваме от Ивет Лалова и Ина Евтимова, Т. Наимова, те горките няма къде да се готвят – зимата са в зала обвита в студ със счупени прозорци, а лятото се готвят кои къде намери. Щангистите ли? Защо не само че нямат медал, а и не са на олимпиада заради поредната допинг афера? Тяхната федерация не спряха да си разпределят властта и да се карат, чист пример е гаменското поведение на Галабин Боевски на последното им общо събрание. Мислите ли че другите щанги федерации по света не вземат допинг а? Вземат, но имат по вече пари за качествен допинг които не може да се хване... Забелязахте ли хайката за слава която бе обгърнала прибирането от Пекин на нашето единствено до момента заслужило златен медал момиче – Руми Нейкова. Нямаше поза в което да не бъдат хванати политиците отишли да се снимат на VIP-а пред летище София с нея – питате се защо, за да я уважат, те са гледали състезанието, те я харесват като спортист и човек ... ? Мисля че отговора е кратък и ясени – за да блеснат на първа страница на вестниците и по телевизията. Разкрихме Ви за пореден път господа политици.

Аз се питам какво ни е наред в държавата, че искаме и спорта да не е наред. Та ние сме държава която живее на прага на бедността, нашите родители цял живот са работили сега да се подиграват с мизерните пенсии отпускани от правителството, а то самото се раздира от корупция. Надай боже да се разболееш, освен пари за лечение, сме поставени в абсурдната ситуация да отделяме и пари за подкупи на лекарите, а спрените еврофондове – колко наши земеделци останаха излъгани, Жал ми е за цялата ни бедна държавица, а как искаме да имаме добър спорт...? Погледнете футбола ни – всички отбори играят на картофени ниви неприсъщи даже и на четвърто-дивизионните отбори в Африка, защо държавата не реши проблемите с базите и собствеността? Е как да имаме успехи в евротурнирите и искаме Левски или ЦСКА да бият Барселона, Байрен или Ливърпул отново – ми няма да стане просто не!

За последно искам да кажа много се гордея с вас български спортисти и ако държавата ни мила, родна България е абдикирала, то Вие не ни предадохте, Вие се борихте здраво знам не заради тях алчните, корумпирани политици и бивши ченгета на ДС, а заради нас изстрадалия беден българин и извехтелия бяло, зелено, червен трикольор.

Потребителски аватар
urbano
Мнения: 579
Регистриран на: 24 мар 2008 21:22
Местоположение: Мараша, Плд
Контакти:

Re: ОЛИМПИАДА - РАЗКРИХА НИ, СПОРТА НИ Е В НОКАЛТ

Мнениеот urbano » 20 авг 2008 12:57

Държавата по-добре да се грижи за старите, болните, лудите, децата, сакатите, а не за спортистите!! За тях да се грижат разните там Черепи, Вълци, Баневци, Диневи и прочие богаташи!!!

Потребителски аватар
varnafen
Мнения: 669
Регистриран на: 24 мар 2008 17:01
Местоположение: Varna, Bulgaria
Контакти:

Re: ОЛИМПИАДА - РАЗКРИХА НИ, СПОРТА НИ Е В НОКАУТ

Мнениеот varnafen » 20 авг 2008 13:31

mom4etata imat dom i toi e vyv Varna.

Tova sa realnostite - vsi4ko ostanlo e bezsmisleno

spormen
Мнения: 1
Регистриран на: 20 авг 2008 14:52
Контакти:

Re: ОЛИМПИАДА - РАЗКРИХА НИ, СПОРТА НИ Е В НОКАУТ

Мнениеот spormen » 20 авг 2008 14:57

Това е едно от най-интересните и добри не знам мнения ли да кажа или анализи... това нито от журналисти съм го чул нито съм го прочел.

ЧОВЕЧЕ ЖИВЕЕМ В БЪЛГАРИЯ И МАИ ТРЯБВА ДА ИЗЛЕЗЕМ НА ПЪТЯ ДА ИЗМЕТЕМ ПАПЛАЧТА ОТ ПАРЛАМЕНТА И ТОГАВА НЕ САМО СПОРТА, КУЛТУРАТА, А И ЦЯЛАТА ДЪРЖАВА СЕ ОПРАВИ

filipov.f
Мнения: 1
Регистриран на: 20 авг 2008 15:03
Контакти:

Re: ОЛИМПИАДА - РАЗКРИХА НИ, СПОРТА НИ Е В НОКАУТ

Мнениеот filipov.f » 20 авг 2008 15:05

az taka si i znaesh, znaeh che shte ni razkriqt, no stana mnogo kusno.

Sram me e ne ot trova che sum bulgarin a che jiveq v kato bulgarin i misliq kato bulgarin, sram me e!

Потребителски аватар
baggio
Мнения: 15
Регистриран на: 11 авг 2008 15:22
Skype: ivo-real-estate-broker
Местоположение: Аксаково
Контакти:

ОЛИМПИАДА - РАЗКРИХА НИ, СПОРТА НИ Е В НОКАУТ

Мнениеот baggio » 20 авг 2008 16:14

При все, че лъха на отчайващ песимизъм във форума, трябва да се радваме и на малкото, което имаме. И това далеч не е успокоение. Народа е ням. Не вярва на политически обесници и псевдо спортни дейци. И затова неговите съвременни ментори вече не са народните трибуни в пленарната зала и блюдолизците в Брюксел. Днес ние тачим, не тези които ни доведоха стъклените бюрократи и безбройните комисарски пълчища на безбройните комисийки - от Европейската комисия до Агенцията за Управление на Европейските кенефи, а тези които водят борба, която е придобила вече героичен характер...както казахте уважаеми съфорумисти - борба със студените зали и картофените ниви. И така той - българският олимпиец, все повече заприличва на хъш...защо винаги нашите герои трябва да са голтаци и да са велики защото са изстрадали постиженията си. Днешната хъшовска Браила за Данчо Йовчев е Съединените Щати. Там се чувства повече българин, отколкото в България. Това е истинския хъш...Ботев няма търпение да се присъедини към братята патриоти в БГ и да щурмува Балкана...но Ботев извършва всички свои велики подвизи не в БГ, а в тази пуста хъшовска Обетована земя във Влашко. Данчо е почитан искрено там нейде в най-изкуствената държава в света - САЩ, а в една от най-старите и велики някога държави - е почитан само като слезе от стълбичката на самолета и то от хора от които уж всичко зависи, а то се оказва обратното. Какво е мотото тук - По-добре в изгнание, отколкото в ярема на спортните ни съоражения и държавния слугинаж. Защото си е слугуване...там където нищо не ти дават, а ти се раздаваш. Всички знаят за героичния подвиг на Румяна Нейкова...аз пък ще ви думам, че тя ме докосна с едно друго нещо, не със златния медал и разветия трибагреник, а единствено и само със себеотрицанието си...най-висшия човешки идеал, непостижим за прости души като нас дето могат да си галят егото по форуми и пред телевизори. Не, няма да изреждам на какви лишения се е подложила и колко титли и медали има от състезания, вие съотечественици ги знаете много добре. Няма да продължавам с вископарните...само ще река - колко пъти Румяна Нейкова излезе в ефир, колко пъти някой чу нейния глас, колко пъти тя излезе да негодува срещу безпринципното управление на спорта ни, за "ненормалните" условия които са осигурени на знайни и незнайни спортисти...
Всеки би изрекъл и моите думи макар и писани, мойе би и под друга форма, но това което исках да споделя е, че аз съм спокоен за българския народ и неговото бъдеще докато ги има Браилските хъшове. Отстъпник е не този който си търси хляба в в чужбина, а този кйто го краде от сиромаха в собствената си държава. И затова моите богове, идоли и ментори нямат по шест титли преди името си, а носят "простото" - Данчо, Румяна, Петър и пр. Защото те са примерът който даде Панагюрския окръг по времето на Априлското въстание...обикновенния човек си откъсна главата от раменете си за да извоюва всенародна победа. Такива са и моите Богове...Те са моят пример, аз ще следвам тях и ще се уча от тях...те не са и хора де...те са ангели...

barri
Мнения: 203
Регистриран на: 19 май 2008 12:30
Контакти:

Re: ОЛИМПИАДА - РАЗКРИХА НИ, СПОРТА НИ Е В НОКАУТ

Мнениеот barri » 20 авг 2008 16:20

Е съдията унгарец ли беше какъв беше сигурно си беше казал: " Абе дай да пусна на руснаците да не вземат и нас да нападнат".
Истината беше, че днешния край се видя още предия първия мач, когато се разбра че пламен няма да играе. С Пламен в групата можеше да сме първи и днеска да разбием Сърбия ( тук вече няма кой и за какво да ги подпира- и те като нас се борят за място под слънцето).
Тъжно ми е да чета мнения на Владо Николов, че бил доволен от последния си мач...това човек, който търси винаги победата като го каже и си личи че не е искрен.
Тъжно е, че това е според мен края на този отбор. Дано г-н Лазаров направи нещо хубажо и ако не си подаде оставката, то поне да намери добър специалист, който да работи 2-3-4 години и да извърши очевидно предстоящото подмладяване. Добре, че Теди Салпаров не е казал нещо за отказване :)

evro21
Мнения: 14
Регистриран на: 12 авг 2008 12:13
Контакти:

Re: ОЛИМПИАДА - РАЗКРИХА НИ, СПОРТА НИ Е В НОКАУТ

Мнениеот evro21 » 20 авг 2008 16:54

razkrivat ni postoqnno ot 10 dni tuk s malki izklu4eniq,potvurjdavasti tova.normalno za sporta i durjavata ni v momenta.ina4e voleq ne si razkriha potenciala po red pri4ini barabar s tazi,4e trenyora oburka cqlata podgotovka,v sledstvie na koqto bqha i tezi mnogobroini kontuzii i lipsa na kakvato i da bilo igrova praktika na 6-ta na poleto dnes kato otbor.no ne e samo tova razbira se.

luca
Мнения: 14
Регистриран на: 20 авг 2008 18:28
Контакти:

Re: ОЛИМПИАДА - РАЗКРИХА НИ, СПОРТА НИ Е В НОКАУТ

Мнениеот luca » 20 авг 2008 18:34

Шефката на ДАМС /с ранг на спортен министър/ трябва незабавно да си подаде оставката! :(
И да даде отчет за изразходваните милиони левове на българския данъкоплатец, за подготовка на "туристите" ни в Пекин'08.

P.S.: Само за щангистите са дадени милиони левове за подготовка, а те дори не бяха на Олимпиадата. Да не говорим за хората, които само разходиха куфарите си до Пекин без да запишат резултат в дисциплините си, или отпадайки в първите си срещи!

rkk
Мнения: 160
Регистриран на: 24 мар 2008 17:49
Контакти:

Re: ОЛИМПИАДА - РАЗКРИХА НИ, СПОРТА НИ Е В НОКАУТ

Мнениеот rkk » 21 авг 2008 11:51

http://www.headbang-bg.com/viewpage.php?page=Коментари

Тук може да прочетете моята гледна точка за това, което се случи с националите в Пекин. Ще се зарадвам на всеки, който го направи, защото за мен това е истината, само истината и цялата истина...


П.С. Ако не ви го отваря директно, дайте на Коментари, че спецът ни го няма в момента да оправи проблема


Върни се в “Пекин 2008”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта