В търсене на истинските съкровища... (Есе)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
niki87
Мнения: 9976
Регистриран на: 31 юли 2009 13:16
Контакти:

Re: В търсене на истинските съкровища... (Есе)

Мнениеот niki87 » 12 фев 2010 12:37

Зиги,поздравления.Есето е добро,филма ми е един от любимите...Добре е,че от време на време се появяват и такива теми,както се казва-малко да разпуснем :) ...На тези,които не им харесва има:Футбол България,Футбол свят...Там спокойно може да се обсЪжда поредното подпиране на Ман Ю,новите песни за Путко Мафани,контролите на Левски и Цска,издЪнкитена Ливърпул и т.н. :lol:

Потребителски аватар
_RoKi_
Мнения: 6607
Регистриран на: 10 ное 2009 18:49
Контакти:

Re: В търсене на истинските съкровища... (Есе)

Мнениеот _RoKi_ » 12 фев 2010 13:36

niki87 написа:Зиги,поздравления.Есето е добро,филма ми е един от любимите...Добре е,че от време на време се появяват и такива теми,както се казва-малко да разпуснем :) ...На тези,които не им харесва има:Футбол България,Футбол свят...Там спокойно може да се обсЪжда поредното подпиране на Ман Ю,новите песни за Путко Мафани,контролите на Левски и Цска,издЪнкитена Ливърпул и т.н. :lol:
Еййй,ако не зачекнеш МЮ и съдиите,като Батълстар,няма да се казваш Ники 8-)

Подкрепям Pro-European напълно...Какво сте затърсили кусури на човека,погледнете нещата отвътре-той е пресъздал по свой начин нещата за Индиана Джоунс,които вижда...Все пак това е есе,а не ЛИС :!: :)
Към Зиги-браво за темата,това ми е една от любимите,да не кажа любимата,поредица от филми...Имам ги и на касети,и на дискове,та дори и в книжен формат :)

Потребителски аватар
Messinho
Мнения: 2030
Регистриран на: 01 дек 2009 08:50
Контакти:

Re: В търсене на истинските съкровища... (Есе)

Мнениеот Messinho » 12 фев 2010 14:04

добра идея..нищо, че е спортен форума
08.01.1994 г. Барселона Реал Мадрид 5:0
02.05.2009 г. Реал Мадрид - Барселона 2:6
29.11.2010 г. Барселона - Реал Мадрид 5:0
10.12.2011 г. Реал Мадрид - Барселона 1:3

ЦСКА ДО ГРОБ!!!
Изображение

Потребителски аватар
mike28
Мнения: 2582
Регистриран на: 06 юни 2008 17:28
Skype: В Русия съм
Контакти:

Re: В търсене на истинските съкровища... (Есе)

Мнениеот mike28 » 12 фев 2010 19:07

За автора на темата е това. ;)
Ако искаш да се учиш на правопис и най- вече на стил, вземи погледни това, като ако се поразровиш и за останалите му теми, определено няма да сбъркаш(навремето бях копнал някои от най- интересните му работи тук, ала смятам, че някои хора не заслужават подобни неща да стоят във форума им, следователно ги махнах).
Вече ти казах, че нямам никакво намерение да ти посочвам грешките, само ще се коригирам- технически, есето ти изглежда ужасно. Защо си оставял разстояние преди точките и запетаите?
На много места, вместо "," си слагал погрешно "-", да не говорим, че май нямаш и едни правилни кавички-
,,Индиана Джоунс''
Страшно много повторения :
Тук Инди е по петите на друга древна и легендарна християнска реликва - свещения Граал - а враговете са му отново нацистите . Тук Инди намира...
. Цялостно, есето изглежда написано, сякаш от третокласник. Бих казал, че дори е под посредствено.

Pro-European, нещо си ме разбрал погрешно...
Първо, аз съм наясно с трудът, който автора е хвърлил и това го уважавам. Второ- това е форум, тоест обществено място, щом си изложил тук своя работа, трябва да очакваш освен похвали и критики. За да няма много от последните, още повече- да няма основателни такива, трябва наистина да имаш отлични познания по езика, някакъв изграден стил, натрупан определен житейски опит. Всичко това, ти го знаеш отлично, някои други обаче, не го знаят. Моята цел не е да плюя злостно, а просто да си дам оценката, която по никакъв начин не натрапвам- който схванал- схванал , който не- жив и здрав...
Все пак, когато човек прави нещо подобно, или го прави като хората, или по-добре да не се опитва.
Относно "Свободна зона"- няма такова нещо в този форум, хората с повече от 3 мозъчни клетки, които и се престрашават да пишат( а и умеят да го правят добре) едва ли се броят на пръстите на 2-те ръце. Ти поне имаш достатъчно интелект, хвани се и разгледай всички теми в "Свободна зона", дори само като заглавия, да не говорим като съдържание. След това си кажи честно, колко % е наистина нещо качествено и колко е плява.
Теми като тази, тук, не пораждат някакви дискусии, по- скоро са опит на определени потребители да изпъкнат по някакъв начин, мислейки си, че е много оригинално и полезно на останалите- да, ама не!

Потребителски аватар
Siegfried
Мнения: 7151
Регистриран на: 01 окт 2009 18:56
Местоположение: Челсиландия
Контакти:

Re: В търсене на истинските съкровища... (Есе)

Мнениеот Siegfried » 12 фев 2010 19:55

Заместил съм запетайките на много места с тире - защото нямам фонетика на клавиатурата . Може и да има грешки - все пак го пуснах в 2 часа сутринта . Може да съм пропуснал някои неща и ако имам време ще ги коригирам .
Може и да е ужасно и с много повторения - но съм го написал от сърце .
[center][wrapimg=]http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/football-manager-2013-manager-stories/294163d1356366440-my-chelsea-fc-reign-banner-chelsea_1.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
_RoKi_
Мнения: 6607
Регистриран на: 10 ное 2009 18:49
Контакти:

Re: В търсене на истинските съкровища... (Есе)

Мнениеот _RoKi_ » 12 фев 2010 20:53

Mike,а ти чувал ли си,че повторенията в есетата показват и изразяват повече експресивност....Или гледаш всичко от една страна само,то по тая логика колко поети и писатели като Вазов и Ботев са правили грешки с повторенията :roll:


Върни се в “Игри и забавления”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта