Игра с прогнози - Англия Висша лига 2018/19 Premier League

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Англия Висша лига 2018/19 Premier League

Мнениеот Непринуден » 15 юли 2018 11:26

THE_ALIEN написа:Поздравления за усилията на организатора, който се заема с администрирането на играта ;) ! Имам едно запитване по отношение на правилата :?:

Какво се случва, ако да речем в първия кръг или на по-късен етап в играта поведа в класирането и след това почти дословно преписвам прогнозите на втория и така до края, докато спечеля играта, а вие баламурници :lol: :mrgreen: се боричкате за второ-последно място 8-) ! В предните два сезона на играта имаше доста такива мръсни номера и ми е интересно дали и през този ще се вземат нещо си като мерки или ще се кара постарому :roll: ! От чисто любопитство ми е интересно :? !



Вариантите са два. Единия сте го посочили. На ЛС. Тук опасността е евентуално получаващия ЛС да не ги споделя с единия от двамата прогнозиращи.

Другия вариант не напълно изпипан, но възможен. Ако аз съм втория и ти ще ме копираш ще си променя поста минута преди крайния срок (край на съответна дата или непосредствено преди началото на мача, спрямо правилата) и ти ще си копирал стара моя информация, която вече не е актуална. Не е съвсем прецизно, защото може и първия да редактира поста си в същата тази последна минута и ще настъпят спорове дали са спазени последните срокове.

Има и трети вариант. Първо първия в класирането си дава прогнозата. Той няма как да копира втория. Минуса тук е, че втория ако случайно има съвпадаща прогноза с първия, виждайки че така в най-добрия случай пак ще остане разликата между тях, може да смени прогнозата си чисто и просто за да има шанс да спечели. Примерно Юнайтед - Сток Сити писал 1, но като вижда, че и първия е писал същото ще отиде на Х или 2 нищо че не го мисли. Чисто и просто да има различие в прогнозата и съответно шанс да измести първия.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
THE_ALIEN
Мнения: 489
Регистриран на: 30 юли 2016 07:44
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Англия Висша лига 2018/19 Premier League

Мнениеот THE_ALIEN » 15 юли 2018 21:58

Непринуден написа:
THE_ALIEN написа:Поздравления за усилията на организатора, който се заема с администрирането на играта! Имам едно запитване по отношение на правилата :?:

Какво се случва, ако да речем в първия кръг или на по-късен етап в играта поведа в класирането и след това почти дословно преписвам прогнозите на втория и така до края, докато спечеля играта, а вие баламурници :mrgreen: се боричкате за второ-последно място 8-) ! В предните два сезона на играта имаше доста такива мръсни номера и ми е интересно дали и през този ще се вземат нещо си като мерки или ще се кара постарому ! От чисто любопитство ми е интересно!



Вариантите са два. Единия сте го посочили. На ЛС. Тук опасността е евентуално получаващия ЛС да не ги споделя с единия от двамата прогнозиращи.

Другия вариант не напълно изпипан, но възможен. Ако аз съм втория и ти ще ме копираш ще си променя поста минута преди крайния срок (край на съответна дата или непосредствено преди началото на мача, спрямо правилата) и ти ще си копирал стара моя информация, която вече не е актуална. Не е съвсем прецизно, защото може и първия да редактира поста си в същата тази последна минута и ще настъпят спорове дали са спазени последните срокове.

Има и трети вариант. Първо първия в класирането си дава прогнозата. Той няма как да копира втория. Минуса тук е, че втория ако случайно има съвпадаща прогноза с първия, виждайки че така в най-добрия случай пак ще остане разликата между тях, може да смени прогнозата си чисто и просто за да има шанс да спечели. Примерно Юнайтед - Сток Сити писал 1, но като вижда, че и първия е писал същото ще отиде на Х или 2 нищо че не го мисли. Чисто и просто да има различие в прогнозата и съответно шанс да измести първия.


Като врял и кипял в много такива битки мога да ти кажа, че третия вариант на практика не работи, тъй като първия в класирането като реши да копира, никога не дава първи прогнозата, чака втория да види какво ще даде и тогава той прогнозира ;) !

Вторият вариант, както и ти каза не е изпипан, тъй като река да копирам, ще го направя секунди преди срока и ти върви променяй тогава :lol: !

Точно това е разковничето, да се въведе прогнози на ЛС или да се въведе някакво ограничение на копираните прогнози с уточнение какво става при нарушение на правилото, тъй като досега това не се правеше и се стигаше до тези мръсни номерца за които споменах през изминалите два сезона ;) ! Ако наистина, както споменава 14, че ще го въведе, ще е добре, тъй като няма некоректни играчи проявявайки неуважение към играта и опонента си да го играят тарикати и да правят останалите на идиоти :lol: 8-) ! Ако си затваряме очите, далеч няма да стигнем :lol: !

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22309
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Англия Висша лига 2018/19 Premier League

Мнениеот NOMER14 » 15 юли 2018 22:34

Ако прогнозите се дават на лични, ще има един привилегирован - моя милост. Ще припомня, че почти винаги съм замесен в челото от самото начало на включването ми - 2-ро, 4-то, 3-то и 7-мо места.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Англия Висша лига 2018/19 Premier League

Мнениеот Непринуден » 16 юли 2018 01:49

Третия вариант :arrow: той не е пожелателен, просто на лидера крайния срок за пускане на прогноза е примерно 1 час по-рано от крайния срок на останалите участници :arrow: нито може да се оплаче, че няма време, нито да опорочава надпреварата с копирани прогнози освен ако втория и другите не си ги дадат повече от час по-рано от крайния срок, което никой не ги задължава

Втори вариант :arrow: ако се хвана няма как да ме копираш-примерно крайния срок е 24 часа-пускам в 23:59 и нещо прогноза, точното отчитане на минутата зависи от сървърите на форума-каква ти е гаранцията, че на твоя няма да светне 00:00 часа и по този начин да е невалиден? Ти протестирай после, че си гледал твоя часовник и е било 23:59. Не забравяй, че като светне 23:59 мога 3-4 пъти примерно да си редактирам мнението. Ти дали ще успяваш след копиране, постване да следиш дали не се е променило мнението ми и ако да да редактираш мнението си само за да отчетеш, че моето пак се е променило и т.н. всичко това в една минута, която няма как точно да знаеш до секндата кога ще изтече?

Организатора на състезанието, ако и той е сред фаворитите, не е получател на ЛС, а се пращат на такъв, който няма шанс в класирането. Такъв е замисъла, а вариациите му са лесни. Може и ти да получаваш личните, но пращаш първи своята прогноза на лични на участник без шансове. Не е нужно въобще да има някой на линия, за да следи личните, ти или друг, за да ги пише във форума. Всеки след изтичане на срока си пуска прогнозата, която е дал на лични. Достатъчно е после при съмнение у другите участници получилия на лични прогнози да потвърди, че преди да изтече крайния срок същото са му пратили като прогноза.
Последна промяна от Непринуден на 16 юли 2018 02:07, променено общо 1 път.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Англия Висша лига 2018/19 Premier League

Мнениеот Непринуден » 16 юли 2018 01:54

Ако са повече от двама претендентите за краен успех може да се въведепри третия вариант по-ранно даване на прогноза и за други, не само за лидера. Той пръв, след него втория и т.н., но както казах по-задните могат да променят мнението си към недействителна прогноза (нещо което не биха прогнозирали реално) само за да се различават от тези пред тях в класирането, за да могат да ги задминат.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22309
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Англия Висша лига 2018/19 Premier League

Мнениеот NOMER14 » 16 юли 2018 12:34

Непринуден,
в кои игри си играл последните години?
Много сложно стана за една игра.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Англия Висша лига 2018/19 Premier League

Мнениеот Непринуден » 16 юли 2018 13:29

Във вашия форум не съм, но на "игри" (разбирай неща свързани с вероятности) много съм играл.

И не е сложно. Просто въведи правилото лидера да има 1-2 часа по-кратък краен срок и готово. Всякакви копирания отпадат. Запази си правото за въвеждане на по-кратък краен срок в извънредни ситуации и по твое усмотрение и за други участници. Може да има втори на точка зад лидера и на 20 пред третия. Ако поограничиш лидера не е достатъчно, защото втория може да сметне, че той няма да е толкова печеливш и на свой ред да копира третия, за да не бъде минат. При този вариант въвеждаш втория с по-дълъг краен срок от първия, но с по-къс от другите. Примерно първия с 2 часа по-ранен краен срок от останалите, а втория с един час. Всичко това обаче ако ситуацията го налага.

На практика всичко е излишно ако хората просто играят за забавлението от играта. Това с копиранията не го разбирам. Да не би да давате БМВ на победителя? За какво ти е да копираш, на кого се доказваш? Товамалко като много да дърдориш за някоя, за да създадеш впечатление, че нещо си направил, а всъщност да е нищо. Няма много смисъл. Ако успееш там тихичко й го мушни и си трай. За какво ти е да знаят другите и да се показваш (за какво ти е да копираш в играта и да се надуваш)!? Напротив, вдигай патардия като за балък, нека те мислят за безобиден, а пък ти си мушкай там в дупката й когато можеш.
Аз ако бях щях да пускам прогноза през седмицата когато имам свободно време. Въобще не ме интересува в челото или отзад съм в класирането, ниго другите кога пускали и да ги копирам или не. Пускам това което мисля и когато имам време за това. Който иска да пуска пред мен, който иска след мен, който иска да ме копира (благодаря за признанието-щом ме копира значи си струвам).
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
THE_ALIEN
Мнения: 489
Регистриран на: 30 юли 2016 07:44
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Англия Висша лига 2018/19 Premier League

Мнениеот THE_ALIEN » 17 юли 2018 03:31

Непринуден написа:...

Втори вариант :arrow: ако се хвана няма как да ме копираш-примерно крайния срок е 24 часа-пускам в 23:59 и нещо прогноза, точното отчитане на минутата зависи от сървърите на форума-каква ти е гаранцията, че на твоя няма да светне 00:00 часа и по този начин да е невалиден? Ти протестирай после, че си гледал твоя часовник и е било 23:59. Не забравяй, че като светне 23:59 мога 3-4 пъти примерно да си редактирам мнението. Ти дали ще успяваш след копиране, постване да следиш дали не се е променило мнението ми и ако да да редактираш мнението си само за да отчетеш, че моето пак се е променило и т.н. всичко това в една минута, която няма как точно да знаеш до секндата кога ще изтече?

...
.


Аз лично до секундата зная кога ще изтече минутата на сървъра на форума, така че това няма да е проблем ! Не съм от вчера в този форум ;) ! Ако имах свободно време с удоволствие бих та пробвал да видим кой кого ще надлъже :lol: , но не съм такъв играч да тръгна да правя шмекерии! Просто за да обърна внимание на организатора реших да посоча пример, за да се вземат мерки срещу копирането на прогнози, тъй като в последните два сезона тази хубава игра стана боза заради такива тарикатлъци :evil: ! Ако река да та копирам ще го направя само веднъж за кръга, не повече ;) ! С еднократното копиране се цели и втори ефект! Освен този, който всички знаем първия да държи дистанция пред втория в класирането, чрез този, втория ефект се цели да се изкара втория от на пръв поглед логичната му траектория прогнози и първия да заеме неговата, копирайки го най-нагло! Последния като /ако/ види, че първия го е копирал той естествено ще направи всичко необходимо някоя от прогнозите да му се различават, както ти посочи примерно с Манчестър Юн – СС! Но тогава от десет такива случая само в два втория успява да излъже първия, в останалите осем това не става и първия дори увеличава дистанцията ;) ! Това са моите наблюдения :) ! Втори, трети и т.н. път за кръга няма да те копирам, понеже тогава аз ще изляза от тази на пръв поглед логична траектория прогнози ;) !

Когато светне 23.59 или там, когато се пада крайния срок можеш не 3-4, а няколко пъти да си смениш прогнозите, дори и след края на мачовете, особено ако твоето мнение се окаже последно във форума и това да остане незабелязано от никого, тъй като системата не отчита редакция на последното мнение ;) ! Стига да не те хванат разбира се! Аз лично съм хващал такива! Не съм от гората хванат все пак :lol: !

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Англия Висша лига 2018/19 Premier League

Мнениеот Непринуден » 17 юли 2018 18:37

Е все пак мисля, че няма да можеш. Все ти трябва някакво, колкото и удивително бързо да се справяш, време за реакция. Ако и 57 секунди направя мнение едва ли в 3 секунди можеш да направиш копи, ново мнение, пейст, изпрати. Винаги има вероятност и провайдера ти, браузера ти или нещо да се замисли за секунда-две.
И още нещо, което решава проблема с последното мнение, където наистина не може да се засече редакция. Предварително казвам на организатора на играта, че искам да се счита за актуално последното ми мнение дадено в срок. Приготвям 10-20 прогнози и в 23.59.50 секунди почвам наред да люпя мнение след мнение, все с различни прогнози. Самия аз не знам кое ще е последното преди 0 часа. Камо ли пък ти, че и да го копираш и пуснеш същото и то минавайки преди това през няколко други мнения все видяни, копирани, пействани.

МЮ-СС се решава по обратния начин като не искаш като втори да бягаш от правилната траектория. Пишеш двойка, копиран си и чакаш последния момент да влезеш в единица или там което ти се вижда най-логично.
Обаче хората не падат от Марс и лесно ще ти уловят блъфа. Едно небрежно лъжливо Х е по-добро решение.

Няма да ме има 1 месец и да участвам, че да ме копираш. Желая ти късмет в борбата с останалите 8-)
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
THE_ALIEN
Мнения: 489
Регистриран на: 30 юли 2016 07:44
Контакти:

Re: Игра с прогнози - Англия Висша лига 2018/19 Premier League

Мнениеот THE_ALIEN » 17 юли 2018 21:39

Непринуден написа:Е все пак мисля, че няма да можеш. Все ти трябва някакво, колкото и удивително бързо да се справяш, време за реакция. Ако и 57 секунди направя мнение едва ли в 3 секунди можеш да направиш копи, ново мнение, пейст, изпрати. Винаги има вероятност и провайдера ти, браузера ти или нещо да се замисли за секунда-две.
И още нещо, което решава проблема с последното мнение, където наистина не може да се засече редакция. Предварително казвам на организатора на играта, че искам да се счита за актуално последното ми мнение дадено в срок. Приготвям 10-20 прогнози и в 23.59.50 секунди почвам наред да люпя мнение след мнение, все с различни прогнози. Самия аз не знам кое ще е последното преди 0 часа. Камо ли пък ти, че и да го копираш и пуснеш същото и то минавайки преди това през няколко други мнения все видяни, копирани, пействани.

МЮ-СС се решава по обратния начин като не искаш като втори да бягаш от правилната траектория. Пишеш двойка, копиран си и чакаш последния момент да влезеш в единица или там което ти се вижда най-логично.
Обаче хората не падат от Марс и лесно ще ти уловят блъфа. Едно небрежно лъжливо Х е по-добро решение.

Няма да ме има 1 месец и да участвам, че да ме копираш. Желая ти късмет в борбата с останалите 8-)


О, мерси, но след 6 години битка по типстърските терени :lol: се отеглям в пенсия :lol: ! Като за довиждане реших да отворя очите на съфорумниците, че ги правят на идиоти в последните два сезона в тази игра и да предизвикам да се вземат некви си мерки, иначе пак ше е боза и този сезон :lol: ! Ако имах свободно време бих уволнил 14 и да внеса малко ред в тая игра, но уви, извади късмет 8-) !


Върни се в “Игри и забавления”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта