Игра с прогнози - Шампионска Лига

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32503
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Шампионска Лига

Мнениеот 1914.1902 » 20 май 2018 10:45

[offtopic]Правилник за играта през сезон 2018-19

1. Точкуване

3 точки за познат точен резултат
1 точка за познат знак
Заб. точкуването е за целият турнир (т.е. в първата и във втората фаза е еднакво)

2. Начин на изключване на даден потребител

Даден потребител може да бъде изключен от играта по собствено желание или при пропускане на цял кръг , в който не е дал нито една прогноза . Същото така , ако някой умишлено преписва прогнози ще бъде изваден от играта .

Първа фаза

Участниците са 32 и са разделени в 8 групи по 4 тима .
Предварително има урни и всеки получава даден тим , който е участник в Шампионската лига .
Първите двама се класират за следващата фаза .
Първият получава отбора , който и реално е завършил първи в дадена група .
Вторият получава отбора , който реално е завършил втори в дадена група .

Пример:
valni - 15 точки
tevez - 12 точки
jorka7aa - 9 точки
miti4nia - 0 точки

В реалната група:
Манчестър Юнайтед - 15 точки
Базел - 12 точки
ЦСКА Москва - 9 точки
Бенфика - 0 точки

valni получава Манчестър Юнайтед
tevez получава Базел

Схема на играта през 2018-19 в групите:

valni - Базел
tevez - Юнайтед
jorka7aa - Бенфика
miti4nia - ЦСКА Москва

Как се разпределя програмата ?

1 кръг: Манчестър Юнайтед - Базел
1 кръг: Бенфика - ЦСКА Москва

т.е. tevez - valni
т.е. jorka7aa - miti4nia

В следващите кръгове е същото и ще се следва програмата , която ще бъде качена на страницата на УЕФА на 30 август 2018 година !

Как да разберем как се смятат точките ?

tevez - valni (15:14) - победа за домакина и на него се прибавят 3 точки в класирането в неговата група , а госта получава 0 точки
jorka7aa - miti4nia (10:10) - равенство между двата отбора и им се прибавя по точка в класирането в тяхната група

В крайното класиране в групите:

При равенство в точките - гледат се преките мачове
При равенство в преките мачове - гледа се головата разлика от всички срещи
При още едно равенство - продължава този , който има повече отбелязани голове (т.е. събрани повече точки във всичките срещи)
При ново равенство се гледат познатите точни резултати в двата преки мача между двамата потребители


Слагам ви една схема в на THE RED SNAKE от миналата година и дано ви стане ясно

Втора фаза на турнира

1.Теглене на жребий за елиминациите

Жребият за отделните фази ще бъде изтеглен в зависимост от жребия на ШЛ, като подребата на играчите в ще зависи от мястото, което ще заемат в груповата фаза и така нататък за отделните фази.

2.Правила за продължаване

В следващата фаза продължава участникът събрал повече точки за дадена елиминационна фаза.
При равенство продължава участникът , който е събрал повече точки в първата среща .
При равенство в точките продължава играча, който е познал повече точни резултати за дадена елиминационна фаза.
При ново равенство, напред продължава участникът с повече точни резултати в първата среща.
При ново равенство общия брой точки от груповата фаза на ниво осминафинал. При четвъртфинална фаза се гледат тези от осминафинала. При полуфинална фаза тези от четвъртфинала.
При ново равенство познат брой точни резултати от груповата фаза на ниво осминафинал. При четвъртфинална фаза се гледат тези от осминафинала. При полуфинална фаза тези от четвъртфинала. При финала тези от предишните фази .


3. Прогнозиране

На 1/8 финалите се прогнозират (1/8 финалите - първи срещи и реванши) в официалният турнир .
На 1/4 финалите се прогнозират (1/4 финалите - първи срещи и реванши) в официалният турнир .
На 1/2 се прогнозират (1/2 финалите - първи срещи и реванши) в официалният турнир.
На финала се прогнозира финала в официалният турнир.
На финала също се прогноза и голмайстор в двубоя . ( това ще дава две точки )


Смятам , че ако на някой не му бъде ясен регламента , той ще му се изясни с течение на играта . Най-вече този в групите , защото се пробва за първи път . Надявам се да ви е интересно и в играта да има феърплей .

Успех на всички :!:[/offtopic]

[offtopic]Регламент за сезон 2018-19 в играта

1. Правило за записване
1.1. Прогноза за шампион (5 точки)
1.2. Прогноза за голмайстор (4 точки)
1.3. Прогноза за финалисти (4 точки - 2 точки на отбор)
1.4. Познати полуфиналисти (4 точки - 1 точка на отбор)

2. Точкуване
2.1. Познат точен резултат (3 точки)
2.2. Познат знак (1 точка)

3. Начин на изключване на даден потребител

3.1. Даден потребител може да бъде изключен от играта по собствено желание или при пропускане на цял кръг , в който не е дал нито една прогноза . Същото така , ако някой умишлено преписва прогнози ще бъде изваден от играта .


4. Първа фаза от турнира

Първа фаза

Участниците са 32 и са разделени в 8 групи по 4 тима .
Предварително има урни и всеки получава даден тим , който е участник в Шампионската лига .
Първите двама се класират за следващата фаза .
Първият получава отбора , който и реално е завършил първи в дадена група .
Вторият получава отбора , който реално е завършил втори в дадена група .

Пример:
valni - 15 точки
tevez - 12 точки
jorka7aa - 9 точки
miti4nia - 0 точки

В реалната група:
Манчестър Юнайтед - 15 точки
Базел - 12 точки
ЦСКА Москва - 9 точки
Бенфика - 0 точки

valni получава Манчестър Юнайтед
tevez получава Базел

Схема на играта през 2018-19 в групите:

valni - Базел
tevez - Юнайтед
jorka7aa - Бенфика
miti4nia - ЦСКА Москва

Как се разпределя програмата ?

1 кръг: Манчестър Юнайтед - Базел
1 кръг: Бенфика - ЦСКА Москва

т.е. tevez - valni
т.е. jorka7aa - miti4nia

В следващите кръгове е същото и ще се следва програмата , която ще бъде качена на страницата на УЕФА на 30 август 2018 година !

Как да разберем как се смятат точките ?

tevez - valni (15:14) - победа за домакина и на него се прибавят 3 точки в класирането в неговата група , а госта получава 0 точки
jorka7aa - miti4nia (10:10) - равенство между двата отбора и им се прибавя по точка в класирането в тяхната група

В крайното класиране в групите:

При равенство в точките - гледат се преките мачове
При равенство в преките мачове - гледа се головата разлика от всички срещи
При още едно равенство - продължава този , който има повече отбелязани голове (т.е. събрани повече точки във всичките срещи)
При ново равенство се гледат познатите точни резултати в двата преки мача между двамата потребители


Дано ви стане ясно с тази схема , която написа предишният автор на играта


ГРУПА Н

1.rhaegar - Реал Мадрид
2.drеben23 - Борусия Дортмунд
3.Petar Simeonov - Тотнъм
4.veni__85 - Апоел Никозия

Замествайки в програмата на отборите, който се пада на всеки участник в жребия се получава следната програма и резултати до момента от точките на участниците по кръгове:

1 кръг - rhaegar - veni__85 14-8
1 кръг - Petar Simeonov - drеben23 10-8
2 кръг - veni__85 - Petar Simeonov 11-11
2 кръг - drеben23 - rhaegar 13-17
3 кръг - veni__85 - drеben23 8-11
3 кръг - rhaegar - Petar Simeonov 11-11
4 кръг - drеben23 - veni__85 10-7
4 кръг - Petar Simeonov - rhaegar 13-12
5 кръг - veni__85 - rhaegar
5 кръг - drеben23 - Petar Simeonov
6 кръг - rhaegar - drеben23
6 кръг - Petar Simeonov - veni__85

Ето какво би се получило като класиране към днешна дата:

ГРУПА Н

4 кръг

1.Petar Simeonov 2п-2р-0з 45/7тр/-42 гр (+3огр) 8 точки
2.rhaegar 2-1-1 54/11/-45 (+9) 7 точки
3.drеben23 2-0-2 42/6/-42 (0) 6 точки
4.veni__85 0-1-3 34/3/-46 (-12) 1 точка

5. Втора фаза от турнира

5.1. Продължават първите двама от всяка група .
5.2. Продължават 16 потребителя .
5.3. Прогнозират отделните фази от турнира .
5.4. Потребителите , които са продължили започват елиминациите с точките от своята група (т.е. 18,16,15,12 и т.н.)

6. Кой е по-напред в класирането , ако точките са равни ?
6.1. Потребителят спечелил повече точки в дадения кръг .
6.2. Потребителят спечелил повече точки в първите срещи от 1/8 финала , 1/4 финала , полуфинала .
6.3. Потребителят спечелил повече точни резултати в първите или вторите срещи . (тук може да се стигне до вторите срещи , ако в първите отново е равно съотношението между двамата или тримата с равни точки)
6.4. Потребителят познал повече точни резултати в дадения кръг .
6.5. Потребителят спечелил повече точки в миналата фаза .
6.6. Потребителят спечелил повече точки от бонусите (т.е. прогнозите , които е дал при записването , това вече ще важи при полуфиналите и финала) .[/offtopic]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32503
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Шампионска Лига

Мнениеот 1914.1902 » 20 май 2018 10:46

В горното мнение съм поставил в офтопик два варианта на провеждане на играта през другия сезон .
Надявам се всички да изразят мнението си и да одобрим някой от двата .
При 17 еднакви вота се избира този регламент избран от мнозинството .

Понеже и аз ще играя в следващата кампания избирам вторият вариант .

Потребителски аватар
THE RED SNAKE
Мнения: 5145
Регистриран на: 08 апр 2011 23:04
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Шампионска Лига

Мнениеот THE RED SNAKE » 20 май 2018 12:30

Ако не съм забравил да ви кажа, от новия сезон играта с прогнози ще се води от 1914.1902 ;) ! Така, че него ще слушкате от тук насетне :lol: ! Върнах се за кратко от пенсия 8-), понеже играта беше без админ и имаше опасност да няма сезон, както и да пораздвижим малко регламента :) ! Тъй като вече нямам свободно време да организирам игри, а някои от вас знаят, че в един момент имаше и случай, в които организирах и по пет игри с прогнози едновременно, Арсен Венгер на раздел игри и забавления се оттегля заслужено в пенсия :lol: !

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Шампионска Лига

Мнениеот JackPackage » 20 май 2018 13:42

1914.1902 написа:В горното мнение съм поставил в офтопик два варианта на провеждане на играта през другия сезон .
Надявам се всички да изразят мнението си и да одобрим някой от двата .
При 17 еднакви вота се избира този регламент избран от мнозинството .

Понеже и аз ще играя в следващата кампания избирам вторият вариант .

По скоро първо да се види кои ще са участниците и тогава да се прави питане :roll:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23294
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Шампионска Лига

Мнениеот Thsmith » 21 май 2018 01:15

Колкото по прости са правилата, толкова по-добре.

Само за това преписване бих искал да изразя мнение отново. Според мен не трябва да се наказват хора за такова нещо, както се случи тази година с някакво момче. Ако някой се притеснява, че ще му препишат прогнозите - лично съобщение и тн.
Да не вземе накрая да стане така, че двама да пуснат едни и същи прогнози и единия да бъде обвинен, че е преписал. После винаги ще има недоволни и същото ще е недоказуемо и в двете посоки. Все пак стават и случайности, колкото и да са редки.
Не е ОК и някой да види чуждите прогнози и да се мъчи да даде различна прогноза само за да не го обвинят, че преписва.

Аз лично не обръщам никакво внимание на останалите прогнози, миналата година даже не бях видял, че се прогнозира и 1/2 време или краен победител. Не помня вече, но цяла година бях давал само 1/2 ната прогнози. Просто не смятам, че е присъствието на чисто субективни и тълкуваеми правила е плюс.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16708
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Шампионска Лига

Мнениеот Udoji90 » 21 май 2018 17:25

1914.1902 написа:В горното мнение съм поставил в офтопик два варианта на провеждане на играта през другия сезон .
Надявам се всички да изразят мнението си и да одобрим някой от двата .
При 17 еднакви вота се избира този регламент избран от мнозинството .

Понеже и аз ще играя в следващата кампания избирам вторият вариант .

Понеже виждам, че ще участвам в следващото издание, гласувам за първия вариант. Някак си предпочитам точките след груповата фаза да се нулират, а не да си продължаваме с точките, събрани в групата. Също така не държа непременно да прогнозираме шампион, голмайстор и (полу)финалисти.
[offtopic]Само не ми е ясна много точка 2 от елиминационната фаза. Прогнозира ли се също краен победител в двойката (както досега)? Доколкото разбирам от прочетеното, не се прогнозира. Също така защо при равенство се дава предимство на човека с повече точки от първия мач? :roll: Не, че протестирам срещу тези 2 правила - просто питам. ;)[/offtopic]
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32503
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Шампионска Лига

Мнениеот 1914.1902 » 21 май 2018 17:34

Udoji90 написа:
1914.1902 написа:В горното мнение съм поставил в офтопик два варианта на провеждане на играта през другия сезон .
Надявам се всички да изразят мнението си и да одобрим някой от двата .
При 17 еднакви вота се избира този регламент избран от мнозинството .

Понеже и аз ще играя в следващата кампания избирам вторият вариант .


Само не ми е ясна много точка 2 от елиминационната фаза. Прогнозира ли се също краен победител в двойката (както досега)? Доколкото разбирам от прочетеното, не се прогнозира. Също така защо при равенство се дава предимство на човека с повече точки от първия мач? :roll: Не, че протестирам срещу тези 2 правила - просто питам. ;)


Краен победител не се прогнозира , да .
Някак си ми се вижда по-трудно в първия мач да се прогнозира , докато във втория мач картината в повечето случаи се изяснява , мое мнение .

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38907
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Шампионска Лига

Мнениеот tevez » 21 май 2018 20:02

Aз съм за 1-ви вариант.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16708
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Шампионска Лига

Мнениеот Udoji90 » 21 май 2018 21:53

1914.1902 написа:
Udoji90 написа:
1914.1902 написа:В горното мнение съм поставил в офтопик два варианта на провеждане на играта през другия сезон .
Надявам се всички да изразят мнението си и да одобрим някой от двата .
При 17 еднакви вота се избира този регламент избран от мнозинството .

Понеже и аз ще играя в следващата кампания избирам вторият вариант .


Само не ми е ясна много точка 2 от елиминационната фаза. Прогнозира ли се също краен победител в двойката (както досега)? Доколкото разбирам от прочетеното, не се прогнозира. Също така защо при равенство се дава предимство на човека с повече точки от първия мач? :roll: Не, че протестирам срещу тези 2 правила - просто питам. ;)


Краен победител не се прогнозира , да .
Някак си ми се вижда по-трудно в първия мач да се прогнозира , докато във втория мач картината в повечето случаи се изяснява , мое мнение .

OK, приемам аргумента. ;) Оставам си за този (първия) вариант.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Zaash
Мнения: 784
Регистриран на: 03 окт 2008 10:12
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Шампионска Лига

Мнениеот Zaash » 22 май 2018 09:28

Много се радвам, че ще мога да участвам. Връзката между познатите резултати след групите и отбора, с който продължаваш не ми става много ясна, но сигурно ще ми се изясни по време на играта. Който и от двата варианта да се избере ще бъде забавно.


Върни се в “Игри и забавления”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта