Пламен Константинов

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, Madridist

Потребителски аватар
nubby
Мнения: 17
Регистриран на: 11 юли 2008 00:25
Контакти:

Истината за П. Константинов

Мнениеот nubby » 12 авг 2008 02:48

Гафът с Гибона забъркан в Корея
Капитанът на волейболистите се прибра в София

Мистерията с капитана на националния отбор по волейбол Пламен Константинов започна да се разплита. Вчера Гибона се прибра в София с полет през Франкфурт. По-рано той напусна олимпийското село в Пекин часове след мача с Китай, в който не взе участие поради "лекарска забрана". Още тогава в Пекин и в София плъзнаха всевъзможни слухове за действителната причина за отсъствието на българския капитан от залата. Версиите бяха: бой със съотборник, допинг скандал, реална контузия, отмъщение.
Трети ден се точат различни лъжи отвсякъде. Ето защо "7 дни спорт" ще разкаже истината.

Пламен Константинов се прибра в София твърдо решен да докаже, че не е взимал абсолютно нищо забранено

Националният отбор по волейбол беше на подготовка преди игрите в Правец. Прекрасно място, където се свърши добра работа. В този момент БОК кой знае защо взе решение всички олимпийци да бъдат проверени за допинг от нашата лаборатория. Решението се изпълнява прилежно. Взети са проби и на волейболистите, макар да се знае, че точно на тях никога не е имало за какво да им се вземат проби за допинг.
Пробите на всички волейболни национали са категорично отрицателни, без ни най-малка следа от какъвто и да е непозволен препарат. Датата е 21 юли. В пробата на Константинов има леко завишение на нивото на тестостерон, но то е в границите на нормата. Причината е ясна - повишена активност на организма, напълно в реда на нещата. Протоколите носят по 4 подписа на сериозни лекари. Докладвано е в ДАМС, че отборът е чист като минерална вода. И това е самата истина.
А се знае, че следите от повечето видове допинг остават в организма месеци.
ЛАГЕРЪТ В КОРЕЯ
След това националният отбор замина на лагер в Корея. Там лекарят на националния тим д-р Динко Захариев отново взема урина от Пламен Константинов. Пробата е изпратена в София за анализ. Тя има информационен характер и не е валидна, защото не е направена по изискванията на Световната антидопингова агенция (WADA).
ШОК И УЖАС
24 часа преди първия мач с Китай в Пекин президентът на БФВ Данчо Лазаров получава информация от София, че в пробата на Пламен Константинов от Корея има завишени показатели. Допинг! Лазаров известява треньора Мартин Стоев и самия волейболист малко преди тимът да се качи на автобуса за мача. Отборът е в шок, Мартин Стоев побеснява. Треньорът звъни за съвет на баща си Стоян във Варна. Гибона държи да играе и се заклева пред отбора, че никога не е вземал нищо.
Момчетата и Стоев го подкрепят, но Лазаров е категоричен - Константинов няма да играе.
ЩЕ ТЪРСЯТ ИСТИНАТА
Притиснат до стената, объркан и обезверен, Пламен прави отчаян ход - опитва да даде по собствено желание допинг проба в лабораторията на МОК в Пекин. От там обаче му отказват с аргумента, че правилата не позволяват проба по желание.
Подложени на огромен шок, невярващи на очите и ушите си, всички в отбора се объркват. И започват някакви наивни, съвсем детски действия, които създават невиждан хаос. Константинов решава да докаже, че е невинен, някъде в Европа - в Австрия, Швейцария или Гърция, където има лицензирани лаборатории. Планира, ако всичко е наред, да се върне обратно в Пекин. И да играе. Мартин Стоев му съобщава, че е готов да го пусне още срещу Италия!
ПЪТЯТ КЪМ СОФИЯ
В крайна сметка Пламен решава, че ще търси своята истина в София. Докато пътува от Пекин, Стефка Костадинова свиква кризисен щаб в олимпийската столица и решава да уведоми WADA, че капитанът на волейболистите е напуснал селото.
Междувременно президентът на БФВ Данчо Лазаров казва пред радио "Гонг", че отсъствието на Константинов е за доброто на отбора.
Ето така без никаква причина бе създадена най-голямата криза в историята на българския волейбол.

Източника е 7дни спорт. Мисля че по подробно описание на цялата ситуация не намерих никъде :!:
Изображение

_________________________________________________________
Щом пълзиш като червей, не се сърди, че са те настъпили.

6opa
Мнения: 5
Регистриран на: 10 авг 2008 15:56
Контакти:

Re: Пламен Константинов

Мнениеот 6opa » 12 авг 2008 12:45

Сега аз ще си позволя да направя един коментар и да изложа моята гледна то4ка за случващото се с нашия капитан!Това което ще кажа не бих могъл по никакъв начин да го подкрепя с доказателства,но хронологията на събитията и някои факти които знам ме карат да си мисля че причината за тези ужасни събития е много по-прозаична,жалка и гнусна!Колкото и да звучи абсурдно мисля че това е отмъщението на една нещастно влюбена и разглезена жена!!! Става въпрос за великата журналистка г-ца Ели Гигова!Явно че след кратката авантюра която е имала с Пламен,си е наумила че той от тук нататък и пренадлежи по право!Помните ли мачовете от световната лига във Варна и по-специално този в който Пламен не играеше след дадената му почивка?Тогава той изгледа мача от ложата седнал до президента Първанов,а компания му правеше очарователната украинка,която Пламен обяви за своя приятелка и която предизвика огромен интерес сред българските журналисти,които след срещата не спираха да питат:"Кога ще е сватбата им?"!!!Мисля че това е преляло чашата на накърненото достойнство на въпросната госпожица!Тук вече на преден план излиза г-н"Опицвет" да спасява накърнрното женско достойнство на единствената си дъщеря!Какъв по-удобен човек за оръжие на фамилията от подкупната малка душица инж.Данчо Лазаров???Да,ако мислите са ми верни ,това е най долното предателство в най-новата ни история!Един ръководен кадър да тръгне срещу интересите на собствената си федерация,националните интереси и милионите фенове на отбора и лично на Пламен!!!Факта че Лазаров издава забрана Пламен да играе в последния момент,несъгласието на състезателя,отбора и на самия треньор,го принуждават да застави доктора на отбора да издаде писмена забрана за участие в мача!Удара е жесток,навременен,добре премислен, като дава минимална възможност на състезателя да се реабелитира!Просто е изчислено че няма да му стигне времето за това!При все че Пламен е получил входящ номер от официалната олимпийска лаборатория,по-късно му е забранено да даде проба с обяснението за по-високопоставено обаждане!Това го принуйдава да търси варианти за други места,да пътува и да не е сигурен че ще се вмести в определените срокове!Такава гадост не могат да забъркат:ЦРУ,КГБ,МУСАТ и МИ-5 в пълна комбина!!!Но историята ни е показвала че един българин може!Особенно ако се е самозабравил и се изживявя като недосегаем!
P.S
Тези обвинения са тежки и неподплатени с доказателства и ако накърнявам безпричинно гореспоменатите лица се моля Господ да ми прости този грях,но мисля че е крайно време в тази страна нещата да се наричат с истенските им имена!А те за това са обществени фигури за да бъдат коментирани и не-рядко повод за спекулации и откровенни клюки!

Yoni
Мнения: 22
Регистриран на: 10 авг 2008 15:28
Контакти:

Re: Пламен Константинов

Мнениеот Yoni » 12 авг 2008 13:07

Цялата история е толкова гаднам, че направо ми е беден речника. Знам само, че Пламен не би направил нещо забранено. Вярвам му 300%. Надявам се да го докаже!

irena
Мнения: 3
Регистриран на: 12 авг 2008 13:30
Контакти:

Re: Пламен Константинов

Мнениеот irena » 12 авг 2008 13:48

Абсурдное капитана на най-успешния ни колективен спорт да бъде изоставен от държавата- в лицето на федерация, бок, дамс да защитава честта, достойнството и невинността си абсолютно сам.Нима отговорните мъже и жени не разбират, че той в момента не просто защитава личното си право да участва на олимпиада, а се опитва да защити честта на един спорт, нещо повече-честта на България.
Мисля, че в тази държава има един мъж, който може и е длъжен точно тук и сега да подаде ръка на Пламен Константинов и това е президента Георги Първанов, който нееднократно на различни форуми демонстрира пристрастие към волейболната игра.
Сега е момента да покаже и докаже , че не е просто един обикновен волейболен фен като всички нас , а фен с огромна влияние и реална власт да помогне в създалата се патова ситуация.
Призовавам президента да използва целия си личен и обществен авторитет, който има като държавен глава и да помогне на Пламен в осигуряването на експресна допингова проба в лицензирана лаборатория .Планираното за 16 август посещение в Пекин на президента би могло при добро желание да бъде изтеглено малко по-рано за да може Пламен Константинов да бъде превозен с делегацията на държавния глава директно в китайската столица .
Само по този начин би заслужил мястото си на първия ред в общата снимка с победителите.

Kasperle
Мнения: 273
Регистриран на: 17 юни 2008 12:32
Контакти:

Re: Пламен Константинов

Мнениеот Kasperle » 12 авг 2008 13:59

@irena

моля? :roll:
Изображение

vrvolleyball
Мнения: 223
Регистриран на: 01 авг 2008 14:16
Контакти:

Re: Пламен Константинов

Мнениеот vrvolleyball » 12 авг 2008 14:15

Весела Лечева в спортните новини на БТВ : " Не става въпрос за допинг , Пламен е чист ! "

Г-н инж. Лазаров ДА ТИ Е** м***ТА ПРОДАЖНО К***ПЕЛЕ МРЪСНО !!! КОЛКО ПАРИ ВЗЕ БЕ НЕЩАСТНИК ??? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

mmaryan
Мнения: 102
Регистриран на: 10 авг 2008 17:20
Контакти:

Re: Пламен Константинов

Мнениеот mmaryan » 12 авг 2008 14:31

а кой взе инетрвюто от весела лечева от гонг ли някои или го преписахте за по лесно

tmada
Мнения: 3
Регистриран на: 12 авг 2008 07:23
Контакти:

Re: Пламен Константинов

Мнениеот tmada » 12 авг 2008 14:57

Току-що Василена Матакева, обяви по БНТ, че Пламен се връща в Пекин и... (толкова се радваше, че не успях да разбера :D ), май ще играе в 17 часа.

mmaryan
Мнения: 102
Регистриран на: 10 авг 2008 17:20
Контакти:

Re: Пламен Константинов

Мнениеот mmaryan » 12 авг 2008 15:00

защото винаги където има Левски има и поп Кръстю

batelevski
Мнения: 203
Регистриран на: 10 авг 2008 16:51
Контакти:

Re: Пламен Константинов

Мнениеот batelevski » 12 авг 2008 15:07

Наистина ли ще играе :shock: :shock: ...ДАНООО СУПЕР


Върни се в “Пекин 2008”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта