Възможно ли е да продължат волейболистите след четвърт финал

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, Madridist

TheFan
Мнения: 8
Регистриран на: 17 авг 2008 22:35
Контакти:

Re: Възможно ли е да продължат волейболистите след четвърт финал

Мнениеот TheFan » 17 авг 2008 23:07

тези цифри са резултат именно от моментната му форма...горе на статистиката си пише: резултати към 16 Август (тоест от всички мачове досега на Олимпиадата) Цял свят работи и се доверява на статистиката. именно тя дава възможност за анализ и планиране на мерки...
polar написа:
TheFan написа:Относно играта на Салпаров посетете този линк:

http://www.fivb.org/vis_web/volley/MOG2008/pdf/P5.pdf

Накратко: Салпаров към момента е втори в класацията за най-добро либеро...Какво да кажеш против играча, когато цифрите говорят???


освен цифри има и моментна форма и състяние. В момента Теди тежи на отбора.

polar
Мнения: 20
Регистриран на: 16 авг 2008 16:31
Контакти:

Re: Възможно ли е да продължат волейболистите след четвърт финал

Мнениеот polar » 17 авг 2008 23:16

Нищо лично, към Салпаров! Няма проблем да сме на ти. Съгласен съм за дискусия, но не след утрешният мач а след четвъртфинала, защото ще играем там надявам се. Колкото до статистика може и сега да я коментираме, но за мачовете с САЩ и Италия! И не ми допада " И да паднем и да бием, пак ще се ..." Пак казвам това е олимпиада и да се правим, на щрауси е чиста проба запалянковщина. Колкото до др. проблеми бих споменал и отвратително хазартния сервис на Боян и понякога на Жеков, ама ако продължа може накой да ме изкара че съм нещо лично срещу тях, а не е така, но няма как да не се дразня когато целият отбор вкл.Боян се борят за точка и след това отива и изпълнява основен елемент като сервис по безотговорен начин.Ако поне вкарат в игра топката, колкото и леко да е изпълнен сервиса даваш взможност на противника да сбърка или ти остават шансове на блокада.
Последна промяна от polar на 17 авг 2008 23:22, променено общо 1 път.

velinsky
Мнения: 464
Регистриран на: 13 авг 2008 08:12
Контакти:

Re: Възможно ли е да продължат волейболистите след четвърт финал

Мнениеот velinsky » 17 авг 2008 23:21

polar написа:Нищо лично, към Салпаров! Няма проблем да сме на ти. Съгласен съм за дискусия, но след утрешният мач а след четвъртфинала, защото ще играем там надявам се. Колкото до статистика може и сега да я коментираме, но за мачовете с САЩ и Италия! И не ми допада " И да паднем и да бием, пак ще се ..." Пак казвам това е олимпиада и да се правим, на щрауси и чиста проба запалянковщина. Колкото до др. проблеми бих споменал и отвратително хазартния сервис на Боян и понякога на Жеков, ама ако продължа може накой да ме изкара че съм нещо лично срещу тях, а не е така, но няма как да не се дразня когато целият отбор вкл.Боян се борят за точка и след това отива и изпълнява основен елемент като сервис по безотговорен начин.Ако поне вкарат в игра топката, колкото и леко да е изпълнен сервиса даваш взможност на противника да сбърка или ти остават шансове на блокада.

За сервиса съм съгласен-може би това е основният елемент,който ни куца,щом и Матьо не прави нещо по въпроса....Колкото за Боян и Жеката не си напълно прав-по-добре ли е да пратят"японски" на посрещача в зона 6 ? :) Утре те чакам между геймовете :)

nes_marinov
Мнения: 29
Регистриран на: 17 авг 2008 22:38
Контакти:

Re: Възможно ли е да продължат волейболистите след четвърт финал

Мнениеот nes_marinov » 17 авг 2008 23:28

Спокойно-бием Венецуела с 3-0 или 3-1 и отиваме на четвъртфинал!Дотук добре,ами там-Бразилия ли ще бием или Полша-нито един от двата тима според мен-дано да се лъжа!Хора разберете големият проблем е нашата мила родна федерация и нейното управление.Не може г-н Лазров да не вярваме на собствените си състезатели и винаги около нашият отбор да има проблеми предизвикани от Вашето супер управление на БФ Волейбол!Ако сте достоен човек като свършат игрите отивайте да си почивате някаде -подайте си оставката и оставете желаещите млади да работят!УСПЕХ БЪЛГАРСКИ МОМЧЕТА!!!УСПЕХ ПЛАМЕНЕ!!!ДОВИЖДАНЕ Г-Н ЛАЗАРОВ!!!Послепис:Ние БЪЛГАРИТЕ за разлика от ВАС ЛАЗАРОВ ще чакаме нашите момчета на летището,независимо от тяхното представяне!!!

polar
Мнения: 20
Регистриран на: 16 авг 2008 16:31
Контакти:

Re: Възможно ли е да продължат волейболистите след четвърт финал

Мнениеот polar » 17 авг 2008 23:42

nes_marinov написа:Спокойно-бием Венецуела с 3-0 или 3-1 и отиваме на четвъртфинал!Дотук добре,ами там-Бразилия ли ще бием или Полша-нито един от двата тима според мен-дано да се лъжа!Хора разберете големият проблем е нашата мила родна федерация и нейното управление.Не може г-н Лазров да не вярваме на собствените си състезатели и винаги около нашият отбор да има проблеми предизвикани от Вашето супер управление на БФ Волейбол!Ако сте достоен човек като свършат игрите отивайте да си почивате някаде -подайте си оставката и оставете желаещите млади да работят!УСПЕХ БЪЛГАРСКИ МОМЧЕТА!!!УСПЕХ ПЛАМЕНЕ!!!ДОВИЖДАНЕ Г-Н ЛАЗАРОВ!!!Послепис:Ние БЪЛГАРИТЕ за разлика от ВАС ЛАЗАРОВ ще чакаме нашите момчета на летището,независимо от тяхното представяне!!!

Г-н "velinsky", ето това което пише колегата имам предвид, а ти се хващаш за това че се изказах против либерото ни, защото вс. е сбъркано и когато някой не играе както трябва се взимат мерки а това не се случва. А ние се правим че не забелязваме.
И когато говорим за статистика, нека не разглеждаме посрещането като цяло, защото в много случай Матей и Тошко покриват периметъра и на Т.Салпаров, така че неговите индивидуални грешки се минимизират. Просто не взима инициатива при посрещане момчето и в защита е доста зле. Но утре и най-вече сл.четвъртфинала, след тази дискусия се надявам, че повечето от нас ще обърнат внимание на тези неща. Благодаря

Потребителски аватар
ozzy
Мнения: 575
Регистриран на: 18 авг 2008 00:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Възможно ли е да продължат волейболистите след четвърт финал

Мнениеот ozzy » 18 авг 2008 00:50

Много ми е неприятно, че първото ми мнение във форума ще е по тази тема. Честно казано не тая надежди, че ще продължим по-напред от евентуалния четвърт финал. Не смятам че проблемите на отбора са в играчите, напротив, всеки от тях играе това което може. Лошото е че нямаме ръководство, не какво да е ръководство, а такова което да се грижи за интересите на българския спорт вместо за личните. Искам да задам няколко прости въпроса, къде е Ники Василев, къде е Дани Милушев, къде е Ники Николов, къде са кадърните млади играчи? Сам ще си отговоря, гледат олимпиадата по Канал 1 и псуват! А защо, защото не лижат гъза, с извинение, на Енженера, защото не са от Левски, защото някои хора не могат да вземат комисионни от тях? Колко играчи от шампиона на България и носителя на Националната купа са в отбора? Не ме разбирайте грешно, но какъв е смисъла да вземаш контузени играчи, които може и да се възстановят, но могат и да се контузят още по-лошо /както и стана/. Да Мартин беше страхотен играч, ама и Стоичков беше, ама и двамата се прегънаха в кръста и разтвориха бузки. Защо бе хора, като ви навеждат тръгнете си сами с гордо вдигнати глави. Защо трябва да се робува на имена и на чужди щения. Който и отборен спорт да вземем, най-големите треньори винаги са разчитали само и единствено на собствените си виждания за отбора и състава му и са гонили най-големите си "звезди" и най-добри играчи когато видят, че не се вписват в схемата. Ами в момента не виждам отбора ни да има нито стил, нито схема, нищо, разчитаме само на късмета и личните качества на играчите /а част от тях дори си признават че не са във форма/. Все пак, напред Българи Юнаци, забравете несгодите, надвийте болката и интригите и излезте на игрището за да защитите името си на Българи!!! УСПЕХ!

polar
Мнения: 20
Регистриран на: 16 авг 2008 16:31
Контакти:

Re: Възможно ли е да продължат волейболистите след четвърт финал

Мнениеот polar » 18 авг 2008 05:40

ozzy написа:Много ми е неприятно, че първото ми мнение във форума ще е по тази тема. Честно казано не тая надежди, че ще продължим по-напред от евентуалния четвърт финал. Не смятам че проблемите на отбора са в играчите, напротив, всеки от тях играе това което може. Лошото е че нямаме ръководство, не какво да е ръководство, а такова което да се грижи за интересите на българския спорт вместо за личните. Искам да задам няколко прости въпроса, къде е Ники Василев, къде е Дани Милушев, къде е Ники Николов, къде са кадърните млади играчи? Сам ще си отговоря, гледат олимпиадата по Канал 1 и псуват! А защо, защото не лижат гъза, с извинение, на Енженера, защото не са от Левски, защото някои хора не могат да вземат комисионни от тях? Колко играчи от шампиона на България и носителя на Националната купа са в отбора? Не ме разбирайте грешно, но какъв е смисъла да вземаш контузени играчи, които може и да се възстановят, но могат и да се контузят още по-лошо /както и стана/. Да Мартин беше страхотен играч, ама и Стоичков беше, ама и двамата се прегънаха в кръста и разтвориха бузки. Защо бе хора, като ви навеждат тръгнете си сами с гордо вдигнати глави. Защо трябва да се робува на имена и на чужди щения. Който и отборен спорт да вземем, най-големите треньори винаги са разчитали само и единствено на собствените си виждания за отбора и състава му и са гонили най-големите си "звезди" и най-добри играчи когато видят, че не се вписват в схемата. Ами в момента не виждам отбора ни да има нито стил, нито схема, нищо, разчитаме само на късмета и личните качества на играчите /а част от тях дори си признават че не са във форма/. Все пак, напред Българи Юнаци, забравете несгодите, надвийте болката и интригите и излезте на игрището за да защитите името си на Българи!!! УСПЕХ!

100% съм съгласен с това мнение! Успех на отбора!

polar
Мнения: 20
Регистриран на: 16 авг 2008 16:31
Контакти:

Re: Възможно ли е да продължат волейболистите след четвърт финал

Мнениеот polar » 18 авг 2008 06:15

А сега като гледам Полша-Русия, се питам дали, щяхме да минем груповата фаза, ако бяхме в този поток? По-скоро не.
Между другото, очквах да си комуникираме с г-н "velinsky" между геймовете на нашият мач, както сам той предложи, за коментар но не се случи. Колкото до статистиката от посрещането ни: TRAGEDY!
Дано направим връзка след четвърт финала(независимо с кой е), тогава надявам се дискусията ще е по-пълноценна.

velinsky
Мнения: 464
Регистриран на: 13 авг 2008 08:12
Контакти:

Re: Възможно ли е да продължат волейболистите след четвърт финал

Мнениеот velinsky » 18 авг 2008 08:44

Дискусия едва ли е нужна :) Момчетата засега затапват всички волейболни разбирачи/не изключвам и себе си :) /А що се отнася до Вас,за 45 години съм се нагледал на хора ,отявлени скептици и прекалено компетентни във всички области.Колкото до четвъртфинала-цитирам думите на Марто-"традицията повелява олимпийските шампиони да отпадат на следващия форум на четвъртфинал-пожелавам си Бразилия"!Коментарът е излишен.И отново напомням-намислете от сега венцехвалие за отбора,когато го видим на почетната стълбичка :) Няма да се излагаме я! :)

polar
Мнения: 20
Регистриран на: 16 авг 2008 16:31
Контакти:

Re: Възможно ли е да продължат волейболистите след четвърт финал

Мнениеот polar » 18 авг 2008 09:01

velinsky написа:Дискусия едва ли е нужна :) Момчетата засега затапват всички волейболни разбирачи/не изключвам и себе си :) /А що се отнася до Вас,за 45 години съм се нагледал на хора ,отявлени скептици и прекалено компетентни във всички области.Колкото до четвъртфинала-цитирам думите на Марто-"традицията повелява олимпийските шампиони да отпадат на следващия форум на четвъртфинал-пожелавам си Бразилия"!Коментарът е излишен.И отново напомням-намислете от сега венцехвалие за отбора,когато го видим на почетната стълбичка :) Няма да се излагаме я! :)


Виждам ентусиазъм.....Това ми прилича на "смешен плач". Откъде идва ентусиазма ти? Днес бихме някой фаворит ли? Колко до избора на Мартин и явно твоя, мисля че си избирате вярната комбинация за бързо връщане .
Играем демодирано в момента, без идея, импровизация и с огромен брой грешки в основни елементи, като посрещане и сервис. Но продължавай да се самозаблуждаваш и да вредиш на този прекрасен спорт с некомпетентното ти, нереалистично мнение на човек с промито през годините съзнание. Не е полезно повтарянето, че сме много велики, когато нещата не вървят.Защото с конструктивна критика има разтеж-тогава има промени идеи и т.н..
p.s. не прочетох да пишеш нещо за статистиката, нали така беше споменал


Върни се в “Пекин 2008”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта