Отбор за Форум Лига

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
footboy
Мнения: 18
Регистриран на: 12 фев 2010 22:45
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отбор за Форум Лига

Мнениеот footboy » 26 мар 2010 19:47

Айде да го направим за неделя бе момчета.Понеже и аз ще ходя на мач а много ми се рита навитаци ли сте :?

Потребителски аватар
kola_di_rienzo
Мнения: 234
Регистриран на: 06 ное 2009 09:04
Skype: koladirienzo
Контакти:

Re: Отбор за Форум Лига

Мнениеот kola_di_rienzo » 27 мар 2010 09:28

:( Еееее това е много кофти бе. Заради малоумния мач, който почва в 7 и половина не можем да се съберем да ритаме от 4 до 5. Доста глупаво според мене. А за утре няма ли някакъв вариант? Колко човека можем да се съберем за утре. Или за днес даже? Ако има желаещи :-)
И господ от свода, през гъстия дим,

гледаше на всичко тих, невъзмутим!...

Потребителски аватар
valery_buchinsky
Мнения: 8
Регистриран на: 27 мар 2010 15:25
Skype: valery_buchinsky
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Отбор за Форум Лига

Мнениеот valery_buchinsky » 01 апр 2010 10:55

Привет, хора. Аз съм вратарят (и представител) на DiecastCarsBG.
Ето статистиката от вчера:

Gong.bg - DiecastCarsBG 6:3

голмайстори:
5' № 69 Djovinko (Diecast)
12' № 7 DarkOne (Diecast)
25' № 2 (Gong.bg)
28' № 8 (Gong.bg)
29' № 2 (Gong.bg)
37' № 7 (Gong.bg)
47' № 7 (Gong.bg)
48' № 7 (Gong.bg)
49' № 5 syxx (Diecast)

жълти картони:
9' № 8 (Gong.bg)
46' № 7 (Gong.bg)

Ще ви помоля да ми дадете nick-овете на играчите, които играха с номера 2, 7 и 8.

Иначе мисля, че стана интересен мач. Бях забравил колко по-яко е да играеш футбол със съдия. :) Ще се виждаме в залата.

Вече мисля, че сте наясно с правилата, но все пак ще ви ги пусна, за да ги видите, защото никъде из форума не ги видях. Бяхте на едно нарушение от "дълга дузпа". :)

Правила:
- Топка: футзал топка (с размер 4 и ниска отскокливост)

- Брой играчи: 6 във всеки отбор. Минималният брой играчи за започване на срещата е 5. Минималният брой играчи на терена за един отбор по време на срещата (например поради контузия или изгонване) е 4. При оставане на отбор с по-малък брой играчи от посочения, неговият съперник печели срещата служебно.

- Екипировка: препоръчиелни екипи. За неекипиран отбор ще бъдат осигурени маркировъчни потници с номера. Вратарите трябва да имат отличителна екипировка (т.е. различна от тази на всички останали в отбора).

- Продължителност на мач: две полувремена по 25 минути

- Важи правилото за забрана на връщането на топката към вратаря.

- Аут: вратарят хвърля топката от наказателното поле. Топката трябва да напусне наказателното поле преди друг играч да играе с нея.

- Тъч: топката се поставя върху или зад страничната линия (т.е. извън игралното поле). Подава се с крак по земя. При неправилно изпълнение се отсъжда обратен тъч и следва противниковия отбор да изпълни тъч от същата позиция.

- Минимално отстояние на играчите от топката при статично положение – 5 метра.

- Смени: Броят на смените е неограничен. Смяна може да бъде извършена само при спряна игра и само в зоната, в която централната линия на терена се съединява със страничната линия. Резервният състезател може да влезе на игралното поле, само след като играчът, когото той заменя, е излязъл от терена.

- Натрупани фаулове: Всеки отбор, извършил за едно полувреме 4 и повече нарушения, за които следва да бъде отсъден пряк свободен удар, се наказва, като прекият свободен удар за 4-ото и за всяко следващо нарушение се изпълнява фронтално срещу вратата от маркираната върху терена по-далечна точка за изпълнение на т.нар. "дълга дузпа", без да се построява стена, като всички състезатели (без вратаря на защитаващия се отбор) трябва да се намират зад линията на топката и най-малко на 5 м от топката. Играчът, който ще изпълнява удара, трябва да бъде ясно определен и посочен на съдията. Вратарят, срещу когото ударът ще се изпълнява, има право да се намира във всяка една точка от собственото си наказателно поле, но задължително най-малко на 5 метра от топката. Изпълняващият удара играч е длъжен да ритне топката по посока на вратата, с намерение да отбележи гол, без да има право да я подава на свой съиграч. След изпълнението на дългата дузпа играта продължава, също както след изпълнение на пряк свободен удар, като никой няма право да играе с топката преди тя да е била докосната от вратаря на защитаващия се отбор или преди да е отскочила от гредите на вратата. В случаите, когато, по преценка на съдията, играта е била оставена да продължи след извършването на нарушение, за което е следвало да се отсъди пряк свободен удар, като вместо това е била приложена възможността за авантаж, извършеното нарушение, въпреки че играта е продължила след него, ще бъде отчетено за целта на акумулирането на нарушенията и към броя на извършените от дадения отбор фалове следва да се добави нарушението, за което съдията е оставил авантаж. Във всички такива случаи съдията е длъжен със съответния жест и/или на висок глас да даде да се разбере, че е приложил правилото за авантажа.

- Картони: Получените картони (жълти и червени) не се натрупват и не важат за следващите срещи. Отбор, чийто играч е бил изгонен, продължава играта в намален състав до изтичането на 5 минути от излизането на изгонения играч, след което има право да вкара в игра друг играч на негово място, ако разполага с резервни състезатели. Времето по предходното изречение се отчита от съдията и новият играч има право да влезе на терена само с негово разрешение. В случай че срещу отбор, който играе във временно намален състав, бъде отбелязан гол, отборът има право да попълни състава си преди подновяването на играта, но само с един играч. В случай че съставите и на двата отбора са намалени с равен брой състезатели, при отбелязване на гол не се извършва попълване в нито един от отборите. Ако отборът, който играе в намален състав, отбележи гол, неговият състав не се попълва.

- Отбор, който в обявения точен час за започване на срещата не е на терена със съответния брой играчи, готови да започнат мача, получава служебно един гол пасив (0:1); ако след изтичането на 5 мин. от обявения начален час отборът все още не е готов за игра, получава втори гол пасив (0:2); ако 10 мин. след обявения начален час на срещата отборът продължава да не е готов за игра, се присъжда служебна победа на противниковия отбор с резултат 3:0. За избягване на всякакво съмнение, за готов за игра се счита отбор, който в обявения час разполага с 4 играчи на терена.

- Забранено е плъзгащото отнемане на топката (шпагат), когато, по мнението на съдията, е налице единоборство между противникови играчи за овладяване или за отнемане на топката. При нарушаване на това правило се отсъжда пряк свободен удар срещу отбора-нарушител, респективно наказателен удар (дузпа).

- За победа се присъждат 3 точки, а за равенство – по 1 точка. При неявяване и на двата отбора, срещата се отчита като изиграна без резултат и без да се присъждат точки, а отборите дължат да заплатят таксите си за мача. В случай на служебна победа/загуба двата отбора заплащат дължимите такси за мача.


Цена на мач: 50лв. на отбор.
Моля представителите (или капитаните) на отборите да имат приготвени парите преди началото на мача и да ги дават на съдията.
ИзображениеИзображениеИзображение

murdjo
Мнения: 21
Регистриран на: 13 дек 2009 22:02
Skype: oleg.bushev
Контакти:

Re: Отбор за Форум Лига

Мнениеот murdjo » 01 апр 2010 19:29

Здравей колега, с номер 8 бях а. За другите момчета честно да ти кажа не помня кой с какъв номер е играл.
П.С. действително мача беше интересен :)
Поздрави

Потребителски аватар
footboy
Мнения: 18
Регистриран на: 12 фев 2010 22:45
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отбор за Форум Лига

Мнениеот footboy » 02 апр 2010 12:43

Здрасти момчета тази събота ще се събираме ли? :lol:

Потребителски аватар
shevchenko
Мнения: 586
Регистриран на: 30 мар 2008 16:25
Местоположение: Старите "форумци" ви благодарят за "коректното" ви отношение
Контакти:

Re: Отбор за Форум Лига

Мнениеот shevchenko » 08 апр 2010 16:11

Момчета, извинявам се за вчера. Направо ме е срам :(
Изображение

Потребителски аватар
valery_buchinsky
Мнения: 8
Регистриран на: 27 мар 2010 15:25
Skype: valery_buchinsky
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Отбор за Форум Лига

Мнениеот valery_buchinsky » 08 апр 2010 16:17

Резултати:

Код: Избери всички

II   - 07.04.2010, 21:00 DiecastCarsBG - Gamblers United 6:6
II   - 07.04.2010, 22:00 Gong.bg - Sofianci 7:13

_____________________

Класиране

Код: Избери всички

Отбор                  И    П    Р    З     ГР     Т
1. Sofianci           1    1    0    0   13:7     3
2. ClubGTI            1    1    0    0    3:0     3
3. Gong.bg            2    1    0    1   13:16    3
4. DiecastCarsBG      2    0    1    1    9:12    1
5. Gamblers United    2    0    1    1    6:9     1
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
kola_di_rienzo
Мнения: 234
Регистриран на: 06 ное 2009 09:04
Skype: koladirienzo
Контакти:

Re: Отбор за Форум Лига

Мнениеот kola_di_rienzo » 09 апр 2010 15:36

:shock: Тоя мач колкото по-бързо го забравиме толкова по-добре :) В неделя ли ще играем или в събота? В неделя щяло да вали. В зала ли сме или на открито? Аз пак мога да взема Генчо и може би още едно момче.

shevchenko написа:Момчета, извинявам се за вчера. Направо ме е срам :(


За какво се извиняваш, аз всъщност не се сещам на кого е тоя ник - shevchenko :?
И господ от свода, през гъстия дим,

гледаше на всичко тих, невъзмутим!...

Потребителски аватар
footboy
Мнения: 18
Регистриран на: 12 фев 2010 22:45
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отбор за Форум Лига

Мнениеот footboy » 10 апр 2010 10:59

Здрасти ще се събираме ли днес или утре :?

Потребителски аватар
valery_buchinsky
Мнения: 8
Регистриран на: 27 мар 2010 15:25
Skype: valery_buchinsky
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Отбор за Форум Лига

Мнениеот valery_buchinsky » 13 апр 2010 11:34

Здравейте.

Утре имате мач от 21:00. Имам една молба и ще помоля някой да ми отговори дали е възможно.
Миналата седмица във вашия мач се оказа, че и двата отбора нямахте екипи. Самите цветове не са проблем. Проблемът е, че съдията не би могъл да си запише на кого е показал картон, кой е вкарал гол и т.н. Същото нещо помолих и момчетата от GTI, но ще помоля и Вас:
Ако имате възможност, нека всеки да дойде с някаква фланелка с номер. Няма проблеми да сте в разлини цветове, стига да имате номера. В крайна сметка единят отбор ще играе с потници, а другият - без. Важното е просто всички да имат номера на гърбовете, за да не бъркаме съдята.
Много ще съм ви благодарен!
ИзображениеИзображениеИзображение


Върни се в “Игри и забавления”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта