ДВА ГОЛА И ЧЕТИРИ ГРЕДИ ЗА ПОРТУГАЛИЯ ОТКАЗАХА ТУРЦИЯ

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

georgi bancov
Мнения: 350
Регистриран на: 01 апр 2008 13:33
Местоположение: ТроЯн4е съм си аз
Контакти:

ДВА ГОЛА И ЧЕТИРИ ГРЕДИ ЗА ПОРТУГАЛИЯ ОТКАЗАХА ТУРЦИЯ

Мнениеот georgi bancov » 08 юни 2008 12:21

Португалия победи Турция с 2:0 във втората среща от група А на Европейското първенство в Австрия и Швейцария. Пепе и Раул Мейрелеш се разписаха за иберийците, които удариха и четири греди в двубоя.

И двата отбора на терена показаха качества, но португалците искаха повече победата и търпеливо изчакаха своя момент.

Още при първия изстрел към вратата на Турция, Босингва изненада Демирел и удари гредата, но от външната й страна. Именно тимът от южната ни съседка обаче бе по-активен в началото на срещата и се опитваше дори на налага преса върху съперника си. Португалия от своя страна стартира нервно, а иначе техничните играчи на Луиш Фелипе Сколари трудно успяваха да си подадат и един пас.

В 17-та минута защитникът Пепе даде заявка за силен мач, като вкара топката в мрежата, но преди това страничният рефер вдигна флага за засада. Двайсет минути по-късно звездата на Португалия Кристиано Роналдо, който не блесна в тази среща, удари втора греда, след като стреля от пряк свободен удар. Нихат и Алтинтоп бяха най-активни за турския отбор през първите 45 минути.

След почивката двата отбора се хвърлиха още по-яростно в битката. Статичният през първото полувреме Нуно Гомеш нацели две греди за 15 минути, но не успя да се разпише. Това в крайна сметка съумя да стори Пепе. След хубаво двойно подаване с Нуно Гомеш, бранителят на Реал Мадрид навлезе в наказателното поле и шутира мощно във вратата на Волкан за 1:0.

Емре Ашик имаше възможност да изравни в 82-та минута, но ударът му с глава мина покрай дясната греда на Рикардо.

Португалия подпечата успеха си едва в третата минута на даденото от рефера Херберт Фандел продължение. Резервата Раул Мейрелеш получи топка от Моутиньо на празна врата и от близо нямаше проблем да прати топката в мрежата за крайното 2:0.

Така Португалия е начело в група А, следван от Чехия, Швейцария и Турция. Следващите срещи от групата са Чехия – Португалия и Швейцария – Турция.

Потребителски аватар
silver_sky_boy
Мнения: 513
Регистриран на: 09 апр 2008 21:04
Контакти:

Re: ДВА ГОЛА И ЧЕТИРИ ГРЕДИ ЗА ПОРТУГАЛИЯ ОТКАЗАХА ТУРЦИЯ

Мнениеот silver_sky_boy » 11 юни 2008 11:17

лесна победа без кои знаи колко да се напрягат португалците а и турците нямаше с какво да ги изненадат

georgi bancov
Мнения: 350
Регистриран на: 01 апр 2008 13:33
Местоположение: ТроЯн4е съм си аз
Контакти:

Re: ДВА ГОЛА И ЧЕТИРИ ГРЕДИ ЗА ПОРТУГАЛИЯ ОТКАЗАХА ТУРЦИЯ

Мнениеот georgi bancov » 11 юни 2008 18:58

Направо невероятна победа за Португалците , але , але , але! :D


Върни се в “Euro 2008”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта