''Ефектът на ехото'' и ''Колонката на смъртта''

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

mizantrop
Мнения: 509
Регистриран на: 26 сеп 2018 05:23
Контакти:

''Ефектът на ехото'' и ''Колонката на смъртта''

Мнениеот mizantrop » 13 апр 2019 08:34

Отдавна ми се щеше да напиша подобна тема,тъй като много чета в интернет тематиката ЗАЛОЗИ и все на глупости попадам,реших че Мрежата,и хората в нея заслужават една такава тема.Ще синтезирам тук знанията и опита си по този важен за мнозина въпрос - да спечелят пари от залози.Някои неща ще оставя за себе си,все пак има и път,който трябва да извървите сами...
Да започваме.
Първо - вероятно сте запознати как функционира формирането на залозите,и че в дългосрочен план винаги сте вътре - има ''равна линия'' - value bet на англ. - ако примерно имаме събитие с три възможни изхода равната линия е с коеф. 3,00 - 3,00 - 3,00,при два изхода е 2,00 на 2,00.Оттам вече в зависимост букмейкърът с какъв процент печалба работи,предлага примерно линия 1,95 на 1,95(това е честа линия в Ефбет) - откъдето виждаме че тук букито работи с 2,5 % печалба - в дългосрочен план(при заложени по 50 лв и на двата знака,който и от тях да стане - със 100 лв вземаме 97,50).В бет 365 пък бихте намерили същата линия на 1,83 - 1,83 - или тук печалбата на букмейкъра се вдига рязко на 8,5 %.Сега ми стана интересно и ще вляза да видя в еврофутбол колко е :) - на мач от бг първенството дават линия за под/над 2,5 гола 1,53 - 1,81,тук печалбата на ефу е 17,1 % :mrgreen:
След това сухо встъпление да преминем към същината.
Аз играя от две години само сингъли - арбитражи и други схеми,които няма да споделя с вас - и си правя до 400-500 лева месечно от това.Всеки месец.
Но моята игра няма да бъде предмет на тая тема.По-рано - когато играех като вас - тоест - губещи в дългосрочен план колонки,съм забелязал някои закономерности.И дори сега,когато спрях с колонките,все пак успяват понякога да ме погъделичкат достатъчно,за да пусна дребна сума.
Първото нещо което искам да споделя с вас е т.нар. Ефект на ехото - чел съм за него преди години в интернет,и имам наблюдения че има нещо вярно - когато един отбор влезе в дълга серия без загуба или без победа - когато това се наруши един път,се случва втори,трети,че и четвърти път понякога.За първи път проиграх това преди няколко години - Борнемут бяха в някаква серия от 10-12 мача без загуба,паднаха - след това три мача поред залагах срещу тях двоен шанс и ги хващах.
Друга закономерност,която много от вас сигурно са установили за себе си е - когато загубиш един само мач в колонка - следващият мач на този отбор почти винаги завършва с този знак,който си загубил :mrgreen: - тоест,тука направо си имаме един 'твърд' за следващия тираж.
Трета закономерност - когато два отбора играят в близък период от време мачове за купа и първенство,изхождайки от резултата на първия мач можем да познаем и втория. Когато отбор А приема отбор Б и мачът завърши 1 или Х,вторият мач никога не свършва ''двойка''(същото важи и за 2Х,разбира се).Последните ми три пресни примера,които хванах така са - Уулвс с Ман. Юн - първо за купата вълците биха 2-1,след десетина дни играха за първенство и имах готов двойния шанс - 1Х - завърши пак 2-1.
Вторият пример е мача Етър - Локо Пд,за първенство 2-0,а миналата седмица за купата 1-1.Тук всъщност хванах мача на точен резултат,базирайки се и на предната закономерност - в първия мач за първенството го бях пробвал 1-1 точен с 5 лева,сега усилих на 20 лв залог на 6,50 коеф....Любопитното е че два дни по-късно Етър прие Ботев Вр. за първенство,домакините бяха в дълга серия без хикс,и след като го направиха за купата в сряда се доверих на ''ехото'' и играх хикс с Враца.Завърши,познайте как - 0-0 ! (тук тъпото беше че сайта 7777 ми беше задал лимит 10 лв за знак,след като два дни по-рано им прибрах 110 лв чисто от точния резултат....не са ли тъпаци ! )
Третия скорошен мач беше Лудогорец - ЦСКА - в сряда 0-1 за купата,в събота го сложих Х2 - влезе си по масло - 0-0.
И сега - за ''колонката на смъртта'',както аз съм си я кръстил.Понякога,макар и много рядко си пускам такава с по няколко мача и коеф. 1000 да речем :) - не съм имал успех,но може би някой от вас ще сподели ако е удрял такава колонка с големи коеф. с дребни пари.
За този уикенд пуснах ето това:
Лестър - Нюкасъл - 2 (5,00 коеф) - петъчен мач,вече влезе 0-1
Сасуоло - Парма - 2 (4,90)
Ливърпул - Челси - 2 (5,50)
Кр.Палас - Ман Сити - 1 (10,00)
със 75 ст. ако излязат - би ми донесло 1010 лв
за днешните мачове от Висшата лига ''логиката'' ми е следната - ако се издъни първия отбор,втория който играе в по-късен час трябва 'задължително' да бие,а знаем как завършват такива мачове :) ,второ - Ливърпул май още нямат домакинска загуба,Челси не са отбор,който не е в състояние да ги бие....Ман Сити пък паднаха в сряда от Тотнъм за шамп. лига,тук може и да проработи ''ехото'' и да загубят втори път в рамките на една седмица.Това са дребни вероятности,но на фона на огромните коеф. реших че си струва да се сложат 75 ст. :)
И последен аспект,който ще засегна в темата - залагали ли сте някога уредени мачове от нашето първенство ?
Аз мисля,че всичките до един са уредени,въпросът е - добирали ли сте се до подобна информация ?
На мен ми се случи два пъти миналата есен - познавам един футб. съдия,който (малко с половин уста,ама) ми каза два точни резултата между два отбора - домакинският мач между тях завърши 1-2,а ответния 2-1.
Момчето разказа че рядко излиза инфо за мачове 2-3 дни по-рано(като тия които ми каза),вика - обикновено научаваме преди самото начало на мача или на полувремето(обменят си това инфо в техните среди - съдии,футболисти - как точно е заложен мача).
Това е приятели,очаквам с интерес вашите мнения,наблюдения,някакви закономерности ако сте установили...

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: ''Ефектът на ехото'' и ''Колонката на смъртта''

Мнениеот Непринуден » 13 апр 2019 10:50

А математиката къде остана? Мартингейл и т.н., всякакви позитивни и негативни схеми.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: ''Ефектът на ехото'' и ''Колонката на смъртта''

Мнениеот Warped » 13 апр 2019 10:58

Ти видяли с какъв състав ще излезе Парма в тоя мач?
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: ''Ефектът на ехото'' и ''Колонката на смъртта''

Мнениеот Непринуден » 13 апр 2019 11:10

И още нещо. Как оценяваш тези проценти печалба на букмейкърите?
При събитие с троен изход, 1х2 при мачовете, не можеш да слагаш три пъти по коефициент 2.00 или сбор от трите знака 6 като за равно събитие.
Пример. Реал срещу блок 15 от квартал Пролет на град Хасково (измислени номера и имена) на Сантяго Бернабеу. Коефициент 1.05 за Реал е срещу букмейкъра дори и да е оскъден откъм коефициенти за Х и 2 с да речем само 2.20. На практика ти дават 5% върху главницата от един мач. По банковите депозити толкова хващаш за цяла година ако затвориш същите пари.

Та стана ми интересно как изчисляваш печалбата им в проценти. Аз например мога да ти дам друг синхронен пример. Един отбор играе три мача. Най-вероятно е веднъж да настъпи събитието 1, един път Х и един път 2 (или ако не са само домакинства или гостувания трите знака са един път за отбора, втори път равен, трети път срещу отбора). Коефициенти три пъти от рода на 3.00, 1.00 и 1.00 са равни, без печалбови за букмейкъра. Един път ще излезе твоя знак и ще ти избие другите два.
Не мога да хвана логиката на това 2,2,2 коефициенти и всяко отклонение, например 1.95, да се тълкува като 97.5% възвръщаемост и 2.5% печалба на брокера.

Метода е друг на съставянето на коефициентите. Чисто статистически.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
k_oleto
Мнения: 4245
Регистриран на: 06 юни 2008 14:38
Контакти:

Re: ''Ефектът на ехото'' и ''Колонката на смъртта''

Мнениеот k_oleto » 13 апр 2019 11:11

със същият успех можеш да пуснеш и ТОТО
Залагаш на шанс и късмет, без да следиш въобще състави, новини и т.н
Ако си правиш 400 месечно с тея схеми - трябва да призная, че си голям късметлия

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: ''Ефектът на ехото'' и ''Колонката на смъртта''

Мнениеот Непринуден » 13 апр 2019 11:23

Организатора на игри гледа статистиката и спрямо нея прави коефициентите. Например застрахователите.
Да речем застраховки за автокражби. Вади се статистика. За 2018 са откраднати 1000 автомобила, за 2017 1056, за 2016 са 928, за 2015 са 983 и т.н. и застрахователя планира за 2019 около 1000 кражби. Може и да е друг тип статистиката. Предната година 1340, по-предната 1220, преди това 1110, преди това 1000, тогава може да се планира около 10% увеличение всяка година или да заложим на около 1480 за 2019. Това най-общо е идеята. Събитието се гледа назад и при повече опити (резултати) е по-достоверна. Ако например метнеш един път ези-тура, въпреки шанса за 50% успеваемост ще ти излезе 0% или 100%, просто или ще познаеш или не. Ако обаче метнеш 100 пъти монетата ше приближиш статистиката. Примерно едното ще излезе 47 пъти, другото 53 пъти и ти ще си с близка до 50-процентовата успеваемост. Така и при тях.
Това означава, че ако тази година се откраднат 1800 автомобила няма да променят моментално ставките. Това е еднократно събитие, като едно мятане на монета, и са възможни изкривявания. Ще го приемат за рецидив. Ако обаче се затвърди във времето ще се променят и ставките.

Застрахователите отказват да застраховат селскостопанските предприемачи срещу градушки и слани до 20 април.........сезона на тези събития. Явно играта е силно непечеливша. Да речем на 100 играчи приблизително на 90 ще се изплащат бинга, линии, колонки, премии. Няма кой да организира такава игра при която не остава печалба.

Та така и на Ливърпул можем да видим в последните еди колко си мача, да речем за сезона, колко единици има при домакинствата, колко пъти вкарва по еди колко си и повече гола и на база статитиката се дават коефициенти, които са малко встрани от равновесното положение и в полза на брокера. Ако Ливърпул има 14 побези от 20 домакинства това означава, че вероятността за такова събитие през този сезон при домакински мач е 70%. Съответно те ще калкулират коефициент като за по-лесно събитие, за 80%-во събитие и така чисто статистически ще печелят. Е, ако познаеш сега не, но в дългосрочен план да.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
balef
Мнения: 1493
Регистриран на: 17 юли 2008 21:03

Re: ''Ефектът на ехото'' и ''Колонката на смъртта''

Мнениеот balef » 13 апр 2019 13:03

Някой знае ли колко е коефициента Славия -Дунав за точен резултат 3:5. , има ли залагания и печеливши?

Потребителски аватар
Unforgiven_M
Мнения: 885
Регистриран на: 15 ное 2008 19:33
Контакти:

Re: ''Ефектът на ехото'' и ''Колонката на смъртта''

Мнениеот Unforgiven_M » 13 апр 2019 13:56

Изображение

Не знам за колонката на смъртта, но всички тези картони излязоха в 92 и 93 минута. 2 от тях дори бяха за играчи, които не бяха направили фаул, а се сдърпаха след фаул, направен от друг! Случайност? Най-вероятно! ;)
7к паунда разлика за 2 минути.
Нищо, че "ехото" не си каза думата!

Потребителски аватар
baltimore
Мнения: 1933
Регистриран на: 29 юли 2009 16:40

Re: ''Ефектът на ехото'' и ''Колонката на смъртта''

Мнениеот baltimore » 13 апр 2019 14:52

balef написа:Някой знае ли колко е коефициента Славия -Дунав за точен резултат 3:5. , има ли залагания и печеливши?


Предполагам, че е бил около 25. Но дори и да можем да заложиш, всеки сайт ще те ограничи с макс залог 70-80лв.

mizantrop
Мнения: 509
Регистриран на: 26 сеп 2018 05:23
Контакти:

Re: ''Ефектът на ехото'' и ''Колонката на смъртта''

Мнениеот mizantrop » 13 апр 2019 15:17

Непринуден написа:А математиката къде остана? Мартингейл и т.н., всякакви позитивни и негативни схеми.


Харесва ми,ще стане дискусия.
Първо отговарям на теб - математиката с коеф. е проста,като за начално училище.Когато имаш коеф. за два възможни изхода от събития 1,95 - 1,95,букмейкърът оценява този вид събитие като вероятно 50 на 50.Тук говорим за дългосрочност,както и за брой залози(ако е на един мач,днес да речем).Букитата разполагат с мощен софтуер,работят със сложни математически модели и щом ти предлагат 1,95 на 1,95 - вярвай ми,не грешат.А за математическото им предимство - смята се лесно,както казах - при 100 заложени лева за под 2,5 гола на 1,95 и 100 заложени на над 2,5 - също на 1,95 - имаме общ залог 200 и печалба - 195.Ето ти ги тези гарантирани 2,5 процента за букито.Това тяхно математическо предимство няма как да пробиеш в дългосрочна игра.Има статии по въпроса поне няколко в нета за това,няма да се впускам подробно.Тук нито Мартингейл,нито каквито и да било други стратегии няма да ви помогнат...пак казвам - в дългосрочен план.Всеки от вас е чувал някой да се хвали - ''днес спечелих 200 лева !'' - но не казва че за целия месец е влязъл с 300 :) Именно за това е моята тема - при нормална игра - да кажем слагаш днес 5 лева - за 50,работите са най-зле.Ставаш им жертва,играеш тяхната игра по техните правила.Все едно да играеш партия шах с гросмайстор - единствения вариант да го победиш е да станеш и да му счупиш дъската в главата !Тоест - това,отнесено към залозите - играеш арбитражи,където математическото предимство е на твоя страна,крадеш им регулярно бонусите или търсиш мидлинг в определени видове спорт.За тази игра няма да влизам в обяснения,ще трябва да помислите и се потрудите сами,в този форум има хора които знаят за какво става въпрос - лимити,откриване на нови и нови акаунти...букитата не обичат хора на които сметките им в дългосрочен план само растат и не депозират,а само теглят...
Другия вариант за мен е да търсиш некъв ''лъки дей'' - нещо с дребни пари да вземеш хиляди(човекът със скрийншота за картоните добре се е справил).....и най-губещият вариант е най-масовият - да слагаш 5,10 лева за 100-200 примерно...който играе колонки пък съвсем им пада в капана..


Върни се в “Игри и забавления”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта