Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Parmalat
Мнения: 10851
Регистриран на: 13 сеп 2008 02:15

Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот Parmalat » 02 яну 2010 15:20

Вицепрезидентът на БФС и кмет на Сливен Йордан Лечков даде интервю за “Тема Спорт”, в което сподели впечатленията си от изминалата година.

Г-н Лечков, като че ли футболът остана на заден план за вас през 2009 година?

- Отчасти да. Винаги съм се старал да оправдавам доверието като кмет на Сливен. Това е на първо място за мен. Това е основният ми ангажимент вече 7-ма година. Трябва да бъда безупречен, защото аз съм отговорен пред хората, които са ме избрали. Всеки един управник трябва да е слуга на избирателите си.

Очаква се Спортист (Своге) и най-вече Локомотив Пд да се стабилизират през пролетта, така че мястото на Сливен в А група през следващия сезон не е никак сигурно. Очертавате се като един от основните кандидати за изпадане...

- Сливен играе без договорки и се опитва да създава футболисти. Ще трябва да направим всичко възможно, за да запазим мястото си в А група. Футбола не е само игра на точки, много други сфери трябва да се развивават. Комплексно погледнато мястото на Сливен е в А група, защото ние сме създали условия, в които да се развимаме.

Отборите, които идват да ни гостуват на “Хаджи Димитър” не могат да имат забележки от терена или съблекалните. Имаме добре работеща школа, силен дублиращ отбор. За нас не е най-важно колко точки имаме, а как играем и каква е базата ни. Това не отличава от повечето клубове в елита.

Подобно на повечето отбори в А група и Сливен все още няма нови попълнения. Ще правите ли изобщо селекция или отново ли ще разчитате изцяло на състав от българи?

- Имаме в полезрението си няколко играчи, които ще опитаме да привлечем. Генерално обаче ще продължимл да разчитаме на наши футболисти. Имаме предвид и някои чужденци, но с тях тепърва предстоят преговори. Можем да се похвалим с единствениите конвертирумени футобилсти в момента.

Цяла България видя, че нашите играчи стават. Момчетата, които сега водещи играчи в ЦСКА се изградиха като състедзатели в Сливен и това е повод за гордост на целия град.

Като че ли най-хубавото нещо, което ви се случи във футбола през 2009-та, е че продадохте племенника си Иван Стоянов на ЦСКА? Как оценявате представянето му на Армията?

- Никога не съм делял Иван Стоянов от останалите играчи. Дадохме гръбнак на ЦСКА. Радвам се че те оправдаха доверието на своя треньор и ръковидители. Конкретно за Иван съм щастлив, че той се утвърждава от ден на ден като Иван Стоянов, а не като племенника на Лечков.

В началото на сезона ходехте редовно на мачовете на ЦСКА, но след това спряхте. Защо?

- Ходих само на три мача на ЦСКА – с Дери Сити, Фулъм и Рома. Просто съм имал повече сводобне време, не търсете нещо специално.

Ще успее ли Сливен до лятото да създаде нови актуални играчи, които да предизвикат интереса на ЦСКА и Левски и кои очаквате да бъдат те?

- Заострянето но вниманитето става с добри игри, а не с празни приказки. Моята роля е да създавам условия, а отаналото зависи от треньорите и самите футболисти.

Как оценявате първата треньорска година на вашия добър приятел Любослав Пенев?

- Отлична работа от негова страна в ЦСКА. Никога не съм крил, че даржал много на Любо. Той е свестен, отговорен човек, а от такива хора стават добри треньори. Това важи и за Краси Балъков, а и за другите момчета от моето поколение. На такива хора трябва да се дава път и да се гласува доверие, защото те са видели много и знаят много. И най-важното млади и амбициозни са.

Предполагам сте изненадан от трансфера на трима играчи от Локо Пд в ЦСКА?

- Не, защо да съм изненадан. Момчетата не са лоши. Съвсем нормално е ЦСКА и Левски да да правя всичко възможно да стават все по-силни. Не виждам проблем ЦСКА да взима играчи от Локо Пд и Сливен. По принцип аз съм казал, че
всичи футболисти в България са ментетета, но това е друга тема.

Как се виждате един ден като треньор. Вие и Емил Костадинов често критикувате треньорите, давате мнения, съвети... Защо не поемете някои клуб, вместо само да давате акъл от страни?

- Ако съм искал, отдавна да бях станал треньор. Така както ми се развиват нещата няма шанс един ден да стана наставник. Предпочитам да съм треньор в сянка.

Поддържате ли връзка с Христо Стоичков, следите ли резултатите му в ЮАР. В интервю преди 3 дни, той каза че много хора в България му завиждат на успехите?

Не само че поддържам вързка и се чуваме постоянно, но и много се радвам за това което прави Ицо. За съжаление го изгонихме от България, но моето сърце се радва за неговите успехи. Пожелавам му да стане шампион. Оказа се, че не е толкова лош като треньор. Той, Люби и Краси са бъдещето на България.

Големите фигури винаги фокусират вниманието, така е и с Ицо. Доста си приличаме с него в някои отношения. Ицо е емблема в световния футбол. Той има право да казва това което поиска. Няма друг български футболист, който може да се сравнява с него.

Каква е вашата класация за Футболист номер едно на България?

Все едно не съм го чул този въпрос.

А тройката ви в световен мащаб?

- Шави, Иниеста и Меси. Като индивидуални качества аржентинецът е най-добър, на Шави и Иниеста са по-важни в цялостен план за Барса. От играчите, които съм гледал на първо място поставям Марадона, след това Зидан и Меси. Роналдовци и Роналдиньовци не ми ги хвалете.

Очаквате ли Барселона да задържи нивото си и през 2010-на година?

- Дано да успее. Това е моят стил на игра. Адмирации към футболното чудо Барселона. Точно това което прави Барса е моето разбиране за футбол – наслада за окото и душата. Шави и Иниеста ми напомнят за мен и Балъков. Халфовете винаги са най-важнив един отбор. Като ги гледам двамата се сещам как аз и Балъка местехме топката в средата на терена.

Да се върнем пак към Сливен. Не закъсняхте ли твърде много с връщането на Дуци Симонович?

- Стига с този Симонович. Само за него пишете. Както се е върнал така може и да си тръгне.

Наскоро Симонович каза, че Сливен ще играе в групите на Лига Европа или Шампионската лига. Кога ще го вразумите този човек, хората му се смеят на приказките... Вземете му някакъв психолог, ако трябва?

- Аз съм неговия психолог. Ще го вразумя, макар че това е трудна задача.

Кога “А” група ще бъде сведена до състав от 10 отбора? Още колко години трябва да чакаме да имаме нормално първенство?


- Дали 10 или 12, но това трябва да стане още от следващия възможен сезон. Веднага трябва да се вземе такова решение, за да може то да влезе в сила час по-скоро и ако не от новия, то поне от сезон 2011/2012 А група да е с друг формат.

Аз твърдо ще държа това да се случи. Просто не остана време за протакане. Подобно решение трябва да се вземе възможно най-бързо. Трябва да се изпада не само по точки, а по финасови критерий, по това каквата ти е базата. Има отбори, които освен че играят слаб футбол, не покриват и кретийрите. Това е лошо за футбола.

Може дори в някои сезон да се случи така, че да няма изпадащи, ако отборите, които са добили право на промоция от “Б” в А група не покриват изискванията.

Ограничението за само 3-ма чужденци извън ЕС, като че ли по-скоро пречи на клубния ни футбол, отколкото му помага. Това е друг казус, около който трябва да си помисли сериозно...


- Аз съм за запазване на сегашното положение. Защо да даваме пари за футболисти, които не са по-силни от нашите и те да превземат отборите. Губим идентичност, ако няма лимит за чужденци.


http://www.sport1.bg/sport1/node/159989

[offtopic]Пак овъртания с тея отбори можело десет можело и дванайдсет!Колко години бяхме с 12 и все имаше два отбора които бяха боксови круши за останалите десет.Някои за завършвали с 7 точки и по малко за целият сезон.Десет и толкова няма какво толкова да му се мисли :x
Това за базите ми хареса.Който няма средства или елементарни футболни условия не са въобщв за професионален футбол.[/offtopic]
[center]R.I.P[/center]
[center]Този ник вече е невалиден и никой не го използва.[/center]

Потребителски аватар
Yobs1912
Мнения: 569
Регистриран на: 10 апр 2009 15:09
Местоположение: Stand East
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот Yobs1912 » 02 яну 2010 15:26

вън всички измислени отборчета с по 20 фена.

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот PFC Litex » 02 яну 2010 15:33

Групата и с 8 отбора да е, няма ли финанси все същата работа, така че да гласуват задължителен бюджет който клубовете са длъжни да имат + изисквания за стадиони и който не ги покрива аут.
Без пари няма как да се гради и развива футболен клуб.
Задължително в стартовите 11да има поне един футболист от ДЮШ на отбора.
Решения на проблемите ИМА, въпросът е дали искат промяна на статуквото.
Изображение

Потребителски аватар
POPCORN
Мнения: 10887
Регистриран на: 25 авг 2008 19:15
Skype: vasil.enevski
Местоположение: София
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот POPCORN » 02 яну 2010 15:33

дай боже :!: :!:
Люляк, май, финал за купа,
дузпи, шут, греда и супа,
Крейзи, пропуски, картони,
Негър, рикошет, шампиони
Левски, Славия, протокол
Везалов, фамозен гол,
Хикс, сълзи, инфаркт, мустаци
Kрейзи шит, пак декларации
Титла, купа, стадион,
Много кофти син сезон !

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот PFC Litex » 02 яну 2010 15:35

Yobs1912 написа:вън всички измислени отборчета с по 20 фена.


Стига да помогне за развитието на футбола, СЪГЛАСЕН СЪМ
Изображение

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21370
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот metodito » 02 яну 2010 15:40

[quote="PFC Litex"][quote="Yobs1912"]вън всички измислени отборчета с по 20 фена.
Това не беше ли намек за Литекс? :mrgreen:

Потребителски аватар
maldin1
Мнения: 2485
Регистриран на: 16 юли 2009 09:54
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот maldin1 » 02 яну 2010 15:44

metodito написа:
PFC Litex написа:
Yobs1912 написа:вън всички измислени отборчета с по 20 фена.
Това не беше ли намек за Литекс? :mrgreen:
И за Черноморец. :lol: :lol:
Всичко, което е далеч от морето, е провинция!!!

Потребителски аватар
Gonzo0009
Мнения: 1448
Регистриран на: 07 май 2009 18:05
Skype: dedo_delpiero
Местоположение: при Преситу
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот Gonzo0009 » 02 яну 2010 15:47

Еми айде де айдеее най-после да се случи това нещо...
moje suze prema tebi padaju... moje suze padaju nagore

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот PFC Litex » 02 яну 2010 15:50

Също така трябва да изпада отбор, който има най-слаба посещаемост без значение къде се намира в класирането, няма значение дали се казва Литекс или Мало Бучино - само тогава всичко у нас ще се оправи във футбола и той ще дръпне сериозно нагоре в развитието си.

Висшата лига в България трябва да е само с отбори от градове с население над 100 000 жители, а всички останали да играят в Б група.
Изображение

Потребителски аватар
ultra1912
Мнения: 185
Регистриран на: 26 сеп 2009 23:00
Местоположение: London, UK
Контакти:

Re: Йордан Лечков:А група от 10 или 12 отбора още от новия сезон

Мнениеот ultra1912 » 02 яну 2010 15:54

maldin1 написа:
PFC Litex написа:
Yobs1912 написа:вън всички измислени отборчета с по 20 фена.
Това не беше ли намек за Литекс? :mrgreen:
И за Черноморец. :lol: :lol:[/quote]
Chernomorec,Sportist,Montana,Loko Sf,Slavia,Sliven i Litex nakraq zashtoto se opitvat da pravqt neshto pichovete.

PS: Nqmam flex type na laptopa
Последна промяна от ultra1912 на 02 яну 2010 15:56, променено общо 1 път.


Върни се в “Сливен”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта