Горещия Стол - въпроси и отговори - fr3ak_boy

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fr3ak_boy
Мнения: 9349
Регистриран на: 14 май 2009 19:59
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Горещия Стол - въпроси и отговори - fr3ak_boy

Мнениеот fr3ak_boy » 02 сеп 2012 15:09

Без име написа:Фрийк, случайно да си забравил marmi52 ? :mrgreen:
[offtopic]Питам те, защото след като не харесваш тези хора, то марми няма как да го харесваш :mrgreen:[/offtopic]

Да и него съм забравил. :mrgreen:
shumkar_44 написа:...Весел лаят е на Шаро,
весел е и неговият вид,
щом във с ветреца ювелирно
се прокарва мириса на сух бисквит.

Годините ще литнат бързо,
и децата ще напуснат каменния зид,
ала сърпа лунен, той ще помни вечно,
къкрещия, вкусен, сух бисквит.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Горещия Стол - въпроси и отговори - fr3ak_boy

Мнениеот smoothc » 02 сеп 2012 15:45

Здравей,fr3ak_boy! Как си?
От това,което успях да прочета от твоите отговори,най-силно впечатление ми направи,това че се интересуваш от литература и история,а и казваш,че имаш някои успехи в тези области,за което те поздравявам,защото все по-малко хора от твоето поколение,за съжаление нямат,абсолютно никакво отношение към науката и изкуството....
Та..ето и моите въпроси към теб(извинявай,ако някои въпроси се повтарят или косвено си отговорил на тях)

1.Кой би бил,перфектния според теб наследник,на сър Алекс?
2.По принцип вяваш ли във т.нар "съдбовности"(знаци на съдбата,повратности...) във футбола? Пример:Когато Юнайтед спечели ШЛ 1999 срещу Байерн,сър Мат Бъзби на този ден щеше да навърши 90-години...
3.Представи си следното(хипотетично разбира се) :) ....Хемингуей,Стайнбек и Оруел решават да напишат обща книга:Как ти би я озаглавил?
4.Какво е "общото"(послание,което обединява) в "Шинел" и "Панаир на суетата"?
5.В кой филм Брад Пит според теб прави най-силната си роля-"Боен Клуб" или 12 Маймуни?
Поздрави!

Потребителски аватар
fr3ak_boy
Мнения: 9349
Регистриран на: 14 май 2009 19:59
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Горещия Стол - въпроси и отговори - fr3ak_boy

Мнениеот fr3ak_boy » 02 сеп 2012 16:12

smoothc написа:Здравей,fr3ak_boy! Как си?
От това,което успях да прочета от твоите отговори,най-силно впечатление ми направи,това че се интересуваш от литература и история,а и казваш,че имаш някои успехи в тези области,за което те поздравявам,защото все по-малко хора от твоето поколение,за съжаление нямат,абсолютно никакво отношение към науката и изкуството....
Та..ето и моите въпроси към теб(извинявай,ако някои въпроси се повтарят или косвено си отговорил на тях)

1.Кой би бил,перфектния според теб наследник,на сър Алекс?
Аз бих искал да видя Дейвид Мойс какво ще направи с малко повечко финанси и по-дълга скамейка, от колкото в Евертън.
2.По принцип вяваш ли във т.нар "съдбовности"(знаци на съдбата,повратности...) във футбола? Пример:Когато Юнайтед спечели ШЛ 1999 срещу Байерн,сър Мат Бъзби на този ден щеше да навърши 90-години...
Определено не.
3.Представи си следното(хипотетично разбира се) :) ....Хемингуей,Стайнбек и Оруел решават да напишат обща книга:Как ти би я озаглавил?
Тъй като не знам за какво се разказва, а намирам това за важно бих комбинарал имената на някои от най-известни им прозведения например: "За кого бият камбаните на изток от рая през 1984" или "Когато мишките и хората казаха сбогом на оръжията във фермата за животни".
4.Какво е "общото"(послание,което обединява) в "Шинел" и "Панаир на суетата"?
Все още не съм чел "Панаир на суетата", за да коментирам.
5.В кой филм Брад Пит според теб прави най-силната си роля-"Боен Клуб" или 12 Маймуни?
Тук съм прекалено пристрастен и казвам "Боен клуб". За мен самия филм е велик и е много над "12 маймуни". ;)
Поздрави!
Поздрави и на теб. Дано днес и Манчестър Юнайтед ни зарадва. :)
shumkar_44 написа:...Весел лаят е на Шаро,
весел е и неговият вид,
щом във с ветреца ювелирно
се прокарва мириса на сух бисквит.

Годините ще литнат бързо,
и децата ще напуснат каменния зид,
ала сърпа лунен, той ще помни вечно,
къкрещия, вкусен, сух бисквит.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14713
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Горещия Стол - въпроси и отговори - fr3ak_boy

Мнениеот smoothc » 02 сеп 2012 17:47

3.Представи си следното(хипотетично разбира се) ....Хемингуей,Стайнбек и Оруел решават да напишат обща книга:Как ти би я озаглавил?
Тъй като не знам за какво се разказва, а намирам това за важно бих комбинарал имената на някои от най-известни им прозведения например: "За кого бият камбаните на изток от рая през 1984" или "Когато мишките и хората казаха сбогом на оръжията във фермата за животни".

:) Определено второто ми допада повече...но да ти кажа честно,по-скоро ми прилича на подзаглавие,а може да бъде и Глава XI,кой знае :)
А какво ще кажеш за следното:"Кубински ром с Джон и Ерик"(1984)

Потребителски аватар
fr3ak_boy
Мнения: 9349
Регистриран на: 14 май 2009 19:59
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Горещия Стол - въпроси и отговори - fr3ak_boy

Мнениеот fr3ak_boy » 02 сеп 2012 18:52

smoothc написа:
3.Представи си следното(хипотетично разбира се) ....Хемингуей,Стайнбек и Оруел решават да напишат обща книга:Как ти би я озаглавил?
Тъй като не знам за какво се разказва, а намирам това за важно бих комбинарал имената на някои от най-известни им прозведения например: "За кого бият камбаните на изток от рая през 1984" или "Когато мишките и хората казаха сбогом на оръжията във фермата за животни".

:) Определено второто ми допада повече...но да ти кажа честно,по-скоро ми прилича на подзаглавие,а може да бъде и Глава XI,кой знае :)
А какво ще кажеш за следното:"Кубински ром с Джон и Ерик"(1984)

Не звучи зле, но тук опитаме и до личен вкус и стил. Предполагам, че на въпроса хората ще отговорят различно и броя на хората ще е почти равен на броя получени отговори.
shumkar_44 написа:...Весел лаят е на Шаро,
весел е и неговият вид,
щом във с ветреца ювелирно
се прокарва мириса на сух бисквит.

Годините ще литнат бързо,
и децата ще напуснат каменния зид,
ала сърпа лунен, той ще помни вечно,
къкрещия, вкусен, сух бисквит.

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Горещия Стол - въпроси и отговори - fr3ak_boy

Мнениеот megan fox » 04 сеп 2012 01:09

Още съм в криво настроение, ама все пак да те поизпотя малко...

1. Какво ти е мнението за отворените връзки?
2. Колко като продължителност ти е продължила най-дългата връзка?
3. Досега някоя дама да ти е разбивала сърцето?
4. Влюбваш ли се лесно? Ако не се получат нещата колко време ти е нужно, за да забравиш девойката?
5. Ако приятелката ти ти каже, че е бременна, как ще постъпиш? Ще обмислиш ли вариант аборт или смяташ, че си готов за родител? А дали наистина си готов и ще можеш ли да се справиш с тази отговорност?
6. Понася ли ти хората да те ползват за изповедалня и все да ти разказват проблемите си и евентуално да те питат за съвет?
7. Опиши какво представлява любовта за теб.
8. Какво означава за теб човешкият живот? Каква стойност има той?
9. Според теб човек, който няма психически проблеми може ли да убива хора, без да му мигне окото и без да има после угризения?
10. Ако убиеш някого... дали ще се сетиш за някой от съветите, които ти дадох как да маскираш следите или просто смяташ, че ще забиеш?
11. Направи ми един психологически профил през твоите очи. ;)
12. Според теб коя е най-значимата българска битка в нашата история? Защо точно тя?
13. Интересуваш ли се и били се занимавал с политика?
14. Досега умирал ли е човек пред очите ти? Ако да, как реагира? (не е нужно да ти е познат, може да си станал свидетел на катастрофа примерно)
15. Каза, че вярваш в кармата..., кажи ми тогава с какво новородените деца в една Сомалия примерно заслужават тази съдба, която имат - на глад и мизерия и над 50% от тях да загиват поради глад? Каква е тази тяхна карма, на какво се дължи?
16. Вярваш ли в съдбата и съгласен ли си, че всичко е предварително определено?
17. Защо не искаш да си безсмъртен?
18. Плаши ли ти смъртта? Защо?
19. Ако можеш да избереш как да умреш... какво ще избереш?

Време е за любимите ти въпроси, заради, които седна на стола. :)
20. Представи си, че твой близък има нужда от кръв (примерно за животоспасяваща операция), отиваш да дадеш кръв и в кръвният център те заразят със СПИН! Ще съжалиш ли, че си опитал да помогнеш на твоят близък, все пак ако не го беше направил ти щеше да останеш здрав?
21. Представи си, че и двамата ти родители се натровят с нещо, в резултат на което бъбреците им спират да функционират и двамата имат нужда от бъбречна трансплантация. Ти си подходящ донор и за двамата, но няма как да си дадеш и двата бъбрека, защото и на теб ти трябва поне един, за да живееш. Няма друг подходящ донор, така че можеш да спасиш само единият си родител, като си дадеш единият бъбрек. Кого ще избереш да спасиш и защо точно него! Тук не става въпрос какво ще бъде мнението ти на родителите ти, защото и двамата ще ти кажат да спасиш другият, няма значение и какво е лекарското мнение..., какъв ще бъде лично твоят избор?
22. Представи си, че имаш семейство (жена и 1-2 деца). И ти, и женати бачкате, но парите не ви стигат. Теб отказват да те повишат на работата ти, а ако я напуснеш не се знае дали ще успееш да си намериш нова работа, така че ако напуснеш може да влошиш още повече положението. Така остава като единствен вариант за повече кинти да повишат жена ти, но за да стане това нещо шефа й ще иска веднъж седмично да спи с нея! Ще се съгласиш на този вариант? Приемаме, че няма други ЗАКОННИ варианти, тях вече си ги изчерпал.
23. Представи си, че направиш научно постижение с много противоречив характер. Успял си да създадеш нещо, което ако се използва правилно ще облекчи и улесни живота на милиони, но ако попадне в грешните ръце може да убие милиони. Как ще постъпиш? Ще обявиш ли публично откритието си с което да помогнеш на едни, но да поставиш живота на други в опасност или ще замълчиш, като пропуснеш шанса на живота си да впишеш името си в човешката история? Примери за такива неща в човешката история много, когато велики учени са създавали неща, които са си мислели, че ще помогнат на човечеството, но в последствие са спомогнали също така и за смъртта на милиони хора.
24. Понеже не знам дали имаш брат, в случай, че нямаш представи си, че имаш и разликата ви е 2-3 години, няма значение кой е по-голям. Ти си женен, имаш 2 деца, хубава работа, от която печелиш много, но заради работата ти се налага да пътуваш много, понякога и за дълго да отсъстваш от вас. И в един "прекрасен" момент става ясно, че когато теб те няма във вас и си по командировки, че жена ти се чука с брат ти и не само това, но едното от децата ти, че не е от теб, а от него! Какво ще направиш в тази ситуация и как това ще се отрази на взаимоотношенията ти с брат ти, жена ти, та дори и към детето, което се оказва, че не е твое? + каква мислиш ще е реакцията на родители ви?
25. Как ще реагираш, ако в дадем момент разбереш, че родилите ти не са ти биoлогични родители и че си осиновен? Ще потърсиш ли биологичните си родители, какво ще ти е отношението към тях, ще ги обвиниш ли по някакъв начин, че са те изоставили и тн?
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
fr3ak_boy
Мнения: 9349
Регистриран на: 14 май 2009 19:59
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Горещия Стол - въпроси и отговори - fr3ak_boy

Мнениеот fr3ak_boy » 04 сеп 2012 13:09

megan fox написа:Още съм в криво настроение, ама все пак да те поизпотя малко...

1. Какво ти е мнението за отворените връзки?
Аз съм положително настроен стига да не става дума за брак. Щом си сключил брак поне според мен това е един вид знак, че си готов за обвързване само с една жена/мъж и няма да се занимаваш с други. Естествено важното е с другите партньори да е само секс, а да чувствата да са само към точно определения човек. Смятам, че отворената връзка е полезна и донася нужното разнообразие в една връзка, за да не си омръзнат хората прекалено бързо.
2. Колко като продължителност ти е продължила най-дългата връзка?
Почти 5 месеца.
3. Досега някоя дама да ти е разбивала сърцето?
Да, последното ми гадже, с което ходихме почти 5 месеца и след това ми изневери. Предполагам ще попиташ защо изневярата ме наранила, след като съм за отворените връзки. Отговорът ми е, че в началото на връзката ни, като говорихме за това тя каза, че е против и не иска такива неща. Казах ок, а след това тя при първа възможност ми изневери. Като ме нарани повече лъжата и факта, че тя ме лъжеше.
4. Влюбваш ли се лесно? Ако не се получат нещата колко време ти е нужно, за да забравиш девойката?
За влюбване не мога да говоря, ама за хлътване - да, лесно хлътвам, но и много бързо може да ми мине стига ми тя да направи достатъчно голяма глупост. Друга причина е да излезе по-интересен обект на хоризонта.
5. Ако приятелката ти ти каже, че е бременна, как ще постъпиш? Ще обмислиш ли вариант аборт или смяташ, че си готов за родител? А дали наистина си готов и ще можеш ли да се справиш с тази отговорност?
Ще говоря с нея какво тя иска. Ако тя е съгласна на аборт, ще я подкрепя, защото все още не се виждам като татко. Ако тя иска да го задържи, ще се замисля, но предполагам ще се откажа от родителски права, защото не мисля, че мога да му предложа много на този етап.
6. Понася ли ти хората да те ползват за изповедалня и все да ти разказват проблемите си и евентуално да те питат за съвет?
Нямам проблеми с това. Даже ми е приятно, но аз не обичам да споделям проблеми. Даже до скоро сериозно мислех да се занимавам с писхология, но се отказах.
7. Опиши какво представлява любовта за теб.
Ами любовта е... Може би това, когато познаваш един човек толкова много и можеш да предскажеш всяко негово нормално действие и все пак той ти е интересен и продължаваш да искаш да бъдеш с него. Приятна ти е компанията на този човек и не мислиш, че друг може да се справи по-добре от него в задоволяване на всички твои нужди.
8. Какво означава за теб човешкият живот? Каква стойност има той?
Ценя живота на другите, но не и моя. Старая се да не застрашавам живота на другите, но за моя не ми пука толкова. Вярвам, че трябва да живея така както чувствам за добре и да правя неща, които ми носят наслада и удоволствие, а пък ако умра, другите дано си ме спомнят с добро. Иначе човешкият живот е най-голямото богатство стига човек наистина да живее.
9. Според теб човек, който няма психически проблеми може ли да убива хора, без да му мигне окото и без да има после угризения?
Не вярвам, че има такива хора. Може и да греша.
10. Ако убиеш някого... дали ще се сетиш за някой от съветите, които ти дадох как да маскираш следите или просто смяташ, че ще забиеш?
Предполагам да. Винаги в напрегнати ситуации започвам да мисля какво знам по въпроса и какво би ми било най-полезно.
11. Направи ми един психологически профил през твоите очи. ;)
Според мен си с доста голямо самочувствие. Предполагам за това има причина или лични успехи, или някой дълго време ти го е повдигал с думи, докато един ден не си му повярвал. Опитваш се да изглеждш независим, силен и най-добрия в почти всичко, за да не ти пада самочувствието, за което споменах преди. Смея да твърдя обаче, че си станал обаче по-мил и хрисим спрямо преди или поне спрямо това кога аз се регистрирах тук. Често споменаваш своята приятелка Анди, ако не греша за името, и предполагам тя до голяма степен е отговорна за това.
12. Според теб коя е най-значимата българска битка в нашата история? Защо точно тя?
Доста са... Аз бих избрал опълченците на Шипка, защото винаги са ме впечатлявали с мъжеството и куража си. Освен това тази битка е ключова и за нашето освобождение.
13. Интересуваш ли се и били се занимавал с политика?
Умерено се интересувам и да бих се занимавал, но не бих искал да сер обвързвам с партиитем които са сега на власт. Може би ще си основа нова партия.
14. Досега умирал ли е човек пред очите ти? Ако да, как реагира? (не е нужно да ти е познат, може да си станал свидетел на катастрофа примерно)
Да, когато бях на 3 прабаба ми умря пред очите ми - получи инсулт. Казват, че децата на тази възраст не трябва да имат спомени, ама онзи момент ми се е набил в главата и особено погледа и. Никога няма да го забравя и той винаги ме сваля на земята, когато летя.
15. Каза, че вярваш в кармата..., кажи ми тогава с какво новородените деца в една Сомалия примерно заслужават тази съдба, която имат - на глад и мизерия и над 50% от тях да загиват поради глад? Каква е тази тяхна карма, на какво се дължи?
Това, че те мизерстват и гладуват не е задължително да е заради нещо направено от тях. Ако примерно прародителите им са направили нещо на някого друг и той е страдал, то това е начинът, по който кармата им го връща - те срадат заради своите внуци, правнуци и т.н. Не е задължително да се родиш с добра или неутрална карма на този свят. Да не забравяме, че и човек е имал минали животи според тези учения и в тях може да е извършил доста злини, които да влияят и на кармата му сега. Може просто всички деца в Сомалия да са души на хора, които са си залсужили това само че в предишен живот. ;)
16. Вярваш ли в съдбата и съгласен ли си, че всичко е предварително определено?
Не, не вярвам. Смятам, че човек сам гради пътя си. В джайнизма, който ми е любимото учение, се казва, че човек си е сам бог на вселената си, но не е бог във вселената на другите хора т.е. всеки един от нас си има една малка вселена, в която е бог и може да прави всичко, но те не трябва да нарушава баланса и да пречи на другите. Тогава идва и кармата. А щом човек може да прави всичко, то неговия път не предначертан.
17. Защо не искаш да си безсмъртен?
Ще загубя прекалено много хора, които са ми близки и това ще ме натъжава. Ще се натрупва болка в мен и един ден ще ми писне. Ще се отцепя и ще заживея като отшелник, но самотота ще ме влуди и ще се побъркам. А един безсмъртен луд може да бъде прекалено опасен за хората.
18. Плаши ли ти смъртта? Защо?
Не ме е страх от нея, защото знам, че сигурно ще се преродя, а ако не се преродя, то съм достигнал своята нирвана. А щом съм умрял, явно съм го поискал и душата ми е имала нужда от това.
19. Ако можеш да избереш как да умреш... какво ще избереш?
Спокойно в леглото си, докато слушам Stairway to heaven.

Време е за любимите ти въпроси, заради, които седна на стола. :)
20. Представи си, че твой близък има нужда от кръв (примерно за животоспасяваща операция), отиваш да дадеш кръв и в кръвният център те заразят със СПИН! Ще съжалиш ли, че си опитал да помогнеш на твоят близък, все пак ако не го беше направил ти щеше да останеш здрав?
Не бих съжалил, защото обичам да помагам и винаги би предпочел да помогна. А и както споменах по-горе не ценя чак толкова живота си.
21. Представи си, че и двамата ти родители се натровят с нещо, в резултат на което бъбреците им спират да функционират и двамата имат нужда от бъбречна трансплантация. Ти си подходящ донор и за двамата, но няма как да си дадеш и двата бъбрека, защото и на теб ти трябва поне един, за да живееш. Няма друг подходящ донор, така че можеш да спасиш само единият си родител, като си дадеш единият бъбрек. Кого ще избереш да спасиш и защо точно него! Тук не става въпрос какво ще бъде мнението ти на родителите ти, защото и двамата ще ти кажат да спасиш другият, няма значение и какво е лекарското мнение..., какъв ще бъде лично твоят избор?
С оглед на сегашното им здравословно състояние, ще спася баща си, защото той няма здравословни проблеми, а майка ми има доста т.е. на него му се очертава по-дълъг живот. При положение обаче че и двамата са в еднакво здравословно състояние, бих спасил майка си, защото тя ми е дала повече от баща ми и винаги ме е натискала точно когато трябва да направя нещо, докато баща ми винаги ми е давал по-голяма свобода и винаги го е било страх да изиска нещо от мен.
22. Представи си, че имаш семейство (жена и 1-2 деца). И ти, и женати бачкате, но парите не ви стигат. Теб отказват да те повишат на работата ти, а ако я напуснеш не се знае дали ще успееш да си намериш нова работа, така че ако напуснеш може да влошиш още повече положението. Така остава като единствен вариант за повече кинти да повишат жена ти, но за да стане това нещо шефа й ще иска веднъж седмично да спи с нея! Ще се съгласиш на този вариант? Приемаме, че няма други ЗАКОННИ варианти, тях вече си ги изчерпал.
Да бих се съгласил, защото за мен децата винаги са пред жената. (Приемаме, че и тя е съгласна на това решение.) Моето мнение и чувства са над нещата. Доброто на децата ми смятам, че е пред тях и смятам, че така ще е най-добре за тях. Така че бих се съгласил да.
23. Представи си, че направиш научно постижение с много противоречив характер. Успял си да създадеш нещо, което ако се използва правилно ще облекчи и улесни живота на милиони, но ако попадне в грешните ръце може да убие милиони. Как ще постъпиш? Ще обявиш ли публично откритието си с което да помогнеш на едни, но да поставиш живота на други в опасност или ще замълчиш, като пропуснеш шанса на живота си да впишеш името си в човешката история? Примери за такива неща в човешката история много, когато велики учени са създавали неща, които са си мислели, че ще помогнат на човечеството, но в последствие са спомогнали също така и за смъртта на милиони хора.
Бих направил нещо като кмета на онова норвежко село - бих сложил формулата/чертежите в един пакет и ще кажа да го отворят след примерно 200 години и ще се моля до тогава човечеството да е станало по-добро и творението ми да се използва само за добро.
24. Понеже не знам дали имаш брат, в случай, че нямаш представи си, че имаш и разликата ви е 2-3 години, няма значение кой е по-голям. Ти си женен, имаш 2 деца, хубава работа, от която печелиш много, но заради работата ти се налага да пътуваш много, понякога и за дълго да отсъстваш от вас. И в един "прекрасен" момент става ясно, че когато теб те няма във вас и си по командировки, че жена ти се чука с брат ти и не само това, но едното от децата ти, че не е от теб, а от него! Какво ще направиш в тази ситуация и как това ще се отрази на взаимоотношенията ти с брат ти, жена ти, та дори и към детето, което се оказва, че не е твое? + каква мислиш ще е реакцията на родители ви?
Предполагам родителите ми ще са на моя страна. Иначе аз бих ги оставил да си живеят заедно, щом се обичат толкова, а аз бих си стегнал багажа и заминал някъде, защото ще се чувствам предаден и ще искам да забравя случилото се, а в тази в същата среда не мисля, че е възможно.
25. Как ще реагираш, ако в дадем момент разбереш, че родилите ти не са ти биoлогични родители и че си осиновен? Ще потърсиш ли биологичните си родители, какво ще ти е отношението към тях, ще ги обвиниш ли по някакъв начин, че са те изоставили и тн?
Ще ги потърся, ще поискам да разбера защо са ме изоставили, но толкова. След това има казвам "Aufwiedersehen" и ще се върна при другите ми родители, защото те са ме отгледали и са ми дали нужното, за да стана човека, който съм, а мен не ме е срам и не съжлаявам, че съм това, което съм. :)
shumkar_44 написа:...Весел лаят е на Шаро,
весел е и неговият вид,
щом във с ветреца ювелирно
се прокарва мириса на сух бисквит.

Годините ще литнат бързо,
и децата ще напуснат каменния зид,
ала сърпа лунен, той ще помни вечно,
къкрещия, вкусен, сух бисквит.

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Горещия Стол - въпроси и отговори - fr3ak_boy

Мнениеот megan fox » 05 сеп 2012 01:40

Фрийк, вече имам достатъчно мат'рЯл да те тормозя с въпроси ;) :twisted:

1.Каза, че би се отказал от родителски права, ако приятелката ти забременее и поиска да задържи бебето, защото още не си готов за баща... Как мислиш, няма ли да те гризе от вътре, че си си изоставил детето? Сигурен ли си, че след години няма да се намразиш за това нещо? В крайна сметка след години когато си готов да се грижиш за това дете, то може да не иска да те вижда! Смяташ ли, че тази негова реакция ще е нормална и ако решиш да си промениш мнението как ще го убедиш да ти даде шанс да му бъдеш баща, пък било то и със закъснение?
2. Това не е ли бягане от отговорност? С какви очи ще гледаш след години това дете, ако се засечете на улицата?
3. Как мислиш ще реагира семейството ти на тази твоя постъпка? Ами най-близките ти приятели?
4. Предвид, че вярваш в кармата... смяташ ли, че ще бъдеш наказан по някакъв начин от нея за това си решение да изоставиш детето си на произвола на съдбата? (Знам, че не вярваш в нея и аз не вярвам, но такъв е лафа) Според теб какво ще е наказанието? Какво е справедливото наказание за нещо такова, отново според теб?
5. Какво те отказа от това да се занимаваш с психология?
6. Защо не цениш своя собствен живот? Какво те прави по-различен от другите, че твоят живот да няма значение, а техният да има?
7. В този ред на мисли..., за да разсъждаваш по този начин трябва да нямаш инстинкт за самосъхранение! Така ли е? Ако имаш не мислиш ли, че подсъзнателно нещата не са такива каквито ги представяш и че най-вероятно не познаваш достатъчно добре себе си?
8. Често ли ти се случва да летиш, както ти се изрази в отговора на 14-и въпрос?
9. Защо след като не ти пука за теб и не се страхуваш от смъртта... спомена за кончината на баба ти те приземява? Няма логика в това! Щом не ти пука за теб самият и не се страхуваш да гушнеш букета... не би трябвало това нещо да ти влияе и да те сваля на земята! Още един път стигаме до това, че явно не се познаваш толкова добре и подсъзнателно не си чак толкова силен психически и не притежаваш това себеотрицание, колкото си мислиш...
10. Отговора ти на 15-ти въпрос... Не смяташ ли, че в такъв случая кармата има доста извратено чувство за хумор, ако мога така да се изразя? Какво е виновно едно новородено, че то да плаща за грешките на прародителите си, които най-вероятно изобщо не познава и са гушнали букета много преди то да се роди?
11. Вярваш ли в късмета? Защо?
12. Можеш ли да дадеш някакво доказателство за наличието на карма? Какво е то?
13. Каза, че не вярваш в съдбата, но ако прочетеш отново края на отговора си на 15-ти въпрос излиза, че съдбата съществува и че тя се изразява чрез кармата като тя (кармата) кара едни хора да плащат за грешките на техните предшественици! В този ред на мисли можеш ли да кажеш, че карма = съдба? ;) Ако не си съгласен какви са разликите според теб? ;)
14. Защо толкова много се страхуваш сам от себе си? Какво в теб те плаши? Това, че може да откачиш, както се изрази в отговора на въпрос 17 не означава, че автоматично ще си опасен за околните, още повече ако наистина се отдадеш на отшелничество. Човек може да е луд по много различни начини и не всичките са опасни за околните. ;)
15. Отговора ти на 18-ти въпрос ме хвърли в оркестъра. Ако правилно съм те разбрал според твоите виждания се прераждат само хората, които не са постигнали нирвана. На какво се дължи това твое убеждение? Защо тези, които са успели да постигнат нирвана да нямат правото да се преродят?
16. Тая фраза: " А щом съм умрял, явно съм го поискал и душата ми е имала нужда от това." Ама ти сериозно ли? :o :shock: От твоите думи излиза, че човек умира тогава когато си избере... Е ако някой те убие насилствено какво става? Душата ти не е имала нужда от това, тя не го е искала, но се е случило... и какво ще направи? А какво става с тези, които никога не сметнат, че са готови да умрат? Кой и как определя кога е дошло тяхното време да изтърсят праха от камбаната?
17. Излиза, че вярваш в съществуването на душата... Какво представлява тя според теб? Как ще ме убедиш, че тя съществува? А за какво служи?
18. От всичко прочетено до тук излиза, че ти си духовен човек. Духовен, не религиозен! На какво се дължи това? Така са те възпитали или сам си го изградил това нещо?
19. Вярваш ли в онези разкази на хора, които са били за кратко умрели за тунел със светлина и другите такива ала-бала?
20. В случай, че вярваш... как ще реагираш, като ти кажа, че такова нещо няма и че това са пълни измислици, защото аз вече на два пъти съм гушвал букета и са ме връщали от "оня" свят, ако мога така да се изразя?!
21. Как си обясняваш такива феномени, когато хора, които са били мъртви оживяват? Това означава ли, че не им е дошло времето? Ако да..., това означава ли, че все пак има съдба и че всичко е предварително предопределено и че тия хора не е трябвало все още да умират, защото не е бил техен ред (не им е дошло времето)?
22. Ако имаш право да се видиш с Далай Лама и да му зададеш само един въпрос, кой ще бъде този въпрос? Защо точно него?
23. Според теб коя медицина е по-добра, тази, която е обоснована на науката или източната медицина, която понякога е способна на... чудеса? На какво отдаваш тези успехи в някои сфери на източната медицина, които определено нямат научно обяснение?
24. Доказано е, че човек използва само 7-8% от капацитета на мозъка си, гениите като Айнщайн са ползвали около 10-12% от капацитета на мозъка си... според теб на какво ще са способни хората, ако могат да използват 100% от капацитета на мозъка си? Примерно телепатия?
25. Как си представяш света след 100 години?
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
fr3ak_boy
Мнения: 9349
Регистриран на: 14 май 2009 19:59
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Горещия Стол - въпроси и отговори - fr3ak_boy

Мнениеот fr3ak_boy » 05 сеп 2012 20:15

megan fox написа:Фрийк, вече имам достатъчно мат'рЯл да те тормозя с въпроси ;) :twisted:

1.Каза, че би се отказал от родителски права, ако приятелката ти забременее и поиска да задържи бебето, защото още не си готов за баща... Как мислиш, няма ли да те гризе от вътре, че си си изоставил детето? Сигурен ли си, че след години няма да се намразиш за това нещо? В крайна сметка след години когато си готов да се грижиш за това дете, то може да не иска да те вижда! Смяташ ли, че тази негова реакция ще е нормална и ако решиш да си промениш мнението как ще го убедиш да ти даде шанс да му бъдеш баща, пък било то и със закъснение?
Знам, че сигурно ще ме гризе и може и да се намразя, но също така няма да мога да го гледам как не мога да му предложа елементарни неща, които се очакват от един баща. Не знам как бих го убедил да ме приеме като баща, не знам дали ще имам и силите да го поискам. Знам само че като вече имам някаква възможност, ако не друго то поне бих предложил на майката да и дам някаква финансова подкрепа. Знам, че парите не могат да заместят бащата, но това е най-малкото, което бих могъл да им предложа.
2. Това не е ли бягане от отговорност? С какви очи ще гледаш след години това дете, ако се засечете на улицата?
Може би е бягане, но все пак смятам, че детето на тази възраст е отговорност, която не мога да поема. Не знам дали бих могъл. Може би дори няма да го погледна, защото дори и да е моя ген, аз не съм му баща в пълния смисъл на думата. Не съм му дал нищо и няма какво да искам от него.
3. Как мислиш ще реагира семейството ти на тази твоя постъпка? Ами най-близките ти приятели?
Смятам, че ще ме подкрепят. Може да кажат, че правя глупост, но накрая ще застанат зад мен.
4. Предвид, че вярваш в кармата... смяташ ли, че ще бъдеш наказан по някакъв начин от нея за това си решение да изоставиш детето си на произвола на съдбата? (Знам, че не вярваш в нея и аз не вярвам, но такъв е лафа) Според теб какво ще е наказанието? Какво е справедливото наказание за нещо такова, отново според теб?
Ами сега заивси каква е кармата ми. Принципно се опитвам да бъде добра. Участвам в доброволчески организации, опитвам се да правя добро и т.н. Т.Е с това си решение аз ще я влоша, не знам до каква степен, но продължавайки да правя добро, аз пак ще я върна до добра или поне неутрална, а какво е наказанието не знам, но смятам, че справедливо наказание ще е да загубя дете, което чакам и наистина съм готов за него.
5. Какво те отказа от това да се занимаваш с психология?
Фактът, че реализацията е много трудна, а в България е почти невъзможна.
6. Защо не цениш своя собствен живот? Какво те прави по-различен от другите, че твоят живот да няма значение, а техният да има?
С това, че е мой и съм сметнал, че не държа толкова много на него. Другите не са по-важни от мен, но аз нямам право да съдя за тях и техния живот. Те си отговарят за него. Само трябва да внимавам да не го застрашавам и т.н. защото пак стигаме до момента с кармата.
7. В този ред на мисли..., за да разсъждаваш по този начин трябва да нямаш инстинкт за самосъхранение! Така ли е? Ако имаш не мислиш ли, че подсъзнателно нещата не са такива каквито ги представяш и че най-вероятно не познаваш достатъчно добре себе си?
Всъщност нямам. Често изглежда, сякаш си прося смъртта. Пресен пример се случи днес. Вървя си аз по една тясна уличка и виждам срещу мен кола, но шофьора зяпаше през прозореца. Дори не помислих за помръдване. В последния момент той погледна пътя и наби спирачки. Даже леко ме закачи, но беше нищожно дори не залитнах. Предполагам след това ми тегли много майни, ама не го разбрах, защото бях със слушалки, но видях, че вика нещо.
8. Често ли ти се случва да летиш, както ти се изрази в отговора на 14-и въпрос?
Да. Обикновено това са разни успехи или малки върхове, които съм покорил - било то в личен или професионален/образователен план. Имам късмет или по-точно добра карма и ми се случват хубави неща.
9. Защо след като не ти пука за теб и не се страхуваш от смъртта... спомена за кончината на баба ти те приземява? Няма логика в това! Щом не ти пука за теб самият и не се страхуваш да гушнеш букета... не би трябвало това нещо да ти влияе и да те сваля на земята! Още един път стигаме до това, че явно не се познаваш толкова добре и подсъзнателно не си чак толкова силен психически и не притежаваш това себеотрицание, колкото си мислиш...
Ти предполагаш така, но това, което ме връща на земята, не е страха от смъртта, а болката, която ми се стори, че прочетох в очите и. Болката, че е имала още какво да върши. За това се връщам на земята и продължавам да върша, каквото имам, за да не съжалявам след това, че не съм го свършил.
10. Отговора ти на 15-ти въпрос... Не смяташ ли, че в такъв случая кармата има доста извратено чувство за хумор, ако мога така да се изразя? Какво е виновно едно новородено, че то да плаща за грешките на прародителите си, които най-вероятно изобщо не познава и са гушнали букета много преди то да се роди?
Може и така да е, но кармата е част от природата, а тя често има странно чувство за хумор.
11. Вярваш ли в късмета? Защо?
Не. Смятам, че всичко е карма - добра или лоша, както и желание.
12. Можеш ли да дадеш някакво доказателство за наличието на карма? Какво е то?
Ами аз съм се убедил в нея от личен опит. Преди правех доста лоши неща и ми се случваха лоши неща (между 1-4 редовно бях центъра на сбиванията между децата и често бях човека, нанесъл най-много удари). Тогава прочетох следната поговорка хвърли добро пред себе си и ще го намериш пред теб. И спрях да се бия. Опитах се да бъда по-добър и от тогава почнаха да ми се случват по-позитивни неща.
13. Каза, че не вярваш в съдбата, но ако прочетеш отново края на отговора си на 15-ти въпрос излиза, че съдбата съществува и че тя се изразява чрез кармата като тя (кармата) кара едни хора да плащат за грешките на техните предшественици! В този ред на мисли можеш ли да кажеш, че карма = съдба? ;) Ако не си съгласен какви са разликите според теб? ;)
Кармата си можеш да я променяш, докато съдбата не т.е. имаш лоша карма - вършиш добрини и тя започва да става по-неутрална, а след това и добра. Правиш злини и кармата ти се влошава т.е. ти предстоят лоши неща, но е факт, че ти можеш да го промениш, но е важно и да имаш желанието за това. При съдбата нещата, ако съм ги разбрал правилно, са така - правя, каквото правя и нищо не зависи от мен.
14. Защо толкова много се страхуваш сам от себе си? Какво в теб те плаши? Това, че може да откачиш, както се изрази в отговора на въпрос 17 не означава, че автоматично ще си опасен за околните, още повече ако наистина се отдадеш на отшелничество. Човек може да е луд по много различни начини и не всичките са опасни за околните. ;)
Може и така да е, но ме е страх от себе си, защото не знам как ще се развия в бъдеще и дали няма да се променя в прекалено отрицателна насока.
15. Отговора ти на 18-ти въпрос ме хвърли в оркестъра. Ако правилно съм те разбрал според твоите виждания се прераждат само хората, които не са постигнали нирвана. На какво се дължи това твое убеждение? Защо тези, които са успели да постигнат нирвана да нямат правото да се преродят?
Нирваната представлява фаза на живота, в която си постигнал пълна хармония и перфектност. Едно ново прераждане ще наруши баланса, а душата се цели да достигне своята нирвана и няма нужда да я губи.
16. Тая фраза: " А щом съм умрял, явно съм го поискал и душата ми е имала нужда от това." Ама ти сериозно ли? :o :shock: От твоите думи излиза, че човек умира тогава когато си избере... Е ако някой те убие насилствено какво става? Душата ти не е имала нужда от това, тя не го е искала, но се е случило... и какво ще направи? А какво става с тези, които никога не сметнат, че са готови да умрат? Кой и как определя кога е дошло тяхното време да изтърсят праха от камбаната?
Когато те убие някого, не значи, че не си мислил за това. Много хора си мислят примерно, ами ако еди какво си стане - примерно автобусът се запали, докато съм в него. Мислейки го достатъчно дълго и достатъчно силно, то човека го е пожелал и автобусът се е запалил, човекът изгорял, а всичко изглежда като нещастен случай. За това трябва и да се внимава за какво си мислим. Както се казва в джайнизма, ние сме едни малки богове на нашите вселени и трябва да внимаваме какво си мислим и пожелаваме, защото то се случва. Правото да мислиш е голяма отгворност и ние трябва да бъдем внимателни с нея. Относно втората част на въпроса трябва да се вземе предвид, че ние имаме две части - душа и тяло, а тялото си има срок на годност. Износва се и трябва да се полагат грижи за него, както например за една кола. Има моменти, в които просто срокът на годност на нашето тяло изтича и душата просто трябва да го напусне.
17. Излиза, че вярваш в съществуването на душата... Какво представлява тя според теб? Как ще ме убедиш, че тя съществува? А за какво служи?
Душата е... не знам как точно да я обясня, но тя е тук, за да напътства тялото, защото тялото има потенциал, а душата има силата да впрегне този потенциал за добро или лошо. Иначе тя е нематериална форма и не знам как да я обяня, защото не съм виждал такова нещо - не е материя, но не е и антиматерия. Тъй като не те познавам толкова, че да знам как да те убедя, ще те попитам как обясняваш така нареченто дежа вю?
18. От всичко прочетено до тук излиза, че ти си духовен човек. Духовен, не религиозен! На какво се дължи това? Така са те възпитали или сам си го изградил това нещо?
Да така е. Сам съм се възпитал. Нашите смятат, че провал, че не съм религиозен. Майка ми е религиозна и може би си има причини. Преди моето раждане е имало други зародиши и бебета, котио са умрели по една или друга причина. Даже и на мен не са ми давали шансове за живот и дори ако съм бил оцелел, се е очаквало да бъде ментално и физически недоразвит. Майка ми обаче в отачаян опит е започнала да ходи по църкви и да се моли. Родил съм се здрав и с нормално развит мозък даже спроед айкю теста, който са ме карали да правя доста дорбе развит - имам ай кю 168. Но това е друга тема. Та доста съм спорил с майка ми относно причината на моето успешно и пълноценно раждане. Тя казва, че това е знак, че има Бог, а аз и казвам, че всичко се дължи на силата на нейното желание и че тя просто се страхува да възприеме, че има такава сила и че тя трябва да носи отговорност за нея.
19. Вярваш ли в онези разкази на хора, които са били за кратко умрели за тунел със светлина и другите такива ала-бала?
Вярвам в това за тунелите, защото смятам, че може би душите ни отиват в друго измерение. Приемам това измерение, в което живеем за материалното, а те може би живеят дори когато достигнат нирваната си в духовното измерение и това е пътят за там. Не вярвам обаче във това, че човек вижда като на филм живота си.
20. В случай, че вярваш... как ще реагираш, като ти кажа, че такова нещо няма и че това са пълни измислици, защото аз вече на два пъти съм гушвал букета и са ме връщали от "оня" свят, ако мога така да се изразя?!
Ще изкажа едно предположение - душата ти веднага е била готова да премине в друго тяло - бебе. А ако си бил бебе, в утробата на майката предполагам е тъмно. :mrgreen:
21. Как си обясняваш такива феномени, когато хора, които са били мъртви оживяват? Това означава ли, че не им е дошло времето? Ако да..., това означава ли, че все пак има съдба и че всичко е предварително предопределено и че тия хора не е трябвало все още да умират, защото не е бил техен ред (не им е дошло времето)?
Или просто душата се е разколебала и е сметнала, че има още какво да постигне с това тяло, за да се доближи до своята нирвана.
22. Ако имаш право да се видиш с Далай Лама и да му зададеш само един въпрос, кой ще бъде този въпрос? Защо точно него?
Интересно ми е какво е неговото виждане за бъдещото и хората. Искам да чуя мнението му, защото е мъдър човек и смятам, че ще има интересно мнение. Като цяло единственото ми обяснение защо е моето любопитство.
23. Според теб коя медицина е по-добра, тази, която е обоснована на науката или източната медицина, която понякога е способна на... чудеса? На какво отдаваш тези успехи в някои сфери на източната медицина, които определено нямат научно обяснение?
Предполагам, защото тя се води, че лекува и душата, не само тялото, докато нашата медицина лекува само тялото.
24. Доказано е, че човек използва само 7-8% от капацитета на мозъка си, гениите като Айнщайн са ползвали около 10-12% от капацитета на мозъка си... според теб на какво ще са способни хората, ако могат да използват 100% от капацитета на мозъка си? Примерно телепатия?
Предполагам ще могат да правят почти всичко само с ума си - телепатия, телекинеза, защо не и пирокинеза. Тялото и физическият труд ще останат история.
25. Как си представяш света след 100 години?
Същият като сега. Може би с няколко градуса по-топло заради разширението на слънцето. :)
shumkar_44 написа:...Весел лаят е на Шаро,
весел е и неговият вид,
щом във с ветреца ювелирно
се прокарва мириса на сух бисквит.

Годините ще литнат бързо,
и децата ще напуснат каменния зид,
ала сърпа лунен, той ще помни вечно,
къкрещия, вкусен, сух бисквит.

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12794
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Горещия Стол - въпроси и отговори - fr3ak_boy

Мнениеот Eminem » 05 сеп 2012 21:00

Кой определя душата в кое тяло да се прероди ?


Върни се в “Игри и забавления”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта