Американски спорт (NHL,NFL,NBA...)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43770
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Американски спорт (NHL,NFL,NBA...)

Мнениеот rhaegar » 02 юли 2018 17:27

Ае ако е здрав, поне в следващите две години ще остане най-силният играч в лигата. Отделно че е като магнит за други големи имена.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43770
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Американски спорт (NHL,NFL,NBA...)

Мнениеот rhaegar » 11 юли 2018 00:21

Изображение

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Американски спорт (NHL,NFL,NBA...)

Мнениеот Tiberius » 17 сеп 2018 21:14

Първите два мача на Грийн Бей Пакърс определено ме впечатлиха.
Първо победиха най-големите си съперници от Беарс, след като губеха в резултата 0-20... повтарям 0-20. :lol: Една от причините за този пасив беше контузията на Роджърс в началото на втората част, а резервния им куотърбек- Кайзър разочарова (били го взели от най-пробития франчайз в историята на американските спортове Кливлънд Браунс). Все пак Роджърс се завърна и обърна мача в тяхна полза на опаковчиците: 24-23.
След това се изправиха срещу Минесота. Първата част беше равностойна, но Грийн Бей доминираха във втората и третата част. Преди последната част опаковчиците водеха с 20-7. Обаче това не се оказа достатъчно. Четвъртата беше за Минесота, които успяха да изравнят резултата 29-29, 30 секунди преди края. Все пак в оставащите 30 секунди Роджърс успя да докара Грийн Бей до 40 ярд и 3 секунди преди края да получат шанс да спечелят срещата с далечен шут. Шутът беше успешен, което значеше победа за Грийн Бей, но беше отменен, защото треньора на викингите поиска таймаут. Вторият опит беше неуспешен и срещата влезе в продължение. В продължението и двата отбора бяха солидни в защита и не допуснаха противника да отбележи точки, но все пак Минесота имаха последната възможност да спечелят мача- 4 секунди преди края на продължението получиха възможност да шутират от около 25 ярда. Зад топката застана новак, който преди това беше изпуснал да се разпише от 48 и 49 ярда, но 25 ярда не би трябвало да са някакъв проблем. И когато всички мислеха, че Минесота ще победят, той пропусна. Резултатът остана 29-29. Направо не беше за вярване.
Признавам, че този спорт е нов за мен и чак сега започнах да го следя. Все още не съм наясно с всички от правилата и термините, които се използват, но определено това, което гледах досега ме впечатли. НХЛ и НБА ги следя откакто се помня, МЛБ от преди 3,4 години и чак сега започнах да следя НФЛ.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43770
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Американски спорт (NHL,NFL,NBA...)

Мнениеот rhaegar » 17 сеп 2018 22:42

Въпросният кикър вече е аут от Минесота. Както и този на Браунс, който на практика им коства две победи.

Аз вчера гледах Тайтънс-Тексанс и след това 49's-Лайънс. Голям мач за резервите на Тайтънс, които играха с втория QB, четвъртия и петия избор на двата такъла и без един от лидерите на отбора - Дилейни Уокър, който е аут за сезона.

Мат Патриша пък очевидно го чака доста работа, ако иска да превърне Детройт в плейофен отбор. NFC е мелачка и този сезон определено няма да успее. От друга страна, Шанахан и Сан Франциско изглеждат все по-обещаващо, въпреки че не вярвам и те да се уредят с участие в плейофите.

Ако нещо не ти е ясно, питай смело. Избра ли си любим отбор?
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Американски спорт (NHL,NFL,NBA...)

Мнениеот Tiberius » 18 сеп 2018 09:52

Любим отбор е силно казано, но към момента ми допадат:
Тенеси Тайтънс- заради Предс, а и цветовете и емблемата ми харесват.
Оукланд Райдърс- харесвам тяхното badass излъчване.
Минесота Вайкингс- имам пристрастия към скандинавските страни, а викингът е техен исторически символ. Май най-много клоня към тях.

Аз трябва по-обстойно да се запозная с правилата и отделните постове. Примерно вчера като гледах Минесота срещу Грийн Бей не знаех, че след като отбележи тъчдаун даден отбор може да се бори за две точки. Сигурно има и други неща, с които не съм запознат, но с времето ще ги науча.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43770
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Американски спорт (NHL,NFL,NBA...)

Мнениеот rhaegar » 18 сеп 2018 13:10

Ти си първият, който казва че емблемата на Тайтънс е хубава. Доста ебавки ядат за нея.

Като се прибера,
ще ти издиря един youtube канал с обяснени правила, позиции и т.н.

Ако ползваш Reddit, събовете на NFL и на отделните отбори са доста информативни и феновете са читави, за разлика от останалите социални мрежи.

Минесота са доста интересен и силен отбор в момента. Миналия сезон бяха на косъм от домашен Супербоул, но защитата на Филаделфия изигра мача на живота си. Исторически винаги са имали качествени състави, но все малко не им достига. Ако не греша, имат 4 загубени СБ. Отличен избор са за подкрепяне, като цяло, имат велики играчи и история, силен отбор в момента и на теория обещаващо бъдеще.

Рейдърс са в процес на обновление, ще се местят в Лас Вегас до 1-2 години. Имат нов-стар треньор, с когото подписаха рекорден договор за 10 години и 100м, с което го върнаха от коментаторската будка. Той е бая чепат характер и е интересно как ще моделира отбора си. Иначе, в исторически аспект са един от най-успешните отбори.

Тайтънс след десетина години мъка, започват да надигат глава. Миналата година играхме плейофи, но Пейтриътс са твърде силни на този етап. Всички се надяват този сезон да е още по-успешен, но програмата е доста по-трудна, дивизията рязко се подобри и ще е трудно.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Американски спорт (NHL,NFL,NBA...)

Мнениеот Tiberius » 18 сеп 2018 16:16

Че какво и е на емблемата на Тайтънс? На мен ми харесва и дори я смятам за иновативна.
На мен не ми пречи, че Рейдърс ще се местят в Лас Вегас, стига да не си променят цветовете и емблемата.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43770
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Американски спорт (NHL,NFL,NBA...)

Мнениеот rhaegar » 18 сеп 2018 18:59

Нищо няма да сменят Рейдърс, просто във Вегас им строят стадион, нещо, което в Оукланд така и не стана. Делят бейзболен стадион с местния отбор и половината им терен на практика е нива. Те веднъж вече са бягали в ЛА през 80-те, дори имат СБ като ЛА Рейдърс.

Слагам линковете в offtopic, заради малоумното ограничение на форума.

[offtopic]https://www.youtube.com/user/TheOnDeckCircle[/offtopic] това е каналът с правилата.

[offtopic]https://www.youtube.com/channel/UCDVYQ4Zhbm3S2dlz7P1GBDg[/offtopic] това е официалният на лигата, където качват highlights от всички мачове.

[offtopic]https://www.youtube.com/channel/UCYzfVBuCfGz-oF3aOCGgO5g[/offtopic] този е един от най-добрите анализатори, който качва доста интересни неща за играчи и отбори.

На [offtopic]nfl.com/podcasts[/offtopic] има приличен избор. Моят фаворит е Around the NFL.

В тубата има доста епизоди на A Football Life и Аmerica's Game, предавания от около 40 минути, посветени на най-популярните играчи и на всеки един шампионски сезон, съответно.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Американски спорт (NHL,NFL,NBA...)

Мнениеот Tiberius » 18 сеп 2018 20:59

Мерси! Ще ги разгледам.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43770
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Американски спорт (NHL,NFL,NBA...)

Мнениеот rhaegar » 21 сеп 2018 18:57

Браунс с първа победа от 653 дни. Отличен дебют за Мейфилд, въпреки че не хвърли ТД пас. Отиграха един Philly Special за 2 point conversion, който взриви публиката.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта