На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
stannn
Мнения: 2808
Регистриран на: 22 окт 2008 09:51
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот stannn » 19 ное 2011 15:45

комуна написа:А тази емблема с двата лъва играещи волейбол на кой е ? :) :) :) http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0% ... _old-2.png


На автобуса на ЦСКА тази емблема има ли я? Колко емблеми има на автобуса на ЦСКА??? Май е само една, а не като на някой "репресирани" отбори които не се знаят кои са. Батков тази сутрин си се издаде без да иска. Защо като нямате нищо общо с МВР Чорни му е казал да дава акциите на министъра на МВР? Интересна работа. Защо да не ги даде на министъра на земеделието или на някой овчар, а точно на МВР. Винаги сте си били милиционерски отбор и такъв ще си останете. Само чакаме да видим кой милиционер ще ви назначи Борисов.
[center]ИзображениеИзображение[/center]

Потребителски аватар
Labros
Мнения: 403
Регистриран на: 30 юни 2010 12:37
Местоположение: Кичук Париж
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот Labros » 19 ное 2011 15:50

...щом не виждаш нищо съществено тук какво правиш тук, показваш колко ти е малко багажа ли, един човек като е прост по-добре да си мълчи, и има шанс да не го разберат че е прост, но като вземе да се обажда неизбежно е, ще го разберат колко е прост.


Казах ти- с тия каламбури и дълги изречения стил "17 в. любовни сонети"- в градинката на пазара.
Отивай си пиши историйките, които никой не чете. То и за това си се регистрирал тука- белким някой прояви интерес да си купи книжките ти, тип тоалет-папир от 50 стотинки. Никой не ти вярва, ама упорито си твърдиш и си убеден, че си прав.

Преди ДСО-тата през 1949 г., през 1919 г. всички футболни клубове са принудени да представят документи за създаването си, за да се регистрират официално.
Последна промяна от Labros на 19 ное 2011 19:09, променено общо 1 път.
...по лицето ми усмивката е трайна, щото на сърцето ми не пише MADE IN CHINA !!!

1912

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот v.r.s. » 19 ное 2011 16:06

С този коментар си отговори защо се приема 1919 година за основаването на Миньор.
Той е наследник на Кракра 1919, който е обединен през 1945 година със "Светкавица" (1932 г.), "Бенковски" (1936 г.) и ЖСК (1941 г.). След това обединение се създава нов клуб под името Рудничар. Разбира се няма как да се създаде това обединение, ако преди това старите клубове не бъдат разформировани.[/quote]
Ти не прочете ли какво съм написал в началото , а ми пишеш тези измислени глупости. През 1945г. в Перник съществуват 2 отбора Бенковски и ЖСК. На 19.08.1946г. Рудничар (Бенковски след 1945г.) се обединява с Локомотив ( основан 1942г. като ЖСК) под името "Републиканец".
Източник вестник Спорт излиза от 1923г. до 1944г. от 1945г. е преименуван на вестник Народен спорт.[/quote]

Значи имам една книга която е историята на Миньор-Перник, там са описани фактите за футбола в града и обединенията на отборите. Това което ти извадих е от Укипедия, но също така се покрива с написаното в книгата, тя е написана по документи и изследователи на футбола ни. Както ти казах за мен не е важно коя година трябва да се води, че е създаден отбора ни и никога пред феновете не е стоял този въпрос.
Ако не се лъжа беше написал, че след обединението на клубовете основната част от играчите са от Бенковски, а не на Кракра и заради това, трябва да се води, че той е основноположника на Миньор. По тази логика днешният Берое би трябвало да приеме годината на създаването си на Олимпик Тетевен-Галата, тъй като при обединението им играчите бяха основно от този отбор.
Виждам, че наистина черпиш от извора, а той е статия от вестник Народен спорт.

fcmpbg
Мнения: 36
Регистриран на: 16 авг 2011 12:37
Skype: nikolayss
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот fcmpbg » 19 ное 2011 16:26

През 1919г е основан първият футболен отбор ,тогава населението на Перник е съставено от миньорски семейства и естествения наследник на този отбор е Миньор.През 1929г Перник става град,тогава населението е 27 000.

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 19 ное 2011 18:29

Avanti_Ragazzi написа:Първо АС-23 изобщо не е бил най-големия отбор преди войната!!!

Славия София е имала 6 титли на България,9 титли на София и 1 купа на София(УС).Както и загубени 2 финала за титлата.
Левски е имал 3 титли на България,1 Царска купа и 9 титли на София,както и 4 купи на София(УС).Левски има 3 фина изгубени за титлата и едно 2 място от държавното първенство през 1940!!!

АС-23 е имал 1 титла,1 царска купа,2 титли на София и 1 купа на София(УС).Имала е още една титла на София от 1938,но тя е била със силата и ранф на титла от втора дивизия,защото по-това време в Левски,Славия,Шипка и ФК-13 са се състезавали в Държавно първенство от 10 отбора от цяла България!!!

Освен това титлата я е печелил и ЖСК и Спортклуб, а Шипка и ФК-13 са печелили и Царската купа.А само Левски,Славия и ФК-13 имат участия във всички надпревари на ниво първа дивизия!!!

Та ето колко АС-23 е бил най-силният отбор в София :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Това от ГА ли го научи а?

А за 49 година,имената на дружествата се сменят по-съветски образец,но цветовете на отборите променят ли се а?Левски,Славия и Ботев връщат ли си имената а?Стига си писал глупости!!!Що не провериш от сезон 1949 и сезон 1950 колко са различни играчите на Левски а?И кой Септември се е обединил с Левски,ти луд ли си, бе.Колко от футболистите на Септември при ДНВ се връщат в Септември бе историко,колко?Всички остават в Септември при ДНВ!!!Когато пишеш глупости е хубава да може и сам да си им вярваш на тях!!!Динамо както и Витоша,не променят играчите на отбора,не променят цветовете и екипите,не променят стадиона.Нищо не променят освен името за период от време.Но с времето новото име вместо да се приеме се отхвърля.Феновете на Левски никога не са скандирали Динамо,Витоша или Левски-Спартак а винаги и само винаги Левски и само Левски!!!А историко феновете на ЦСКА някога да са скандирали някое от изброените имена .....АС-23,Чавдар,Септември,Шипка,Спортклуб,Ботев,Червено Знаме или друго подобно!!!

И ако от 1949 година всички отбори са нови как ЦСКА е от 1913та бе гении :)

Между другото ходи и кажи на Левски,Славия,Локо Пд,Локо Сф,Ботев,Берое,Черноморец и другите по-стари отбори, че са основани именно 1949 година.Ще вземе някой да ти се върже на глупостите нали?

Ти освен да говориш простотии нищо не казваш и аз пак те питам и ти пак не отговаряш, защо ЦСКА е наследник на АС-23 а не на Шипка,Спортклуб или Ботев, след като в отбора е имало повече играчи на Септември от колкото на Чавдар.Ако ми отговориш някога евентуално ще съм много доволен историко!!! :) :) :)

Първо най-големия клуб преди 1944г. е бил АС 23, умнико, тогава критерий за голям клуб е било регистрираните клубни членове в БНСФ, а не успехите. През 1949г. имената на дружествата не се сменят, а се сменят всички отбори явно не си чувал за реорганизацията от районен на отраслов и ведомствен принцип, и как реши че тези отбори не са били със сменени екипи ,цветовете им през 1949-57г. са Ботев(червено и бяло) , Славия (червено и бяло) и Левски(червено и жълто). От Левски от 21 играча 14 попадат в ДСО Динамо, останалите 7 се пръскат в останалите софийски отбори всеки според местоработата си. Всички отбори са разрушени през 1949г. с изключение на военните отбори, това пак не го знаеш, и е логично няма смисъл да ти обяснявам, ако се напънеш може би ще сетиш . В България всички отбори са наследници на стари отбори. Ако не знаеш Септември е възстановен през 1949г., както последните години бяха възстановени Ботев, Пирин, Нефтохимик , Дунав и други. И този Септември който на 20.09.1949г. става съучредител на ДСО Динамо е същия с който се е обединил ЦСКА, и по играчите не се гледа дали е същия клуб, колко от изброените отбори възстановени в последните години запазват същите си играчи (Ботев, Пирин, Нефтохимик, Дунав), АС 23 като един от най-големите клубове е нормално да асимилира по малките клубове, сигурно не знаеш че по времето на комунизма Левски- Спартак се водеше основан 1911г.(годината на основаване на Спартак), справка 75 години Левски -Спартак празнувано 1986г. Дано да си останал доволен, и да спреш да задаваш глупави и бесзмислени въпроси, ако нещо не ти е ясно ще ти го разясня, няма смисъл под вола да търсиш теле, принципите трябва да са равни за всички, не за Левски да може да е наследник на предшественика си , а за другите да не може, още един път ти казвам колкото Левски е наследник на Левски от 1914г. и Славия на Славия от 1913г. толкова и ЦСКА е наследник на Клуб футбол от 1913г., знам че не искаш и не ти отърва да ме разбереш и само дето си губя ценното време с теб, но съм длъжен да опитам , па видиш ли може нещо да ти влезе под шапката, ако се запъваш още, ще кача статията за основаването за ДСО Динамо, и вече ще млъкнеш, основава се чисто нов отбор, никъде не пише че Левски се преименува на Динамо, учредителна конференция, учредяват самото заглавие подсказва, през 1957г, пак е учредителна конференция, учредяват ДФС Левски.
Поздрави
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 19 ное 2011 18:43

v.r.s. написа:С този коментар си отговори защо се приема 1919 година за основаването на Миньор.
Той е наследник на Кракра 1919, който е обединен през 1945 година със "Светкавица" (1932 г.), "Бенковски" (1936 г.) и ЖСК (1941 г.). След това обединение се създава нов клуб под името Рудничар. Разбира се няма как да се създаде това обединение, ако преди това старите клубове не бъдат разформировани.

Ти не прочете ли какво съм написал в началото , а ми пишеш тези измислени глупости. През 1945г. в Перник съществуват 2 отбора Бенковски и ЖСК. На 19.08.1946г. Рудничар (Бенковски след 1945г.) се обединява с Локомотив ( основан 1942г. като ЖСК) под името "Републиканец".
Източник вестник Спорт излиза от 1923г. до 1944г. от 1945г. е преименуван на вестник Народен спорт.[/quote]

Значи имам една книга която е историята на Миньор-Перник, там са описани фактите за футбола в града и обединенията на отборите. Това което ти извадих е от Укипедия, но също така се покрива с написаното в книгата, тя е написана по документи и изследователи на футбола ни. Както ти казах за мен не е важно коя година трябва да се води, че е създаден отбора ни и никога пред феновете не е стоял този въпрос.
Ако не се лъжа беше написал, че след обединението на клубовете основната част от играчите са от Бенковски, а не на Кракра и заради това, трябва да се води, че той е основноположника на Миньор. По тази логика днешният Берое би трябвало да приеме годината на създаването си на Олимпик Тетевен-Галата, тъй като при обединението им играчите бяха основно от този отбор.
Виждам, че наистина черпиш от извора, а той е статия от вестник Народен спорт.[/quote]
Още един път повтарям че през 1945г. в Перник съществуват 2 отбора Бенковски и ЖСК, няма никакво обединение между отборите които си изброил през 1945г., и не е статия от вестник Народен спорт, а всичките броеве на Спорт и Народен спорт от 1923 до 1990г. са минали през ръцете ми и важните статии са снимани. В книгите почти винаги има пропаганда особено по времето на комунизма. Ако не вярваш пиши ми на лично съобщение и ще ти пратя статите за пернишкия футбол от 1944г. до 1946г. да видиш с очите си какво в действителност е станало , а не какво е писал в книгата си някой комунист.
Поздрави
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
FCH
Мнения: 3273
Регистриран на: 15 авг 2008 10:56

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот FCH » 19 ное 2011 23:28

В момента в Перник съществуват следните клубове:
ФК Рудничар кв.Бела вода
ФК Миньор 1919 Перник
Изображение
ФК Енергетик Перник
ФК „Енергетик“ е основан е през 1967 г. През 1997/98 г. достига до шестнайсетинафинал за купата на страната, като на 1/32-финала отстранява Шумен, но после среща другия пернишки отбор Миньор и отпада с 0:3. През същия сезон участва в Югозападната „В“ група, където завършва на 12 място. На следващата година обаче отпада и оттогава играе в „А“ ОФГ-Перник.
Успехи на ФК Енергетик:
Петкратен работнически шампион на България през 1985, 1997, 1999, 2000, 2005 г.
Шестнайсетинафиналист за купата на страната през 1997/98 г.
ФК Солей 97 кв.Калкас
Изображение

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 20 ное 2011 05:57

Labros написа:
...щом не виждаш нищо съществено тук какво правиш тук, показваш колко ти е малко багажа ли, един човек като е прост по-добре да си мълчи, и има шанс да не го разберат че е прост, но като вземе да се обажда неизбежно е, ще го разберат колко е прост.


Казах ти- с тия каламбури и дълги изречения стил "17 в. любовни сонети"- в градинката на пазара.
Отивай си пиши историйките, които никой не чете. То и за това си се регистрирал тука- белким някой прояви интерес да си купи книжките ти, тип тоалет-папир от 50 стотинки. Никой не ти вярва, ама упорито си твърдиш и си убеден, че си прав.

Преди ДСО-тата през 1949 г., през 1919 г. всички футболни клубове са принудени да представят документи за създаването си, за да се регистрират официално.

Господинчо през 1934г. са задължителните регистрации, пак не си дочул правилно, през 1919г. има твърде малко клубове, а и няма спортни федерации, къде са се регистрирали при тебе ли, дай яснота малко за Ботев, че почти няма доказателства за основаването през 1912г., там със сигурност ще знаеш повече от мене, там където няма доказателства не се занимавам, да не се излагам като тебе.
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
msm
Мнения: 2243
Регистриран на: 04 юни 2008 13:58
Местоположение: БЯЛА СЛАТИНА
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот msm » 20 ное 2011 09:03

Avanti_Ragazzi написа: и аз пак те питам и ти пак не отговаряш, защо ЦСКА е наследник на АС-23 а не на Шипка,Спортклуб или Ботев, след като в отбора е имало повече играчи на Септември от колкото на Чавдар.Ако ми отговориш някога евентуално ще съм много доволен историко!!! :) :) :)

Без да претендирам, че съм запознат за всичко което се е случвало преди и след втората световна война, както и по време на настъпването на комунизма, ще ти дам две причини по които може да се твърди, че ЦСКА е наследник на АС-23, а не на другите отбори.
1. Обединяването на Атлетик , Слава и Офицерски спортен клуб в Офицерски спортен клуб "Атлетик Слава 23" минава под патронажа на Министерството на Войната, което веднага му осигурява екипировка. От тогава до 1991г. клубът под каквото и име и цветове да е , винаги е бил под шапката на това министерство. Чак през март 1991 г. МО се отказва от сътрудничеството си с ЦСКА.
2.При създаването на Атлетик е отпуснато място за игрище, на мястото което в последствие е и стадион АС 23, а сега Стадион "Българска армия". То е на едно и също място в Борисовата градина.От 1923 до 1944 г. стадионът се казва „АС-23“, от 1944 до 1949 г. – „Чавдар“, в периода 1949-1990 г. носи името „Народна армия“, а от 1990 до сега – „Българска армия“.

Човек може да си промени името , както и дрехите и обратно може да се оприличава на друг , като приеме неговото име и се облича като него, но родът и родното място не може да си промени!
Последна промяна от msm на 22 ное 2011 07:37, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: На кой спортен клуб преди 1944г. е наследник, ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 21 ное 2011 23:16

Avanti_Ragazzi написа:Първо АС-23 изобщо не е бил най-големия отбор преди войната!!!

Славия София е имала 6 титли на България,9 титли на София и 1 купа на София(УС).Както и загубени 2 финала за титлата.
Левски е имал 3 титли на България,1 Царска купа и 9 титли на София,както и 4 купи на София(УС).Левски има 3 фина изгубени за титлата и едно 2 място от държавното първенство през 1940!!!

АС-23 е имал 1 титла,1 царска купа,2 титли на София и 1 купа на София(УС).Имала е още една титла на София от 1938,но тя е била със силата и ранф на титла от втора дивизия,защото по-това време в Левски,Славия,Шипка и ФК-13 са се състезавали в Държавно първенство от 10 отбора от цяла България!!!

Освен това титлата я е печелил и ЖСК и Спортклуб, а Шипка и ФК-13 са печелили и Царската купа.А само Левски,Славия и ФК-13 имат участия във всички надпревари на ниво първа дивизия!!!

Та ето колко АС-23 е бил най-силният отбор в София :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Това от ГА ли го научи а?

А за 49 година,имената на дружествата се сменят по-съветски образец,но цветовете на отборите променят ли се а?Левски,Славия и Ботев връщат ли си имената а?Стига си писал глупости!!!Що не провериш от сезон 1949 и сезон 1950 колко са различни играчите на Левски а?И кой Септември се е обединил с Левски,ти луд ли си, бе.Колко от футболистите на Септември при ДНВ се връщат в Септември бе историко,колко?Всички остават в Септември при ДНВ!!!Когато пишеш глупости е хубава да може и сам да си им вярваш на тях!!!Динамо както и Витоша,не променят играчите на отбора,не променят цветовете и екипите,не променят стадиона.Нищо не променят освен името за период от време.Но с времето новото име вместо да се приеме се отхвърля.Феновете на Левски никога не са скандирали Динамо,Витоша или Левски-Спартак а винаги и само винаги Левски и само Левски!!!А историко феновете на ЦСКА някога да са скандирали някое от изброените имена .....АС-23,Чавдар,Септември,Шипка,Спортклуб,Ботев,Червено Знаме или друго подобно!!!

И ако от 1949 година всички отбори са нови как ЦСКА е от 1913та бе гении :)

Между другото ходи и кажи на Левски,Славия,Локо Пд,Локо Сф,Ботев,Берое,Черноморец и другите по-стари отбори, че са основани именно 1949 година.Ще вземе някой да ти се върже на глупостите нали?

Ти освен да говориш простотии нищо не казваш и аз пак те питам и ти пак не отговаряш, защо ЦСКА е наследник на АС-23 а не на Шипка,Спортклуб или Ботев, след като в отбора е имало повече играчи на Септември от колкото на Чавдар.Ако ми отговориш някога евентуално ще съм много доволен историко!!! :) :) :)


Статията е от вестник Народен спорт от 20.04.1957г. мисля че няма нужда от коментар, който я прочете внимателно ще му стане ясно под шапката
Изображение
Но аз ще коментирам за всеки случай, на 19 април 1957г. на територията на 5-ти софийски район е учредено ново физкултурно дружество Левски, по случай реорганизацията клубовете минават от производствен на териториален принцип.
Ако все пак се намерят разбирачи ще публикувам и статията за учредяването на ДСО Динамо на 21.09.1949г. Все нови клубове братче.
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"


Върни се в “Миньор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта