Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

fcmpbg
Мнения: 36
Регистриран на: 16 авг 2011 12:37
Skype: nikolayss
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот fcmpbg » 01 дек 2011 21:11

Историко след като имате такова ,,камилско" влизане в А група ако обичаш не си ври носа там където не ти е работа.

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 02 дек 2011 05:23

fcmpbg написа:Историко след като имате такова ,,камилско" влизане в А група ако обичаш не си ври носа там където не ти е работа.


В България винаги е имало лицемери, предоставяш му на готово систематизирани данни за любимия му клуб, които до края на живота си няма да разбере, но него не го интересува, защото личните му комплекси са по важни от Миньор.
Камилско влизане е вашата кражба на Бенковски през 1945г. и краденето на историята на Кракра, не съществува обединение на на Бенковски и Кракра, вие сте наследници на Бенковски 1936г., това го пише даже в годишниците на БФС през комунизма. Мисля повече да не си губя ценното време с комплексирани безделници.
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот v.r.s. » 02 дек 2011 13:02

Futbolen_istorik написа:
fcmpbg написа:Историко след като имате такова ,,камилско" влизане в А група ако обичаш не си ври носа там където не ти е работа.


В България винаги е имало лицемери, предоставяш му на готово систематизирани данни за любимия му клуб, които до края на живота си няма да разбере, но него не го интересува, защото личните му комплекси са по важни от Миньор.
Камилско влизане е вашата кражба на Бенковски през 1945г. и краденето на историята на Кракра, не съществува обединение на на Бенковски и Кракра, вие сте наследници на Бенковски 1936г., това го пише даже в годишниците на БФС през комунизма. Мисля повече да не си губя ценното време с комплексирани безделници.


Бях решил да не пиша по темата, но отново ме провокира да го направя.
Значи Кракра съществува от 1919 година и през цялото си съществуване до 1944 година е в състава на рудничните спортни дружества, които са към мината. Бенковски съществува само няколко години, като спортен клуб и е възстановен след идването на новата, тъй наречена Народна власт, която разформирова Кракра и възстановява Бенковски, който се обединява с рудничните спортни дружества, които включват и други спортни дисциплини освен футбол. Та как така един отбор влял се в тези дружества, а не те в него, ще се води като основноположник на нещо създадено преди него? Тук става въпрос за структура създавана и организирана с години, в която се влива един футболен отбор, на мястото на разформирования от власта, като фашистки и боржуазен Кракра.

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 02 дек 2011 13:59

v.r.s. написа:
Futbolen_istorik написа:
fcmpbg написа:Историко след като имате такова ,,камилско" влизане в А група ако обичаш не си ври носа там където не ти е работа.


В България винаги е имало лицемери, предоставяш му на готово систематизирани данни за любимия му клуб, които до края на живота си няма да разбере, но него не го интересува, защото личните му комплекси са по важни от Миньор.
Камилско влизане е вашата кражба на Бенковски през 1945г. и краденето на историята на Кракра, не съществува обединение на на Бенковски и Кракра, вие сте наследници на Бенковски 1936г., това го пише даже в годишниците на БФС през комунизма. Мисля повече да не си губя ценното време с комплексирани безделници.


Бях решил да не пиша по темата, но отново ме провокира да го направя.
Значи Кракра съществува от 1919 година и през цялото си съществуване до 1944 година е в състава на рудничните спортни дружества, които са към мината. Бенковски съществува само няколко години, като спортен клуб и е възстановен след идването на новата, тъй наречена Народна власт, която разформирова Кракра и възстановява Бенковски, който се обединява с рудничните спортни дружества, които включват и други спортни дисциплини освен футбол. Та как така един отбор влял се в тези дружества, а не те в него, ще се води като основноположник на нещо създадено преди него? Тук става въпрос за структура създавана и организирана с години, в която се влива един футболен отбор, на мястото на разформирования от власта, като фашистки и боржуазен Кракра.


Мисля че с теб изшлайфахме и подредихме нещата максимално добре:
Систематизираната история на ПФК Миньор:
Основан 1919г. под името Кракра.
Имена през годините:
Кракра 1919-44г.
Възстановен през 1945г. като "Спортни секции към руднишките служби"
На 31.05.1945г. "Спортни секции към руднишките служби" се обединяват с "Бенковски" (основан 1936г.) и Юнак-Миньор (гимнастическо дружество) под името Рудничар.
На 19.08.1946г. Рудничар се обединява с Локомотив (основан 10.05.1942г.) под името Републиканец (Перник).
На 28 февруари 1947г. Републиканец се обединява с Голо Бърдо (туристическо дружество) и Миньор (колоездачно дружество) под името Рудничар.
Есента на 1949г. е преименуван на Торпедо, а през 1952г. е преименуван на Миньор.
През 1969г. се обединява с Металург под името Кракра Пернишки. През 1971г. е преименуван на Перник. И от 1973г. неизменно под името Миньор.
Не можеш да отречеш че без моя помощ нещата нямаше да имат такъв вид.
Аз ви разкрих "Спортни секции към руднишките служби" през 1945г., за които не бяхте чували и нямахте логика защо Миньор е наследник на Кракра.
Спора ми беше с онзи безделник, който само в главата му е Олимпик Галата, Олимпик като влезе в А група седалището му беше в град Тетевен, а за да се обедини с Берое премести седалището си в Стара Загора.
Мисля за безмислено да се спори повече за глупости
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот v.r.s. » 02 дек 2011 14:41

[/quote]В България винаги е имало лицемери, предоставяш му на готово систематизирани данни за любимия му клуб, които до края на живота си няма да разбере, но него не го интересува, защото личните му комплекси са по важни от Миньор.
Камилско влизане е вашата кражба на Бенковски през 1945г. и краденето на историята на Кракра, не съществува обединение на на Бенковски и Кракра, вие сте наследници на Бенковски 1936г., това го пише даже в годишниците на БФС през комунизма. Мисля повече да не си губя ценното време с комплексирани безделници.[/quote]

Бях решил да не пиша по темата, но отново ме провокира да го направя.
Значи Кракра съществува от 1919 година и през цялото си съществуване до 1944 година е в състава на рудничните спортни дружества, които са към мината. Бенковски съществува само няколко години, като спортен клуб и е възстановен след идването на новата, тъй наречена Народна власт, която разформирова Кракра и възстановява Бенковски, който се обединява с рудничните спортни дружества, които включват и други спортни дисциплини освен футбол. Та как така един отбор влял се в тези дружества, а не те в него, ще се води като основноположник на нещо създадено преди него? Тук става въпрос за структура създавана и организирана с години, в която се влива един футболен отбор, на мястото на разформирования от власта, като фашистки и боржуазен Кракра.[/quote]

Мисля че с теб изшлайфахме и подредихме нещата максимално добре:
Систематизираната история на ПФК Миньор:
Основан 1919г. под името Кракра.
Имена през годините:
Кракра 1919-44г.
Възстановен през 1945г. като "Спортни секции към руднишките служби"
На 31.05.1945г. "Спортни секции към руднишките служби" се обединяват с "Бенковски" (основан 1936г.) и Юнак-Миньор (гимнастическо дружество) под името Рудничар.
На 19.08.1946г. Рудничар се обединява с Локомотив (основан 10.05.1942г.) под името Републиканец (Перник).
На 28 февруари 1947г. Републиканец се обединява с Голо Бърдо (туристическо дружество) и Миньор (колоездачно дружество) под името Рудничар.
Есента на 1949г. е преименуван на Торпедо, а през 1952г. е преименуван на Миньор.
През 1969г. се обединява с Металург под името Кракра Пернишки. През 1971г. е преименуван на Перник. И от 1973г. неизменно под името Миньор.
Не можеш да отречеш че без моя помощ нещата нямаше да имат такъв вид.
Аз ви разкрих "Спортни секции към руднишките служби" през 1945г., за които не бяхте чували и нямахте логика защо Миньор е наследник на Кракра.
Спора ми беше с онзи безделник, който само в главата му е Олимпик Галата, Олимпик като влезе в А група седалището му беше в град Тетевен, а за да се обедини с Берое премести седалището си в Стара Загора.
Мисля за безмислено да се спори повече за глупости[/quote]

Значи мен като фен ме интересува Миньор, уважавам и останалите отбори които, през годините са били фактор в първенството. Приемам обединенията на Берое с Олимпик, Локомотив Пловдив с отбора от Кюстендил и т.н., защото закона го е позволявал и след като е така не виждам смисъл да се водят подобни спорове. А и от друга страна по-добре отбори с публика да има в първенството ни, отколкото Олимпик Галата и най-вероятно този отбор, ако не се беше обединил с Берое щеше постепенно да западне и върне в долните групи. Ако някога съм си позволявал да коментирам тези факти, то е било защото съм бил провокиран с изказвания относно Миньор, каквито има не малко във форумите. Все пак Миньор е един от отборите, които са били и са някакъв фактор във футболното ни първенство, с традиции, публика и т.н.
Така, че как и по какъв начин е станало едно или друго обединение през годините не мисля, че е от голямо значение, важното е, че отборите съществуват в момента, имат си своята публика, която ги припознава, подкрепя и обича, ходи на стадиона и всичко друго е фенско заяждане.
Така, че да ходим на стадиона и да си подкрепяме отборите, другото са маловажни детайли от историите на клубовете, които няма да променят нищо в отношението ни към тях.

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот v.r.s. » 03 дек 2011 18:13

Футболен историк, сетих се за един мач на Миньор с Горубсо Мадан, играл се на 03.07.1966 година на Стадиона на мира. За него съм чул, че е най-посетеният мач в историята на отбора, а съм виждал статия от вестник Народен спорт, за мач играл се на 19.08.1978 година срещу Левски Спартак, в която е написано, че се е играл пред 35 000 души.
И тъй като каза, че имаш достъп до всички броеве на вестника, ще съм ти благодарен ако имаш статиите за тези два мача да ги качиш, но повече ме интересува какво пише за мача с Горубсо и по-точно колко е била публиката на този мач.

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 09 дек 2011 21:57

v.r.s. написа:Футболен историк, сетих се за един мач на Миньор с Горубсо Мадан, играл се на 03.07.1966 година на Стадиона на мира. За него съм чул, че е най-посетеният мач в историята на отбора, а съм виждал статия от вестник Народен спорт, за мач играл се на 19.08.1978 година срещу Левски Спартак, в която е написано, че се е играл пред 35 000 души.
И тъй като каза, че имаш достъп до всички броеве на вестника, ще съм ти благодарен ако имаш статиите за тези два мача да ги качиш, но повече ме интересува какво пише за мача с Горубсо и по-точно колко е била публиката на този мач.


За момента имам от 1920г. до 1950г. февруари целия месец ще съм по библиотеките, напомни ми на лично съобщение да не забравя и ще ги снимам, а сега качвам значката на Кракра
Изображение
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот v.r.s. » 10 дек 2011 21:15

Futbolen_istorik написа:
v.r.s. написа:Футболен историк, сетих се за един мач на Миньор с Горубсо Мадан, играл се на 03.07.1966 година на Стадиона на мира. За него съм чул, че е най-посетеният мач в историята на отбора, а съм виждал статия от вестник Народен спорт, за мач играл се на 19.08.1978 година срещу Левски Спартак, в която е написано, че се е играл пред 35 000 души.
И тъй като каза, че имаш достъп до всички броеве на вестника, ще съм ти благодарен ако имаш статиите за тези два мача да ги качиш, но повече ме интересува какво пише за мача с Горубсо и по-точно колко е била публиката на този мач.


За момента имам от 1920г. до 1950г. февруари целия месец ще съм по библиотеките, напомни ми на лично съобщение да не забравя и ще ги снимам, а сега качвам значката на Кракра
Изображение


Тогава живи и здрави ще ти пиша през февруари за да те подсетя, защото за този мач с Горубсо Мадан съм слушал много от хора присъствали на него, но ме интересува как е отразена посещаемостта му в пресата и дали наистина е бил най-посетеният мач в историята на Миньор.
Колкото до разминаването в годините на основаването на отборите, за които спомена, то явно се получава защото в книгите и сайта на отбора са записани годините когато отборите са регистрирани като такива, а не създадени. Това се отнася и за Кракра, който е създаден през 1919 година, но е регистриран през 1920 година, както пише и на значката която си качил. Предполагам, че заради това има разминаване и с годините на основаване на Светкавица, Бенковски и ЖСК за които писа.

Dembele39
Мнения: 72
Регистриран на: 15 май 2011 00:11
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот Dembele39 » 17 яну 2012 13:40

Жълто-черни, пе-де-ра-си, е-е-е, УМРЕТЕ!

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 18 яну 2012 00:51

Dembele39 написа:Жълто-черни, пе-де-ра-си, е-е-е, УМРЕТЕ!


в този форум нямат място глупаци и комплексари като тебе, моля модераторите да си влязат в задълженията и да изтрият този некоректен потребител
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"


Върни се в “Миньор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта