Излезе ли Локомотив Мз от кризата?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Super_Mario
Мнения: 80
Регистриран на: 08 юни 2008 21:15
Контакти:

Излезе ли Локомотив Мз от кризата?

Мнениеот Super_Mario » 08 окт 2009 11:50

Веднага след третата поредна победа на мездренските „железничари” футболните специалисти в България анализираха състоянието на отбора, който, според тях, постепенно излиза от кризата, в която попадна в края на миналата календарна година.

Не мога да не споделя тяхното мнение. С победите срещу пловдивския Локомотив, старозагорския Берое и Спортист от град Своге „червено-черните” показаха на футболната ни общественост, че имат сили да преборят финансовите затруднения и да „изплуват” от дъното на елитния ни ешалон.

Да, пловдивските „железничари” се намират в криза, а тя бе още по-силна, когато мездренските им съименици гостуваха в града под тепетата, но нека не забравяме, че двата отбора се намират в подобно моментно състояние и трябва да признаем, че в такъв момент едно гостуване на Локомотив в Пловдив не е най-лекото изпитание.

Берое също не е в най-добрата си кондиция, но отново, както и в предходния случай, може да твърдим, че преди двубоя им с домакините от Мездра двата тима се намираха в сходно положение, а от опит знам, че когато силите са изравнени, битката е най-тежка.

Сензацията дойде в последния шампионатен кръг, когато момчетата на треньора Войн Войнов бяха определени като абсолютни аутсайдери срещу домакинстващия отбор на Спортист(Своге). Третият пореден противник, преклонил глава пред излизащия от тунела локомотив, обаче се оказа прекалено гостоприемен домакин и остави да бъде разгромен на собствения си стадион с категоричното 0:4. Естествено, след края на мача веднага се появиха информации, че резултатът е бил манипулиран.

Не искам да коментирам тези слухове, по простата причина, че по времето, в което следях отблизо случващото се на стадион „Локомотив”, натрупах познанства с тясно свързани с футболната игра личности, които ме убедиха, че в България невинаги всичко се решава на терена.

Разгромната победа на „Локомотив” ме изненада твърде приятно. Не само заради успокоението, че отборът постепенно възвръща самочувствието си, натрупано през първата половина на миналия шампионат, но и заради една закачка с нападателя на „шоколадите” от Своге Тодор Симов.

В задочен спор, воден във фен страницата на Гонг, в социалната мрежа Facebook, бившият играч на локомотивци подложи под съмнение познанията ми в областта на футбола. Относно съмненията му, познатите ми винаги ще потвърдят, че никога не съм претендирал, че разбирам футбол, макар да имам доста добри познания, не само за елементите на съвременния футбол, но и за историята на футбола изобщо. Всъщност, почти съм убеден, че знам за футбола повече от Симов, макар неговата връзка с този спорт да е много по-голяма, не само заради статута му на професионален футболист, но и заради семейните традиции на фамилия Симови в тази област. В крайна сметка се оказах прав...

Но да се върна на темата на коментара ми. Едва ли има футболен фен или анализатор, който да твърди, че е очаквал Локомотив да спечели 3 поредни победи, след слабото начало на шампионата, което накара мнозина специалисти да отпишат тима и да го изпратят предсрочно във втория ни ешалон.

Сега спокойно мога твърдя, че Локомотив излиза от кризата още по-силен, отколкото беше в началото на миналия шампионат. Вероятно подобно твърдение ви се струва смешно и прибързано. Да, в началото на предходния сезон в състава на „железничарите” играеха много опитни и класни играчи. Няколкомилионната селекция на „червено-черните” включваше и голям брой все още непознати, но изключително талантливи чуждестранни играчи, които доказаха, че притежават достатъчно голям потенциал, за да привлечат вниманието, а по-късно и да облекат клубните фланелки на футболните ни грандове.

Тази година обаче „Локомотив” не започна с гръмки имена в селекцията си. Икономическата криза нанесе тежък удар на собствениците от фирма „Надин”, които през изминалите няколко години вложиха много средства в изграждането на съоръженията на стадион „Локомотив”, нещо, в което съм се уверил с очите си. Тежката ситуация принуди ръководството на отбора да продаде някои от най-добрите състезатели, което, съвсем нормално, се отрази на играта на състава. След продължителни преговори, водени с градоначалника на Мездра Иван Аспарухов, шефовете на „Надин” обещаха да не спират издръжката на тима, но значително намалиха притока на финансови средства, поне докато не отмине кризата. Търпението, с което собствениците подхождаха към игрите на локомотивци, бе възнаградено с 9-те поредни точки, които „железничарите” спечелиха и сега настроението в състава е приповдигнато.

Така, макар и без скъпа селекция, макар предимно с млади състезатели, следвайки принципа, че това, което не ни убива, ни прави по-силни, стигаме до извода, че за отбора на „Локомотив” тепърва предстои светлото бъдеще, за което се заговори още през сезона 2008/2009г.

Желая им го искрено!

Източник: http://ivayloslavkov.log.bg/article.php?article_id=36319

Потребителски аватар
more
Мнения: 974
Регистриран на: 01 апр 2009 21:39
Контакти:

Re: Излезе ли Локомотив Мз от кризата?

Мнениеот more » 08 окт 2009 12:08

Нищо против Локо(Мездра),но се надявам на 18.10.2009 16:00ч. да има криза в играта ви,а след това ви пожелавам да вземете точки от наши конкуренти. ;) :)
С ДУЗПИ БИЕ, ОТ ДУЗПИ ОТПАДА - ЩО Е ТО ?


daniel875 написа:След "Левски" и ЦСКА, "Ботев", Локомотив Пловдив, Локомотив София и в последните години "Литекс" вие сте най - бутаният отбор в България. Какво повече искате?

Super_Mario
Мнения: 80
Регистриран на: 08 юни 2008 21:15
Контакти:

Re: Излезе ли Локомотив Мз от кризата?

Мнениеот Super_Mario » 08 окт 2009 12:30

Е, ще видим... Сега пък вие се намирате в криза, но не очаквайте да се смилим, ако имаме шанс да победим. :P

ADJ
Мнения: 28
Регистриран на: 31 юли 2008 12:09
Контакти:

Re: Излезе ли Локомотив Мз от кризата?

Мнениеот ADJ » 08 окт 2009 12:46

С тая голова разлика 8-18 не ми вдъхвате доверие, но искренно се надявам отборите от северозападния край да се спасят от изпадане.Желая успех на Монтана ,Локото Мездра и Своге.Жалко,че точно м/у тях ще има изпадащи,дано да се окажа лош пророк и тези три отбора да оцелеят защото северозападна футболна България има нужда от тях.
Последна промяна от ADJ на 08 окт 2009 12:53, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
nomeruno
Мнения: 479
Регистриран на: 14 юни 2009 14:07
Контакти:

Re: Излезе ли Локомотив Мз от кризата?

Мнениеот nomeruno » 08 окт 2009 13:56

more написа:Нищо против Локо(Мездра),но се надявам на 18.10.2009 16:00ч. да има криза в играта ви,а след това ви пожелавам да вземете точки от наши конкуренти. ;) :)


Нека стане здрава битка и по-добрият победи! :)

Потребителски аватар
fernando torres
Мнения: 61
Регистриран на: 29 авг 2009 00:26
Контакти:

Re: Излезе ли Локомотив Мз от кризата?

Мнениеот fernando torres » 28 окт 2009 19:37

nomeruno написа:
more написа:Нищо против Локо(Мездра),но се надявам на 18.10.2009 16:00ч. да има криза в играта ви,а след това ви пожелавам да вземете точки от наши конкуренти. ;) :)


Нека стане здрава битка и по-добрият победи! :)

Нека стане здрава битка и по-добрия Локомотив да победи

Потребителски аватар
CSKA_MONTANA
Мнения: 140
Регистриран на: 26 ное 2009 11:45
Контакти:

Re: Излезе ли Локомотив Мз от кризата?

Мнениеот CSKA_MONTANA » 26 ное 2009 12:06

2 сезона ви стигат,догодина сте на запад :)

Потребителски аватар
Libera
Мнения: 1010
Регистриран на: 28 юни 2009 19:09
Контакти:

Re: Излезе ли Локомотив Мз от кризата?

Мнениеот Libera » 10 дек 2009 21:21

В Локомотив нещата са плачевни, не е плащано на футболистите, търсят се пари спешно, но едва ли предвид кризата някой ще тръгне да налива в Мездра. Зимата ще има много напускащи футболисти и шансовете за спасение са минимални! По-скоро ще уредят още няколко мача, за да закърпят годината и да не фалират!

Потребителски аватар
VesMil
Мнения: 350
Регистриран на: 22 ное 2009 19:15
Контакти:

Re: Излезе ли Локомотив Мз от кризата?

Мнениеот VesMil » 10 дек 2009 21:32

Сега мача за купата ще го играете ли ? Имаме да Ви връщаме за загубата от първенството.
Само БЕРОЕ!


Върни се в “Локомотив Мездра”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта