Боян Петров

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

fulcrum29
Мнения: 7
Регистриран на: 07 май 2015 00:10
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот fulcrum29 » 09 май 2018 16:05

Абе и аз се надявам да го намерят жив и здрав и да се завърне у дома при семейството си, но негативната енергия която се трупа в момента около него и случката като, че ли се създава предимно от медиите. Поради липса на истински новини или поради нареждане да не се отразяват истинските новини, сега едва ли не на всеки час и всяка минута се появяват нови или преписани статии, репортажи, интервюта и материали, фокусирани само върху това. Отделно има липса на информация и де факто няма никакво развитие на ситуацията, но родните псевдомедии лишени от акъл и реална журналистика изсмукват всякакви глупави тези от пръстите си само и само да се запълва ефирно време и да се драскат статийки за вестници и сайтове. Ето това изнервя именно и мен. Хубаво направиха репортаж, казаха фактите какво, как ,къде. След като няма развитие може това да се обобщава просто с по едно изречение в началото на новата емисия новини, а не отново и отново и отново да се повтаря една и съща ненужна информация. Това именно дразни хората, а не самата личност на Боян Петров или това с какво се занимава.

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3973
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот Странджата » 09 май 2018 16:14

Днес чудомировите туристи са виртуални с някое сандвиче в ръка - де онези вкусотийки - само фигурките са подобни :). Или както е написал моят съгражданин - де тоз' глас, бат'Павли :), а аз след него - де таз раница, бай Цеко :), само единият паяк остана :)

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3973
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Мартин К.

Мнениеот Странджата » 09 май 2018 16:17

Днес чудомировите туристи са виртуални с някое мижаво сандвиче в ръка. Де онези вкусотийки - само фигурките са подобни :). Или както е написал моят съгражданин - де тоз' глас, бат'Павли :), а аз след него - де таз раница, бат'Марти :), само единият паяк остана :)

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот rane » 09 май 2018 18:51

galin56 написа:
rane написа:
galin56 написа:...Обаче като прочета нещо за алпинисти .... Това са единствените хора на които сне съчувствам грам. Дори самоубийците по ме натъжават защото тях нещо ги е отчаял живота, нищо че сами си слагат края. А алпинистите млади(сравнително повечето) здрави, пълни с енергия и сами си търсят белята, в безмислени "разходки" на места които не са пригодни за хора, като 8 хилядни планини. Дано го намерят въпреки всичко, но те първоначално казаха от 3-4 дена го няма после се оказаха почти 10. 99% лежи някъде в снега мъртъв и замръзнал.
Човек по тази логика не трябва да излиза от дома си.
Нима стотици хиляди хора не си търсят белята по пътищата всяка година? Всъщност май над 1 млн. са тези, които загиват всяка година по пътищата из света?!
Алпинизмът е категорично един от най-трудните и рискови спортове! Тези хора следват мечтите си.
Всеки човек принципно би следвало да мечтае и да преследва мечтите си.
На мен лично много би ми се искало да съм алпинист. Уви, най-обикновен турист съм, при това пълен аматьор. Обаче тръпката да тръгнеш из планината, удоволствието да катериш върховете, гледките, тишината, спокойствието, предизвикателството за душата и тялото ти...ами несравним кеф е, да му се невиди.Планинарите са много повече хора от масата народ, които познавам. Човек би следвало да изпитва състрадание към всяко живо същество!

Този човек към момента е най-голямата легенда на родния алпинизъм. Дано го намерят и най-вече да е жив и здрав. Дано, дано, дано! Дано и един ден да изпълни мечтата си и да постигне "Хималайската корона".

Ми не, реалността няма нищо общо с твоята теза. Да всеки ден кати излизаш от дома си, караш колата си, но ако не ги правиш тези неща няма да живееш нормален живот. Излизаш да идеш на работа, да си купиш храна, да видиш някой друг човек, неща без които няма да живееш нормално. А ако не се кача на Еверест няма да изгубя нищо, и гледал съм снимки от там, не ми се ходи дори, даже и пари да ми дават. Иначе туризма и аз си го обичам, сандвичи, грилче на природа - супер. Миналата година ходих до рилските езера и Мусала. Това лято ще видя къде. Иначе и на мен ми е жал за него дано го намерят, въпреки че вече няма шансове за положителна развръзка. И въпреки това аз екстремните алпинисти не ги харесвам, не говорим за планинари, те нямат нищо общо.

Последно съчувстваш ли му или не?

Както ти написах по-рано, има хора, които мечтаят и дерзаят, но най-вече следват тези си мечти!

Иначе скаричка, пица, винце и други глезотии можеш да имаш и на високите планини(поне в базовите лагери) :lol:

hellios
Мнения: 30
Регистриран на: 29 май 2015 07:42
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот hellios » 09 май 2018 20:32

Единствената грешка която е допуснал , е че е забравил сателитния телефон.Вариантите в момента са поне няколко, да е паднал в някоя пропаст, да е заболял от височинна болест, да му се е обострил диабета, да почива някъде из лагерите, да е контузен и да чака помощ... и т.н.Просто това с телефона е ужасно.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот galin56 » 10 май 2018 00:39

rane написа:Последно съчувстваш ли му или не?

Както ти написах по-рано, има хора, които мечтаят и дерзаят, но най-вече следват тези си мечти!

Иначе скаричка, пица, винце и други глезотии можеш да имаш и на високите планини(поне в базовите лагери) :lol:

Естествено, че му съчуствам, съчувствам на всеки, който би попаднал в подобна ситуация. Ужасна трагедия. Въпроса, че ме е яд защо трябва да се стига до там и много хора да губят живота си по тоя нелеп начин. Ако ставаше всички алпинисти да ги подбера със сопата и да им дойде акъла, ама не става. Както има една приказка, Разни хора, разни идеали. Щурите хора и кривите дърва няма да се свършат никога.

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот rane » 10 май 2018 12:45

galin56 написа:
rane написа:Последно съчувстваш ли му или не?

Както ти написах по-рано, има хора, които мечтаят и дерзаят, но най-вече следват тези си мечти!

Иначе скаричка, пица, винце и други глезотии можеш да имаш и на високите планини(поне в базовите лагери) :lol:

Естествено, че му съчуствам, съчувствам на всеки, който би попаднал в подобна ситуация. Ужасна трагедия. Въпроса, че ме е яд защо трябва да се стига до там и много хора да губят живота си по тоя нелеп начин. Ако ставаше всички алпинисти да ги подбера със сопата и да им дойде акъла, ама не става. Както има една приказка, Разни хора, разни идеали. Щурите хора и кривите дърва няма да се свършат никога.
И по-добре, че няма да свършат. Светът има нужда от щураци ;) Пук и те са щури само за тези, които не ги разбират!

Вълчан
Мнения: 4266
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Боян Петров

Мнениеот Вълчан » 10 май 2018 20:30

Краино време е жена му да млъкне и да престане да занимава всички със инцидента.Държавата прави всичко по силите си че даже и отгоре.Сега пък и пари събирала....толкова нуждаещи се хора имат нужда от средства.Това са рисковете на професията или по точно на хобито на мъжът и.Какво е ревнала къде ли не....Нещо някои трябва да е със привилегии ли какво...Жалка жена.

deaf
Мнения: 85
Регистриран на: 09 ное 2016 17:53
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот deaf » 11 май 2018 15:54

Има съществена разлика между "случаят" Христо Проданов и Боян Петров. При Проданов голяма роля изигра Случайността,докато Боян някак си сам е дръпнал Дявола за опашката.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23198
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Боян Петров

Мнениеот Thsmith » 11 май 2018 17:51

Съвсем случайно видях името на темата и реших да вляза.
Нямам нищо против човека и дано се спаси, но каква дявол го вземе е тази истерия? Всяка новинарска емисия ми говорят за тоя, всеки сайт е пълен с новини какво ставало... Тръгнал да се катери по пущинаците и сега цялата държава се занимава с него? То това не е даже спорт, някакво хоби и толкова. Ако Пенчо се загуби докато лови риба, кой ще чуе и кой ще се интересува?
Тази истерия е абсурдна и само дразни.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Други спортове”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта